Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Агресия от страх - помощ

Агресия от страх - помощ

Мнениеот Dimancheto » Нед Май 31, 2009 12:22 am

Здравейте!
Имам проблем, който не мога да разреша сама и моля за съвет! Имам две кучета - едното е женска на 10 години,, а другото е близо на годинка. Та, малкия го прибрах от улицата още като паленце, тогава ветеринаря каза, че не е на повече от два месеца. Много е обичлив :aa: :ba: , изпълнява команди, слуша и се подчинява на всички членове на семейството (е, има си любимци, разбира се). Проблемът е, че е става страшно агресивен при среща с други кучета, или непознати хора. Започва да ръмжи и дори да лае (ако непознат влиза в къщи например). Стряска се и от внезапни шумове. Навън, докато се разхождаме е любопитен, много игрив, върти се око мен, но щом види друго куче, макар и отдалеч ностря гръб и започва да ръмжи. Ако не го извикам при мен и не го укротя може и бой да стане... smile279.gif Вече е на почти годинка (приблизително), късно ли е да се "излекува" от тези прояви? hsuh Не знам на какво се дължи това поведение, при положение, че е расъл с куче, не е малтретиран по никакъв начин... е, поне откакто е в къщи де... :bw:
Моля ви, дайте съвет!!! :bu: Много си го обичам кученцето и вкъщи си е супер мило и добричко, ама като не смея да го пусна от каишката и то се мъчи горкото... :bh:
Благодаря предварително! :)
Love is in the air!
Dimancheto
Животинче с въпрос

Re: Агресия от страх - помощ

Мнениеот Galiadogs » Нед Май 31, 2009 6:04 am

Не е късно,но Ви трябва помощ.Направете няколко консултации с инструктор.Щом сте от София мога да Ви препоръчам Ники Василев.Проверете в събота и неделя от 10.30-11ч на поляната зад музея за земята и хората.Той работи с групи за обучение,които не са към Сириус/клуба за спортна дресура/
Aкo можех само пътя да открия.Ония ,между двата свята...Вечен пътник щях да бъда.Да се лутам между световете.Да ви търся и да ви откривам.Вярвам!

Дея,Тангра,Жар и Гард,ще ви нося в сърцето си винаги...
Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Нед Май 31, 2009 7:10 am

Много си го обичам кученцето и вкъщи си е супер мило и добричко, ама като не смея да го пусна от каишката и то се мъчи горкото...

Купете си повод за обучение, тоест да е над 5 метра и го разигравайте да се движи. Така разходките ще са още по ползотворни. Простата каишка я забравете. Или автоматичен повод си купете. Той е 3-5метра. Така хем кучето е под "контрол", хем и играта му дава нужното движение.

Но и съвета на Галя е още по добър от моя :ba:
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Dimancheto » Нед Май 31, 2009 1:00 pm

Купете си повод за обучение, тоест да е над 5 метра и го разигравайте да се движи. Така разходките ще са още по ползотворни.

Не е като да не го пускам, напротив - тичаме заедно, играем футбол, дори на обикновена разходка по нужда го оставям да се разхожда без каишка. Просто постоянно съм на тръни да не стане някоя беля, пък и с многото бездомни наоколо си е наистина рисковано. Ще пробвам и с повод за обучение :ay: Така и останалите в семейството ще са по-спокойни с него :ap:
Благодаря за съветите :bs: :ab:
Love is in the air!
Dimancheto
Животинче с въпрос

Мнениеот Dimancheto » Нед Юни 28, 2009 2:22 pm

Хиляди благодарности на Галя! icon_bowdown
Ники е страхотен треньор! :thankyou: Вече ходим при него и още след първите две занимания имаше видим резултат :bp: Много ми допада как работи - всичко ми обяснява като на петгодишно дете, [wo1rry.gif] няма начин как нещо да остане неясно!!! Е, вярно, че Джони не го харесва особено, да не кажа никак, :bm: но по-важното е, че ще се научи на готини работи :ag:
Много, много, много, много, ама мноооооооооооооого благодаря, Галя!!!!!!!!!! :ax: :ax: :ax:
Love is in the air!
Dimancheto
Животинче с въпрос

Мнениеот Galiadogs » Пон Юни 29, 2009 6:20 am

Моля,завиждам ти,благородно естествено,че ''пиеш''от извора. smiley24 Успех!
Aкo можех само пътя да открия.Ония ,между двата свята...Вечен пътник щях да бъда.Да се лутам между световете.Да ви търся и да ви откривам.Вярвам!

