Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Чистене на козината с вода

Чистене на козината с вода

Мнениеот j0nny » Сря Дек 09, 2009 8:21 pm

Здравейте, пиша тази тема понеже искам отзиви и мнения за следния проблем. Днес забелязах че Мишето има малко сплъстяване на козината, немога да установя източника още, но предположенията ми са 2 : или се е опишкал там, или се е изцапал със смола от дърво което му сложих снощи да гризе. Смолата е много малко, но не виждам откъде другаде може да се е изцапал. Че въпросът ми е може ли с вода да се изчисти, четох доста чужди форуми и разбрах от там, че когато чинчилата се е изцапала с нещо което кварцовият пясък неможе да отстрани, се чисти с парцалче или кърпичка намокрена с хладка вода, пише също че ако "петното" е упорито се използва малко бебешки шампоан (това ме притеснява) зачиства се и после мястото се плакне като периодично си мокрим пръстите с вода като в никакъв случай не оставяме чинчилата свободна понеже ако попадне под струята или намокри главата си има голяма опасност за здравето й. Чее въпросът ми е някой чистил ли си е чинчилата с вода, и дали би могло да стане нещо ако я намокря? Мястото е съвсем малко, но от снощи стои така.

Изображение
Аватар
j0nny
В стадото

Re: Чистене на козината с вода

Мнениеот andaluz » Сря Дек 09, 2009 8:33 pm

Ина и Алла като взеха двете чинчили в окаяно състояние козината им беше цялата на фитили. Те ги миеха със специални мокри кърпички за животни http://shop.zoomania.org/Za-kucheta/Aks ... -ushi.html, а специално козините ги решеха всеки ден и кичурите един по един се отскубваха и падаха. Не знам дали е редно да се мие с вода и шампоан тъй като знаеш че тяхната козина е особенна.
Когато порастне, малкото на маймуната става маймуна, прасенцето става свиня, магаренцето става магаре, козлето - козел и т.н. Човекът е единственото същество в природата, чийто деца, когато порастнат, могат да се превърнат в едно от гореизброените животни.
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот j0nny » Сря Дек 09, 2009 8:51 pm

Аз шампоан категорично няма да ползвам, чудя се дали ще му навреди съвсем малко вода на една кърпичка, ще пробвам и да го разреша на мястото да видя дали ще помогне.

EDIT : След като го помирисах хубаво стана ясно, че се е опишкал там.
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот ИНА » Сря Дек 09, 2009 9:11 pm

Ако е смола,което е твърде вероятно,с вода нищо няма да направиш.Вземи хубава ножичка и леко го подстрижи.Няма проблем с израстването на нова козина.Ако е на фитил просто го издърпай.А дървото което си дал да гризе стопроцентово изсъхнало ли е?Ако не е го махни веднага.
Аватар
ИНА
В пасажа

Мнениеот j0nny » Сря Дек 09, 2009 9:17 pm

Дървото е изсъхнало, явно е имало смола под един чеп, която е избила, но стана ясно че е от опишкано. Като не иска да се почисти сам ще му издърпам фитила без да ми се цупи :ag:
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот srebrista » Вто Май 03, 2011 12:57 pm

Здравейте, от скоро имам чинчила и открих отстрани на задните крачета ,че има сплъстявания.От една седмица започна и да се скубе козината.Дъщеря ми намери кичури по пътеката.През пролетта обикновено животните си сменят козината.Нормално ли е това?
srebrista
Животинче с въпрос

Мнениеот Koset0 » Вто Май 03, 2011 2:11 pm

Чак кичури не знам, но и моите все още продължават да пускат кълбенца косми, така че няма страшно. А за сплъстеното- като се къпе (в пясъка си) и с малко ресане бе трябвало да се махнат. Едната ми чинчила има малко сплъстено, обаче не обича да я реша и си стой така. :ag:

П.П Ще се радваме да ни покажеш твоята чинчилка : )
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот srebrista » Чет Май 05, 2011 10:55 pm

Според мен се скубе повече от нормално защото постелката е обсипана с козина.Ето това е нашата чинчила
P1011928_edited.JPG
srebrista
Животинче с въпрос

Мнениеот MediEVIL » Пет Май 27, 2011 4:55 pm

Сменят козина някаде около 6-тия месец. Така , че може и от това да е , ако ти малко чинчилчето и ако е около 6-тия месец.
Аватар
MediEVIL
В ятото

Назад към Чинчила