Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Душач

Душач

Мнениеот archy » Пон Мар 30, 2009 12:02 pm

интересува ме дали продават душачи за малки породи кучета че искам да науча моето да изпълнява номера хо четох че трябва да се купи душач
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Re: Душач

Мнениеот navar » Пон Мар 30, 2009 2:09 pm

тва за пинчера ли???
ако търсиш намордник давам си патента-тапа от шампанско,но за душач не се сещам...
ако си вълк хората ще те мразят,ще стрелят по теб,а кучетата ще те лаят-но ще си свободен...ако си куче-ще правиш каквото ти казват хората и ще махаш с опашка,за парче хляб, аз съм от първите...
Аватар
navar
В ятото

Мнениеот meri » Пон Мар 30, 2009 2:26 pm

Какви номера? hsuh
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот kokerka » Пон Мар 30, 2009 2:44 pm

"Номерата" се учат с наградки, никви душачи не ти трябват. С много повтаряне, показване и като направи желаното нещо - миниатюрно парченце кашкавалче или бисквитка за награда. На сила няма смисъл да се учи нещо, ако ен се прави с желание няма да има смисъл, няма да иска да го прави.
Животните са По-добрите приятели на човека!
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Пон Мар 30, 2009 7:56 pm

archy написа:интересува ме дали продават душачи за малки породи кучета че искам да науча моето да изпълнява номера хо четох че трябва да се купи душач

:ag: :ag: :ag: :ag: отиваш в първата бижутерия....и му взимаш един ланец :ab: .......пинчер с душач още не съм виждал...вземи пусни някоя снимка ,като му намериш душача :ag: :ag: :ag:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот valsky1 » Пон Мар 30, 2009 9:30 pm

По-добре го дай в училище за кучета. Или в цирк за обучение.
Всеки е жител на планетата ни.Да бъдем от добрите.
valsky1
Животинче с въпрос

Мнениеот archy » Вто Мар 31, 2009 8:30 am

имам предвид команди но навсякъде пише че трябва душач и не съм много на ясно
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот navar » Вто Мар 31, 2009 8:31 am

искрено се надявам че се бъзикаш :) иначе-лошо седларов,много лошо...
ако си вълк хората ще те мразят,ще стрелят по теб,а кучетата ще те лаят-но ще си свободен...ако си куче-ще правиш каквото ти казват хората и ще махаш с опашка,за парче хляб, аз съм от първите...
Аватар
navar
В ятото

Мнениеот COLUBER » Вто Мар 31, 2009 9:38 am

archy написа:имам предвид команди но навсякъде пише че трябва душач и не съм много на ясно

Отнасяло се е за по-едри породи кучета.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот archy » Вто Мар 31, 2009 9:49 am

[smile3537.gif] [smile3537.gif] [smile3537.gif]
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот meri » Вто Мар 31, 2009 10:42 am

Добре де, не си наясно, питаш,няма нищо лошо.......но не се ли занимават родителите ти с обучението на кучето?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот archy » Вто Мар 31, 2009 11:33 am

не аз си го купих аз си го обучавам аз си го гледам те не полага никакви грижи те не го харесват дори
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот meri » Вто Мар 31, 2009 11:52 am

Тогава опитай като начало с по-лесните неща, все пак постепенно всичко се научава, Галя може да ти помогне със съвет.Но иначе не се връзвай на всичко, което видиш, чуеш, прочетеш,така само ще се объркаш още повече.Пък и кучето е малко,не изисквай кой знае колко веднага,ще ти трябва доста търпение, ще успееш ако има кой правилно да те насочи.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот archy » Вто Мар 31, 2009 1:46 pm

проблема е че ми е първо куче и не знам как да подходя
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот slapshot » Вто Мар 31, 2009 1:57 pm

Имам съсед, който има пинчер. Всичко правят заедно от тичане в парка, до ходене до магазина и т.н. Кучето му не знае що е повод, а единствените команди, които знае, са ела, стой и не там. Също така знае и много думи, но това става с годините. Ако успееш да го приучиш да те следва навсякъде и да идва при теб щом го повикаш, мисля си че други команди не ти трябват. А това става с даване на награди, и постепенно, без да го зориш много. Ако пък все пак решиш, че искаш да го учиш на номерца, не ти трябва душач, а храна и търпение.
И да не ме разбереш погрешно, не си пускай кучето свободно (освен кудето е наистина безопсно), щото може и да съжалиш след това, примери много.
slapshot
В стадото

