Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Нова костенурка

Нова костенурка

Мнениеот mupcku » Пон Юни 15, 2015 5:33 pm

Здравейте, имам следната нужда от съвет...живея в чужбина в къща под планината, през къщата минава канал с планинска сладка вода и един ден пълнейки басейна в него се шмугна много малка водна костенурка, малко по-малка от целия ми палец! Не е червенобуза но знаейки трудностите и въпреки малкото ми предишен опит реших да и създам условия и да я гледам. Направих сравнително голям терариум сложих камъчета, подредени така че да може да се качва на най-големия който играе роля на остров както и да има обособена пещера между тях без опасност да се заклещи. Купих храна от магазина, някаква смес е много малки зелени клечици поше че има доста витамини и т.н. соециално за костенурки си е но започват въпросите изчетох почти всички форуми тук и съм доста изплашен искам да я гледам възможно най добре храня я веднъж дневно с по 4-5 пръчици яде си нормално активна е и т.н. пригодих и лампа над острова съветвайте ме с какво да я храня в какво количество да чистя ли самата костенурка докъто е още съвсем малка само сухата храна ли да и давам и по колко грама(знам само че е добре да има режим и да е веднъж дневно). Нов съм във форума благодаря ви предварително за отделеното време за помощ!
Аватар
mupcku
Животинче с въпрос

Re: Нова костенурка

Мнениеот Koset0 » Вто Юни 16, 2015 11:56 am

Според теб това ли е начина да си вземеш костенурка? Да си я хванеш от навън? Дори не знаеш от кой вид е, с какво се храни и т.н Много сте ми странни като решите да си гледате диви животни. Пусни костенурката там, където си я намерил. Най- много да я умориш с това "отглеждане"... Едва ли това, което си направил е законно, между другото.
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот mupcku » Вто Юни 16, 2015 5:37 pm

Абсолютно няма да се оправдавам или да оборвам горе казаното, първо за това има такъв форум и за това съм започнал най-малкото да се интересувам какво и как да направя, второ не съм си "хванал" костенурка, тя е бебе което дойде от канала, дали нямаше да оцелее малко по-малко време там? Трето има си нормален начин за изказване на такова мнение, а и не са били малко дните и чуденията ми дали да не я пусна отново там от където е дошла!
Аватар
mupcku
Животинче с въпрос

Мнениеот Koset0 » Вто Юни 16, 2015 6:56 pm

Няма и как да оборите такова мнение. :) Чудно как костенурките се размножават и малките им оцеляват извън аквариуми, нали? Самият факт, че не знаете от кой вид е костенурката говори достатъчно за заинтересоваността Ви и адекватността на грижите, които полагате за нея. За какво е този форум, ако мога да попитам? Че не разбрах? И точно си е хваната, не знаех, че влизат по аквариумите на хората сами :ag: . Не залъгвайте себе си за сметка на костенурката. Няма си и на идея за какъв канал става въпрос, но ако желаехте да направите добро за костенурката нямаше да я затворите в аквариум и да я храните с пръчици.
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот mupcku » Вто Юни 16, 2015 10:44 pm

Идеята е че не очаквах още първия коментар да е с такова отношение, съгласен съм че може би греша, но имаше доста по политизиран начин да го разбера. Знам какъв вид е костенурката, четох достатъчно за това, все пак ви благодаря, явно наистина ще е по-добре за нея да я пусна обратно, просто това че я намерих в басейна не очаквах да означава че едва ли не бракониерствам и че трябва да се чуствам виновен за това че искам да я накарам да живее добре, не съм маниак а и имам достатъчно ангажименти, направих го от милост, но явно това не е начина, благодаря ви отново все пак
Аватар
mupcku
Животинче с въпрос

Мнениеот Koset0 » Сря Юни 17, 2015 7:24 pm

Просто първи коментар направих аз, а аз съм твърде против отнемането на свободата на животните. Надявам се не го приемате като безпочвено изказване- видял съм доста животни след сблъсъка им с егоизма на хора, които искат да ги притежават и да им осигурят "най- доброто" от "милост". С такива хора е пълно, но малко от тях искат да погледнат нещата от другата страна и да се замислят дали това, което са направили е правилно. За съжаление повечето от тях разкарват животните, когато са налице различни здравословни проблеми (обричат ги на смърт "извън тяхната отговорност)" и след това хващат нови- здрави.
Учудвам се, че сте очаквали тук да Ви свалят шапка за постъпката. Постнете снимка на костенурчето във фейса с историята, на доста кифли ще им се стори сладко и благородно....защото си нямат и на представа, а не им и пука, за щетите по природата.
Попадането и в басейн също е в резултат от човешкото действие- може би некадърно направена канализация? Не изключвам възможността просто костенурката да се е заблудила, но все пак... Не казвам, че не сте направили добре да я спасите, ако наистина е била в опасност, не ме разбирайте погрешно. За мен по- голяма тежест имат думите, които касаят задържането и отглеждането и.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот mupcku » Сря Юни 17, 2015 7:33 pm

Абсолютно съм съгласен, не нямах идея да впечатлявам никакви тестени изделия по фейса :D просто тук нямам възможност и за консултация с ветеринар или човек който наистина да погледне ещата от страни, за което отново съм благодарен на вас :)
Аватар
mupcku
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Сря Юни 17, 2015 7:34 pm

Ще добавя една мисъл към думите на @Koset0 и на останалите:

- Малко ловци са станали защитници на животните. Но все пак ги има и съществуват.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Назад към Костенурки Testudines