Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Училище за кучета

Училище за кучета

Мнениеот Sundi » Вто Юни 17, 2008 11:31 am

Мисля да вода моя пес на даскало за песчета :ajaweki: Искам да се консултирам с някой на колко месеца трябва да почнат курсовете колко време траят , колко пари са.. някой знае ли някой линк за такова училище?? forum_simp0065 :ajaweki:
Sundi
В ятото

Re: Училище за кучета

Мнениеот meri » Вто Юни 17, 2008 11:44 am

Да, ние тук всичко знаем: :ajaweki:

Училище за ретривъри в София:

http://www.bglabradors.com/Obuchenie.htm

-------------------------------------------------------------------------------------------
Здравейте, приятели на спорта с кучета!

Казвам се Иван Танев и съм председател на Клуб за спортна дресура "Сириус".

http://www.sirius-bg.net/index.php?p=8
--------------------------------------------------------------------------------------------
Клуб за спортна дресура на кучета "Сoфия"

http://trenertg.dir.bg/_wm/diary/diary. ... 0608f27708

--------------------------------------------------------------------------------------------
http://www.dog-training.hit.bg/index.html
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот meri » Вто Юни 17, 2008 1:23 pm

Център за обучение и пансионат за кучета. Консултантска къща "Босилек"

http://www.bossilek.com/hundezentrum/
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот meri » Вто Юни 17, 2008 1:46 pm

училище за кучета

http://www.apis-dog.com/
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Sundi » Вто Юни 17, 2008 1:56 pm

Мерси :ag:
Sundi
В ятото

Мнениеот Galiadogs » Вто Юни 17, 2008 2:16 pm

Ако си от София имаш голям избор,но мое мнение е ,че трябва да намериш инструктор,които да учи двама ви заедно.Така нещата се получават наи-добре.Колкото до възрастта мнения различни,но ще ти спомена факта ,че водещите дресьори в света започват да обучават кучето още на 3м.Цената наи-вероятно навсякъде е различна.Добре ще е преди да решиш,да посетиш няколко училища ,да видиш методите на работа и тогава да прецениш.Един съвет-ако видиш ,че още от първия път започват с корекция да учат кучето,не са добри инструктори.
Aкo можех само пътя да открия.Ония ,между двата свята...Вечен пътник щях да бъда.Да се лутам между световете.Да ви търся и да ви откривам.Вярвам!

Дея,Тангра,Жар и Гард,ще ви нося в сърцето си винаги...
Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот canis » Съб Юни 28, 2008 7:28 pm

Здравейте!
За нас от CANIS - ШКОЛАТА ЗА ОБУЧЕНИЕ НА КУЧЕТА е щастие, когато хората искат да имат или вече имат най-добрият приятел на човека – КУЧЕТО! Поздравяваме Ви за това! Ето защо бихме се радвали да се запознаете с нас като посетите нашият сайт – http://www.canis-bg.com. Бихме се радвали да бъдем от полза на Вас и Вашият четириног приятел – кучето.
Желаем Ви най-красиви мигове в общуването с кучето Ви.

С уважение,
CANIS
canis
Животинче с въпрос

Мнениеот maxxin » Пет Авг 29, 2008 12:05 pm

Здравейте, имам мъжка немска овчарка на 3 месеца с характер и определено не ми е по силите да го дресирам сама. Знам, че били умни кучета и лесно се дресирал, но моя мъник си прави каквото иска и единствения начин да се затича към мен е ако побягна в обратната посока..., но да не ви занимавам с глупости. Ще ми се някой ако може да ми препоръча някое училище в София. Не съм претенциозна, не искам куче-шампион, просто да изпълнява основните команди.
Благодаря за всяко едно мнение предварително.
maxxin
Животинче с въпрос

Мнениеот Galiadogs » Пет Авг 29, 2008 12:58 pm

В София мога да ви препоръчам Видка Христова-0897 908 259.Успех.
Aкo можех само пътя да открия.Ония ,между двата свята...Вечен пътник щях да бъда.Да се лутам между световете.Да ви търся и да ви откривам.Вярвам!

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот K-9 world » Пет Фев 20, 2009 5:16 am

[prlt.gif] здравейте
лично аз останах с мнението че ако ше плащам на някой да ми дресира кучето предпочитам да ми показва лично на мене и да ми обяснява. ходих в една гръпа 2седм и феидата беше минимална и аз все още не знаех какво права с кучето си. но ме запознаха с един човек където се занимава с това и ти обяснява точно какво правиш и защо. трябва да ви кажа че толква дбри и бързи резултати се видяха след като и аз знаех какво права. някои ако търси учител в софия от опит казвам че Pavkata=0884244952 ще ви свърши пурфектна работа. Иначе ако сте решили групаво сериозно разучете защо не е дбра идея не си давайте парите на празно.
успех на всички
K-9 world
В ятото

Мнениеот Galiadogs » Пет Фев 20, 2009 8:34 am

Има групи и групи :ag: Ако не се използват техники за мотивация,работата в група е безмислена.Тъй като водача не привлича вниманието на своето куче,то изцяло вместо в него се концентрира в другите кучета.Настава едно дърпане на кучета....Но ако се работи с мотивация,работата в група е много полезна.Кучето свиква да работи дори на такива дразнители и да се интересува само от това,което правят заедно с водача си.
Изображение

