Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Училище за кучета

Re: Училище за кучета

Мнениеот K-9 world » Пет Фев 27, 2009 1:58 am

дам бебешки стъпки :ag: един по един
K-9 world
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Пет Фев 27, 2009 6:50 am

Как да социализирам кучето ни с другите кучета.
Много налита на бой...
Дали вашата практика показва възможности за намаляване на агресивността...
Към женски не е........

Предполагам че му трябва мъжкар който да е на неговият ръст и т н.....за да си играят заедно да е нещо като "кукла" и постепенно да са заедно всеки ден и да свикне и т н....

Но ме вълнува и вашето мнение........

Или с наморник стабилен да го пускам да е сред всички кучета на поляната......

Много се бие и спряхме да го водим сред кучета........ [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif]
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот marsch » Пет Фев 27, 2009 7:20 am

Дали вашата практика показва възможности за намаляване на агресивността...

ами ние се събираме само мъжки кучета , постоянно идват и нови (пак мъжки , не знам защо ) , случва се много често и някой да си изпусне кучето без да иска ...нали са все луди глави ......та , сбиване никога не е имало !!!
НВЕЖЕСТВОТО И НЕЗНАНИЕТО НЕ МЕ ОПРАВДАВАТ , ЧЕ ГОДИНИ НАРЕД КРЕЩЯХ "БРАВО" ЗА НЕЩА КОИТО НЕ РАЗБИРАХ !!!
Пази Боже , сляпо да прогледа !!!
marsch
В ятото

Мнениеот marsch » Пет Фев 27, 2009 7:25 am

спорд мен ако кучето :
Много се бие и спряхме да го водим сред кучета........
значи само решава какво да прави и няма никакъв контрол от водача . Сам си е господар !
НВЕЖЕСТВОТО И НЕЗНАНИЕТО НЕ МЕ ОПРАВДАВАТ , ЧЕ ГОДИНИ НАРЕД КРЕЩЯХ "БРАВО" ЗА НЕЩА КОИТО НЕ РАЗБИРАХ !!!
marsch
В ятото

Мнениеот K-9 world » Пет Фев 27, 2009 8:31 am

за жалост има много различни варианти на агресия и така трудно ще се кажа какви опражнениа да правите Но ще кажа какво направих аз с един агресивен мъжкар егото на това куче му беше угромно за него нямашя женски малки мъжки той се нахвърляше на всичко та първо излизахме работихме за подслушание за да имам контрол върху него и после почнахме да ходим в градинка с кучета така да кажем идва или се затичва куче към нас молим споствениците да си го хванат и ако може да изчакат минутка две казваш на кучето си да ходи на ред и почвате да обикаляте другото куче лека по лека се доближавате карате го да лиага близко до другото и това се прави около бездомните около домашните докато се научи да ги игнорира и или в моя случай егото изчезна и почна да си играе но всичко това е психика и трябва сериозен контрол и да знаете какво правите как да го успокоите не стресирате
K-9 world
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Пет Фев 27, 2009 8:41 am

Мария и какво предлагаш - аз това явление го наблюдавам от както го взехме на 6 месеца - просто мрази кучета от мъжки пол...или са го били на времето кучета и са го хапали и т н....или не знам....преди ние да го вземеме....

Просто започва да дебне и нищо не го вълнува.........в такъв момент освен да му вържа очите с черен плат не виждам какво да направя.

Опитвал съм десетки методи - знае че като е вързан не може да направи нищо и ще бъде наказан ако направи нещо - но го усещам как дебне с поглед и спира всичко друго докато дразнителя-дразнителите не се махнат от погледа му......

Няколко пъти се заиграва с кучета докато другарчето му нещо не му изръмжи и скача на бой......

Според мен е от липса на контакт с други кучета или не знам...........

Иначе никога не ни е бягал дори по кучки....при повикване когато е пуснат по природата винаги си идва - слуша ни.........

Само агресията е кофти ситуация icon_dontknow

K-9 world - и аз така мисля даже като си е играели преди и е бил с юзда - тоест освен с глас му пречех да хапе и той разбира че мъжкаря само иска да се подушат и беше готино..........

Ще го мисля......
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот kitana » Пет Фев 27, 2009 8:44 am

Ако концентрацията на кучето е в стопанина,дори покрай него да мине друго куче,то ще го игнорира.Нашият е също много агресивен към себеподобни.Но когато привлека вниманието му с пръчка(примерно),може цяла глутница да мине покрай него без да я забележи.Имало е случаи преди,когато не съм успявала да задържа вниманието му и тогава .... [smile3537.gif]
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот marsch » Пет Фев 27, 2009 8:49 am

АА , не знам , аз не съм специалист .Просто споделям мнение. Аз съм от тези които са си взели просто дом. любимец . При мен в повечето случаи с отвличане на вниманието става , но кучето ми не е доминантно само е наплашено ! Ама като гледам и на K-9 world теорията е с отвличане на вниманието . Мисля че там е ключът- да насочиш вниманието в правилна посока.....ама хич не е лесно - от скромния си опит го разбрах . Иска много занимавка .
marsch
В ятото

