Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Кои кучета подлежат на тренировка

Кои кучета подлежат на тренировка

Мнениеот bubetodve » Пон Ное 24, 2008 8:22 pm

До каква възраст подлежат на дресировка кучетата?
Има ли значение породата?
Аватар
bubetodve
В глутницата

Re: Бързи въпроси - бързи отговори

Мнениеот little_didi4 » Пон Ное 24, 2008 9:01 pm

породата има значение..т.е че някои породи напредват...(не е точната дума) по бързо.някой са по податливи на дресировка,други са по "инатести"

за възрастта е най -добре...еквивалентно на човека...колкото по млад толкова по лесно помни...та мисля че след 6 месеца е най-предразположено към запаметяване кучето.
въпреки че съм виждала как се обучават и по стари кучета но е вече малко по трудно..но не и невъзможно.

тук би трябвало и спецовете да си кажат мнението...
little_didi4
В пасажа

Мнениеот bu6i » Пон Ное 24, 2008 11:26 pm

bubetodve написа:До каква възраст подлежат на дресировка кучетата?

Нито възраста нито породта са от значение.....въпроса е на теб дали ти се занимава :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот ADA » Вто Ное 25, 2008 4:26 am

bu6i написа:Нито възраста нито породта са от значение.....въпроса е на теб дали ти се занимава :ab:

Тц, пак не съм съгласна с теб.
Ела виж моите две кучета.
Коренно различни като характери и едното не подлежи на възпитание.
В смисъл не, че не изпълнява команди и т.н. но си е психически неуравновесено и това си е . :bp:
ADA
В ятото

Re: Бързи въпроси - бързи отговори - кучета

Мнениеот bu6i » Вто Ное 25, 2008 4:32 am

Това не значи ,че не подлежи на обучение.....ако искаш може да вържем някой бас :ab: ...и да ми го дадеш за някой и друг ден :ab: :ay:...става въпрос за ОБУЧЕНИЕ ....не за характер :ay:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот ADA » Вто Ное 25, 2008 4:39 am

bu6i написа:Това не значи ,че не подлежи на обучение.....ако искаш може да вържем някой бас :ab: ...и да ми го дадеш за някой и друг ден :ab: :ay:

Минало й е времето.
Тя е бабка вече и ми е жал да я тормозя.
Но ако я видиш навън, никога не би й дал годините.
Търчи като луда, лае и иска да хапе.... някой хора от едни такива групи... :ah:

П.С. Ооооо, ама ти змия имаш вкъщи !!!
И аз да ти дам кучето си ???
Да беее... Нали ви видях "вас", тераристите...
:bp:
(Това беше удар под кръста, ама ти си го заслужи заради мамичките в един друг Форум :ap: ).
ADA
В ятото

Мнениеот bu6i » Вто Ное 25, 2008 5:04 am

Е нали и аз това казвам....въпроса е дали ти се занимава да си тормозиш кучето....иначе си се учи .....и змия и още много други работи/животинки /си имам в къщи ,включително и една кучешка бабичка :ab: еееее ама то ако е от големичките твоето куче .....ами не ми влиза в употреба :ag:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот ADA » Вто Ное 25, 2008 5:20 am

bu6i написа:Е нали и аз това казвам....въпроса е дали ти се занимава да си тормозиш кучето....иначе си се учи .....и змия и още много други работи/животинки /си имам в къщи ,включително и една кучешка бабичка :ab: еееее ама то ако е от големичките твоето куче .....ами не ми влиза в употреба :ag:

Ами възголемичка е - доберманка.
Ако беше Евгени щеше да я одере, опърли, разчлени и :at: ... готова работата.
Господи, ще откача и аз покрай този изрод... icon_bowdown
ADA
В ятото

Мнениеот bubetodve » Вто Ное 25, 2008 11:57 am

Минало й е времето.

Колко е това време? icon_dontknow
Ако кучето е 5 годишно? Може ли да се обучи? Ама е голям дивчо... дворно куче? Може ли? icon_dontknow
въпроса е дали ти се занимава да си тормозиш кучето...

Защо да се тормози? Тормоз ли ще е за него? icon_dontknow
Аватар
bubetodve
В глутницата

Мнениеот ADA » Вто Ное 25, 2008 1:55 pm

Минало й е времето.