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот K-9 world » Пет Фев 20, 2009 9:00 am

[prlt.gif] Не можеш да вкараш куче в група ако не е имало основно обучение, в което да е минало учебната си фаза, да е минало фазата на корекци, фазата на мотивация и концентрация и най-накрая идва фазата на разсейвания и дразнители и пак постепенно се увеличават дразнителите и разсейванията, а не да влезнеш първи де в група от 20 кучета, половината за първи ден и да обакваи кучето веднага да ти се концентрира с топката или с хапките. Не че няма кучета които ще го направят, но доста няма без основа. Иначе ние на края на нашето обучение също правиме такива упражнения, на накрая.

Същото е и по форумите ....първо се четат правилата /един вид - основно обучение smiley24 /
Модератор
K-9 world
В ятото

Мнениеот Galiadogs » Пет Фев 20, 2009 9:13 am

Индивидуални занимания ,съчетани с работа в група дават отлични резултати.Докато послушанието е добре да се работи в група,то следата и защитата се работят индивидуално,ако кучето е работна порода и водача му има амбиция да работи с него.

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот Galiadogs » Пет Фев 20, 2009 9:19 am

Можеш да го вкараш в група,но 20 кучета са много.Самия инструктор трудно ще обхваща всички двойки/човек -куче/Аз го казвам също от личен опит.Какви корекции?Те нямат място в разучаването на командите.
При мен несоциализирани и агресивни кучета първо минават индивидуално и после групово обучение.С другите няма никакъв проблем да работят в група.

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот K-9 world » Пет Фев 20, 2009 10:28 am

така модератора вече е доволен. само ше кажа нещо за последно че се изморих за днеска само с лябов качествена връзка не става и само с респект също трябва да има баланс както си трябват топките и салмите така и корекциите
K-9 world
В ятото

Мнениеот Galiadogs » Пет Фев 20, 2009 10:51 am

То затова си има методика,а съответно и състезания.

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Пет Фев 20, 2009 9:09 pm

K-9 world написа:така модератора вече е доволен. само ше кажа нещо за последно че се изморих за днеска само с лябов качествена връзка не става и само с респект също трябва да има баланс както си трябват топките и салмите така и корекциите

Гале :sunny: :sunny: :ba: ......тва малко конкуренция се явява :ab: ....скрита :ag: :ag: :ag: :ag:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Galiadogs » Пет Фев 20, 2009 9:19 pm

Че е скрита :ag: ,скрита е ,ама чак пък конкуренция.Добре е обаче,когато човек пише нещо да се обосновава,а не само да изрежда фази :ag:/има си методи и техники, ама айде от мен да мине :ag: ,фази да са/ и то подредени по неправилен начин.

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Пет Фев 20, 2009 9:37 pm

:ag: Тва..... лябов връзка....тва фази разни.....тва групово обучение :aa: .....ясни са му нещата :ag: :ag: :ag: :ag: ....колега се явява май.....настоящ или бъдещ :ag: :ag: :ag: :ag: :ag: :ag: :ag: :ag: :ag: :ag: :ag: :ag: :ag: :ag: :ag: :ag: :ag:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот K-9 world » Пет Фев 20, 2009 10:13 pm

конкуренцията е път към нови успехи. но начина по който го показваш на така наречените клиенти или ученици е много важен може да правиш нещтата както трябва но да не можеш да ги обясниш и последно с резултати не можеш да спориш :)
K-9 world
В ятото

Мнениеот bu6i » Пет Фев 20, 2009 10:18 pm

K-9 world написа:конкуренцията е път към нови успехи. но начина по който го показваш на така наречените клиенти или ученици е много важен може да правиш нещтата както трябва но да не можеш да ги обясниш и последно с резултати не можеш да спориш :)

:ab: smiley24 Прав си за конкуренцията smiley24 .....ама вземи да пуснеш клипче нещо...снимки.....да видим за какво става въпрос :aa:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот K-9 world » Пет Фев 20, 2009 10:31 pm

az не съм инструктор или поне не съм готов да бъда когато успея да взема няколко пъти ИПО 3 или МР тогава ще мога да застана пред хората и да кажа аз знам за какво говоря и ще мога да споря с хора който имат същя успех и са се доказали това за мен е начина по който се определя дали човек е готов да показва и да учи начинаещите иначе методи много
K-9 world
В ятото

Мнениеот bu6i » Пет Фев 20, 2009 10:38 pm

K-9 world написа:az не съм инструктор или поне не съм готов да бъда когато успея да взема няколко пъти ИПО 3 или МР тогава ще мога да застана пред хората и да кажа аз знам за какво говоря и ще мога да споря с хора който имат същя успех и са се доказали това за мен е начина по който се определя дали човек е готов да показва и да учи начинаещите иначе методи много

Ами тогава пусни нещо да видим до къде си стигнал :aa: ....щото то така всеки може да си говори smiley24
.....ИПО 3 не е критерии smiley24 .....въпреки ,че е атестация smiley24
.....Ако за теб това е върха значи имаш още доста опит да събираш smiley24 ....сега не се заяждам........но понеже тук малко или много се знаем .....и сме виждали това онова.....та добре е да се представиш......иначе анонимноста на нета ти прави лоша услуга.....поне за сега smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Galiadogs » Пет Фев 20, 2009 10:40 pm

Информативно само IPO3 и участие на българин на световно първенство/освен Балабанов,но той живее и работи в Америка/има Ники Василев.
А този ,Павката когото препоръчваш/който случайно има име като това на скайпа ти/каква степен е покрил?

