Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Липса на апетит

Липса на апетит

Мнениеот SpinDle » Чет Ное 05, 2009 8:21 pm

Моля помогнете ми!! icon_bawling icon_bawling Чинчилата ми от 3 дена почти не яде и не пие, на какво може да се дължи?Какво ли не пробвах...Иначе не показва някакви признаци на отпадналост или нещо подобно.Говорих с ветеринар и той ми каза, че това може да се дължи на ниските темеператури в стаята, аз я преместих в по-топло помещение, но продължава да не проявява предишният апетит и също не пие почти никаква вода.
Моля, отговорете с каквото знаете без значение какво е то и след това питайте уточняващи въпроси!Мерси предварително! :ay:
SpinDle
Животинче с въпрос

Re: Липса на апетит

Мнениеот SpinDle » Нед Ное 08, 2009 2:19 pm

ъп!!
SpinDle
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Нед Ное 08, 2009 2:22 pm

Е какви храни сте пробвали до сега.
Ветеринаря какво направи - изследвания и т н...
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот ИНА » Нед Ное 08, 2009 2:26 pm

На сурови ядки никоя чинчила неотказва.Дайте й една-две ядки.С каква храна я храните?Какво й давате като цяло?Близко ли е до предмати,който може да гризе?
Аватар
ИНА
В пасажа

Мнениеот дива чинчила » Пон Ное 09, 2009 11:06 pm

За липсата на апетит при чинчилите мога да кажа, че ако е самотно животинчето също може да спре да яде. Не е задължително да е болно. Виж му зъбките - трябва да са 4 броя и да са жълти.
Аз имам 3 чинчили - майка, татко и чинчилчо.
Когато ги разделя спират да ядат и ме принуждават да ги събера пак в една клетка.
Дано съм помогнала и дано не е болно.
дива чинчила
Животинче с въпрос

Мнениеот blackrose1989 » Пон Ное 09, 2009 11:21 pm

Аз се сетих за още една възможна причина - да са й израстнали зъбките прекалено много. Понякога се получава, когато няма какво да гризат за да ги затъпяват. При гризачите разстежа на зъбите не спира и трябва да си ги затъпяват или те самите в клончета или в специални минерални/калциеви камъчета за гризачи, или пък ако се наложи - знам, че ветеринарите ги изпилват. Провери дали не са й прекалено дълги. На моята например много рядко можеш да й видиш зъбките. Не трябва да стърчат много, по-добре вета да им обърне внимание.
Аватар
blackrose1989
В ятото

Мнениеот SpinDle » Чет Ное 12, 2009 6:03 pm

Водих я на ветеринар, няма признаци за болест: никакви секрети,диария, не са израснали зъбите ветеринарката ги провери.Температурата е 37,4.В момента по съвет на специалист по чинчили и даваме: калгафос (0,5 мг на ден) и отделно подкожни инжекции антибиотици и витамини - (ще напиша каквото пише в амбулаторният лист понеже не знам кое какво е) Инжектавит, Катозал, Хипралона Енро.Има си сено, вече специална храна за чинчили (от 2 дена), пясък, а дървета в клетката си има откакто сме я взели.Сама е откакто сме я взели.
SpinDle
Животинче с въпрос

Мнениеот blackrose1989 » Чет Ное 12, 2009 9:56 pm

Вярвам, че лечението, в комбинация с добра, вкусна за нея храна, ще и върне апетита. Стискам палци това да стане в най-скоро време. И като се оправи, нащракай малко снимчици да я видим. :ad:
Аватар
blackrose1989
В ятото

Мнениеот velichka_mutafova » Пон Юни 13, 2011 4:34 pm

и аз имам същият проблем.След едноседмично лечение предписано от ветеринар резултат няма.
velichka_mutafova
Животинче с въпрос

Мнениеот Koset0 » Пон Юни 13, 2011 5:22 pm

velichka_mutafova написа:и аз имам същият проблем.След едноседмично лечение предписано от ветеринар резултат няма.