Колко е това време? icon_dontknow
Ако кучето е 5 годишно? Може ли да се обучи? Ама е голям дивчо... дворно куче? Може ли? icon_dontknow [/quote]
въпроса е дали ти се занимава да си тормозиш кучето...

Защо да се тормози? Тормоз ли ще е за него? icon_dontknow

Ами моята бабка е на 13 години.
И мисля, че за нея ще бъде тормоз, да.
Виж, ако беше едно младо куче - в никакъв случай.
Те по - скоро възприемат нещата като игра и се забавляват.
ADA
В ятото

Мнениеот bubetodve » Вто Ное 25, 2008 2:22 pm

Е да де... в твоя случай е по-добре да изживее старините си пълноценно и спокойно...
По вашите мнение си вадя извод, че ако поискам мога да обуча кучето... обаче е дворно и не е живяло вътре никога през съзнателния си живот... То е на 5 години, което не значи че е старо... , нали? И все още има шанс да се научи на основните неща поне? Ако тепърва влезе в апартамент, много ли ще е лошо за него?
Аватар
bubetodve
В глутницата

Мнениеот bu6i » Вто Ное 25, 2008 11:10 pm

Хехе даже ще ти е по -лесно .....моето мнение е ,че кучето е щастливо само тогава, когато е със стопанина си smiley24 ....от това следва ,че няма никакво значение къде ще го гледаш ,стига да му обръщаш достатъчно внимание......по принцип съм против гледането на куче в двор,но това си е само мое мнение и много добре разбирам ,че и на двора нищо му не е,а за много хора това си е съвсем нормално и са прави smiley24 ...така ,че bubetodve,вкарвай си кучето в апартамента и хич да не ти пука....е в началпто ще е малко шашнато ...ама като се отпусне и не мож го изкара на двора повече :ag: :ag: :ag: ...не ми се вярва 5 годишно куче да ти цапа и да прави бели ...ама не се знае ...така че в начлото го наблюдавай ....и действай според ситуацията smiley24 ......А уж темата беше "Бързи въпроси - бързи отговори" :ag: :ag: :ag: ....ега ти бързото :ag:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот bubetodve » Сря Ное 26, 2008 12:00 pm

По-важното според мен е не толкова бързия отговор, колкото качествения! Благодаря ви!
Аватар
bubetodve
В глутницата

Мнениеот Galiadogs » Сря Ное 26, 2008 12:14 pm

Бих добавила само,че даже по-добре ще се потдава на обучение,заради близостта,която ще имате.Кучето ще те заобича повече.Ще научи повече думи,ако му говориш естествено.Примерно ''айде в банята'' и тн.Да това си е един вид обучение и 5г куче гледано на двор подлежи на него
пп.bu6iще се включвам след теб само ,когато съм съгласна.Да не уплашим пак съфорумците. :sunny: Мир и любов. :ag: :sunny:
Aкo можех само пътя да открия.Ония ,между двата свята...Вечен пътник щях да бъда.Да се лутам между световете.Да ви търся и да ви откривам.Вярвам!

Дея,Тангра,Жар и Гард,ще ви нося в сърцето си винаги...
Galiadogs
Пчела майка

Re: Бързи въпроси - бързи отговори - обучение кучета

Мнениеот Pencheva » Вто Дек 09, 2008 12:14 am

Айде в банята! Действа,действа...Това е най-любимата ми фраза :ag: Различни породи- различни характери-в това няма спор..Пък и както си го научиш де..От скоро си имам други кучета вече големи ги взех с огромния риск да не свикнат с мен и да се озлобят-нее.. Даже страхотно се разбираме и си имат обособен характер и много приличат на мен..Даже най малкото снощи гледа Закуска с айнщайн и господари на ефира-Рапан..Обича и късните новини -ранните-не smiley23 нещо водещата...
Ако живеех сред зверовете щях да съм им водач.Не се е родило същество като мен,имащо в себе си качества,смръзяващи човешкото око до смърт.
Pencheva
Животинче с въпрос

Re: Кои кучета подлежат на тренировка

Мнениеот Galiadogs » Пет Фев 06, 2009 8:42 pm

На тренировка и обучение подлежат онези,кучета,на които стопаните са им адекватни.
Ето един пример.Това са xrisi и Мей.
http://www.croxbox.bg/watch/62e9e45b4fc2951fed25/mei-3
http://www.croxbox.bg/watch/a2ae18e4298768351c7d/mei-4
http://www.croxbox.bg/watch/d82ea09ac933d4abebea/mei-5
Aкo можех само пътя да открия.Ония ,между двата свята...Вечен пътник щях да бъда.Да се лутам между световете.Да ви търся и да ви откривам.Вярвам!

