Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Чинчилата не ставала за домашен любимец...

Чинчилата не ставала за домашен любимец...

Мнениеот zoomaniak » Пон Окт 08, 2007 10:06 pm

Вярно ли е според вас :!: :!: :!:

Цитат:

Здравейте, преди известно време реших да си купя чинчила и започнах да събирам информация относно това животно. Изчетох доста саитове както и изписаното във форума тук. Трябва да ви кажа, че се отказах с такава сила с каквато съм се отказвал от малко неща. Струва ми се че това животно не е съвсем с всичкия си. Прочетох една тема, която имаше поне 100 поста е на двама души чинчилите им умряха преди да стигна седемдесети пост, и то просто ей така.
Стигнах до заключението, че взаимоотношенията с това животно се свеждат до следното: Чинчила се опитва непрекъснато да се самоубие, а аз трябва всячески да го предотвратявам Защо мисля така:
1 Чинчила може да умре от топлинен удар, но чинчила непрекъснато се завира до парното, завива се с юргани и се препича на слънце, за да може да се загрее достатъчно и да умре. Чинчила не се мести на сянка или на хладно, трябва аз да я спасявам.
2 Аз мога да се храня от кофите за боклук 2 седмици и нищо няма да ми стане, но чинчила изяжда парче лакирано дърво отхапано от някой шкаф и веднага умира. Чинчила изобщо не знае какво става за ядене и какво не.
3 Чинчила обича да гризе кабели по който тече 220 волта….тук е ясно какво следва.
4 Чинчила яде в продължение на 5 месеца една храна, но тази вечер неясно защо се отравя от храната и умира.
6 Чинчила може да умре от стрес. Като стресогенен фактор може да бъде рязко отваряне на врата, рязко затваряне на врата, вик, загасяне на лампа, включване на монитор, тежък поглед, щракане с пръсти, пръдня, звън на телефон…
6 Чинчила може да умре просто ей така.
Изобщо няма да споменавам трудностите по отглеждането, тук само изразявам нейният безумен стремеж към смъртта.
Струва ми се че това животно просто не става за домашен любимец и отглеждането му е истински тормоз както за стопаните, така и за него. Със сигурност това няма да е моето животно.
Знам че доста прекалявам и иронизирам положението, но бях истински потресен от това което прочетох. Последно искам да каже, че не желая хората които отглеждат чинчили и им се радват да се чувстват обидени. Информацията която те са предоставили във форума беше много полезна за мен. Разбрах че не бих могъл да се справя с това животно. Жалко че толкова трудно се отглежда защото иначе изглежда много готино

http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Bo ... sb=5&part=
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Re: Чинчилата не ставала за домашен любимец...

Мнениеот fixxxsers » Вто Окт 09, 2007 3:00 am

здр.
е сега може да има някоя и друга по-капризничка чинчила, но чак пък...
в родния ми град съвсем наскоро видях две чинчили на входа на един супермаркет - ей така за развлечение на клиентите и хич не се смущаваха от нищо, хрупаха си разни вкусотиики, въпреки, че много хора им досаждаха. Освен това може би сте чували, че ( за съжаление ) има ферми за чинчили - за кожи, а в една такава ферма не могат да се полагат особени грижи за бедните животинки, но те това го преживяват...човешката глупост и алчност не могат
fixxxsers
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Вто Окт 09, 2007 8:37 am

Къде е този супермаркет - готино ще е да имаме снимка от там :idea: :) за показно на притеснителните :)
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот COLUBER » Вто Окт 09, 2007 11:43 am

zoomaniak написа:Вярно ли е според вас :!: :!: :!:

Цитат:

Здравейте, преди известно време реших да си купя чинчила и започнах да събирам информация относно това животно. Изчетох доста саитове както и изписаното във форума тук. Трябва да ви кажа, че се отказах с такава сила с каквато съм се отказвал от малко неща. Струва ми се че това животно не е съвсем с всичкия си. Прочетох една тема, която имаше поне 100 поста е на двама души чинчилите им умряха преди да стигна седемдесети пост, и то просто ей така.
Стигнах до заключението, че взаимоотношенията с това животно се свеждат до следното: Чинчила се опитва непрекъснато да се самоубие, а аз трябва всячески да го предотвратявам Защо мисля така:
1 Чинчила може да умре от топлинен удар, но чинчила непрекъснато се завира до парното, завива се с юргани и се препича на слънце, за да може да се загрее достатъчно и да умре. Чинчила не се мести на сянка или на хладно, трябва аз да я спасявам.
2 Аз мога да се храня от кофите за боклук 2 седмици и нищо няма да ми стане, но чинчила изяжда парче лакирано дърво отхапано от някой шкаф и веднага умира. Чинчила изобщо не знае какво става за ядене и какво не.
3 Чинчила обича да гризе кабели по който тече 220 волта….тук е ясно какво следва.
4 Чинчила яде в продължение на 5 месеца една храна, но тази вечер неясно защо се отравя от храната и умира.
6 Чинчила може да умре от стрес. Като стресогенен фактор може да бъде рязко отваряне на врата, рязко затваряне на врата, вик, загасяне на лампа, включване на монитор, тежък поглед, щракане с пръсти, пръдня, звън на телефон…
6 Чинчила може да умре просто ей така.
Изобщо няма да споменавам трудностите по отглеждането, тук само изразявам нейният безумен стремеж към смъртта.
Струва ми се че това животно просто не става за домашен любимец и отглеждането му е истински тормоз както за стопаните, така и за него. Със сигурност това няма да е моето животно.
Знам че доста прекалявам и иронизирам положението, но бях истински потресен от това което прочетох. Последно искам да каже, че не желая хората които отглеждат чинчили и им се радват да се чувстват обидени. Информацията която те са предоставили във форума беше много полезна за мен. Разбрах че не бих могъл да се справя с това животно. Жалко че толкова трудно се отглежда защото иначе изглежда много готино

http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Bo ... sb=5&part=

aaaAAAAxAXaxAXaxaXaxAXAXAxaAXaxAXaxAXaxAX
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Не не мога да повярвам тоя е гениален :lol: Аз лично нямам много опит с чинчилите, само с една и то за малко. Стори ми се съвсем нормално животно и вярвам, че за всяко странно поведение си има логично обяснение, както като се крие под парното е защото го е било страх, все пак е гризач. Имала съм и морско свинче и мини заек и знам че тези животни са страхливи. Плъха ми също се плаши като отворя вратата или от силни звуци, но ако не е побягнал да се крие при мен, то винаги идва, като види, че "опасноста" е преминала :) . В никакъв случай не се опитват да се самоубиват :wink: няма какво да се връзвате споко.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот kokerka » Вто Окт 09, 2007 2:23 pm

Че не е животно за всеки, не е! Но чак пък да не става за домашен любимец....
И при чинчилата се спазват същите правила, като при останалите животни домашни любимци: трябва да им се осигури всичко, от което имат нужда за да живеят нормално - храна, място, подходящи температури и спокойна среда. Че изискванията им са малко по-различни, еми да, който не може да се справи с тях да си вземе хамстерче, те нямат толкова изисквания. Но който може да им осигури всичко необходимо и има желание да си вземе - няма пречка.
Животните са По-добрите приятели на човека!
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот fixxxsers » Сря Окт 10, 2007 10:17 pm

zoomaniak написа:Къде е този супермаркет - готино ще е да имаме снимка от там :idea: :) за показно на притеснителните :)

ами в Разград, но не мисля, че ще си ходя скоро
fixxxsers
Животинче с въпрос

Мнениеот Nadq&Karma » Чет Окт 11, 2007 8:57 am

Да, сигурно ако набара бръснарско ножче ще си пререже вените... :lol: Преди години в предаването "За животните с любов" даваха една чинчила, която вече доста време живееше в офис.Нима там нямаха компютри и не тръшкаха врати?! :roll:
Изображение
Представете си само каква тишина щеше да настане,
ако хората говореха само това, което знаят.
Nadq&Karma
В ятото

Мнениеот tania3577 » Пет Фев 29, 2008 11:57 pm

Леле не е истина icon_rofl :ag: :ag: :ap:
По смешен пост не съм чела :ag:
Между другото чинчилата е много умно животинче, много хитро, помнещо. Мойта чинчи живее със заека ми и много се обичат, гушкат се и си спинкат заедно :ba:
А като ги пусна да си играят и чинчи се закача постоянно със заека, а заека пък я гони, лиже, въобще страшна гледка :ap:
tania3577
Животинче с въпрос