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот K-9 world » Пет Фев 20, 2009 10:54 pm

а сега вече говорим :) ми имам ИПО 2 и работим за 3ката спокоино виждали сме се на някой друг семинар и да ники е сигорно единственя с ипо 3 но не бих изключил
Видка Христова или иван танев тези хора показват че наистина знаят какво правят далеч от тях съм аз не знам за теб.
K-9 world
В ятото

Мнениеот K-9 world » Пет Фев 20, 2009 10:57 pm

но в българия има много ама много хора кадето се наричат дресюри взимат на хората парите без да знаят какво правят
K-9 world
В ятото

Мнениеот bu6i » Пет Фев 20, 2009 11:00 pm

K-9 world написа:но в българия има много ама много хора кадето се наричат дресюри взимат на хората парите без да знаят какво правят

smiley24 Има.....страшно много smiley24 ....но не и тук в този форум smiley24
....и все пак пусни клип ...дай линк smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Galiadogs » Пет Фев 20, 2009 11:05 pm

IPO 2 също има един човек в бг-Румен Колев.Работи с грьонендал.Също член на Сириус.

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот K-9 world » Пет Фев 20, 2009 11:07 pm

ми сега ще потурся някоя снимка или клип а кои иска ще покажели или вече има и не съм ги видял
K-9 world
В ятото

Мнениеот K-9 world » Пет Фев 20, 2009 11:10 pm

да само дето някой хора излизат извън БГ да си вземат титлата (извън клуба сириус)
K-9 world
В ятото

Мнениеот bu6i » Пет Фев 20, 2009 11:17 pm

K-9 world написа:да само дето някой хора излизат извън БГ да си вземат титлата (извън клуба сириус)

Лошо няма :ab: .....изън Б-я е по- сложничко :ab:
....клипове има в форума ,колкото си искаш smiley24 ...поразтарашувай се smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Galiadogs » Пет Фев 20, 2009 11:18 pm

Я :ag: докаде стигна от уроците на Павката,чак IPO2 на вън.Айде вече прекали.Титли :ag: за покрита степен не дават ни навън ,ни вътре.Стига глупости,че вече наистина се изложи.

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот K-9 world » Пет Фев 20, 2009 11:20 pm

тук сериозно почнаха да ме нападат :ag: нищо забавно е давайте :ax:
K-9 world
В ятото

Мнениеот bu6i » Пет Фев 20, 2009 11:24 pm

K-9 world написа:тук сериозно почнаха да ме нападат :ag: нищо забавно е давайте :ax:

Е добре де :ab:....нали ти казах нещо за анонимноста :ab: ....излез от нея и готово smiley24 ...ако ще се бъзикаме и ние го умеем....даже като гледам повече и от теб :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Galiadogs » Пет Фев 20, 2009 11:27 pm

Ако не се бъзикаш ,никой няма да те напада.Даже напротив.Ама дръж се мъжката и всичко ще е наред.

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот K-9 world » Пет Фев 20, 2009 11:34 pm

само последно обещавам :sunny: защо всички които са с титла трябва да са регистрирани в Сириус за да ги доказват? това беше последното :bs:
K-9 world
В ятото

Мнениеот K-9 world » Пет Фев 20, 2009 11:37 pm

чакаите сега да намера снимки или клипове преди да ме набиете само като ги намера как да ги покажа
K-9 world
В ятото

Мнениеот bu6i » Пет Фев 20, 2009 11:38 pm

K-9 world написа:само последно обещавам :sunny: защо всички които са с титла трябва да са регистрирани в Сириус за да ги доказват? това беше последното :bs:

Не съм запознат с този казус :ab: .....но ако си с титла ....и тя е истинска ....не виждам що трябва да се доказваш на когото и да е било smiley24 ....доказване и показване са различни неща smiley24
Последна промяна bu6i на Пет Фев 20, 2009 11:45 pm, променена общо 1 път
bu6i
Пчела майка

Мнениеот K-9 world » Пет Фев 20, 2009 11:42 pm

та какво казвате за снимките каде мога да ги кача?
K-9 world
В ятото

Мнениеот drebcho i glamcho » Пет Фев 20, 2009 11:45 pm

Качи си снимките в някой сайт за снимки smiley24 и после ги намятай като линкове тука :ab: ...Пак да ти кажа кво да правиш :ajaweki: :ajaweki:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Пет Фев 20, 2009 11:47 pm

