Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Отглеждане на чинчила

Re: Отглеждане на чинчила

Мнениеот azazel » Сря Яну 21, 2009 4:12 am

:ag:
...Безвъзвратно пропадналият човек, винаги свършва с куршум в черепа...
Аватар
azazel
В стадото

Мнениеот rosibg » Чет Мар 05, 2009 12:08 am

Здравейте! Нашето семейсто от Декември месец е собственик на чинчила наречена Уили.Купихме я като коледен подарък на 3г.ни син.Бяхме в голяма еуфория покрай празника и забравихме да попитаме на каква възраст е.Детето много обича Уили и изключително му се радва.Рядко му разрешавам да го пипа,т.е случвало се е само 2пъти и след това животинката е като полу-жива.От прочетеното тук разбрах,че може да се стигне до инфарктно състояние, което подсилва решението ми "мачкането" да е забранено от тук на татък.
rosibg
Животинче с въпрос

Мнениеот azazel » Чет Мар 05, 2009 1:39 am

Моята вече няма боя и по двете вратички.
Не се притистискай :) това е просто зраз на недоволство :)
Аватар
azazel
В стадото

Мнениеот Eli104 » Чет Мар 26, 2009 5:55 pm

Здравейте. Много съм щастлива. Днес чинчилата ми роди бебенце. Голямо сладурче. Но се крие в къщата и не мога да го снимам. :ab: Искам да попитам с какво да го храня в началото. Майката ли ще го кърми? Благодаря предварително. И ако имате някакви други съвети към мен ги споделете.
Eli104
Животинче с въпрос

Мнениеот Antonio » Чет Мар 26, 2009 6:05 pm

Честито бебче да ти е живо и здраво.

Прочети тази тема, ще ти е полезна
Antonio
В ятото

Мнениеот azazel » Чет Апр 02, 2009 12:19 am

Живо и здраво! :bp:
Аватар
azazel
В стадото

Мнениеот The Gabka » Вто Юли 19, 2011 6:59 pm

Здравейте, мисля утре да си купувам чинчила та ме интересува какви точно неща трябва да се сложат в клетката
ЛЮБОВТА Е ЧУВСТВОТО, КОЕТО ЩЕ СПАСИ СВЕТА!
Аватар
The Gabka
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Вто Юли 19, 2011 7:27 pm

Габи тези неща се научават - записват на лист хартия - купуват поне 15 дни преди животното да дойде във вашият дом.

То зависи каква е клетката. Размери. Етажи ала бала - не е така просто да ви дадем информация.

А и по принцип в зоомагазина трябва да са в час с тези неща - ако не са - недейте купува [mood_feelings_hurt.gif]
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот The Gabka » Чет Юли 28, 2011 7:41 pm

ОК ;)
Аватар
The Gabka
В ятото

Мнениеот Leo Hug » Пет Юли 29, 2011 10:32 pm

Габи взе ли си чинчилата ??? Ако не си пурзо научи всичко за чинчилите , прочети всичко в нета за тях и тогава вече може да си я вземеш. Защото знам хора които си купуват чинчила и не знаят как се къпе. Това е смешно за това прочети и тогава си я вземи. Аз много четох преди да си я взема, пък и още чета. Пък и си записвам forum_simp0065 :bv:
Чинчилките ми - Бела и Тимончо
Аватар
Leo Hug
В ятото

Мнениеот The Gabka » Съб Юли 30, 2011 2:50 pm

Четох, но реших, че искам морско свинче, а не чинчила
Аватар
The Gabka
В ятото

Мнениеот Leo Hug » Съб Юли 30, 2011 3:01 pm

Еми да то всеки за себе си решава :ay:
Аватар
Leo Hug
В ятото

Мнениеот Akeli » Съб Юли 30, 2011 7:39 pm

искам да попитам намерих идеална чинчила на 2 години и половина на тази възраст хубаво ли ще е да я взема за да свикне или да си взема малка :ah:
че си нямам напредстава колкото и да чета във форума :ah:
"I will always stand my ground..."
Аватар
Akeli
В глутницата