Мнениеот bu6i » Вто Мар 31, 2009 8:26 pm

archy написа:не аз си го купих аз си го обучавам аз си го гледам те не полага никакви грижи те не го харесват дори

:ab: ...Добре ве Арчи smiley24 .....да ти е жив и здрав мъника smiley24 ....кажи сега.... на какво точно искаш да го научиш... :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот archy » Чет Апр 02, 2009 1:46 pm

slapshot написа:Имам съсед, който има пинчер. Всичко правят заедно от тичане в парка, до ходене до магазина и т.н. Кучето му не знае що е повод, а единствените команди, които знае, са ела, стой и не там. Също така знае и много думи, но това става с годините. Ако успееш да го приучиш да те следва навсякъде и да идва при теб щом го повикаш, мисля си че други команди не ти трябват. А това става с даване на награди, и постепенно, без да го зориш много. Ако пък все пак решиш, че искаш да го учиш на номерца, не ти трябва душач, а храна и търпение.
И да не ме разбереш погрешно, не си пускай кучето свободно (освен кудето е наистина безопсно), щото може и да съжалиш след това, примери много.

то и моя знае думи както казваш като му говоря ме разбира и пред блока ходи до мен но от вчера съм малко притеснена в парка доведоха рагонено йорки и той полудя едвам го хванах и от тогава не ме слуша не идва като го повикам все едно не чува icon_dontknow иначе в парка само на повод на като ихрае с други кучета го опускам
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот archy » Чет Апр 02, 2009 1:48 pm

bu6i написа::ab: ...Добре ве Арчи smiley24 .....да ти е жив и здрав мъника smiley24 ....кажи сега.... на какво точно искаш да го научиш... :ab:

буши искам да го науча на основни команди като седни легни ...
за сега седни го прави но легни неще
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Чет Апр 02, 2009 11:55 pm

smiley24 ами щом е научил "седни"..значи ..продължаваш от там.....ама как го научи.на седни-то....разкажи.... за да може някой от нас да ти каже ,къде бъркаш...и какво трябва да направиш smiley24 ...щото ....то иначе може да си прочетеш, където си искаш как се обучава куче..... smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот archy » Пон Апр 06, 2009 8:51 am

буши аз го научих като слагах лакомство по нагоре от колкото той може еда го стигне и той се научи че ако иска лакомството трябва да седне
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот slapshot » Пон Апр 06, 2009 3:46 pm

Арчи, същото е и с легни, само дето му слагаш лакомството по-надолу, отколкото може да го вземе и то ляга. Забравих да спомена и още една команда, която знае пинчера, за когото говорих по-горе - "ГУШИ" :ajaweki: , където и да се намира се засилва и хоп, при чичито.
slapshot
В стадото

Мнениеот bu6i » Пон Апр 06, 2009 8:21 pm

....ами Арчи...да ...след като седне....му слагаш лакомството долу....и му помагаш да легне...дали ще му издърпаш крачетата или ще го натиснеш отгоре...ще си избереш...ако не става едното другото.....и чак когато легне тогава му даваш лакомство...и го хвалиш....после все повече удължаваш даването на лакомство за да го научиш да се задържа легнало...ако стане самоволно пак го слагаш легнало....и така докато не се научи, че само ти може да го освободиш от дадената команда/може да ти се наложи доста пъти да го върнеш....но няма друг начин/...и не прекалявай с уроците 3-4 пъти на ден по 10-15 минути....ама това го правиш първо в къщи...и като се понаучи почваш НАВСЯКЪДЕ...и на вън и на разходка ...със "седни" също...навсякъде ...където ходиш си го обучаваш...... докато се научи.... smiley24 пиши как се справяш и ако нещо не ти е ясно или има проблем smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот archy » Вто Апр 07, 2009 8:31 am

седни го изпънлнява и в парка а легни ще е малко трудно защото той достига земята седнал и прав на ще опитам да го науча а да той вече знае седни ,стой ,ела и пак седни това го изпълнява и в п;арка като поредица от команди но само с лакомство а да попитам защо кучето трябва да върви до левият крак на човека
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот Galiadogs » Вто Апр 07, 2009 8:44 am