:ab: това при положение ,че ги има в нета :ab: ...иначе има една тема за качване на снимки в сайта :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот drebcho i glamcho » Пет Фев 20, 2009 11:48 pm

bu6i написа: :ab: това при положение ,че ги има в нета :ab: ...иначе има една тема за качване на снимки в сайта :ab:

drebcho i glamcho написа: Качи си снимките в някой сайт за снимки smiley24 и после ги намятай като линкове тука :ab: ...Пак да ти кажа кво да правиш :ajaweki: :ajaweki:

Казах да си ги качи първо в нета ...буши :ax:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот K-9 world » Пет Фев 20, 2009 11:51 pm

хаха ми да нали се някой трябва и това да прави но аз сум си виновен казаха ми за форумите да не на влизам много на вутре [smile3537.gif] сега ше си по играя ако е неуспешно ще чакаме официалния саит да ни стане готов
K-9 world
В ятото

Мнениеот bu6i » Пет Фев 20, 2009 11:51 pm

Да де :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ag: :ag: :ag: :ag: параграф 22 :ajaweki: :ajaweki:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот K-9 world » Пет Фев 20, 2009 11:57 pm

я кажи какъв е саита дето мога да си кача снимките предполагам не е един. но някои от тях
K-9 world
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Съб Фев 21, 2009 6:48 am

казаха ми за форумите да не на влизам много на вутре

Не подценявайте форумите и интернет.
Представянето на всеки който се занимава с обучение в интернет е от жизненоважно значение за каузата му.

:ap: - но цял живот се учим - :ap:

"Когато ученикът е готов - учителя сам идва"
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот drebcho i glamcho » Съб Фев 21, 2009 12:26 pm

K-9 world написа:я кажи какъв е саита дето мога да си кача снимките предполагам не е един. но някои от тях

http://www.snimka.bg/login.php smiley24

http://picasa.google.com/ :ay:

и др.
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот BenyB » Съб Фев 21, 2009 3:50 pm

Може и по-лесно да е-
"аз се казвам....имам покрита тази и тази степен,еди къде си,при еди кой си съдия."
Няма да е лошо да сложиш и снимка на документа.А най-ще е добре да видим на клип поне едно мъничко нещо,което правите с кучето си...като ще се прави реклама,поне да е като хората :ag:
BenyB
Животинче с въпрос

Мнениеот Galiadogs » Нед Фев 22, 2009 8:06 am

K-9 world написа:само последно обещавам :sunny: защо всички които са с титла трябва да са регистрирани в Сириус за да ги доказват? това беше последното :bs:

Само за последно отговарям :ag: :ag: :ag: :ag: :ag: Ами ей тъй на,да се види титлата :ag: :ag: :ag: ,барон ли е,фон ли е :ag: :ag: :ag: ,може би пък рицар?
Защото съм добра,айде от мен да мине да не се излагаш повече така левашки по форумите,титли НЯМА .Има покрити СТЕПЕНИ.А, и най-важното пропуснах,да ти кажа за Сириус-ами само там се работи професионално в бг.А колкото до взети степени на вън :ag: :ag: :ag: ,вървят едни такива слухове,че някои си плащат примерно в Сърбия,за да си ги вземат.Да им се чуди човек icon_dontknow ,като и тук може да направят същото.Айде,отговорих ти,със здраве. :ag:

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот K-9 world » Нед Фев 22, 2009 3:07 pm

Доколкото аз сум чувал и в българия се прават такива работи не само в сърбия :ay: а и щтом само в сириус работят професионално и ти си в пловдив предполагам не си от професионалните :thankyou: ако съм шега за тебе като доидеш в софия другя път ела и ще по работим с кучетата давидим кои е шега кои не :az: ще си направим вътрешен изпит ще е забавно :bs: :bs: :bs:
Мисля че това е по доброто решение от рекламните снимки и клипчета :bs: ще разберем кои има реално ИПО и кои има написано ИПО
K-9 world
В ятото

Мнениеот Galiadogs » Нед Фев 22, 2009 3:54 pm

Май не четеш внимателно.Точно това съм написала,че и в бг.се вземат степени ей така,но не и в Сириус.Ако това го знаеше нямаше да го пишеш кой има реално и кой не.Ako още не си разбрал,местна група на Сириус има и в Пловдив.
Само да искаш състезание.Когато има национално първенство по сп.дресура със адекватен съдия,заповядай.Но докато пишеш глупости по форумите ,за мен си''шега''.
Такаааа,а за моето у-ще ще ти кажа,че който мине на проф. ниво,тоест иска от кучето си да е повече от домашен любимец,го подготвям за изпит и става член на Сириус.Повече няма какво да ти обяснявам,защото ти дори не се представи,а само неграмотно и просташки се заяждаш.

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Нед Фев 22, 2009 4:11 pm

K-9 world - желателно е да се представиш - ако не го направиш, а с мненията си превърнеш темата в скандал или караница - мод екипа на форума ще вземе мерки - а те са зли кучета дето нищо не ги е обучавало :ag: :ag: :ag:

Макар аз да имам спомен за един инструктор с твоето име, дето в една тема го споменаваха в дог.бг за един скандал около едни дого-аржентино, дето едното ти си го подготвял - тренирал и в твое присъствие е нападнало и осакатило друго по-младо дого....и според теб това било доказване на характер между кучетата......