Мнениеот Leo Hug » Съб Юли 30, 2011 8:27 pm

Ами честно да ти кажа според мен трябва да си я вземеш по от малка за да свикне с теб. Аз знам един много донър зоомагазин в софиа където ги продават малки ти от кой град си ?
Аватар
Leo Hug
В ятото

Мнениеот Leo Hug » Съб Юли 30, 2011 8:45 pm

Ето виж я моята Бела от там сам си я взел. Беше на четири месеца когато я взех. В този зоомагазин има всякакви (бели,кремави,стандарт) чинчили. А ето я и моята viewtopic.php?f=204&t=15994
Аватар
Leo Hug
В ятото

Мнениеот Vesela_5 » Съб Юли 30, 2011 9:17 pm

На 2 години и половина, тази чинчила е съвсем младо животно, и ако е социализирана не би било проблем да се привърже към нов собственик. Всички зоомагазини продават чинчили от малки, но някои животни се заседяват там и порастват. Големите чинчили по-трудно намират стопани, на тях също трябва да се даде шанс.
Аватар
Vesela_5
В стадото

Мнениеот Akeli » Съб Юли 30, 2011 9:22 pm

аз също мисля да я взема и съм съгласна с вас Vesela_5
от пръв поглет я харесах даже е от този сайт е обявата чакам да ми кажат да не да е продадена и ако не е да отивам да обеждавам баща ми аз четох през последната седмица за чинчилите и като гледам радоста на другите и ми се прийска и аз да си взема

п.п. стискайте палци баща ми да се съгласи че в нашия зоомагазин има чинчила за 100 лева а тази е на 50 лева :ah:
ще пиша какво е решено
Аватар
Akeli
В глутницата

Мнениеот Leo Hug » Съб Юли 30, 2011 9:50 pm

Добре чакаме !
Аватар
Leo Hug
В ятото

Мнениеот Akeli » Нед Юли 31, 2011 10:19 am

аз още има да чакам потребителя не ми отговаря [mood_feelings_hurt.gif]
Ина също не ми отговаря
разбрах че е най добрата във форума за отглеждане на чинчили
извинявам се око бъркам
разбрах че продава и й пуснах съобщение да ми каже но няма отговор [mood_feelings_hurt.gif] icon_bawling :ajaaski:
Аватар
Akeli
В глутницата

Мнениеот Akeli » Нед Юли 31, 2011 9:42 pm

имам отговор чинчилата не е продадена сега започва подмазването за нейното взимане
Аватар
Akeli
В глутницата

Мнениеот suzencetooo » Вто Авг 02, 2011 10:56 am

Защо трябва да взимаш животно при положение,че родителите ти не ти разрешават.Нали те са тези които финансират и много добре знаят, че рано или късно ще се наложи и те да се грижат за животното. По-добре отложи за известно време и им обясни подробно всичко и нека да помислят хубаво,но трябва да бъдеш сериозна/ен в това,че ще гледаш животното ти, а не те.
Мое мнение,не се засягай!
Ако живееш само за себе си, ти си излишен товар на земята. СОКРАТ
Аватар
suzencetooo
В ятото

Мнениеот Akeli » Вто Авг 02, 2011 11:02 am

не се засягам малко преди да стане всичко бях се обадила на баща ми и той каза
ами не е сигорно но ...
и аза го попитах не може ли сега да ми я вземе а да ми я подари за коледа
и той каза ами може
но тей като за вас съм събирачка нито ще пиша вече в тези теми нито ще ви досаждам
Аватар
Akeli
В глутницата

Мнениеот suzencetooo » Вто Авг 02, 2011 11:06 am

Не се засягаш ама пак за нас си била.... Аз също имам много животни и те разбирам, защото всяко едно от тях съм го донесла без съгласието на нашите,но полагам грижите за тях, както съм обещала. просто те попитах, не съм те заяждала.Но всеки си има разбираня!
Ако живееш само за себе си, ти си излишен товар на земята. СОКРАТ
Аватар
suzencetooo
В ятото