Мнениеот SIO » Нед Мар 02, 2008 8:48 pm

Абе колкото и смешно да звучи човека е прав... наистина са живи самоубийци... аз вече имам случай с кабел по който тече слаб ток... Ставаше въпрос за женската... И ми го изгриза, аз се издразних бръкнах и ме хвана тока... На това животно кат чели му беше кеф да го блъска 80w - 100w в зъбите... Ядат мебели като обезумели... Честно да ви кажа от тва което а изяли аз бих влязла в токсикологията, ама те яко газове имаха... Един път в опит да се изплъзне от мен, между леглото и раклата имам малко място от което тя скача пропада и я гледаш как се мъчи да си измъкне големия задник от ам :ag: :ag: :ag:

Дам женската мрази морски свинчета, а свинчетата обичат опашката и :ag: :ag:
И един станиол овиваше мармота в шоколад.
Вълка сит и агнето цяло!
Аватар
SIO
В ятото

Мнениеот COLUBER » Нед Мар 02, 2008 10:30 pm

Стига глупости чинчилите не се опитват да се самоубиван нарочно! Далеч не са от най умните животни, а дори и да бяха няма как да знаят, че в кабелите тече ток! Те ги гризат за да си изхабяват зъбите, както и гризат всичко, което могат да докопат и подлежи на гризене, всички знаете това. Просто явно са по-глупави от повечето животни, за тва и не знаят, че с много неща могат да се самоубият :ag:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот SIO » Пон Мар 03, 2008 5:01 am

Абе вярно е, че каквото видят, първо минава през резците да го опитат какво е, ама имат някакви силни симпатия към кабелите! Що слушалки, що кабели отидоха... Аз в нас нямам кабел който да не е наръфан... А дето викаш не са интелигентни... Абе дори са прекалено интелигентни за гризачи... А може и аз просто на такива да съм се случила... Но им тачи пипето и знаят за какво става въпрос... :ay:
Вълка сит и агнето цяло!
Аватар
SIO
В ятото

Мнениеот ceci » Чет Мар 06, 2008 3:36 am

На този пост бях видяла скрийн шот първите 2-3 дена след като взех нашия мишан. Направо бях в шок :ai: :ag: Първо ми изгриза кабел на чисто нови тонколони, от тогава го следя изкъсо, но явно не достатъчно, защото ми е гризал кабела на лаптопа fing23 общо. И според мен въобще не е животно трудно за гледане hsuh Аз проблеми до сега не съм имала.
ceci
Животинче с въпрос

Мнениеот SIO » Чет Мар 06, 2008 3:25 pm

Така е нямаш проблеми с него докато не излезе проблем... А проблемите са им много проблеми... :bs:
Вълка сит и агнето цяло!
Аватар
SIO
В ятото

Мнениеот Fantango » Нед Апр 27, 2008 1:24 am

хахахахахахаа icon_rofl 24emo icon_rofl 24emo icon_rofl 24emo icon_rofl icon_rofl 24emo icon_rofl как да не страхливо е да аз имам и е жива
Fantango
В стадото

Мнениеот kitana » Нед Апр 27, 2008 1:33 am

Мухахахахахахаха чинчила опитва се самоубие.китана мисли това съвсем не така 24emo 24emo 24emo 24emo китана мисли съфорумци пръснали се от смях 24emo 24emo 24emo 24emo kitana смята Ог и Гок като най-подходящи любимци за гледане от човекито с тоя пост 24emo 24emo
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот barbie045 » Нед Апр 27, 2008 6:38 pm

[quote="zoomaniak"]Вярно ли е според вас :!: :!: :!:

Цитат:

[quote]Здравейте, преди известно време реших да си купя чинчила и започнах да събирам информация относно това животно. Изчетох доста саитове както и изписаното във форума тук. Трябва да ви кажа, че се отказах с такава сила с )

Оффф, с тва вече ми писнахте.Ако е така дайте ние хората да не ядем, защото после ще го изсерем или да не се раждаме, защото после ще умрем. Е баси тъпото. fing23

