Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Проблем с кучето, когато е само

Проблем с кучето, когато е само

Мнениеот german » Нед Яну 24, 2016 6:47 pm

Здравейте! Накратко става въпрос за проблем с НОК, която очевидно е живяла на верига и трябва да бъде научена да спазва правила, които ще и помогнат да не се самонарани, когато е вкъщи, заобиколена от разни вещи.
Дядо ми я храни и е почти по цял ден там. Аз я извеждам всеки ден и се занимавам с обучението и. До сега се е научила на най-просто общо послушание, което ми е от полза по време на разходка. Команди, зададени от мен ги изпълнява безотказно, дори при наличие на дразнители, което е чудесно. Обаче не изпълнява същите команди, зададени от дядо ми. Това го отбелязвам, защото може да е част от големия проблем.
След разходка съответно аз трябва да си тръгна, а тя започва да блъска по входната врата на къщата. В комбинация с това лае ожесточено. Тия нейните ритуали продължавали доста дълго. Не отразява дядо ми, който в същото време си е там, т.е. тя не е оставена сама вкъщи. Обезобразила е входната врата и е надрала всяка друга врата, зад която аз я оставям. Такива проблеми няма, ако някой друг си тръгне от къщата, докато дядо ми е там. Когато кучинката пристигна в нас имаше страх от затворени пространства и отказваше да стои вътре дори да има някой там. Като беше по-топло я оставях на двора и когато изчезнех зад ъгъла, тя доброволно е отивала след време и се е прибирала. Обаче от както има сняг до коленете, нямам основание да я оставям.
Другия проблем е, че когато дядо ми я остави съвсем сама момата пак започва да блъска врати и лае, бог знае колко дълго.
Когато дядо ми излезе или не е там, но не я следи, момата отива до някоя стая и започва да гризе разни неща. Махнато е всичко, което може да се махне, но съгласете се, тапетите, леглата, масите,столовете няма как да се махнат от обсега и. Това са и нейните жертви. Също няма как да бъде следена 24 часа какви ги върши. Има играчки, които гризе, но в същото време гризе и неща, които не трябва. Не е хващана на местопрестъплението, за да и се каже "Не!" и да разбере, че не трябва. Аз я хванах единствено при първите и такива прояви, когато вземаше обувки от рафтчето. Като и казах "Не!" спря да краде и гризе обувки. Явно разбира, но още не може да бъде хваната на местопрестъплението, когато сваля тапети например.
Никога не сме имали подобни проблеми с моя куч, който без проблем винаги е седял сам и никога не е лаел, когато остава сам в апартамента. Това поведение ми е доста ново и изобщо не знам как да постъпя.
Ако ти се смеят,защото си различен,ти им се смей,защото те са еднакви
Аватар
german
В пасажа

Назад към Обучение и Спорт