Мнениеот Akeli » Вто Авг 02, 2011 11:15 am

аз не казвам че се заяждаш аз знам грешката си но за всяко едно живтно съм питала баща си освен за мини хамстера
и той даже много му се радваше така че всичките ми животни са гледани с любов например едва ли повечето хора в този форум пускат всяка нощ мишките си да спът при тях аз всяка вечер без изключение и сутрин като станат да ме гадиличкат ги прибирам
не знам какво толкова съм направила че да ми каже ... че съм събирачка не съм аз си имам животни и нито едно не съм му посягала илил съм мислела да го оставя винаги като ходим на море ги взимаме дори и да са над 10 не е проблемно защото и те носят душа и чесно да ви кажа тук има хора който говорят без да погледнат себе си не говаря за теб
както са напада ли мен така и други потребители който познавам
Аватар
Akeli
В глутницата

Ако не ви затруднявам.

Мнениеот katiie » Пет Авг 12, 2011 1:27 pm

Интересува ме всичко свързано с отглеждането на чинчилата.С какво се храни,какво трябва и какво не трябва да и се дава ??..абсолютно всичко. Ако не ви затруднявам.
katiie
Животинче с въпрос

Мнениеот MediEVIL » Пон Авг 15, 2011 9:22 am

Еми прочети темата от страница 1 до последното мнение и ще разбереш всичко....
Аватар
MediEVIL
В ятото

Мнениеот Leo Hug » Пон Авг 15, 2011 10:02 am

Здравейте, Искам да ви попитам, от къде мога да си купя хамак за моята чинчила. Или по точно от кой зоомагазин в София ??? [smile3537.gif]
Аватар
Leo Hug
В ятото

Мнениеот Koset0 » Пон Авг 15, 2011 10:33 am

Направи си сам..
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот meri » Пон Авг 15, 2011 11:02 am

katiie написа:Интересува ме всичко свързано с отглеждането на чинчилата.С какво се храни,какво трябва и какво не трябва да и се дава ??..абсолютно всичко. Ако не ви затруднявам.

Тук viewforum.php?f=277
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Leo Hug » Пон Авг 15, 2011 8:02 pm

Трябва да ви попитам нещо. Чинчилите могат ли да имат бълхи и ако има една чинчила какво трябва да се прави :ab:
Аватар
Leo Hug
В ятото

Мнениеот Koset0 » Пон Авг 15, 2011 8:12 pm

Има си теми за хигиената на чинчилите. Не си спомням име, но оттам научих как да ги предпазвам от паразити. Бълхи може да имат. Не знам колко е голяма банята на чинчилата ти и с какъв пясък се къпе. Не знам дали да казвам какво се прави като знам, че си дете и може да прекалиш и чинчилата да пострада. Попитай ветеринаря си и се консултирай с родителите ти. Аз не бих поел риска да ти кажа.
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Re: отглеждане на чинчила

Мнениеот Lila » Пет Фев 17, 2012 5:29 pm

mommovet написа:Можеш да й даваш всякакви сушени горски плодове, киви, банан, парченце ябълка, стафиди, кайсия. Не прекалявай обаче, това са само лакомства, а не храна

О това мисля да го поясня малко.....на милионите места където четох и хората с които обсъждаш тази животинка, казват, че тези сушени плодове се дава само по 1 на ден, защото са много захарни и калорични
Приятно е да си бълха в лъвска грива. Унизения лъв усеща, че го хапе това нищожно създание, а бълхата може да каже 'В мен тече лъвска кръв'
Аватар
Lila
В ятото

Мнениеот Bunninny » Пет Фев 17, 2012 5:34 pm

Една приятелка дава на чинчилката си Чинчи по малко чипс.Това вредно ли е ?
Kathrine