Съжалявам за грубия език, ама съм възмотена!!!!!
barbie045
В ятото

Мнениеот Fantango » Нед Апр 27, 2008 9:18 pm

barbie045 написа:
zoomaniak написа:Вярно ли е според вас :!: :!: :!:

Цитат:

Здравейте, преди известно време реших да си купя чинчила и започнах да събирам информация относно това животно. Изчетох доста саитове както и изписаното във форума тук. Трябва да ви кажа, че се отказах с такава сила с )

Оффф, с тва вече ми писнахте.Ако е така дайте ние хората да не ядем, защото после ще го изсерем или да не се раждаме, защото после ще умрем. Е баси тъпото. fing23

Съжалявам за грубия език, ама съм възмотена!!!!!

напълно съм съгласен с теб :ay: пък не знам защо даже е пусната тази тема hsuh като не иска да си зима да не си зима :bs: аз например исках да си зема невестулка :ag: не знаех нищо и не се продаваха , като жлезнах в един магазин с един приятел той си хареса игуана , мир на праха й icon_bawling , а аз видях тази космата топка и се влюбих в нея и я зех без да знам абсолютно нищо :ag: и сега не сажелявам и съветжам всички които намират тези животинчета привлекателни да си земат :ad:
Fantango
В стадото

Мнениеот sasin » Пон Апр 28, 2008 5:58 am

Аз намирам за привлекателни пантерите, мога ли да си взема една за домашен любимец :ad:

Да погледнем нещата от добрата им страна:
1. Човека първо е харесал животното, после е потърсил информация преди да си го купи..
2. Преценил е възможностите си - и аз не бих си взела папагал, който може да живее повече и от мен, ще кряка повече и от мен и няма да можем да му обръщаме внимание, защото засега работата на смени е несъвместима с режима от който се нуждае гарджето..
3. Рядък талант е така сладкодумно някой да задържи вниманието ми за дълъг пост, който е различен от предоставяне на сухи факти :ap: Аз искрено се развеселих от написаното (в стил
Имам един папагал Ара. Много е добър по принцип. Оня ден уби домашната ми котка с клюна си, преди две години посегна на жена ми, миналия месец уби тъщата. Голям симпатяга, но винаги е гладен и крещи "Ще ви избияяяя, ще ви избияяяя!" Кажете какво да правя? Да се обърна ли към ветеринарен лекар?
, от темата "Топ коментари")..

Нека отдаден дължимото на автора - "Знам че доста прекалявам и иронизирам положението..", "Последно искам да каже, че не желая хората които отглеждат чинчили и им се радват да се чувстват обидени." и "Информацията която те са предоставили във форума беше много полезна за мен. Разбрах че не бих могъл да се справя с това животно. Жалко че толкова трудно се отглежда защото иначе изглежда много готино." :sunny:
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Забавна статия: Отказах се да си купувам чинчила

Мнениеот blackrose1989 » Съб Юни 06, 2009 12:42 pm

Преди време се натъкнах на тази публикация и ми се стори доста забавна, макар и не особено достоверна. Споделям я с вас.

"Здравейте, преди известно време реших да си купя чинчила и започнах да събирам информация относно това животно. Изчетох доста саитове както и изписаното във форума тук. Трябва да ви кажа, че се отказах с такава сила с каквато съм се отказвал от малко неща. Струва ми се че това животно не е съвсем с всичкия си. Прочетох една тема, която имаше поне 100 поста е на двама души чинчилите им умряха преди да стигна седемдесети пост, и то просто ей така.

1. Чинчила може да умре от топлинен удар, но чинчила непрекъснато се завира до парното, завива се с юргани и се препича на слънце, за да може да се загрее достатъчно и да умре. Чинчила не се мести на сянка или на хладно, трябва аз да я спасявам.

2. Аз мога да се храня от кофите за боклук 2 седмици и нищо няма да ми стане, но чинчила изяжда парче лакирано дърво отхапано от някой шкаф и веднага умира. Чинчила изобщо не знае какво става за ядене и какво не.

3. Чинчила обича да гризе кабели по който тече 220 волта….тук е ясно какво следва.

4. Чинчила яде в продължение на 5 месеца една храна, но тази вечер неясно защо се отравя от храната и умира.