Това е само ако изпълнява команда''на ред''.Така е по правилниците на BH и IPO,иначе може и да е отдясно. При военните и полицаите също така е прието,за да е свободна дясната ръка да борави с оръжие ако се наложи/ама ти водиш звяр,що ти е на теб оръжие :ag: /Когато е на разходка обаче не е задължително през цялото време да е плътно до теб,а само когато се наложи и издадеш команда.В противен случай само ще развалиш командата,защото ще подуши,ще свърши тоалетна,тоест ще се самоосвободи от команда и ще му стане навик.Затова на разходка е добре да го научиш да не дърпа повода,а да е до теб примерно при разминаване с други кучета и хора,при пресичане на улици.
Aкo можех само пътя да открия.Ония ,между двата свята...Вечен пътник щях да бъда.Да се лутам между световете.Да ви търся и да ви откривам.Вярвам!

Дея,Тангра,Жар и Гард,ще ви нося в сърцето си винаги...
Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот archy » Вто Апр 07, 2009 9:05 am

нали не е проблем че ходи на флекси повод
иначе е свикнал до десният ми но мно0го се дърпа и в парка неможе да мепогледне ако има други кучета а той ги познава всички нося му кучешка храна бисквити но все едно ме няма icon_dontknow
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот Galiadogs » Вто Апр 07, 2009 9:12 am

Не бързай.Отначало ще тренираш на място без дразнители.Когато затвърдиш нещата постепенно ще ги вкараш.Може и с лакомства ,когато има други кучета,но то си е техника,няма да успееш да се справиш.Затова,бавно и полека.Трябва да си сигурен,че вече си затвърдил командата ,за да преминеш на друг етап.

Друго,замисли се колко си интересен на твоето кученце и какво още можеш да направиш за подобряване на връзката ви.
Aкo можех само пътя да открия.Ония ,между двата свята...Вечен пътник щях да бъда.Да се лутам между световете.Да ви търся и да ви откривам.Вярвам!

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот archy » Вто Апр 07, 2009 9:22 am

благодаря за съвета галя учудващо е че пред блока и да има кучета върви само до мен без повод но в парка иска да тича да играе ще се заемам с обучението
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Вто Апр 07, 2009 8:13 pm

archy написа:благодаря за съвета галя учудващо е че пред блока и да има кучета върви само до мен без повод но в парка иска да тича да играе ще се заемам с обучението

:ab: ...нищо учудващо няма ...в парка го пускаш да играе и така е свикнал.....като затвърдиш команите....го почваш и в парка...и на път за парка и както ти казах ...навсякъде smiley24 .....ама трябва да си сигурен ,че си ги затвърдил...това значи кучето да не се самоосвобождава от команда.....има два начина с мотивация/кучето да е шашнато по лакомство предмет и т.н./.....и контрастен/с лакомство и принуда/....ти си избираш...кой метод да ползваш....аз ползвам втория....Галя :sunny: първия smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Galiadogs » Вто Апр 07, 2009 9:31 pm

Не е съвсем така,както си го обяснил.Ползвам лакомствата,за да избегна принудата в обучението и кучетата не са шашнати почвече по тях от тези обучаваните с принуда.Просто се избягва стреса при приучаване.Когато покажа какво искам от кучето,тоест то знае командата вече ползвам корекции.Играчките са вече нещо друго,то е подготовка и за апорта и за изпращане напред и за претърсване на палатките,все неща,които едно куче домашен любимец не го касаят.
Определено контрастния метод е по-лесен за ползване от начинаещ.Другия има прекалено много тънкости,които само с писане не стават.

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Вто Апр 07, 2009 9:36 pm

Galiadogs написа:Не е съвсем така,както си го обяснил.Ползвам лакомствата,за да избегна принудата в обучението и кучетата не са шашнати почвече по тях от тези обучаваните с принуда.Просто се избягва стреса при приучаване.Когато покажа какво искам от кучето,тоест то знае командата вече ползвам корекции.Играчките са вече нещо друго,то е подготовка и за апорта и за изпращане напред и за претърсване на палатките,все неща,които едно куче домашен любимец не го касаят.