Мило мое Зайче Байче.Аз винаги ще те обичам.Ти винаги ще останешс мен.Никога няма да те забравя,бебчо...
Аватар
Bunninny
В глутницата

Мнениеот Антъни » Пет Фев 17, 2012 7:42 pm

Изключително вредно...
Чипсът съдържа огромно количество добавки, подправки и мазнини, които сериозно могат да навредят на дробовете им и да доведът до затлъстяване.
Аватар
Антъни
Животинче с въпрос

Мнениеот Lila » Пет Фев 17, 2012 9:12 pm

тя явно и прави тест за издръжливост :)
Приятно е да си бълха в лъвска грива. Унизения лъв усеща, че го хапе това нищожно създание, а бълхата може да каже 'В мен тече лъвска кръв'
Аватар
Lila
В ятото

Мнениеот meri » Съб Фев 18, 2012 9:28 am

Leo Hug написа:Трябва да ви попитам нещо. Чинчилите могат ли да имат бълхи и ако има една чинчила какво трябва да се прави :ab:

Въшки и бълхи

При кожните заболявания със силен сърбеж,кожата и козината на животните трябва да се изследва за наличие на ектопразити.Ако причината за заболяването са въшки,на космите добре се забелязват гнидите с дължина 0,5 мм,с крушовидна форма. С помощта на секрета произведен от мастните жлези на женската,гнидите се закрепват здраво за космите.Въшките е невъзможно да се вчесват с гребен,защото здраво се закрепват за космите.При чинчилите също така могат да бъдат намерени и бълхи.
При силна инвазия на бълхи може да възникне анемия.

Поради чувствителността на кожата при лечението на кожните заболявания свързано с ектопаразити,не трябва да се прилага пудра,спрей, или миещ разтвор.Средство,което щади кожата са противопаразитните каишки за кучета и котки.

Кърлежи

При чинчилите рядко се срещат кърлежи, те предизвикват силен сърбеж.Животните се чешат,кожата се удебелява и започва да се бели.От силния сърбеж и честото чесане животните слабеят и накрая могат да умрат.Кърлежи,най-вече Atricholaelaps chinchillae,идентифицирани в резултат от изследването на кожата.Във ферми,където се развъждат чинчили,болните животни трябва да се приспиват, а клетките да се дезинфекцират.Лечението е безполезно и много заболявания от този вид се поддават на лечение само в начален стадий, опитите за лечение трябва да се предприемат само в случаи,когато става въпрос за домашно животно.Животното трябва да се подстриже и мие 4 пъти с интервал от 8 дни с 0,5 bromotsiklena% разтвор (Alugan ®).
И при това и при всички заболявания свързани с паразити,трябва да се дезинфекцира клетката,за да се избегне повторно заразяване.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот rinusha » Съб Фев 18, 2012 11:51 am

Това,което разбрах след много четене миналата година и след консултация с вет. лекар е,че поради специфичността на чинчилската козина вероятността да "завъдят" бълхи е минимална.Ако не дай боже се случи може да се използва противопаразитна пудра за кучета и котки добавена към банята,но само след консултация с вет.Сярата също има добри противопаразитни свойства и също може да се добавя в пясъка при нужда.
Поради чувствителността на кожата при лечението на кожните заболявания свързано с ектопаразити,не трябва да се прилага пудра,спрей, или миещ разтвор.Средство,което щади кожата са противопаразитните каишки за кучета и котки.