Но предполагам греша и няма сходство с теб...
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот marsch » Нед Фев 22, 2009 4:27 pm

ако съм шега за тебе като доидеш в софия другя път ела и ще по работим с кучетата давидим кои е шега кои не ще си направим вътрешен изпит ще е забавно

:ajaaski: не се вкарвай в беля бе човек
НВЕЖЕСТВОТО И НЕЗНАНИЕТО НЕ МЕ ОПРАВДАВАТ , ЧЕ ГОДИНИ НАРЕД КРЕЩЯХ "БРАВО" ЗА НЕЩА КОИТО НЕ РАЗБИРАХ !!!
Пази Боже , сляпо да прогледа !!!
marsch
В ятото

Мнениеот bu6i » Нед Фев 22, 2009 8:54 pm

K-9 world написа:Доколкото аз сум чувал и в българия се прават такива работи не само в сърбия :ay: а и щтом само в сириус работят професионално и ти си в пловдив предполагам не си от професионалните :thankyou: ако съм шега за тебе като доидеш в софия другя път ела и ще по работим с кучетата давидим кои е шега кои не :az: ще си направим вътрешен изпит ще е забавно :bs: :bs: :bs:
Мисля че това е по доброто решение от рекламните снимки и клипчета :bs: ще разберем кои има реално ИПО и кои има написано ИПО

:ab: Щом няма кво да криеш ....що не пуснеш нещо да видим icon_dontknow ........ако наистина си това за което се представяш.....какъв е проблема icon_dontknow
....ако искаш да си конкуренция на Сириус ......ОК......лошо няма.....ама то това само от приказки по форумите......и сайтове в нета/нали ще си пускаш сайт :ad: /...няма как да стане :ab: ......сега ме е яд :ac: .......преди 5-6 години веднага тръгвах за София.....да си поиграем на папагал :ab: ...сигурно знаеш как се играе :aa:...та да ти взема някой лев :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki: ...но и това време пак ще дойде smiley24 ....и къде ве братче се кри досега та не те знаем icon_dontknow ....щом си толкова добър icon_dontknow ...или задобря в последните месеци :ab:....зимните...:ab:
:ab: ....Казах ти ,че ако ша са бъзикаме ние по го умеем ама не ме чуваш :ag: :ag: :ag:
.....вместо да каниш Галя :sunny: ...да си правите световно :ab: ....що не пусна нещо....или не се представи icon_dontknow ....даже и да не си това за което се мислиш....няма лошо smiley24 ...ще си поговорим като хората...без кавги и солени майтапи smiley24
.....и само един съвет с това си държание ...няма да можеш да си конкуренция на мен даже.....пък да не говорим за Галя :sunny: и Сириус smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот K-9 world » Нед Фев 22, 2009 10:05 pm

за сириус нищто лошо не съм казал напротив шапка им свалям, дого аргентино зажалост още не съм имал честа да се занимавам но дано и този ден доиде. До колкото си спомням не съм аз този дето почна да се заяжда и обижда и да се доказва някои друг ме попита аз каква степен имам в ипо аз никои не нападах докато не бях нападнат аз Всичко почна от това че казах че не съм съгласен от груповите занимания за едно начално куче. Всеки си има мнението не съм казал на никои да не ги прави казах че за мен това не е начинат. Всеки има право на мнение има много методи едни по малко ефективни други повече резултати сами говорат щтом галя има дбри резултати значи това е дбр за нея. останалите изказвания ме до мързя да ги чета съжелявам А като съм "никой" какво ми се палите всички толква моите изказвания не би трябвало да ви засягат толкжа (като груповото изказване) влезнах в този форум да напиша едно мнение ние. А с дни се нахъсваме и обиждаме. Съжелявам ако съм обидил някои с нещо желая ви успехи с кучетата
K-9 world
В ятото

Мнениеот bu6i » Нед Фев 22, 2009 10:31 pm

:ab: Е има си хас да кажеш лошо за Сириус :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki: .....виж К-9....аз също нямам нищо общо със този клуб ,освен лични контакти и приятелства :ax: ....моите си методи се различават от техните ,но това не ми пречи да ги харесам и възхищава даже,в предвид на вложения труд и т.н. :ab: :ab: :ab: :ab: :ab: :ab: ...също така това не ми пречи да си общувам съвсем нормално и приятелски с тях smiley24 ....същото ти го предложих и на тебе smiley24 ...ти реши да се криеш зад анонимния нет smiley24 ...ти си решаваш какво и как да го правиш.....и дали ще пишеш и как ще пишеш тук......дадох ти съвет smiley24 ....което е целта на форума всъщност :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Galiadogs » Нед Фев 22, 2009 10:34 pm