:ax: :ax: :ax: :ax: :ax: Ама как си знам ,че ще започнеш да обясняваш :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: Галееееееееее :ba: :ba: :ba: :ba: :ax: .....недей шашка момчето ......то наистина няма нужда от ТЕЗ неща :ax: ....казвай му какво да прави според тебе ..и толкоз...така ще го объркаш повече :ax: smiley24 :ax:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Galiadogs » Вто Апр 07, 2009 9:52 pm

Казала съм го.Определено контрастния е по-лесен за начинаещ,особено ако няма помощ от инструктор/а в бг работещите инструктори с мотивация са много малко/Така,че bu6i давай,ако има нещо за ''да започна да обяснявам'' ще се включа :ag:

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот archy » Сря Апр 08, 2009 9:06 am

имаме напредък вчера в парка намерихме поляна далез от кучета и хора и за пръв път успях да го накарам да седне да стои мирен без повод :bp: :bp: а вкъщи усилено тренираме легни
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Сря Апр 08, 2009 7:53 pm

archy написа:имаме напредък вчера в парка намерихме поляна далез от кучета и хора и за пръв път успях да го накарам да седне да стои мирен без повод :bp: :bp: а вкъщи усилено тренираме легни

smiley24 Как му задържаш вниманието.....и колко време стоя "мирен" :ab:...и що без повод ве Арчи....има време за това....докато го обучаваш трябва да е на повод...за да може да го контролираш.... smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот archy » Чет Апр 09, 2009 9:17 am

като е на повод е по-неспокоен и само се върти, но като види, че е пуснат потича малко и идва, а за колко време седи мирен.... около 30 сек. вече ще го държа вързан
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот Galiadogs » Чет Апр 09, 2009 11:18 am

Когато е пуснат и идва,поощрявай това поведение било с голяма радост от твоя страна,игра или лакомство.

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот archy » Чет Апр 09, 2009 11:21 am

да правя така а искам да попитам обезпокояващо ли е ако кучето не се интересува от никакви играчки в парка нито пръчки а само от други кучета
малко тъпичък въпрос но се безпокоя другите играят а той само тича по тях и ги лае
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот Galiadogs » Чет Апр 09, 2009 11:26 am

Не е болка за умиране :ag: при твоята порода.Играта също е техника.За начало играйте само в къщи или на места където няма дразнители.Оставяй го да победи и спирай на най-интересното място,за да не му пада интереса.

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот archy » Чет Апр 09, 2009 11:27 am

в една книжка за кучета при командата има и немското и наименование и се чудех дали трябва да ги произнасям с немско или българско наименование icon_dontknow
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот archy » Чет Апр 09, 2009 11:29 am

Galiadogs написа:Не е болка за умиране :ag: при твоята порода.Играта също е техника.За начало играйте само в къщи или на места където няма дразнители.Оставяй го да победи и спирай на най-интересното място,за да не му пада интереса.

вкъщи играе с топки играчки но излезем ли ги забравя е естествено че той побеждва много е смешен защото има едно одяло което мисли за другарче и еди път искаше да си го вземе на разходка :ag:
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот Galiadogs » Чет Апр 09, 2009 11:31 am

Ти пък...за какво ти е на немски.По-лесно е на български/за теб/.На куч му е все тая.

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот archy » Чет Апр 09, 2009 12:52 pm

най малката разлика и вече мисля че е нещо голямо [smile3537.gif]
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Чет Апр 09, 2009 8:11 pm

archy написа:вкъщи играе с топки играчки но излезем ли ги забравя е естествено че той побеждва много е смешен защото има едно одяло което мисли за другарче и еди път искаше да си го вземе на разходка :ag:

Това е щото не си го забавлявал достатъчно навън и си го оставил то само да се забавлява :ab: .....ама няма страшно...малко по малко ще го научиш.....повода е за контрол Арчи....само когато го обучаваш....иначе си го пускай ...когато решиш ,че ще почива.......ама трябва да си го научиш и да се връща при повикване....а не когато то си реши :ay:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот archy » Пет Апр 10, 2009 9:32 am

вчера пробвах да го пусна в парка защото ми омръзна да гледам другите кучета пуснати и бях изненадана той вървеше до мен като че ли е вързан доста се учудих
имам въпрос хубаво ли е ако когато го повикам и той дойде да го накарам да седне и тогава да получи наградата
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот Galiadogs » Пет Апр 10, 2009 12:06 pm

Ако си изградил така командата''ела тук'',куч идва и сяда без допълнителна команда/така е правилно по принцип/ можеш веднага да наградиш.Ако ''ела тук'' е просто куч да дойде при теб без да седне пак го награди веднага за това,че е дошло,а после да сяда и отново да го награждаваш.