Това тврдение ме "разби" - чинчила с каишка :ai: :bu:
rinusha
Пчела майка

Мнениеот Lila » Съб Фев 18, 2012 12:03 pm

Това тврдение ме "разби" - чинчила с каишка :ai: :bu:

Да да определено....аз колкото четох, стигнах до извода, че до колкото е възможно се избягват контакти с кожата на чинчилата, как ще му се слага каишка.....логиката я няма :ai:
Аватар
Lila
В ятото

Мнениеот melissa232232 » Нед Дек 30, 2012 7:08 pm

И аз отглеждам чинчила,но също не съм наясно с пясъка...ако стои постоянно вътре замърсява стърготините и всеки ден ми се налага да ги подменям,което не е много нормално...би ли ли ми дал някой съвет? Благодаря !
melissa232232
Животинче с въпрос

Мнениеот melissa232232 » Нед Дек 30, 2012 7:18 pm

Моля,кажете ми нещо за пясъка,ако постоянно седи в клетката,чинчилата,къпейки се го изхвърля в стърготините и го замърсява постоянно.Трудоемко е,всеки ден да се почиства по 2-3 пъти.
Благодаря,ако получа съвет.
Последна промяна meri на Нед Дек 30, 2012 7:26 pm, променена общо 1 път
Причина: Моля,не пишете по този начин,а с нормален шрифт.
melissa232232
Животинче с въпрос

Мнениеот melissa232232 » Нед Дек 30, 2012 8:42 pm

Моля,не пишете повече по този начин.Трием без предупреждение вече.Пишете с нормален шрифт,иначе няма да остане нито едно Ваше мнение в темите.
melissa232232
Животинче с въпрос

Мнениеот Антъни » Нед Дек 30, 2012 8:43 pm

melissa232232 написа:Моля,кажете ми нещо за пясъка,ако постоянно седи в клетката,чинчилата,къпейки се го изхвърля в стърготините и го замърсява постоянно.Трудоемко е,всеки ден да се почиства по 2-3 пъти.
Благодаря,ако получа съвет.

Здравей!
В повечето зоомагазини се предлагат "вани" за чинчили. Те имат корпус, като по този начин предпазват изхвърлянето на пясъка.
Пясъка трябва след всяко къпане да се чисти с цедка. Профилактично (против гъби) трябва да се слага по 1/2 кафена лъжичка сяра и 1-2 кафени лъжички талк. Талка помага козината да "бухне" след всяко къпане. Всеки месец пясъка се изхвърля или се стелизира в микровълнова.
Успех!
Аватар
Антъни
Животинче с въпрос

Мнениеот Антъни » Нед Дек 30, 2012 8:50 pm

melissa232232 написа:...ОСВЕН ТОВА МЕ ИНТЕРЕСУВА ВЪПРОСА ЗА КЛОНКИТЕ,ДОКОЛКОТО РАЗБРАХ НАЙ ЧИСТОТО МЯСТО ОТ КЪДЕТО МОГАТ ДА СЕ ОТЧУПЯТ Е НАВЪТРЕ В ГОРАТА,НО ОТ КАКЪВ ВИД ДЪРВЕТА? БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО !

Клонките трябва да са от плодови дървета (ябълка, круша), които не са пръскани с пестициди или инсекциди.
Не трябва да се дават клонки от костилкови дървета - имат опасна киселина, която вреди на храносмилателната система. Това важи и за иглолистните дървета!
След като клонките се вземат, преваряват се и се изсушават. Тогава са годни за консумация.
Аватар
Антъни
Животинче с въпрос

Мнениеот MediEVIL » Пон Дек 31, 2012 3:16 pm

Пясъка не трябва да седи постоянно в клетката !!!! Слага се за максимум 2 часа на ден в клетката. После се маха и се изчиства от акита и талаш. Ако седи повече време в клетката пясъка има опасност да се повреди козината на животинчето.
Аватар
MediEVIL
В ятото

Мнениеот Щепсел » Пон Юли 29, 2013 8:23 pm

Искам да попитам какъв точно пясък трябва да взема? С какви гранули да я храня? Нужно ли е да варя клонките преди да ги дам на Чинчилата и колко често пясъка трябва да се сменя?
Аватар
Щепсел
Животинче с въпрос