Мнениеот marsch » Пет Фев 27, 2009 8:53 am

На теория е много лесно :ap:
marsch
В ятото

Мнениеот kitana » Пет Фев 27, 2009 8:53 am

При нас отвличане на вниманието се получи много лесно и стана някак като че от само себе си.Просто прекалено много обича пръчки....Обича ги повече и от лакомствата.Проверено.
Някъде тук бях писала за една история,която се случи на село.Кучето ми-пуснато на баира,зад него и вдясно-лаещо пуми на разстояние 4 метра,погледа на кучето е в пръчката,която разнахвам под носа му.НЯмаше никаква реакция към другото куче,само един поглед в началото.Като скрих пръчката и стана белята.То другото си го заслужаваше,де,лаеше срещу мъжа ми и детето ми. [smile3537.gif]
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот K-9 world » Пет Фев 27, 2009 9:01 am

има един факт който не всички ще се сугласат има сиг 1% сериозни кучета (твърди) в който много по сложно ще махнеш да не казвам не възможно но пак този процента е много много малук и причината по която по сложно се социализира е че инстинктивно не разреша никой в глутницата си повечето кучета предпочитат да са followers then leaders ако някой може да си го преведе че аз точна дума не на мирам (сега всички които имат проблем ще си казвт че имат твърдо куче и оправя няма! ако някой има такова твердо куче да ми каже колко пари иска да го купя и директно го слагам в полицията) в бг не съм видял едно твърдо куче
K-9 world
В ятото

Мнениеот kitana » Пет Фев 27, 2009 9:02 am

Липсата на пунктоация прави поста неразбран.Я пак?
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот Galiadogs » Пет Фев 27, 2009 9:04 am

Не си видял,защото начина на българина е още от малко да премачка кучето,а твърди кучета има,само,че не се продават.
Писала съм ти на лс.
Aкo можех само пътя да открия.Ония ,между двата свята...Вечен пътник щях да бъда.Да се лутам между световете.Да ви търся и да ви откривам.Вярвам!

Дея,Тангра,Жар и Гард,ще ви нося в сърцето си винаги...
Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот K-9 world » Пет Фев 27, 2009 9:08 am

лс???
K-9 world
В ятото

Мнениеот Galiadogs » Пет Фев 27, 2009 9:10 am

Добре е да разглеждаме кучето като наше дете в един аспект-нашето желание за взаимна връзка.При децата все пак е различно,да не кажа точно обратното.Докато са малки са плътно до нас и контактите им с други деца са с наше участие.След това трябва да се учат да общуват,създават социални отношения и тн почти и напълно самостоятелно.При кучетата трябва да се социализира и общува,играе с други кучета докато е малко,а по-нататък спиралата води до центъра-водача.Там е разликата.

Още като влезеш във форума горе пише нови съобщения до профила ти е.Кликни там. :ad:
Aкo можех само пътя да открия.Ония ,между двата свята...Вечен пътник щях да бъда.Да се лутам между световете.Да ви търся и да ви откривам.Вярвам!

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот drebcho i glamcho » Пет Фев 27, 2009 9:14 am

K-9 world написа:лс???

:ajaweki: :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki:

Лично съобщение ....ама тука не ги носят пощенски гълъби :ajaweki: :ajaweki:

Под мартениците на зоо :ajaweki: пише "нови съобщения" :ajaweki: просто кликни с мишока върху надписа smiley24
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот K-9 world » Пет Фев 27, 2009 9:22 am

е ще се науча :ag:
K-9 world
В ятото

Мнениеот K-9 world » Пет Фев 27, 2009 9:50 am

някой знае ли разликата между ИПО и Щутзхунд? :ab:
K-9 world
В ятото

Мнениеот Galiadogs » Пет Фев 27, 2009 12:21 pm

Разликите в правилниците са малки,но едва ли съфорумците се интересуват.

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот K-9 world » Пет Фев 27, 2009 12:29 pm

дам ама аз се интересувам защото знам че Щутзхунд е бил направен само за НОК сега вече е свободен и за други породи ИПО ушш е за всички породи аз само знам че в защитата има малки разлики а този въпрос сами го задавали много пъти и точен отговор нямам
K-9 world
В ятото

Мнениеот Galiadogs » Пет Фев 27, 2009 6:01 pm

Щом си се явявал на IPO,значи ти трябва шутцхунд.Ето ти линк към една тема.Там го има правилника.
http://forum.dog.bg/index.php?showtopic=2981

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот K-9 world » Пет Фев 27, 2009 7:34 pm

мерси даже имаше поправките от 2004г
K-9 world
В ятото

Мнениеот K-9 world » Пет Фев 27, 2009 10:27 pm

оо няма нищо по хубаво от малко практика с кучетата си забравяш за проблемите си за всичко около себе си и сте само ти и кучето или в моя случай кучетата [ideauu.gif] [ideauu.gif]
K-9 world
В ятото

Мнениеот K-9 world » Вто Мар 03, 2009 8:05 pm

тзтз темата замря!!дбр имам един въпрос имали един метод на обучение за всяко едно куче? и има ли грешни методи на обучение?
K-9 world
В ятото

Мнениеот bu6i » Вто Мар 03, 2009 9:43 pm

K-9 world написа:тзтз темата замря!!дбр имам един въпрос имали един метод на обучение за всяко едно куче? и има ли грешни методи на обучение?