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот marsch » Съб Фев 21, 2009 9:35 am

УАУ !!! БРАВО xrisi ! СТРАХОТНА РАБОТА ! Така от далече изглежда много лесно , но всъщност си е страшно много труд !
НВЕЖЕСТВОТО И НЕЗНАНИЕТО НЕ МЕ ОПРАВДАВАТ , ЧЕ ГОДИНИ НАРЕД КРЕЩЯХ "БРАВО" ЗА НЕЩА КОИТО НЕ РАЗБИРАХ !!!
Пази Боже , сляпо да прогледа !!!
marsch
В ятото

Мнениеот xrisi » Съб Фев 21, 2009 11:56 am

Абе честно казано ,ако не е Галя да ги пуска и да ме укоражава тези клипчета щяха да си останат само предназначени до нея за да ми казва къде греша и да ми помага със съвети- за което много и БЛАГОДАРЯ ,за съжаление наистина е трудно да се учиш четейки и гледайки само клипчета от нета.Много ми се щеше да дойда до Пловдив с Мей този месец ,но като гледам най-вероятно ще е другия :ac: има толкова много неща за които искам да питам....
Имате страхотната превилегия да познавате Галя и тормозите с всякакви въпроси :ag: ,че само мога да ви завиждам :ajaaski:
кой ако не аз
кога ако не сега
xrisi
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Съб Фев 21, 2009 1:15 pm

за съжаление наистина е трудно да се учиш четейки и гледайки само клипчета

Това е началото - после книгите и гледаш скиците - статии в интернета и мислене да усетиш материята. Почнеш ли да я усещаш нещата отиват на друго ниво.

И най-важното е да усетиш как фразата мотивация как с тази фраза да докоснеш твоето куче - защото тази фраза при всяко куче е различна като действие.

Опознай философията на обучение.........нещата са свързани като пирамида са :ah:
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Galiadogs » Съб Фев 21, 2009 1:20 pm

За да стигне до тук,тя е опознала философията на обучението.Успешно се справя и с мотивацията.При нея вече може да се търси изчистване на елементите.Все по-малко подавани сигнали на тялото от страна на водача,което се счита за вербална команда.xrisi вече минава на професионално ниво.Това,което си написал важи за начинаещи.Иначе тя е права,ако не си наясно ,много трудно можеш да схванеш от клипове тънкости и детайли,но тя УСПЯВА. smiley24

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот xrisi » Съб Фев 21, 2009 2:18 pm

При мен нещата са първични и по някаква интуиция много от термините дори незнам какво значат ,да не говорим когато Галя ми беше писала първият път беше споменала нещо и за куче "придружител" трябваше да търся в нета какво точно значи :bu:и сега пак съм невежа...
На моменти си мисля ,че и дори да чета книги пак няма да вдяна -друго си е когато има кой да ти каже , покаже -аз схващам по-добре нещата с виждане [smile3537.gif] .
кой ако не аз
кога ако не сега
xrisi
В ятото

Мнениеот Galiadogs » Съб Фев 21, 2009 6:52 pm

Интуицията,която имаш е много ценна.Има хора подготвени теоретично,но на практика не''усещат'' кучето си и неговата индивидуалност.Работата по ''шаблон'' им играе лоша шега.Твоят вариант е супер.Остава само малко теория и постоянство в работата.Айде ще те чакам,когато решиш да дойдеш в Пловдив.

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Съб Фев 21, 2009 10:01 pm

smiley24 Яяяяяяяяяяяяя това не го бях видял :bu: ....браво ве xrisi smiley24 ...идеална си smiley24 ....що ли няма повече като тебе :ac: .....добре щеше да е smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Galiadogs » Съб Фев 21, 2009 10:10 pm

Нали това казвам bu6i.Ей на такива хора кучетата подлежат на обучение.Хора търсещи,упорити и обичащи кучетата и работата в екип с тях.
А няма много такива,защото това си е сериозен труд. smiley24

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот xrisi » Нед Фев 22, 2009 1:29 am