Всеки има право на мнение.Никой не се сърди,напротив,тук се толерират,дискусии дори спорове в рамките на добрия тон.Също и градивна критика.Пиши си тук,но си вземи поука от представянето си.Не мнението ти,а точно то/начина по който се представи/ ти изигра лоша шега.Нищо лично,пак ти казвам,пиши и аз не се сърдя ,че си изказал мнение различно от моето.С bu6i постоянно се случва да имаме различни мнения,но ей на пак сме приятели.
Щом не си този въпросния треньор с догото ,няма проблем,направи си тема за твоята работа и си пиши,ще видиш,че ще ти хареса.
пс.bu6i,пак ме е изпреварил. :ab:

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот K-9 world » Нед Фев 22, 2009 10:54 pm

дбрм значи за анимноста името си и дръга подобна информация не се чуствам комфортно да обсъждам но мисля че това турсите имам 2 кучета едното доиде при мен на год и половина и в момента работя за ИПО 1 с него, имам и една женска която е на май 7 годишна вече и има покрито ИПО 1 (не 2 :ap: макарче беше инт реакцията) тя има здравословни проблеми и не може да продължи за жалост и скоро се надявам да си ми доиде една малинка от щатите която можеби ще ходя сам да си я взимам това лято. И с мъжкара имам проблем с защитата тъи като не е пипан от малук и това куче доиде при мен поради причината че бившите собственици ги е било страх защтото бил куче убиец и тем подобни а проблема му беше малка соцялизация като малук иначе само се прави на сериозен ето вече можете да си одъхнете от мене :ag:
K-9 world
В ятото

Мнениеот Galiadogs » Нед Фев 22, 2009 10:57 pm

Ааааа,не ,не искаме да си отдъхваме. :ad: Сега ще те караме да пишеш.Има теми и за представяне на кучета.Абе разгледай форума,ще ти хареса.
Виж сега това е друго нещо.А това с малинката направо попадна в десятката. :sunny:

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот K-9 world » Нед Фев 22, 2009 11:02 pm

всъшност забравих с частни кучета се занимавам да но съв сем сериозно дого през мене не е минавало все още в тази сфера съм имал 2 пит була които не са имали проблеми вце още де а и една кавказка работя на разлияни места докато стане полигончето готово и се сабираме един от полцията дето се занимава с техните кучета един американец с които се запознахме в сириус и от тогава всяка седмица тренираме заедно от сиг 1-2г не се сещтам за повече
K-9 world
В ятото

Мнениеот K-9 world » Нед Фев 22, 2009 11:05 pm

еми аз съм им фен от доста време само дето все не мога да си харесам а американеца има развъдник за малинки в щтатите и ми е обещтал да ми намери някое впроечем той е К9 траинер и инструктор в щатите та може да се каже че замества Ники знанията които попринцип изкарвах от ники сега ги изкарвам от него
K-9 world
В ятото

Мнениеот Galiadogs » Нед Фев 22, 2009 11:07 pm

Американеца е с черна женска малинка-огън кучка.Виждали сме се с него.Даже е фигурирал на Дейзи и много я хареса.Ама си говорихме със знаци. :ag: Радвам се че вече общуваме човешки :sunny: .Съвсем сериозно,напиши си тема за обучението. smiley24

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Нед Фев 22, 2009 11:08 pm

г-н Джуров как се казва Американеца... :ab:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот bu6i » Нед Фев 22, 2009 11:09 pm

smiley24 Да разбирам те за личните данни...но и това е достатъчно smiley24 .....аз не се занимавам професионално :ab: ......просто съм КУЧКАР...... :ab: и не мога някак си, без кучета около мен :aa: ....за предпочитане овчарки smiley24 .....поне за сега де :ab: ....щото и малинките не са за изхвърляне :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax:
...Добре дошъл smiley24 ...ако ти хареса....ще се засичме тук таме по форума,а защо не и на живо smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот K-9 world » Нед Фев 22, 2009 11:12 pm

казжа се Джое маи на булгарски така се пише и да с черна малинка е казва се Зои
K-9 world
В ятото

Мнениеот Galiadogs » Нед Фев 22, 2009 11:14 pm

Сега предлагам темата да се отдели в ''запознаване на кучкари'' :ag: ,ама аз ще ви оставям ,макар,че вече ми стана интересно. :ab:

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот K-9 world » Нед Фев 22, 2009 11:15 pm

ее не е истина чух приатни думи и то насочени към мен :bs: ма аз извън тази тема не съм излизал
K-9 world
В ятото

Мнениеот K-9 world » Нед Фев 22, 2009 11:19 pm

Galiadogs написа:Сега предлагам темата да се отдели в ''запознаване на кучкари'' :ag: ,ама аз ще ви оставям ,макар,че вече ми стана интересно. :ab:

а малко англиски знаещ ли да те пратя на един саит американски дето бих искал да видиш
K-9 world
В ятото

Мнениеот bu6i » Нед Фев 22, 2009 11:20 pm

K-9 world написа:ее не е истина чух приатни думи и то насочени към мен :bs: ма аз извън тази тема не съм излизал

:ab: Ми излез де :ab: ......ако имаш две три вечери на разположение :ab: ....че той форума голям :ab: ...а и така ще ни опознаеш smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот K-9 world » Нед Фев 22, 2009 11:27 pm

предложения от къде да започна hsuh
K-9 world
В ятото

Мнениеот drebcho i glamcho » Нед Фев 22, 2009 11:30 pm

viewforum.php?f=89 :ab:

Пък ако имаш повече от две три вечери може и от тука
index.php :ajaweki:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот K-9 world » Нед Фев 22, 2009 11:49 pm

оо още не съм започнал и ми се доспа не ми се четат как някои си е взел ротваилер и се чуди какво да го прави или тем подобни виш за дресура ше чета с кеф цяла вечер
K-9 world
В ятото

Мнениеот bu6i » Пон Фев 23, 2009 12:35 am

K-9 world написа:оо още не съм започнал и ми се доспа не ми се четат как някои си е взел ротваилер и се чуди какво да го прави или тем подобни виш за дресура ше чета с кеф цяла вечер

Ееееееее ,ама то форума не е за професионална работа с песовете :ab: ...по- скоро за отношението към тях и към другите гадинки :ab: Всъщност това е най-важното....опит и знания се добиват....но без чувство и отношение ......не става smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот K-9 world » Пон Фев 23, 2009 6:35 am

права си честно казано такива въпроси и такива хора помагат да се развия но малко се изморяваш всеки дневно да обясняваш и да ли ще те послушат или на другя ден просто ще се върнат с повече въпроси малко съм се изморил предпочитам да говора с някои дето знае за какво говорим и може да подхвърли нова идея или нещо ново което пробвал предполагам повечето ме разбирате
K-9 world
В ятото

Мнениеот Galiadogs » Пон Фев 23, 2009 8:00 am

Англииски не знам,но една рускиня ще ми е на гости известно време,така,че давай сайта.
А,да знаеш,че bu6i е мъж,а не жена :ag: ,ама ти постепенно ще ни опознаеш. :bs:

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот drebcho i glamcho » Пон Фев 23, 2009 8:06 am

Офтопик:
Galiadogs написа:А,да знаеш,че bu6i е мъж,а не жена :ag: ,ама ти постепенно ще ни опознаеш. :bs:

:ajaaski: Галка :ax: ...защо развали магията :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот meri » Пон Фев 23, 2009 8:39 am

K-9 world,Защо стила ви на писане е толкова неграмотен, все едно дете пише?
Не знаете български или? icon_dontknow Питам от любопитство, нищо лично към вас и обучението ви,каквото и да е то.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Galiadogs » Пон Фев 23, 2009 11:04 am

Сега като се замисля,след като meri обърна внимание на стила,знам кой пише :ab:
Ако може ,без да съм нахална в раздел породи има тема за Малиноа,та една снимка на черната красавица да сложиш там.

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот meri » Пон Фев 23, 2009 11:34 am

Кажи да знаем и ние, че с този стил на писане ми прилича на дете, правещо се на възрастен . :ap: Или на човек с богато въображение.....лесно се бърка така. :bs:

Ако човек няма какво да крие,анонимността му вреди в повечето случаи.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот K-9 world » Пон Фев 23, 2009 1:28 pm

само не ме нападайте пак ми бил съм извън България за 7год и англиския ми е като роден азик а български като втрои или трети сега не съм баш лапе но съм на 20г имам снимки на малинката но пак дай точен линк кадето искаш да ги кача а за саита дети исках да покажа е http://leerburg.com/pdf/theoryofcorrections.pdf но вътре нещата са доста дълги не са сложни но са дълги и няма смисъл да си губите времето аз съм превеждал малка част но само най основните неща да помогнат на начинаещите
междо другото и сега се измъчвам с писането на кирилица принципно си пиша на латиница [ideauu.gif]
K-9 world
В ятото

Мнениеот K-9 world » Пон Фев 23, 2009 1:30 pm

Galiadogs написа:Сега като се замисля,след като meri обърна внимание на стила,знам кой пише :ab:
Ако може ,без да съм нахална в раздел породи има тема за Малиноа,та една снимка на черната красавица да сложиш там.

еххи сега ше си по играя да сложа снимка
K-9 world
В ятото

Мнениеот K-9 world » Пон Фев 23, 2009 1:42 pm

тцтцтц изгорих си манчата все пак не видях някаде да пише качи снимка или нещо от сорта саветваите как става
K-9 world
В ятото

Мнениеот K-9 world » Пон Фев 23, 2009 1:45 pm

аз предлагам да отворим тема в която да се обсъжда какво не трябва да се прави като се готви :)
K-9 world
В ятото

Мнениеот meri » Пон Фев 23, 2009 1:47 pm

Е тогава, разкажи нещо за себе си, нека и ние да знаем кой си. :ap: Не нападаме.....само питаме. :ap:

Веднага ти отговарям....не се чете по форуми, че загарят тенджерите. :ajaaski: :ajaweki:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот drebcho i glamcho » Пон Фев 23, 2009 1:48 pm

:ag: :ag: :ag: Манчата загоря, а :ajaweki: :ajaweki: Ама си една загоритенджера и ти :ajaweki:

Ако е снимката твоя, под полето където си пишеш поста има следните надписчета

Ако искате да прикачите файл към вашето мнение въведете детайлите долу

Име на файл

Коментар на файл

Избери си файла със снимката и го изпрати.....
Ама наглеждай и манчата през това време :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот K-9 world » Пон Фев 23, 2009 1:54 pm