5. Чинчила може да умре от стрес. Като стресогенен фактор може да бъде рязко отваряне на врата, рязко затваряне на врата, вик, загасяне на лампа, включване на монитор, тежък поглед, щракане с пръсти, пръдня, звън на телефон…

6. Чинчила може да умре просто ей така.

Знам че доста прекалявам и иронизирам положението, но бях истински потресен от това което прочетох. Последно искам да каже, че не желая хората които отглеждат чинчили и им се радват да се чувстват обидени. Информацията която те са предоставили във форума беше много полезна за мен. Разбрах че не бих могъл да се справя с това животно. Жалко че толкова трудно се отглежда защото иначе изглежда много готино."

Източник : clubs.dir.bg by netcat
Аватар
blackrose1989
В ятото

Re: Забавна статия: Отказах се да си купувам чинчила

Мнениеот COLUBER » Съб Юни 06, 2009 1:01 pm

Всеки път като го чета това адски много ме заболява корема от смях :aja5tki: :aja5tki: :aja5tki:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот Джулиано » Чет Юли 09, 2009 3:51 pm

Е, как като ядат кабели, не умират от токовите удари? И как да прадпазя бъдещия си гризач (не съм уточнил какъв ще е обаче) от кабелите? icon_crazy
Джулиано
Животинче с въпрос

Мнениеот 4o4incety » Чет Юли 09, 2009 4:20 pm

Офтопик:
Кабелите трябва да ги дигнеш нависоко или да ги заградиш!
Падна? Всички падат, важното е да можеш да се изправиш!
4o4incety
В пасажа

Мнениеот blackrose1989 » Чет Юли 09, 2009 5:02 pm

Ами поне моята чинчила не ги гризе съвсем,само ги дъвкне 2 пъти и не успява да го оголи. Но пак е опасно. Най-достъпните за нея кабели съм ги увила в алуминиево фолио. То има гаден вкус за гризачите и не го дъвкат.
Аватар
blackrose1989
В ятото

Мнениеот krem » Нед Май 30, 2010 1:55 pm

COLUBER написа:Стига глупости чинчилите не се опитват да се самоубиван нарочно! Далеч не са от най умните животни, а дори и да бяха няма как да знаят, че в кабелите тече ток! Те ги гризат за да си изхабяват зъбите, както и гризат всичко, което могат да докопат и подлежи на гризене, всички знаете това. Просто явно са по-глупави от повечето животни, за тва и не знаят, че с много неща могат да се самоубият :ag:

Съвсем не са глупави. Те усещат тока и имат невероятната способност да гризат само кабела без да докосват жичките.
krem
Животинче с въпрос

Мнениеот krem » Нед Май 30, 2010 2:00 pm

SIO написа:Абе колкото и смешно да звучи човека е прав... наистина са живи самоубийци... аз вече имам случай с кабел по който тече слаб ток... Ставаше въпрос за женската... И ми го изгриза, аз се издразних бръкнах и ме хвана тока... На това животно кат чели му беше кеф да го блъска 80w - 100w в зъбите... Ядат мебели като обезумели... Честно да ви кажа от тва което а изяли аз бих влязла в токсикологията, ама те яко газове имаха... Един път в опит да се изплъзне от мен, между леглото и раклата имам малко място от което тя скача пропада и я гледаш как се мъчи да си измъкне големия задник от ам :ag: :ag: :ag:

Дам женската мрази морски свинчета, а свинчетата обичат опашката и :ag: :ag:

Май ти си самоубиец, то животното само си гризе кабела, не пипа жиците като теб! Поради някаква причина гризачите не ги хваща ток, или са много прецизни и не докосват и двете жици заедно или въобще не ги докосват.
krem
Животинче с въпрос

Мнениеот krem » Нед Май 30, 2010 2:06 pm

Джулиано написа:Е, как като ядат кабели, не умират от токовите удари? И как да прадпазя бъдещия си гризач (не съм уточнил какъв ще е обаче) от кабелите? icon_crazy

По-добре пази кабелите от него :). Ние сме организирали пространството така, че кабелите да са зад мебелите и чинчилите да нямат достъп до тях. Повече се притеснявам за себе си да не пипна някой оголен кабел, на тях нищо не им става. Като цяло предимно женската ги гризе.
krem
Животинче с въпрос

Назад към Чинчила