За жалост поне тук във Варна никой не приема нещата за чиста моне -таза -хъса и спорта.Това е истината говори се само за много пари и време :ak:е не винаги и всеки може да си го позволи за жалост едни 5.. лв. на месец и повече като мен.
кой ако не аз
кога ако не сега
xrisi
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Нед Фев 22, 2009 10:10 am

Хриси ти си развии себе си и кучето си - стадото и да искаме не можем да го променим - аз винаги са ме кефели хора с кучета - кучето носи повода в устата си и ходи до стопанина си...........до сега съм виждал един рот - коли и санбернар.........стопанина като щракнеше с пръсти и кучето вади и нарежда масата за обяд - :ag: метафора........и кеф.........
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот xrisi » Нед Фев 22, 2009 1:13 pm

Сега да си кажа кое е нещото което ме човърка, а то е че нещата тук във Варна не са се получили да имаме клуб Сириус поради една единствена причина започнало се е нещо преди време ,но имало е хора които са понаучили това-онова и са решили ,че могат да се правят на велики ,разбиращи и да се наричат треньори...Това ми беше отговорено на въпроса защо си нямаме такъв клуб тук.Ще отскоча и до една съседна тема- Училище за кучета знам ,че на друго място трябва да отговоря на K-9 world "защо всички които са с титла трябва да са регистрирани в Сириус" освен това което днес му е отговорила Галя бих добавила ами защото там може да намери само хора които са сплотени правят неща които изискват време грижи постоянство , много обич и разбиране към животните.
Когато започнах на поляната да се занимавам с Мей първият въпрос който ми се задаваше беше-на състезание ли ще ходите... icon_dontknow и се налагаше да отговарям НЕ просто ми прави кеф да работя с кучето си ,защо винаги трябва да търсим под вола теле...
кой ако не аз
кога ако не сега
xrisi
В ятото

Мнениеот Galiadogs » Нед Фев 22, 2009 1:17 pm

Сега нека аз отговоря.На хора като теб трябва да се обръща внимание.Ти вече не си за у-ще.Тук в Пловдив търсим такива хора да им помогнем,защото те самите вече доста са постигнали и не става на въпрос за ''а'' и ''б''.Точно за такива хора са спортните клубове.
Имаш предложение на лс. :ad:

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот Galiadogs » Вто Апр 14, 2009 10:44 am

Срещата се състоя в събота.Направихме си нещо като семинар.Другия път ще има снимки. :sunny:

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот xrisi » Вто Апр 14, 2009 11:35 am

Какво да кажа за групата- СТРАХОТНИ ХОРА с ГОЛЕМИ :ba:сте !!!
кой ако не аз
кога ако не сега
xrisi
В ятото

Мнениеот doggy_animals » Вто Апр 14, 2009 6:44 pm

чувала съм,че хъскитата се обучават по-трудно,но не съм убедена,защото не съм работела с тази порода [smile236.gif]
doggy_animals
Животинче с въпрос

Мнениеот Galiadogs » Вто Апр 14, 2009 7:53 pm

E ,не можем от хъски да искаме да покрие IPO,но общо послушание не е чак толкова,даже никак трудно.В момента на училище идва едно кученце между хъски и аляски маламут и много добре се справя.

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Вто Апр 14, 2009 9:19 pm

doggy_animals написа:чувала съм,че хъскитата се обучават по-трудно,но не съм убедена,защото не съм работела с тази порода [smile236.gif]

:ab: а с кои породи си работЕла :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Apso » Нед Юни 07, 2009 8:01 am

Всяко куче може да бъде обучено-Примери:
Хъски- холерик
http://www.croxbox.bg/watch/6aebc7c4fe6119599d0e/Райа--сибирско-хъски,-команди
Лхаса апсо-меланхолик
http://www.croxbox.bg/watch/99bce3c891f74bcbfd0e/Несериозен-танц-с-куче
Махараджа е меланхолик- мога да взема сертификат от вета :bv:
Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Apso
В стадото

Мнениеот Galiadogs » Чет Юни 25, 2009 1:25 pm

http://forum.dog.bg/index.php?showtopic ... ntry646737Ето нещо интересно.Apso,кажи кой е автора.Много полезна информация.