Мнениеот Koset0 » Вто Юли 30, 2013 12:03 am

Здравей,
Има си пясък за чинчили. Витапол не е лош. ( http://shop.zoomania.org/Za-grizachi/Ak ... ichka.html ) 5 кг стига за доста време. Пясъка е хубаво да го пресяваш или чистиш от боклуци след къпане (ако има такива) и ще забележиш кога е достатъчно мръсен, за да го смениш. Не знам колко чинчили ще го ползват, но не се сменя често.
Клонките (ако знаете какви се дават) е препоръчително да са от чисто място. Измиване с гореща вода е достатъчно. Гранули - има няколко марки висок клас храни за чинчили. Доволен съм от Versele Laga & Padovan. Вземи от тях. Има и други, но аз препоръчвам тези. На beaphar никак не ядоха първата храна която им взех и хвърлих 60% + от съдържанието и така и не се реших да им взема други на beaphar. Доколкото знам CARE+ е хубава. Надявам се знаеш, че ядат и сено.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот pepineni » Нед Дек 01, 2013 7:38 pm

трябва ли да и давам някакви витамини :ab:
Аватар
pepineni
Животинче с въпрос

Мнениеот pepineni » Нед Дек 01, 2013 7:43 pm

:ab:
Аватар
pepineni
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Нед Дек 01, 2013 8:01 pm

Ако я храните с качествена хрвана - НЕ.

Но ако има проблеми - ДА.

Объркан отговор :ab:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Koset0 » Пон Дек 02, 2013 3:52 pm

Можете да слагате минерални блокчета в клетката. Някои слагат и вит. Ц във водата.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот sannie488 » Чет Яну 02, 2014 5:03 pm

Leo Hug написа:Здравейте, Искам да ви попитам, от къде мога да си купя хамак за моята чинчила. Или по точно от кой зоомагазин в София ??? [smile3537.gif]

Знам, че в зоомагазин Д-р Стефанов има разни хамаци и люлки. :ab:
The only person you should try to be better than, is the person you were yesterday. :)
Аватар
sannie488
Животинче с въпрос

Мнениеот 4e4ieli » Пет Фев 14, 2014 7:55 pm

Здравейте!Отдавна следя темите и коментарите във форума но не бях се регистрирала,но сега съм изправена пред един въпрос и не знам кое ще е по-добре за животинките.Имам три двойки чинчили едната са стандартни и двете другите две женските са бяло кадифе мозайка а мъжките хетеро бежави.Искам да ги сложа и трите двойки в една огромна клет колкото трикрилен гардероб но ненам това дали е добра идея.Преди първата ми двойка живееха с още две двойки заедно и нямаше никакви проблеми но подарих едната двойка на познат и едната женска и другата женса на др и започна бой между останалите три чинчили.Принудих се да отделя самотния мъжки след което му взехме и жена.Той с предната живя само 2-3месеца и така и не се сработиха.Ако са заедно дали ще са си с партньора или няма да се знае кой на кого е баща и тн.
Аватар
4e4ieli
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Съб Фев 15, 2014 8:32 am

@4e4ieli - Рисковано е според мен и то доста.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот 4e4ieli » Съб Фев 15, 2014 1:59 pm

zoomaniak написа:@4e4ieli - Рисковано е според мен и то доста.

За чифтосването ли имате в предвид или че ще се бият?Преди живяха трите ми двойки заедно но си бяха само стандартния цвят но само едната е имала бебета.Сега като ги пусна да се разхождат двойка по двойка все отиват до клетките на другите и се бият през решетките.
Аватар
4e4ieli
Животинче с въпрос

Мнениеот 4e4ieli » Съб Фев 15, 2014 2:03 pm

И искам също да попитам някой може ли да ми даде съвет как да отуча едната женска да препикава.Когато се доближи др чинчила до нея а понякога и когато бъркам в клетката се изправя на задни лапи и препикава и капчиците стигат на разтояние до 30-40см.Просто не знам какво да я правя.
Аватар
4e4ieli
Животинче с въпрос

Мнениеот petyyr » Съб Фев 15, 2014 2:19 pm

Здравейте.Знам че не е тук мястото да си задам въпроса , но просто видях че тук е последната активност.Та искам да си купя чинчила да ми предложите човек от който да си я купя , по възможност от Пловдив или околноста .Благодаря предварително.
Аватар
petyyr
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Съб Фев 15, 2014 2:32 pm

@4e4ieli - Повечето гризачи имат йерархия. Тя при определени групи е заспала и повечето хора си мислят, че всичко е наред. При определен момент нещо провокира промяна в йерархията и тя се превръща в агресивно поведение в определени индивиди или в цялата група.