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот Dimancheto » Сря Юли 01, 2009 3:35 pm

Да, наистина останах много впечетлена колко професионално подхожда. :ay:
А в този дух, какви са критериите за "професионализъм" на един треньор? Има ли някакви нормативи за покриване, или изпити, или.... И аз не знам :bw: Сигурно е доста нелеп въпроса, ама аз да си питам, нали все отнякъде трябва да се информирам :ag: Признавам си - боса съм в тази материя, но ми е супер интересно и искам да докопам повечко информация :ah:
Love is in the air!
Dimancheto
Животинче с въпрос

Мнениеот Galiadogs » Пет Юли 03, 2009 7:13 am

Разгледай тук.
http://www.sirius-bg.net/

Galiadogs
Пчела майка

Re: Агресия -помощ

Мнениеот desenceto » Пет Юли 03, 2009 6:18 pm

[prlt.gif]
Здравейте :)Имам нужда от съвет... Пред очите ми блъснаха едно кученце на около 4-5 мезеца мисля че беше и много се натъжих,направо се разболях, прибрах го при мен, уж докато се оправи,защото имам 5 кучета...ходихме по лекари,състоянието му беше просто критично,вече се оправи и аз неможах да се разделя с него.. много се привързах!Вече е на годинка и два месеца :)Не е някаква специялна порода, казват че е 3 в 1 ( ловджийско,доберман и още нещо)много е сладичък...Но...Към всички членове на семейството ги обича,слуша,изпълнява команди, като излезем навън си играе д другите кучета, разхождаме се без повод това е добре!Но ако някои дойде в къщи на гости става лошоо,лае,ръмжи и иска да хапем,някой път като сме навън прави така не на всички хора и аз незнам какви си ги избира.. инуче е много миличък но незнам как да преодолеем тоззи проблем с това хапана,незнам дали е от страх или.... Помогнете ми!!
[prlt.gif]

Тук е забранено да се пише на латиница. Моля при повторно нарушение ще трием без да превеждаме мненията ви. Екип модератори.
desenceto
Животинче с въпрос

Мнениеот Dimancheto » Пет Юли 03, 2009 11:40 pm

Galiadogs написа:Разгледай тук.
http://www.sirius-bg.net/

Това за кучетата, ясно :bs:
На мен ми беше мисълта за треньорите - кой ги акредитира, един вид, кой им дава право да обучават кучета професионално, през каква квалификация минават и къде? Ей такива работи... Надявам се, въпросите ми да не звучат неадекватно...Ама като не знам - питам icon_dontknow Просто изведнъж попаднах в тази адски интересна за мен среда и искам да съм в час с нещата :ah:
Аз утре и Ники ще го разпитам :ag: Както казва Галя - ще пия директно от извора! [applauseuu.gif]
Love is in the air!
Dimancheto
Животинче с въпрос

Мнениеот Galiadogs » Съб Юли 04, 2009 7:27 am

Писала съм го няколко пъти,ще го напиша пак.Имам сертификат от БРФК за инструктор-дог тренер,но всичко,което знам и съм показала досега е на база тренировки в клуб Сириус.Няма друго място в бг,където да се работи така професионално.
Естествено подготовката в у-щето не е със спортна насоченост.По-скоро е за общо послушание и добра водимост на домашни любимци.Също по желание на собственика правим и ринг дресура.Защита тренирам с кучета,които се подготвят за вкарване в разплод.
Ако някой иска да продължи да тренира и да се явява на изпити ,става член на Сириус като Мария примерно/с Флик -лабрадора и малката Бруклин-малиноа/

Galiadogs
Пчела майка

Re: Агресия -помощ

Мнениеот Galiadogs » Съб Юли 04, 2009 7:30 am

desenceto написа:Здравейте :)Имам нужда от съвет... Пред очите ми блъснаха едно кученце на около 4-5 мезеца мисля че беше и много се натъжих,направо се разболях, прибрах го при мен, уж докато се оправи,защото имам 5 кучета...ходихме по лекари,състоянието му беше просто критично,вече се оправи и аз неможах да се разделя с него.. много се привързах!Вече е на годинка и два месеца :)Не е някаква специялна порода, казват че е 3 в 1 ( ловджийско,доберман и още нещо)много е сладичък...Но...Към всички членове на семейството ги обича,слуша,изпълнява команди, като излезем навън си играе д другите кучета, разхождаме се без повод това е добре!Но ако някои дойде в къщи на гости става лошоо,лае,ръмжи и иска да хапем,някой път като сме навън прави така не на всички хора и аз незнам какви си ги избира.. инуче е много миличък но незнам как да преодолеем тоззи проблем с това хапана,незнам дали е от страх или.... Помогнете ми!!

