Взимам си куче-не знам как да го обуча да скача и да се таркаля

Взимам си куче-не знам как да го обуча да скача и да се таркаля

Мнениеот vankata » Чет Мар 20, 2008 12:32 am

Ще си взимам куче ама не знам как да го обуча да скача да се таркаля и т.н.
Ще ми помогнеш ли???????????????????????????? :ac: :ac: :ac:
vankata
Животинче с въпрос

Re: Взимам си куче-не знам как да го обуча да скача и да се тарк

Мнениеот zoomaniak » Чет Мар 20, 2008 12:38 am

Ама на кое искаш да го обучиш - да скача или само да се търкаля или и двете :ai:
Любима фраза: "Опитвам се да овладея Хаоса" Професия: "Управител" Тел: 0879 469 340
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот in4eto » Чет Мар 20, 2008 11:49 am

хахаха за пръв път чувам да иска някой да си научи кучето да се търкаля :ai: :ai: :ai: :ai: :ai: :ai: :ai: :ag: :ag: :ag: :ag: :ag: :ag: :ag: :ag: :ag:
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот meri » Чет Мар 20, 2008 1:57 pm

Няма за какво да го учиш на нищо ,само ще си се научи, а ако искаш други съвети поразрови се по темите , ще намериш много информация за всичко. :bs:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот kokerka » Чет Мар 20, 2008 2:55 pm

Пич, ако само това ти е проблема с обучението ти ще си цар! Обаче силно ме съмнява, че си си направил труда да се поинтересуваш даже за основните неща при обучение на малко куче /хигиенни навици, подчинение, основни команди и послушание/. Та айде първо прочети за тези неща, па после ще ти кажем и как да го научиш да се търкаля.
Животните са По-добрите приятели на човека!
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот Crazy_Tara » Съб Май 31, 2008 12:22 pm

vankata написа:Ще си взимам куче ама не знам как да го обуча да скача да се таркаля и т.н.
Ще ми помогнеш ли???????????????????????????? :ac: :ac: :ac:

icon_dontknow това за търкалянето Vanka ми звучи сякаш искаш клоун а не куче icon_dontknow !не го обучавай като акробат а като твоето добро :bs: ,възпитано :bs: и умно куче :bs: и твой :ba: истински приятел :ba: :ad: [applauseuu.gif] :ad: :ad: :ad:
!УСПЕХ! :ab:
Crazy_Tara
Животинче с въпрос

Мнениеот bg-dog-cat » Вто Сеп 30, 2008 7:08 pm

Имам същият проблем -късмет и на теб-- [2544.gif]
МНОГО LOVE ANIMALS :)
bg-dog-cat
Животинче с въпрос

Мнениеот margokk » Сря Окт 08, 2008 12:11 pm

Няма нищо лошо в това, кучето да скача и да се търкаля по команда. А и заучаването на нови команди подсилва връзката между стопанин и куче.
Вече трябва да е поотраснало. Докъде стигнахте?
"Този, който търси ангел и следи само за крилата, рискува да се прибере вкъщи с гъска." Г.Лихтенберг
margokk
В ятото

Мнениеот magity753 » Вто Авг 03, 2010 1:01 am

и защо да не го учи да се търкаля .. това може да е най-полезното нещо .. виждала съм как една жена спаси кучето си с тази команда :ay: :ay: миличката лара излезе на шусето и се зададе една много бърза колаа :ai: жената се стресна но в последния момент успя да извика претърколи се наляво :ai: :ai: и лара бързо се търкулна и колата мина само през малкия край на опашката и но слава богу и нямаше нищо ... сега и аз търся как да науча моето на това защото жената се премести от града тъкно преди да си го всема и неможах да я питам [mood_feelings_hurt.gif]
така че е хубаво да знае нещо такова :bs: късмет :ay: и ако намериш нещо моля те прати :ax: :ah:
magity753
Животинче с въпрос

Мнениеот Чехълче » Вто Авг 03, 2010 9:34 pm

Деца, кога ще пораснете, че да спрете и кучетата си да тормозите... :ai:
Всеки ден умират десетки кучета от човешка ръка. Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си!
Чехълче
В пасажа

Мнениеот magity753 » Сря Авг 04, 2010 11:13 am

Чехълче написа:Деца, кога ще пораснете, че да спрете и кучетата си да тормозите... :ai:

и защо да ги тормозим ? :ac:
magity753
Животинче с въпрос

Мнениеот archy » Сря Авг 04, 2010 11:17 am

Kучето ти е малко.Сега трябва всичко да е под формата на игра.Изискваш прекалено много от него, изчакай да стане поне а 6 месеца и тогава започни с командите и то една по една.Чак като научи една започни с друга.
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот magity753 » Сря Авг 04, 2010 11:43 am

archy написа:Kучето ти е малко.Сега трябва всичко да е под формата на игра.Изискваш прекалено много от него, изчакай да стане поне а 6 месеца и тогава започни с командите и то една по една.Чак като научи една започни с друга.

само пита и аз също :ag: как да го научим никои не е казвал че ще почнем да ги учим сега :ad: аз за моито ще чакам :bs:
magity753
Животинче с въпрос

Мнениеот archy » Сря Авг 04, 2010 12:20 pm

Не говоря само за една команда.Кучето е малко и за него всичко е игра.Ти казваш,че си научила кучето си на:седни, легни, скачай, стои, яж, стани, дръж, донеси, пусни, ела, и тихо(копирам от другата ти тема).За едно 3 месечно пале това е голямо натоварване.Не съм треньор,който се занимава собучение на кучета,но навсякъде пише да се започне обучение след 6 месечна вързраст.
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот magity753 » Сря Авг 04, 2010 10:16 pm

archy написа:Не говоря само за една команда.Кучето е малко и за него всичко е игра.Ти казваш,че си научила кучето си на:седни, легни, скачай, стои, яж, стани, дръж, донеси, пусни, ела, и тихо(копирам от другата ти тема).За едно 3 месечно пале това е голямо натоварване.Не съм треньор,който се занимава собучение на кучета,но навсякъде пише да се започне обучение след 6 месечна вързраст.

да ама на нас учител ни каза че това не е вярно и дори го научи на дай лапа :ba: :ba: :bp: :bp: :bp: [applauseuu.gif]
magity753
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Чет Авг 05, 2010 8:15 am

И защо си сигурна,че учителя не бърка, някой работят с доста остарели методи.
Кученцето на тази възраст е малко и бързо губи интерес,а многото повторения на наученото не са желателни.

Офтопик:
То все едно да спориш с радиото, защо не оставиш кучето да си живее живота и да го социализираш първо както трябва и чак тогава да го обучаваш?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот magity753 » Чет Авг 05, 2010 1:06 pm

meri написа:И защо си сигурна,че учителя не бърка, някой работят с доста остарели методи.
Кученцето на тази възраст е малко и бързо губи интерес,а многото повторения на наученото не са желателни.

Офтопик:
То все едно да спориш с радиото, защо не оставиш кучето да си живее живота и да го социализираш първо както трябва и чак тогава да го обучаваш?

учителят не греши ! и моето куче изобщо не губи интерес а му е забавно .. и изобщо не повтарям нужни са му 3 повторения и вече го помни :bp: пък и това зависи от породата smilie8 smilie8
magity753
Животинче с въпрос

Назад към Обучение и Спорт