Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Има ли групи по Аджилити в България

Има ли групи по Аджилити в България

Мнениеот zoomaniak » Съб Фев 21, 2009 10:40 pm

...............или хора занимаващи се с този спорт smilie8
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Re: Има ли групи по Аджилити в България

Мнениеот Galiadogs » Съб Фев 21, 2009 10:49 pm

Имаше хора/Хлебаров беше един от тях/,които се занимаваха с този спорт,но в момента всичко е замряло.За съжаление,трябват уреди,полигон....трудно е.Дано в бъдеще се развие този спорт.
Aкo можех само пътя да открия.Ония ,между двата свята...Вечен пътник щях да бъда.Да се лутам между световете.Да ви търся и да ви откривам.Вярвам!

Дея,Тангра,Жар и Гард,ще ви нося в сърцето си винаги...
Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Съб Фев 21, 2009 10:51 pm

Гале ако имаше уреди ще се занимаваш ли...
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Galiadogs » Нед Фев 22, 2009 7:57 am

Нали имам Малиноа :ag: :ag: :ag:
Aкo можех само пътя да открия.Ония ,между двата свята...Вечен пътник щях да бъда.Да се лутам между световете.Да ви търся и да ви откривам.Вярвам!

Дея,Тангра,Жар и Гард,ще ви нося в сърцето си винаги...
Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот гарче » Пет Мар 06, 2009 10:07 am

Аз от няколко месеца се чудя с какво да ''изтощавам батериите'' на моята жълта стихия. Мисля че този спорт е за него понеже е пъргав и лесно помни. Проблема е че никога не съм се занимавала с дресура на никакво животно. Кучето ми знае основни команди, но незнам как да го науча да прескача , да се промъква и т.н.
Можете ли да ме насочите към някоя хубава книга за обучение?Знам че има много клипчета в интернет, но мисля че ако го имам написано ще се справим по добре.
Аватар
гарче
В ятото

Мнениеот Nadivtov » Съб Мар 21, 2009 4:01 pm

Да ,има в Димитровград от клуба на развъдник von "Goppy" :ab:
Идвам време, когато някой спира да ти липсва .. Но не защото не го обичаш, а защото си свикнал него вече да го няма.... <33333
Аватар
Nadivtov
В пасажа

Аджилити

Мнениеот divata_pechurka » Сря Мар 25, 2009 2:19 pm

Предварително се извинявам, ако вече има така тема във форума, въпреки че аз не намерих такава. Искам да попитам има ли такова състезание в България? Ако има къде и кога се провежда? И също много важен въпрос - всички кучета ли могат да участват, независимо от породата и задължително ли е кучето да бъде с родословие?
Аватар
divata_pechurka
В глутницата

Мнениеот Nadivtov » Сря Мар 25, 2009 8:08 pm

Изобщо родословието не е задължително може дори кучето да не е породисто. Обаче не всички породи стават кучето трябва да е по стройно слабо смисъл такава да му е породата например Малиноата те са много подходящи също доберман ,немска овчарка по - спортни кучета ,но например самоед чао чао те са тромави и немогат да се справят както трябва защото трябва да са бързи а те са тромавички не е невъзможно да успеят но е доста трудно. Дано да ти помогна. :ad: А ако не е тайна защо те интересува? Любопитно ми ,искаш да тренираш ли? :ab: Ако да ако искаш сеобърни към този skype: sesilia1996 Славея се казва тя члеува също в клуба на von "Goppy" и се занимават с това ако те интересува пиши й. :bs:
Идвам време, когато някой спира да ти липсва .. Но не защото не го обичаш, а защото си свикнал него вече да го няма.... <33333
Аватар
Nadivtov
В пасажа

Мнениеот divata_pechurka » Сря Май 27, 2009 10:52 am

Интересува ме, защото скоро ще се сдобием с четириног сладур и разучавам терена. А аджилитито винаги ми се е струвало безкрайно подходящо за игра и раздвижване на кучето, а хем дори и за човешко забавление :) спяли сме се на породата бигъл. Смятам че е възможно да участва....
Аватар
divata_pechurka
В глутницата

Мнениеот archy » Сря Май 27, 2009 11:18 am

има едно предсване по анимал планет ''топ дог'' та там участват и малки кучета като дакели и други такива искам да попитам допускат ли се кучета с такива размери поп-ринцип
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот archy » Пон Сеп 13, 2010 2:36 pm

Здравейте! Искам да попитам дали в София някой се занимава с аджилити? С кучето ми участвахме в имповизирано състезание и му хареса. Иска ми се да се занимаваме малко по- сериозно от догодина, но къде? До колкото си спомням във Варна имаше Доги Ленд с аджилити препядствия, но май го разрушиха. Та въпроса ми е може ли и в София да се направи нещо подобно? :ab:
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот Merito98 » Пон Юли 25, 2011 11:51 am

http://dogsport-bg.com/Agility/Обучение-за-препядствия-Agility.html
Аватар
Merito98
В ятото

Мнениеот Nadivtov » Пон Юли 25, 2011 12:23 pm

Тренировки по аджилити има всяка седмица към кд-то.
Аватар
Nadivtov
В пасажа

Мнениеот archy » Пон Юли 25, 2011 12:48 pm

http://forum.dog.bg/index.php?app=core& ... _id=408373

АБЦ организират всяка неделя аджилити обучение в Южният парк. За повече инфо на страниоцата им във фейсбук- http://www.facebook.com/group.php?gid=3 ... 769&v=wall
Аватар
archy
Пчела майка

Назад към Обучение и Спорт