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот Apso » Чет Юни 25, 2009 1:50 pm

откъс от книгата на К. Прайър „Не ръмжете срещу кучето”

Pryor Karen *Dont Shoot the Dog!* 1984 New York
Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Apso
В стадото

Мнениеот HERITA » Пон Дек 07, 2009 7:30 pm

bubetodve написа:До каква възраст подлежат на дресировка кучетата?

Спорет мен по лесно става в по ранна възраст от 3 месец натам.Поне при мен се получи така и при двата ми добермана.Но мои познати ми оставиха даберман на година и половина и при него имах същия резултат невероятно дисциплиниран любимец.Така че зависи от стопанина не от кучето и неговата възраст.Но ако при добермана няма дисциплина ще береш бая ядове :ajaaski:
HERITA
В ятото

Мнениеот ДЖИМ » Пон Дек 07, 2009 11:47 pm

Според мен всяко куче подлежи на дресировка, но зависи какво искаш от него и още повече на какво ще го научиш. Всичко си зависи от собственика. icon_wavey
ДЖИМ
В ятото

Мнениеот HERITA » Вто Дек 08, 2009 11:39 am

ДЖИМ написа:Според мен всяко куче подлежи на дресировка, но зависи какво искаш от него и още повече на какво ще го научиш. Всичко си зависи от собственика. icon_wavey

Точно така Джим :ay:
HERITA
В ятото

Мнениеот ku4ence=] » Вто Дек 08, 2009 2:37 pm

и аз така мисля..естествено има и породи които подлежат повече на дресировка..просто такива са им гените ..на НОК,малиноа и още.Други пък кучета се обучават за ловци,а други са просто компанйони :ba: Но според мен всичко зависи от собственика :ay:
[smile096.gif]
ku4ence=]
В глутницата

Мнениеот xrisi » Вто Дек 15, 2009 1:28 pm

ku4ence=] написа:Но според мен всичко зависи от собственика :ay

Напълно съм съгласна :ab:
кой ако не аз
кога ако не сега
xrisi
В ятото

Мнениеот sasin » Вто Дек 15, 2009 2:16 pm

Не виждам нито един от трите линка на Апсо и Галето icon_dontknow
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Мнениеот Vik4eto » Сря Яну 20, 2010 9:08 pm

Според мен породата няма значение (от личен опит). Моите кучета винаги ме слушаха и изпълняваха командите ми. Най-различни породи. [47452.gif] [10897.gif] [smile020.gif] Даже и уличен господин. [25858.gif] Стига да покажеш на кучето, че си привързана към него и, че може да ти има доверие, то ще те слуша. Но не е лошо и да му даваш наградки за послушанието. Т.е. за команди като "Седни!"; "Търкаляй се!"; "Прави се на умраял!" и т.н. :ag: ... Дано съм помогнала :ay:
I live for the animals...if they doesn't live...I can't live too...

This also applies to plants...
Аватар
Vik4eto
В стадото

Мнениеот Aislin_f » Пон Мар 01, 2010 11:14 pm

според мен породата има значение...мойто лабрадорче знаеше команди още когато беше на два месеца...е разбира се...най простичките ама изпълняваше....не искам сега да посочвам породи който не схващат толкова бързо за да не обидя някого [smile3537.gif]
Характерът е онова, което придава моралната мощ на човека. Ж.ЛАКОРДЕР
Aislin_f
В стадото

Мнениеот magity753 » Чет Фев 10, 2011 9:10 pm

аз мисля, че породата е всъщност от голямо значение тъй като има породи като мопса например които не само че са много инатливи ами и мързеливи .. :ac:
Горещо препоръчвам ГОЛДЪН РЕТРИВЪР и ЛАБРАДОР РЕТРИВЪТ ! :bi: :ba: :thankyou:
те се водят едни от най-умните породи :ay: :bp:
както каза и Aislin_f учат се още от много малки дори и на по сложни команди .. моят голдън на 2 месеца знаеши седни, легни, дай лапа, дай другата (лапа) , скачай, стой, яж .. а сега знае и много по сложни например пълзи превърти се умри прескочи здравей(като му кажеш Мърфи здравеи и той ти маха с лапичка) знае завърти се поклон да си носи повода когато иска разходка и още многоо .. :ba: :bp: :bp: :bi: :bi: [applauseuu.gif]
magity753
Животинче с въпрос