късно е вече за манджата ще седим гладни. ми това личната снимка дбр ма за снимката на малинката кадето галя искаше да кача в темата породи-малинки
K-9 world
В ятото

Мнениеот K-9 world » Пон Фев 23, 2009 1:57 pm

meri написа:Е тогава, разкажи нещо за себе си, нека и ние да знаем кой си. :ap: Не нападаме.....само питаме. :ap:

Веднага ти отговарям....не се чете по форуми, че загарят тенджерите. :ajaaski: :ajaweki:

А я кажи за езика че попринцип като си говоря с някои не им прави голямо впечтление (ВЕЧЕ) предполагам е от правописните грешки и писането на кирилица така ли е???
K-9 world
В ятото

Мнениеот drebcho i glamcho » Пон Фев 23, 2009 1:58 pm

Сложен е живота по форумите викаш :ajaweki: :ajaweki: не е като да обучаваш кучета :ag: :ag:

Ей ти темата
viewtopic.php?f=103&t=3252&st=0&sk=t&sd=a&start=270

Айде, сега си ти... smiley24 успех...мятай снимката :ab:

Ако я има снимката някъде в нета, копирай само линка и го сложи в поста си.
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот K-9 world » Пон Фев 23, 2009 2:22 pm

самоче снимките са ми много големи и ще трябва да си по играя с намаляването и ето така е като се пробвам две неща да свърша едно времено сега хем гладен хем :ajaaski: и снимката не можах да кача нищо де до довечера ще съм я качил
K-9 world
В ятото

Мнениеот meri » Пон Фев 23, 2009 2:32 pm

Какво да ти кажа за езика,ще свикнеш,щом не си го говорил известно време, на мен лично не ми пречи,само ми беше любопитно,защо пишеш така,все едно е дете, тук се пише само на кирилица ,тъкмо да потренираш.Пиши с главни букви,където трябва,слагай интервал между думите,точки ,запетайки......абе не е проблем,разбира се какво искаш да кажеш(без преводач даже......шегичка).Всичко ще се оправи с малко тренинг. :ap:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот K-9 world » Пон Фев 23, 2009 2:44 pm

Май оспях да кача снимката. Ще го имам едно наум, и сега определено си тринирам писането на български и по точно на кирилица. Виш сега за запетаиките примерно си нямам представа каде трябва да са, в англискя се слагат на тотално различни места.
K-9 world
В ятото

Мнениеот meri » Пон Фев 23, 2009 2:47 pm

Пиши си как ти е удобно, споко. :bs:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот K-9 world » Пон Фев 23, 2009 2:51 pm

Тая тема трябва дай сменим името. Само за мен се опсъжда вътре. А вие с какви кучета сте? (друго нещо ако пиша на "ти" не е нищо лично просто още се опитвам да го оправя а до колкото разбрах много се обиждат българите ако им говориш на ти)
K-9 world
В ятото

Мнениеот meri » Пон Фев 23, 2009 3:25 pm

Ние тук така си пишем и не се обиждаме. Аз лично имам две кучета, непородисти,спасени от улицата.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот K-9 world » Пон Фев 23, 2009 3:35 pm

ооо значи си с сериозни котренца предполагам работиш с тях нали???
K-9 world
В ятото

Мнениеот bu6i » Пон Фев 23, 2009 8:15 pm

Galiadogs написа:Англииски не знам,но една рускиня ще ми е на гости известно време,така,че давай сайта.
А,да знаеш,че bu6i е мъж,а не жена :ag: ,ама ти постепенно ще ни опознаеш. :bs:

:ab: Аве Гале :sunny: ...ти друга работа нямаш ли си :ag: :ag: :ag: ...що го светна :ag: :ag: :ag: :ag:
....К-9.....да ти кажа и аз не съм от най-грамотните :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Galiadogs » Пон Фев 23, 2009 8:30 pm

:ag: :ag: :ag: Ами защото съм Галя -тайната. :ag:

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Пон Фев 23, 2009 8:30 pm

K-9 world написа:ооо значи си с сериозни котренца предполагам работиш с тях нали???

Мда тя работи с тях :ab: слушат я като внуците и :ba: :ba: :ba: :ba:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот drebcho i glamcho » Пон Фев 23, 2009 8:35 pm

Офтопик:
Galiadogs написа:..........А,да знаеш,че bu6i е мъж,а не жена :ag: ,ама ти постепенно ще ни опознаеш. :bs:

bu6i написа: :ab: Аве Гале :sunny: ...ти друга работа нямаш ли си :ag: :ag: :ag: ...що го светна :ag: :ag: :ag: :ag:
....К-9.....да ти кажа и аз не съм от най-грамотните :ab:

Чудя се НАТА88, кога ще осведомите, че "пчела мая" е мъж, а не жена :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот meri » Пон Фев 23, 2009 8:38 pm

Слушат ме да, но не работя с тях нещо специално, не ги обучавам на нищо.
А кучетата слушат повече от внучетата. :ap:
Аватар
meri
Пчела работник

Следваща

Назад към Обучение и Спорт