С какво я храниш? Давайте малко повече информация бе хора.. :ag:
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот velichka_mutafova » Пон Юни 13, 2011 11:14 pm

със храна за чинчили
velichka_mutafova
Животинче с въпрос

Мнениеот velichka_mutafova » Пон Юни 13, 2011 11:22 pm

хтра витал,натуре ре_баланс за чинчили.Ветеринаря им изпили кътниците, изписа и антибиотик,но продължават да се мокрят под брадичките и да се хранят малко.
velichka_mutafova
Животинче с въпрос

Мнениеот blackrose1989 » Вто Юни 14, 2011 11:03 am

Лигавенето никак не е безобиден симптом... Прочети много внимателно тази статия viewtopic.php?f=99&t=14837, купи витаминки за чинчилата ти, камъчета за гризкане, витамини и много дървени неща да има в клетката. Помисли да се консултираш и с друг ветеринар. Успех!
Аватар
blackrose1989
В ятото

Мнениеот velichka_mutafova » Вто Юни 14, 2011 12:36 pm

Предписани са им витамини. Давам им.В клетката имат клонки, дървена лъжица,сено, минерално камъче ,листа от глухарче и храна за чинчили.Мажа ги с Имаверол , а витамините са:Локсиком.Предложи ми нещо друго ако знаеш,моля.
velichka_mutafova
Животинче с въпрос

Мнениеот blackrose1989 » Вто Юни 14, 2011 2:21 pm

За моя радост не съм имала пряк опит с подобен проблем, само съм чувала от други собственици... Не зная на какво може да се дължи, само предполагам че може да е генетичен проблем, не е грешката във вас или в отглеждането. От друга страна пък и при двете чинчили да се прояви... Ветеринаря какво поставя като диагноза? Не трябва ли по скоро резците да скъси при проблем, не кътниците?! Аз бих се допитала до още един специалист, за всеки случай... Стискам палци всичко да е наред!

П.С. Прочетохте ли статията? Там доста подробно е обяснен този проблем и възможните причини. Коментирайте по нея кои симптоми се засичат с тези на вашите чинчилки. Нека дори ветеринаря, при следващото ви посещение, провери тези хипотези от статията, аз бих я разпечатала, за да я види... Направете и ренгенова снимка на устната кухина.
Аватар
blackrose1989
В ятото

Мнениеот velichka_mutafova » Сря Юни 15, 2011 8:22 am

Ветеринарят,каза че резците са нормални оранжеви на цвят ,но за да провери кътниците ги постави под упойка.Кътниците също са нормално развити ,имали са леки заострени връхчета ,които е изпилил.Взе им проба и матерял от под брадичката ,гледа го и под микроскоп.Няма бактерии и паразити.А мъжкият яде определени гранули от храната ,ближе другите неща и търси по_меки храни,а и страно скърца като дъвчи.Мокри се под вратлето.Женската избира определени гранули и яде малко и тя се мокри под брадата.Дадох им суров бадем и бързо го изядаха.Иначе са жизнени и игриви.Обичат и сушени плодове ,но не трябва да ядат много.В тази клиника отглеждат чинчила и в сайта им са побликувани тази и други статии.Затова и избрах да отида там.
velichka_mutafova
Животинче с въпрос

Мнениеот kitana » Сря Юни 15, 2011 8:53 am

А случайно ветеринаря да е проверил за абцес? И откога й давате сено? По принцип, или наскоро сте го включили в менюто?
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот velichka_mutafova » Сря Юни 15, 2011 10:56 pm

От самото начало,т. е. от 2години.Макар че не го консумират много,а от както се появи проблема изобщо.Ветеринарят взе посявка от брадичките.Не каза нищо за абцес.Ако знаете нещо споделете.
velichka_mutafova
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Чет Юни 16, 2011 9:26 am

А аз си мисля, че проблема със зъбите си е останал,въпреки всичко.Предните зъби в норма ли са, захапката как е,възможно е да има вроден дефект.Най-добре направете снимка, защото не всичко се забелязва с просто око.........даже от лекар.Накрая ще умрат от недохранване.
Има случаи,когато при обикновен оглед всичко е наред, но при рентгенова снимка проблема се показва.
,цитат от статията.

Преценете добре дали храните правилно и т.н.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот velichka_mutafova » Чет Юни 16, 2011 10:13 pm

Вече незнам как да постъпяли . Дали аз греша в храненето или лекаря не си свърши работата.Снимката пак ли се прави с упойка, знаете ли?
velichka_mutafova
Животинче с въпрос

Мнениеот velichka_mutafova » Чет Юни 16, 2011 10:14 pm

blackrose1989 написа:За моя радост не съм имала пряк опит с подобен проблем, само съм чувала от други собственици... Не зная на какво може да се дължи, само предполагам че може да е генетичен проблем, не е грешката във вас или в отглеждането. От друга страна пък и при двете чинчили да се прояви... Ветеринаря какво поставя като диагноза? Не трябва ли по скоро резците да скъси при проблем, не кътниците?! Аз бих се допитала до още един специалист, за всеки случай... Стискам палци всичко да е наред!