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот archy » Пет Апр 10, 2009 2:03 pm

аха благодаря галя
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Пет Апр 10, 2009 7:56 pm

Galiadogs написа:Ако си изградил така командата''ела тук'',куч идва и сяда без допълнителна команда/така е правилно по принцип/ можеш веднага да наградиш.Ако ''ела тук'' е просто куч да дойде при теб без да седне пак го награди веднага за това,че е дошло,а после да сяда и отново да го награждаваш.

Галя :sunny: е права...но според мен не бързай със сядането пред теб при повикване....нека се научи да идва безотказно и тогава....аз така процедирам.... smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Galiadogs » Пет Апр 10, 2009 8:05 pm

Най-важно е да идва,правилно bu6i :sunny: /чакай да ти го върна слънчицето :ag: /Без значение,освен ако не ходиш по работни изпитания,дали ще сяда или не.

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот Galiadogs » Пет Апр 10, 2009 8:17 pm

Някои имат два варианта.Примерно ''ела тук'' е просто да дойде, ''при мен'' да седне пред водача.Пак повтарям ,най-важно е да идва при всички положения,без значение ще сяда или не.

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот vikito40491 » Пет Апр 10, 2009 11:09 pm

Аз четох някъде, че е по-добре командите да са на друг език, за предпочитане немски, защото думите са кратки, ясни и звучни. Например "седни" на немски е нещо от сорта на zin, zig или zen (никога не съм учила немски, не се смейте :ah: ). Докато командите на български език завършват с една и съща сричка: седни, легни...
Аз обаче, направих ето така: за да я накарам да легне казвам "легни", а за да я накарам да седне, казвам "сядай" :sunny:
Сигурно някой ще се чуди какъв е проблема на едниквите срички... Еми ако командата не е достатъчно ясна, кучето може да се обърка.
You're watching your dog chase its tail and think that dogs are easily amused, right then you turn around look at the time and realise you just watched your dog chase its tail for 10 min...
Аватар
vikito40491
В пасажа

Мнениеот bu6i » Пет Апр 10, 2009 11:13 pm

vikito40491 написа:Аз четох някъде, че е по-добре командите да са на друг език, за предпочитане немски, защото думите са кратки, ясни и звучни. Например "седни" на немски е нещо от сорта на zin, zig или zen (никога не съм учила немски, не се смейте :ah: ). Докато командите на български език завършват с една и съща сричка: седни, легни...
Аз обаче, направих ето така: за да я накарам да легне казвам "легни", а за да я накарам да седне, казвам "сядай" :sunny:
Сигурно някой ще се чуди какъв е проблема на едниквите срички... Еми ако командата не е достатъчно ясна, кучето може да се обърка.

:ab: На Български се дели командата.....например....сЕд-ни...лЕг-ни....ни- то заглъхва и не е от значение.....няма смисъл от немски ,английски и т.н.
bu6i
Пчела майка

Мнениеот archy » Пон Апр 13, 2009 8:49 am

е той май не разбира от дума а от лаКОМСТВОТО само за него мисли
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот Galiadogs » Пон Апр 13, 2009 9:20 am

Много време трябва да мине,за да усвои гласова команда.Жестовете,особено подкрепени с лакомство се запомнят много по-лесно.

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Пон Апр 13, 2009 7:24 pm

archy написа:е той май не разбира от дума а от лаКОМСТВОТО само за него мисли

:ab: Ами тъй де.....така се изгражда условен рефлекс.....казваш вълшебната думичка....то изпълнява ...и получава лакомство smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Galiadogs » Пон Апр 13, 2009 9:32 pm

А обясни как така я разбира вълшебната думичка,щото инак го шашкаш детето/Арчи/

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Пон Апр 13, 2009 9:40 pm

Galiadogs написа:А обясни как така я разбира вълшебната думичка,щото инак го шашкаш детето/Арчи/

:ab: ами то Пвлов ще му го обясни по -добре ...ама ще се пробвам.....разбира я думичката...щото я свързва с лакомството....... smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Galiadogs » Пон Апр 13, 2009 9:48 pm

