Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Температури

Температури

Мнениеот Gibons » Сря Ное 04, 2009 11:21 pm

Здравейте от март месец имам чинчила. Като си я взех изчетох сумати статии пък и вече имам доста опит в отглеждането та даже и си я имунизирах, но проблема е такъв че това ние е първата зима заедно и незнам до колко може да падне температурата без да и е студено. Навсякъде пише само за високите температури, никъде не се споменава за студа. Проблема е че аз от малък съм свикнал на по студенко та ако може някой да каже ако е проблем студеното време та да си я преместя в друга стая на по топличко.

Благодаря предварително
Gibons
Животинче с въпрос

Re: Температури

Мнениеот bu6i » Сря Ное 04, 2009 11:26 pm

bu6i
Пчела майка

Мнениеот j0nny » Чет Ное 05, 2009 10:42 am

По принцип от информацията в интернет, минималните температури през зимата за чинчилите са 5~10 градуса, съответно през лятото максималните 25~30. При мен в стаята в която е чинчилата не се отоплява постоянно, т.е. само когато аз съм там, когато ме няма температурите падат в диапазона 10~12 градуса. Въпреки това не съм забелязал да й е студено (като имаме предвид родината им - студените Анди) активна е, и с нищо не показва ще не й е приятно. Важното е да не е на течение. В зависимост от разположението ти в клетката можеш да сложиш някъде парцалче или хавлийка в която да спи. Аз съм сложил една в къщатата й където мисля че й е уютно и винаги спи вътре.
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот blackrose1989 » Чет Ное 05, 2009 1:01 pm

Правилно jonny, но за по-сигурно добре е температурата да не пада под 10 градуса. Аз имам един въпрос към Gibons - правилно ли разбрах, че си я имунизирал? Мисля, че за чинчилите това не е желателно, да не кажа вредно. Пък и няма специални ваксини за чинчили, а тази за заици по-скоро да им навреди.
Аватар
blackrose1989
В ятото

Мнениеот ИНА » Чет Ное 05, 2009 1:16 pm

За температурите j0nny е прав,както и за някаква хавлийка в къщичката.Предполагам даже/имам спомен,че съм го чела/,че и до 5 градуса да е не е фатално.А чинчилите се имунизират само когато ще се използват за палта.Домашно гледаните ни сладурани и сладурковци не се имунизират.
Аватар
ИНА
В пасажа

Мнениеот bu6i » Чет Ное 05, 2009 8:59 pm

:ag: :ag: :ag: аве вие четете ли ,или си правите свободни съчинения на тема :ab: ....в тоя линк дет съм го дал....момовет си е казала много точно и со кратце за температурите smiley24 ...и разликата от вашите стойности и нейните се явява 10 градуса :ag: :ag: :ag:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот j0nny » Чет Ное 05, 2009 9:14 pm

Не виждам разлика, но както и да е, казано е за някакви 27 максимални и -5 минимални, въпреки че никой нормален няма да остави чинчилата си на толкова студено, аз казвам от практика как е и мисля при всички останали е така icon_dontknow
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот Gibons » Нед Ное 08, 2009 11:31 pm

Благодаря много за дадените отговори. А относно въпроса за имунизирането. Това е ваксина против микроспории и различни заболявания на кожата. Лятото се запознах с една ветеринарка която се занимава с екзотични животни и даже си има собствени чинчили и я ми я препоръча.
Gibons
Животинче с въпрос

Назад към Чинчила