Това НИКОГА не може да го предвидите и е рисковано събирането на групи. И в природата е така:

- в група животни рядко има липси на агресия и всички го приемат за нормално - животните де

В домашни условия никой не приема, че е нормално да има агресия и всичко се усложнява когато агресията не може да бъде превъзмогната по нормален начин.

За другият ви въпрос и проблем си купете престилка и свикнете с тези поведенчески реакции.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Съб Фев 15, 2014 2:36 pm

petyyr написа:Здравейте.Знам че не е тук мястото да си задам въпроса , но просто видях че тук е последната активност.Та искам да си купя чинчила да ми предложите човек от който да си я купя , по възможност от Пловдив или околноста .Благодаря предварително.

Вижте в Продавалника и тук ще ви отговорят когато прочетат питането ви. В Продавалника вижте по града ви.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот 4e4ieli » Съб Фев 15, 2014 2:50 pm

Благодаря за отговора!
От 7г гледам чинчили и такова поведение до сега не съм виждала за това зададох въпроса.Проблема не е че препикава мен а и другите чинчили дори и партньора си.Нея я взехме скоро и направо бях учудена когато взе да прави това
Аватар
4e4ieli
Животинче с въпрос

Мнениеот 4e4ieli » Съб Фев 15, 2014 3:03 pm

petyyr написа:Здравейте.Знам че не е тук мястото да си задам въпроса , но просто видях че тук е последната активност.Та искам да си купя чинчила да ми предложите човек от който да си я купя , по възможност от Пловдив или околноста .Благодаря предварително.

Здравейте!Дори да е от др район по автобусите се пращат стига продавача да е съгласен.Има и специализиран транспорт за животни но взимат около 40лв
Аватар
4e4ieli
Животинче с въпрос

Мнениеот 4e4ieli » Съб Фев 15, 2014 3:08 pm

В продавалника се продава една мъжка хетеро бежав в Пловдив от зоомагазин е до колкото разбрах. http://prodavalnik.com/photos/ad/33964539/1/
Аватар
4e4ieli
Животинче с въпрос

Мнениеот petyyr » Съб Фев 15, 2014 3:41 pm

Аз видях обявата ама ми казаха да не си взимам от магазин и по възможност малко от 2 до 3 месеца и женско защотото били по дръжелюбни .Между другото и близо до Смолян ще ми е удобно.
Аватар
petyyr
Животинче с въпрос

Мнениеот 4e4ieli » Съб Фев 15, 2014 10:59 pm

petyyr написа:Аз видях обявата ама ми казаха да не си взимам от магазин и по възможност малко от 2 до 3 месеца и женско защотото били по дръжелюбни .Между другото и близо до Смолян ще ми е удобно.

За пола няма значение зависи от предния стопанин.Едната ми двойка ги взех на 2.5г и са мн кротички ноправо не мога да се оттърва от тях като отворя клетката.Качват се постоянно по мен дори и на главата ми само и само да ги милвам и гушкам.Когато ги пусна да се разхождат като ги викам идват дори и сами си се прибират в клетката.Преди няколко дена гледах във Варна в един зоомагазин двечки и бяха също мнкротки и гальовни.Дори ги извадихме и си ги гушках.Това че е от зоомагазин не означава че ще е дива.Щом ти е близо можеш да си я видиш и да си прецениш.Успех
Аватар
4e4ieli
Животинче с въпрос