Целта е да се предизвика умишлено поведение/да седне куч/Отново два варианта-механичен и чрез няколко техники от оперативното обучение/ей сега стана сложна тя,щото тук работата е дебелаааа/Тъй,че bu6i сега обясни на Арчи с механика как се предизвиква куч да изпълни дадено действие,след което следва награда и ей ти теб твоя използван контрастен метод. smiley24

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Пон Апр 13, 2009 10:14 pm

:ab: Условния рефлекс при кучето се изгражда чрез подбрани сигнали....зрителни или слухови или и двете....подавани за предпочитане по един и същ начин.....по време на обучението правилното изпълнение се поощрява с лакомство или похвала smile300.gif ...или и двете :ab: като по този начин се засилва и потвърждава процесът на образуване на условния рефлекс :ab: ......по-късно допуснатите грешки и отклонения се оправят с корекция.....или с бой :ag: :ag: :ag: :ag: ...за Аферентен и Еферентен път на протичане на сигналите да обяснявам ли Гале :sunny: ....или ще му дойде много на детето :ab:
....Арчи, ако нещо не ти е ясно питай си душице :ab: ....ама да ти кажа за контрастния метод....значи първо го принуждаваш да седне....и после го награждаваш...най -простото обяснение е това..... smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот margokk » Вто Апр 14, 2009 8:39 am

Офтопик:
То по темата за условния рефлекс и хубав виц си има.
"Този, който търси ангел и следи само за крилата, рискува да се прибере вкъщи с гъска." Г.Лихтенберг
margokk
В ятото

Мнениеот Galiadogs » Вто Апр 14, 2009 9:06 am

Офтопик:
Виц ама съвсем точно си го казва.Отдавна обучението мина на друго ниво/оперативно обучение/,но за съвети по форумите толкова.Другото иска много тренировки и познания.

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот archy » Вто Апр 14, 2009 9:51 am

ами ще пробвам контрастния защото ако трябва да го принудя той отказва и си иска лакомството преди да е изпълнил командата а да попитам за тези свирки които викат кучето с сигнал който само те могат да чуят ще ми свърши ли работа ако не иска да дойде
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот margokk » Вто Апр 14, 2009 9:59 am

archy написа:ами ще пробвам контрастния защото ако трябва да го принудя той отказва и си иска лакомството преди да е изпълнил командата а да попитам за тези свирки които викат кучето с сигнал който само те могат да чуят ще ми свърши ли работа ако не иска да дойде

не, ако кучето не иска да чуе, няма значение как го викаш
"Този, който търси ангел и следи само за крилата, рискува да се прибере вкъщи с гъска." Г.Лихтенберг
margokk
В ятото

Мнениеот archy » Вто Апр 14, 2009 10:11 am

като играе не иска да ме чуе като глух е как да го викна
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Вто Апр 14, 2009 9:05 pm

Galiadogs написа:
Офтопик:
Виц ама съвсем точно си го казва.Отдавна обучението мина на друго ниво/оперативно обучение/,но за съвети по форумите толкова.Другото иска много тренировки и познания.

:ab: Аве то и изкуството отдавна мина на друго ниво.....ама натурата си е натура smiley24 .....ако не можеш да нацелиш границата м/у безмислена болка и корекция....колкото и да го мотивираш песа ,в определен момент пак ще си прави каквото му скимне......а за да я нацелиш трябва да си познаваш и чувстваш кучето smiley24...това не се учи...или го имаш или го нямаш smiley24
....Арчи, това по-горе не беше за тебе :ab:
.....Слушай сега....няма никакво значение как го викаш....свирка, дума щракане и т.н.....и няма никакво значение, каква е думата и на каквъв език е smiley24 ...и "марш" и "бягай"...да му кажеш се е тая....ти си решаваш, как ще го викаш....избираш си думичката и не я сменяш....по възможност се мъчиш да я казваш винаги по един и същи начин smiley24...капише :ab:
....няма такова нещо "кучето не ИСКА да чуе"...чува....ама не ще да идва, щото му е по интересно на другото място :ab: ....или знае, че като дойде ще го вържеш и ще го прибереш...или ще му се караш и накажеш...и т.н. все неща, които не са му приятни :ab:....мога да ти пиша и разказам до утре...какво и как трябва да направиш....но ще се постарая да ти го кажа възможно най кратко smiley23
....и така.....ще трябва да пробваш с дългия повод....в твоя случай с дълго мноооооого тънко въженце :ab: ....пускаш го да си ходи където си иска и въженцето да се влачи.....като си сигурна ,че имаш контрол /демек че може да хванеш или настъпиш въжето/ го викаш....ако не иска да идва....си го придърпваш....и тръгваш в другата посока...то да те настига smiley24 като е при тебе си го награждаваш и хвалиш и му се лигавиш :ab: ....и пак го пускаш да си играе smiley24 ...или ти се заиграваш с него....дългия повод е "принудата".... smiley24 ...след няколко упражнения би трябвало да схване smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Galiadogs » Вто Апр 14, 2009 9:41 pm