Пишете откъде сте ,за да Ви насочим.Иначе отстрани казано,кучето има нужда от социализация и контрол от страна на водача,но за това ще Ви е необходима помощ.

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот Dimancheto » Съб Юли 04, 2009 12:33 pm

Galiadogs написа:Писала съм го няколко пъти,ще го напиша пак.

Не исках да нахалствам с въпроса, просто се интересувам.
Благодаря за информацията все пак, ще се възползвам, надявам се да става все по-интересно :ad:
Love is in the air!
Dimancheto
Животинче с въпрос

Мнениеот desenceto » Нед Юли 12, 2009 1:55 pm

хубаво няма проблем,поне да имах отговор.
desenceto
Животинче с въпрос

Мнениеот Dimancheto » Пон Окт 26, 2009 10:57 am

Привет на всички, отново! Искам да споделя с вас, че Джони вече е съвсем различно куче. Предишните му прояви на агресия към хора и животни са рядкост и са крайно избирателни. Вече си играе с доста кучета, някои от които преди дори не можехме да доближим заради ръмженето или лая му. Разхождам го съвсем спокойно без повод и не се страхувам да го пусна да си играе с другарчетата му. Искам да кажа на всички стопани с проблемни кучовци, че с малко повече време и много постоянство се постигат страхотни резултати! (Звучи като реклама на диета, ама си е така :ag: ) С Джони в момента се подготвяме за изпит ВН. Има доста неща за работене, но лека полека вървим към успеха. На него му доставя голямо удоволствие да работи и да се занимава, така че е едно много щастливо куче! Не бива да пропускам огромната заслуга на треньора ни Ники Василев! :ax: :ay:
Благодаря на форумците, защото и без тях нямаше да знам какво да направя :ba: :ax: :sunny:
Love is in the air!
Dimancheto
Животинче с въпрос

Мнениеот Galiadogs » Вто Окт 27, 2009 7:24 am

Който търси-намира.А в твоя случай знам/не ме питай откъде :ab: /,че си много амбициозна и отговорна.Дано повече хора проследят темата и си направят изводи. :sunny:

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот Dimancheto » Вто Окт 27, 2009 1:22 pm

Galiadogs написа:Който търси-намира.А в твоя случай знам/не ме питай откъде :ab: /,че си много амбициозна и отговорна.Дано повече хора проследят темата и си направят изводи. :sunny:

Благодаря, Галя! :ah: Надявам се в скоро време да видиш как се справя малкия разбойник на живо :) За нас ще бъде голямо удоволствие!!!
А колкото до стопаните, просто ми се иска да не се отказват толкова лесно и бързо. Наистина можем да помогнем на кучетата си, ама трябва да им отделим време и внимание [wo1rry.gif] :ba:
Love is in the air!
Dimancheto
Животинче с въпрос

Мнениеот Animals_huggie » Нед Юли 10, 2011 8:37 pm

Моето куче от 2 дена има същия проблем.Какво да направя ? Не искам да го испусна и да си остане такъв .. Бързо схваща и ще се отучи.Просто искам вие да ми помогнете как да го направя.Има абсулютно същия проблем като това куче по горе.
Аватар
Animals_huggie
В пасажа

Мнениеот Animals_huggie » Нед Юли 10, 2011 8:47 pm

Също прави така от както е само вързан и не го пускам и за малко.Незнам или е от това или защото аз се страхувам да не направи нещо на другото куче.Когато дръпна повода се наежва и не трябва да правя така.Със всяко 2ро се карат много мъжки/женски играе със малките кученца т.е бебета.Според мен е защото се страхувам да не направи нещо на другото куче.Иначе при всяка 3 среща със което и да е куче стават първи приятели и играят,но в началото.Незнам как да бъда спокоен и той го приема сигурно погрешно.Моля помогнете :ab:
Аватар
Animals_huggie
В пасажа

Назад към Обучение и Спорт