Мнениеот Антъни » Нед Фев 16, 2014 11:30 pm

Не си взимай чинчили от зоомагазин. Аз лично не съм чувал да има зоомагазин, който се грижи за чинчилите по точните изисквания. Потърси из хората, които гледат чинчили. Обикновено там се полагат добри грижи, но все пак зависи и от човека. Тук, във форума има теми как да разпознаваш коя чинчила е в добро състояние, и преди да взимаш, чети всичко, което ти допадне. После си задай въпросите дали ще можеш да се грижиш за това животно. Всеки отговорен стопанин без проблем би изминал няколко десетки километри, за да си вземе чинчила. Успех!
Аватар
Антъни
Животинче с въпрос

Мнениеот Jus7_me » Пон Фев 17, 2014 7:17 pm

petyyr написа:Аз видях обявата ама ми казаха да не си взимам от магазин и по възможност малко от 2 до 3 месеца и женско защотото били по дръжелюбни .Между другото и близо до Смолян ще ми е удобно.

Наистина няма значение.Мен когато ми подариха момченцето (моя приятелка бе чела,че именно момченцата са по-добри,а и нейната женска пък е много дива) и той наистина бе супер кротък.Само да отвориш клетката и да си пъхнеш ръката идваше и сядаше отгоре :ba: За жалост мъничето бе болно и не оцеля...

Сегашните ми две - мъжкия ни е голям дивак,ще е кротък само когато той си иска,а женската ни и тя...тя през повечето време е кротка и мила,цвете за мирисане. :ay:
Аватар
Jus7_me
Животинче с въпрос

Мнениеот 4e4ieli » Пон Фев 17, 2014 9:08 pm

Това не е вярно че в зоомагазините не се грижат и няма хубави и здрави животни.Във Варна има магазини където отглеждат и ръзвъждат и то доста двойки и то перфектно и в страхотни условия.Зависи дали собствениците работят или е някоя пикла на заплата която не и пука за никое животинче.
Аватар
4e4ieli
Животинче с въпрос

Мнениеот 4e4ieli » Пон Фев 17, 2014 9:14 pm

http://prodavalnik.com/chinchila-i42429149
Има директен автобус до Пловдив от Русе и госпожата беше мн мила предполагам че ще се съгласи да я прати.Дъщеря и получила алергия а имали мн видове животни и за това я продавали.Сива стандартна е чинчилката.
Аватар
4e4ieli
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Вто Фев 18, 2014 7:48 am

4e4ieli написа:Това не е вярно че в зоомагазините не се грижат и няма хубави и здрави животни.Във Варна има магазини където отглеждат и ръзвъждат и то доста двойки и то перфектно и в страхотни условия.Зависи дали собствениците работят или е някоя пикла на заплата която не и пука за никое животинче.

Когато има грижи - и качество и контрол - ВСИЧКО СЕ УСЕЩА в добра посока. Визирам и стопани и магазини. Проблема е, че клиента не знае да избере здраво животно. Не знае как да подходи към покупката, за да разбере нивото на продавача-магазина и т н..... дори качеството на животното може да се усети в прав и човешки разговор с до 10 въпроса.

Може би там е проблема в липсата на стратегия за избор на животно, без значение от къде се купува. И доста сериозно искам да споделя, че има 30% ДОВЕРИЕ в целият процес. Търсете дали може да се доверите на продавача, без значение произхода му.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Lerra » Пет Юли 11, 2014 6:36 am

Искам да попитам какъв е правилният начин да се повдига чинчила? Имам предвид от земята към клетката например. Моята прекарва доста часове в стаята на свобода, след това пада гонене, опитвам се да я повдигам само от лапите, но някой път не се получава. Също така искам да попитам, защо когато го пипна в областта на дупето (към гърба) издава странен звук и сякаш киха? (Смешен е, когато го прави, но се притеснявам да не го боли нещо). Благодаря Ви предварително! (:
Аватар
Lerra
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пет Юли 11, 2014 8:17 am

Аватар
meri
Пчела работник

Предишна

Назад към Чинчила