:ab: Ти сега ..кво ....изпитваш ли ни :ad: ......всяко куче си е различно и обучението трябва да е съобразено с характера на кучето....методи много.....кой как си иска, така да си ги нарича :ab: ...контрастни ......мотивация...и т.н........... :ab:
....ако едно нещо рботи при дадено куче ,не е сигурно че ще заработи при друго....от таз страна значи метода е грешен smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот K-9 world » Вто Мар 03, 2009 10:36 pm

както каза методи много грешни няма има ефективни и по малко ефективни всяко куче има различен характер и винаги има малка разлика в начина по който показваш нещо на едно куче от друго и всеки трябва да си намери своя начин по който кучето ще го разбере :ad: еми честно казано бихискал някой да ме изпита мене :ag: така мога да видя различни гледни точки :ab:
K-9 world
В ятото

Мнениеот bu6i » Вто Мар 03, 2009 10:44 pm

:ab: Ама то тук не се изпитва ве К-9.....ако някой има проблем се обсъжда smiley24 ...иначе си прав ,всеки си намира метода....в зависимост от знанията и опита си smiley24 ....също така, няма нищо лошо или срамно да се пита smiley24 ...човек винаги има какво да научи smiley24 ...стига да иска :ab: Аз няма какво да те изпитвам :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki: .....по ми се иска да видя как работиш с кучетата smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот K-9 world » Вто Мар 03, 2009 11:19 pm

ми скоро още не съм определил дата но ще правим снимки и клипчета за сайта с някакъв фотограф та след 2 -3седмици ще има нещичко за показване
K-9 world
В ятото

Мнениеот bu6i » Вто Мар 03, 2009 11:35 pm

K-9 world написа:ми скоро още не съм определил дата но ще правим снимки и клипчета за сайта с някакъв фотограф та след 2 -3седмици ще има нещичко за показване

smiley24 Супер smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот archy » Пон Мар 30, 2009 11:46 am

здравейте искам дяа попитам къде в софия има училища за кучета в които приемат и малки породи защото искам да понауча моят да изпълнява команди но да ес инструктор който не го тренира а аз да си го т5ренирам
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот logrus » Съб Апр 11, 2009 2:52 pm

Темата е доста впечатляваща съгласна съм и тъй като явно тук има доста запознати по въпроса хора ще питам следното - вскчко е много добре, но за София, има ли някой който да ми препоръча треньор или училище в Стара Загора ?
P.S. Без тези хора : Център за обучение на кучета РАДО
logrus
Животинче с въпрос

Мнениеот Galiadogs » Съб Апр 11, 2009 3:03 pm

Наистина съжалявам,но лично аз не мога да Ви препоръчам никой в Стара Загора....В България съвсем отскоро се работи с доказани в света методи,които махленските''велики'' кучкари продължават да отричат,щото ''гроздето е кисело''.Друга практика е всеки имал някакъв успех за себе си или на местната кучкарска полянка да се изявява като инструктор.За сега може и да няма в Стара Загора,но дай боже за в бъдеще да се случи.

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот logrus » Съб Апр 11, 2009 3:17 pm

Благодаря все пак :ap:
logrus
Животинче с въпрос

Мнениеот Apso » Чет Апр 16, 2009 6:36 pm

Предполагам че ТУК мога да намеря тренер кой би могъл към нова година да направи нещо подобно и да се участва в видеотурнир и да покаже как може да научи кучето на основните неща Редом,Седни,Легни... нищо особено, само да е под музика
http://www.youtube.com/watch?v=7evZmn6j ... re=related
Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Apso
В стадото

Мнениеот vansipansi » Чет Юни 10, 2010 3:06 pm

[prlt.gif] А услугите на CANIS на каква цена са? icon_dontknow
Раждаме се голи, мокри и гладни... После нещата стават още по-лоши!
vansipansi
Животинче с въпрос

Мнениеот Galiadogs » Пет Ное 26, 2010 10:45 pm

K-9 world написа:ми скоро още не съм определил дата но ще правим снимки и клипчета за сайта с някакъв фотограф та след 2 -3седмици ще има нещичко за показване

Къде потъна бе човек?Нали и малка малинка взе преди година и половина?

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот kakashi » Сря Апр 30, 2014 1:13 pm

эдравеи мери можели да ми обясниш как се обучава хъски эащото аэ ще си вэимам
kakashi
Животинче с въпрос

Предишна

Назад към Обучение и Спорт