bu6i :ag: какви натури,какви пет лева.Добре си му го казал.Ние нашите си приказки ще си ги приказваме като се видим да не го бъркаме детето.Ама гледам по-напред,че пак не е наясно.Казва,че ще работи по контрастен метод,защото с принуда не ставало.

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот archy » Сря Апр 15, 2009 10:01 am

разбрах буши :bs:
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот archy » Сря Апр 29, 2009 10:07 am

имаме напредък вече изпълнява нещо като съчетание сам от лесни команди седни стой ела завърти се хоп(скочи) и др.
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот archy » Сря Апр 13, 2011 12:10 pm

Боже... взех, че си прочетох темата. Какви глупави върпоси съм задавала. :ah: Та аз да кажа, че работим, с кучо и мисля, че постигнахме доста, естествено имаме още многоо работа, но има време. Слагам две клипчета да си кажете мнението и вие. :ab:

http://www.youtube.com/watch?v=Bf6UOUDi ... ideo_title

http://www.youtube.com/watch?v=Ur-S38GD ... ideo_title

П.п И душач си намерихме, но в общи линии не ни трябва много, много. :ag:
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Сря Апр 13, 2011 1:30 pm

:ay: браво Арчи :ax: ..награждавай само за правилно изпълнение на командата :ay: ..че малко ги рзливаш нещата..но си на прав път..само така :ay:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Galiadogs » Сря Апр 13, 2011 6:19 pm

Хеееей :sunny: ,за пример сте.Повечето собственици на дребни кученца изобщо не ги обучават и намират това за напълно излишно.Арчи давай напред!!!!

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот archy » Сря Апр 13, 2011 8:55 pm

Радвам се, че наистина с Арчито сме постигнали нещо. Искам да попитам нещо по отношение на срещите с други кучета. Понеже все още не е напълно спокоен при среща с кучета понякога тръгва да лае и ръмжи. Когато това стане казвам строго "не" и го карам да седне и да се успокои. Ако трябва няколко пъти минаваме покрай дразнителя докато не мине без да е изръмжял или направил опит да захапе минаващото куче. Засега имаме успех, но правилно ли е или аз бъркам някъде?
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Сря Апр 13, 2011 9:09 pm

:ab: аз бих го коригирал само...докато се успокои...без команди и сядане...само корекция....ама и Галя :ba: да каже..щото мойте методи са малко по- стари :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Koset0 » Сря Апр 13, 2011 9:13 pm

Според мен има някои полезни неща за стопаните на кучета и в предаването "Говорещият с кучета".
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот Galiadogs » Сря Апр 13, 2011 9:52 pm

bu6i написа::ab: аз бих го коригирал само...докато се успокои...без команди и сядане...само корекция....ама и Галя :ba: да каже..щото мойте методи са малко по- стари :ab:

Същото правих и с Мая-нашата пинчаро-нам кво си подобна,като преди това казвах силно и рязко ''не''.Сега не реагира на никакви кучета.

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот Galiadogs » Сря Апр 13, 2011 9:54 pm

archy написа:Радвам се, че наистина с Арчито сме постигнали нещо. Искам да попитам нещо по отношение на срещите с други кучета. Понеже все още не е напълно спокоен при среща с кучета понякога тръгва да лае и ръмжи. Когато това стане казвам строго "не" и го карам да седне и да се успокои. Ако трябва няколко пъти минаваме покрай дразнителя докато не мине без да е изръмжял или направил опит да захапе минаващото куче. Засега имаме успех, но правилно ли е или аз бъркам някъде?

Ако това работи,значи е правилно за твоето куче.Ти най-добре можеш да прецениш кой начин е най-добър за прекратяване на нежелано поведение на твоето куче.

Galiadogs
Пчела майка

Назад към Обучение и Спорт