П.С. Прочетохте ли статията? Там доста подробно е обяснен този проблем и възможните причини. Коментирайте по нея кои симптоми се засичат с тези на вашите чинчилки. Нека дори ветеринаря, при следващото ви посещение, провери тези хипотези от статията, аз бих я разпечатала, за да я види... Направете и ренгенова снимка на устната кухина.
velichka_mutafova
Животинче с въпрос

Мнениеот velichka_mutafova » Чет Юни 16, 2011 10:16 pm

Ако някой друг знае нещо споделете.
velichka_mutafova
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пет Юни 17, 2011 7:34 am

Предполагам че с упойка се правят снимките, ако искаш потърси и друго мнение.Попитай и докторката на форума да ти каже какво да направиш.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот velichka_mutafova » Пет Юни 17, 2011 5:57 pm

коя е докторка във форума?
velichka_mutafova
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пет Юни 17, 2011 6:11 pm

Пусни си тема във вет.форум viewforum.php?f=55

Докторката отговаря на въпроси, тя е mommovet .
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот rinusha » Пет Юни 17, 2011 7:05 pm

А защо е предписано мазането с имаверол,това е лекарство против гъбички - открити ли са такива или е предписано просто така?
rinusha
Пчела майка

Мнениеот velichka_mutafova » Съб Юни 18, 2011 10:07 pm

Имат леко оголване под брадичките.Изписа го профилактично.
velichka_mutafova
Животинче с въпрос

Мнениеот velichka_mutafova » Пон Сеп 12, 2011 10:14 pm

Женската ми чинчила умря, а тя беше уж по_добре от мъжката.Много ми е мъчно.
velichka_mutafova
Животинче с въпрос

Мнениеот top4o » Пон Сеп 12, 2011 10:33 pm

Съжалявам, но явно си сбъркала нещо в отглеждането!
Куче което храниш те уважава повече от човек на които помагаш! Правете си изводите и се замислете преди да помогнете. При мен нямаше смисъл.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот MediEVIL » Вто Сеп 13, 2011 8:53 am

Кажи с какво я храни ? Каква марка храна. Къде ги държа.... дай малко подробности за отглеждането на женската.
Аватар
MediEVIL
В ятото

Мнениеот velichka_mutafova » Чет Сеп 15, 2011 12:26 pm

Отглеждам ги заедно с мъжката.По_горе съм написала с какво ги храня и за проблема със зъбите.
velichka_mutafova
Животинче с въпрос

Мнениеот velichka_mutafova » Чет Сеп 15, 2011 12:31 pm

Имат специална клетка ,катерушки,къщичка,вана с пясък и т.н.,но и двете са с проблем със зъбките.
velichka_mutafova
Животинче с въпрос

Мнениеот Koset0 » Чет Сеп 15, 2011 2:13 pm

Доколкото знам има чинчили с вроден дефект на зъбите. Следващият път избирайте домашно развъдени животни.
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот top4o » Пон Фев 06, 2012 4:24 pm

С такъв дефект е и Арчи, а е домашно развъдена.
Куче което храниш те уважава повече от човек на които помагаш! Правете си изводите и се замислете преди да помогнете. При мен нямаше смисъл.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот Fredi9598 » Пон Фев 06, 2012 11:11 pm

Аз имах същият проблем с моето куче знам, че чинчила и куче не е едно и също но все пак, та го водих по лекари бях се побъркал, бях сменил почти всички възможни храни за кучета и т.н. но после се оказа, че е от храната просто ние му давахме от нашата храна, каквото ние готвихме, разбира се без подправки и сол и ядеше като лудо та мисълта ми е давай и сурови ядки корнфлеикс някакви сушени плодове съвсем малко хляб свежи плодове и зеленчуци ама измити много ама много добре за да няма нитрати и моят съвет е да и дадеш кисело мляко ама съвсем мъничко колкото да си близне то действа противоутровно заведи я на нов ветеринара и за второ мнение говори с хора който са имали същият проблем но са го разрешили успешно и най-вече ти пожелавам късмет дано ти се оправи чинчилата
''За да работиш в полза на животните не е необходимо да си луд, но все пак помага''
Аватар
Fredi9598
В стадото

Назад към Чинчила