Мнениеот animery » Нед Мар 13, 2011 3:55 pm

Здравейте, аз имам чау-чау и на 29 март става на 2 години, но не знае никакви команди, освен „не“ и името си…Попринцип чау чау е порода със характер и е много трудна за обучение и аз съм се опитвала много пъти, но не ми се получава …и въпроса ми е дали има смисъл да се опитам да я науча на нещо сега, защото тя никак не е глупава,но се разсейва от най-малкото?.... ако знаете и някакви лесни за запаметяване методи ще съм много благодарна ако ги споделите :ab: :ad:
animery
Животинче с въпрос

Мнениеот Misho » Нед Мар 13, 2011 4:06 pm

animery написа:Здравейте, аз имам чау-чау и на 29 март става на 2 години, но не знае никакви команди, освен „не“ и името си…Попринцип чау чау е порода със характер и е много трудна за обучение и аз съм се опитвала много пъти, но не ми се получава …и въпроса ми е дали има смисъл да се опитам да я науча на нещо сега, защото тя никак не е глупава,но се разсейва от най-малкото?.... ако знаете и някакви лесни за запаметяване методи ще съм много благодарна ако ги споделите :ab: :ad:

Ами попринцип чау-чаутата са с труден характер.Аз гледах няколко месеца куче кръстоска м/у
чау-чау (това е майка му,не е чистопородна) и някакво си там друго ех неможах и неможах да науча на нищо друго освен името му и командата "не".Мисля че е трудно да стане,но би трябвало да има начин.
Аватар
Misho
В пасажа

Мнениеот Koset0 » Нед Мар 13, 2011 6:35 pm

А не е ли малко късно? smilie8
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот archy » Нед Мар 13, 2011 7:29 pm

Никогане е късно... Аз започнах да се занимавамс Арчи когато беше на 2,5 год. Сега е на 3 годи 9 месеца и значе почти всички основни команди. С желание и труд може да се постигне всичко. :ab:
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот berkitom » Пет Юли 08, 2011 4:32 pm

Чувал съм че най друдно се дресирали болдоците и пекинезите.
Аватар
berkitom
В глутницата

Мнениеот Rumen85 » Вто Ное 22, 2011 11:12 pm

Прочети правилата на форума. Модератор
Rumen85
Животинче с въпрос

Мнениеот bebzz_ » Вто Юни 05, 2012 9:52 pm

Аз знам, че най-лесно се тренират ретривърите.. А пък овчарските кучета са умни и с тях също е лесно.
bebzz_
Животинче с въпрос

Мнениеот Animals_huggie » Сря Юни 06, 2012 8:44 am

За мен най-умното и може би най-красивото куче е Добермана.
Ако го дресираш както трябва,просто става уникален приятел.Много искам ако си взема второ куче да е доберман.Малко се притеснявам че ще ми е много трудно с дресирането,но по нататък може и да си взема.

А искам да попитам един въпрос...Моля отговорете ми.
Значи както ви писах искам доберман,но имам и боксер който е много доминантен спрямо останалите кучета.Та искам да ви попитам,ако си взема добермана и е женски,за да не се карат за територия,дали ще има проблеми? Иначе боксера ми много обича малки кучета(на възръст) и много се привързва към тях,мисля че ако го кастрирам [mood_feelings_hurt.gif] и си взема женски доберман няма да се карат...Та ако не сте ме разбрали,като си взема добермана,а боксера е доминантен,ще се карат ли за територия? Като се има впредвид че добермана ще е женски,а боксера(може би) кастриран ?
Аватар
Animals_huggie
В пасажа

Мнениеот petio » Нед Фев 24, 2013 9:22 pm

няма да имаш никакви проблеми, тъй като боксера е добродушно куче и не е агресивен!!!!!!! дано съм ти помогнал :)
Аватар
petio
Животинче с въпрос

Мнениеот Hundefreund » Нед Фев 24, 2013 11:11 pm

Постарах се да прочета всички мнения (без изключение) и се чудя : какво (въпросът е към всички пишещи в темата) искате от кучетата си?
Нека този,който може да отговори.Да даде определение на дресировка,на "ако ти се занимава",ей на тези думички.
Тези кучета къде ще ходят - на фронта ли,или ще карат курс ,след който ще могат да се изправят на опашките си? Или наверно ще си пишат имената???
Дано след моето включване (защото така стана с една друга тема),всички извлекат полезното,а не да се трият постове...
Hundefreund
Животинче с въпрос

Назад към Обучение и Спорт