Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Моля за съвет. Имам мъжки и сега и женска

Моля за съвет. Имам мъжки и сега и женска

Мнениеот Mishleto » Сря Юни 16, 2010 12:33 pm

имам мъжка чинчила на около 2 години и до сега е живял сам намерих му женка и до 2-3 дена ще я взема от хората но на 4 месеца е и нз какво да правя как да ги събера дали щте се бият или нещо др и дали не е още мн малка женската
Mishleto
Животинче с въпрос

Re: Моля за съвет. Имам мъжки и сега и женска

Мнениеот suzencetooo » Сря Юни 16, 2010 5:48 pm

Попринцип женската е малка,но всичко зависи изцяло от тях....когато се събраха моите женската беше на 4м(проблема при мене беше,че неможех да ги разделя,постояно плачеха и неисках да излизат от клетката на другия).Остави ги няколко дни един до друг с клетките за да свикнат с миризмата и ги пускаи да се разхождат на неутрална територия,но първо пусни женската,се пак има нови миризми и нова обстановка за нея....и чакаме снимки на хулиганите... :ad: :ag:
Ако живееш само за себе си, ти си излишен товар на земята. СОКРАТ
Аватар
suzencetooo
В ятото

Мнениеот Mishleto » Сря Юни 16, 2010 6:07 pm

щте кача няма проблем тука на снимката е тои казва се Мишо
Mishleto
Животинче с въпрос

Мнениеот Mishleto » Сря Юни 16, 2010 6:24 pm

Ето малко снимки
Mishleto
Животинче с въпрос

Мнениеот Mishleto » Сря Юни 16, 2010 6:25 pm

клетката достаточно голямали е за 2 чинчили
Mishleto
Животинче с въпрос

Мнениеот blackrose1989 » Сря Юни 16, 2010 7:07 pm

Малка е и за една... мое мнение. Тия решетести етажи и стълбички са много опасни! Сложи дървени плоскости върху тях или нещо друго измисли, ще заклещят лапички...
Изображение Ето нашата :)
Последна промяна blackrose1989 на Сря Юни 16, 2010 7:24 pm, променена общо 1 път
Аватар
blackrose1989
В ятото

Мнениеот ИНА » Сря Юни 16, 2010 7:14 pm

Здравей.По принцип клетката е малка за две чинчили,ако не ги пускаш навън,но по важния ми съвет е да сложиш дървени плоскости на етажите на клетката.Съвета на Сузенцето да ги сложиш в различни клетки една до друга е правилно,но ги събери чак когато женската направи 5месеца и половина.Има голяма вероятност ако се съберат по рано,да има ранна бременност и в редки случай има летален край за женската.При събирането трябва много да се наблюдават и ако се бият сериозно веднага да се разделят.И е много важно женската да се пусне при мъжкия,когато му дойде времето,а не обратното.
Честито,успех и ни покажи и новата придобивка като дойде у вас.
Аватар
ИНА
В пасажа

Мнениеот Mishleto » Сря Юни 16, 2010 7:52 pm

веднага щом имам снимка ще кача . Женската е родена на 27.01 и е почти на 5 месеца но ще изчакам до 6. Мисля новата клетка да си я направим сами и да е по голяма да има място за двама им
Mishleto
Животинче с въпрос

Мнениеот Mishleto » Чет Юни 17, 2010 8:53 pm

това са парвите и снимки извиняваите за лошото качество
Mishleto
Животинче с въпрос

Мнениеот Mishleto » Чет Юни 17, 2010 8:55 pm

ето още малко снимки
Mishleto
Животинче с въпрос

Мнениеот Mishleto » Чет Юни 17, 2010 8:58 pm

Днес ми я донесоха утре ще и правим клетка и горката ще стои тази вечер в една по голяма щаига.Сега и мислим име и се колебаем между меги и мими но маи ще спечели меги
Mishleto
Животинче с въпрос

Мнениеот Mishleto » Чет Юни 17, 2010 10:34 pm

Отново ви пиша нали стана вечер и тя почна да скача и се сетих че не е пускана и очиспих банята от всичко опасно хубажо я подсоших затворих капака на тоалетната. И я пуснах първо хубаво огледа и удуши всичко после почна и да скача няколко пъти я погалих и слагах мен да се запознае с миризмата ми и от цялото чакане докато скача и гледа мн се уморих да стоя права на крака и седнах на плочките а тя доиде и почна сама да се катери по мен и да скача по уморисе и я прибрах.
Mishleto
Животинче с въпрос

Мнениеот suzencetooo » Пет Юни 18, 2010 3:18 pm

Много е сладка,нека ти е жива и здрава! Това за клетката е супер,че ще си я направиш,но задължително да има дървени рафтове,а не железни,защото сериозно могат да се наранят.
:ab:
Аватар
suzencetooo
В ятото

Мнениеот Mishleto » Нед Юни 20, 2010 9:01 pm

ето и кащичката и тя ще е времена и ще правим по голяма клетка и за двама им
Mishleto
Животинче с въпрос

Мнениеот Mishleto » Нед Юни 20, 2010 9:06 pm

това е неината клетка
Mishleto
Животинче с въпрос

Мнениеот Mishleto » Нед Юни 20, 2010 9:07 pm

а това е на мъжкия
Mishleto
Животинче с въпрос

Мнениеот Mishleto » Нед Юни 20, 2010 9:13 pm

а тук е клипче със тях и немога да преценя дали се бият или не http://rabota-nadomna.mylivepage.com/fi ... V00002.3gp
Mishleto
Животинче с въпрос

Мнениеот ИНА » Нед Юни 20, 2010 9:14 pm

Да,определено за двамата ще трябва голяма клетка,колкото двете взети заедно но засега са добре.Ако нямате дървени плоскости за етажите сложете хавлиени кърпи,за да неможе да им пропадат крачетата м/у решетките.При мъжкия има едно голо етажче.И дано да не са на пряка слънчева светлина.
Аватар
ИНА
В пасажа

Мнениеот Mishleto » Нед Юни 20, 2010 9:28 pm

надявам се утре сутрин само да не са си изяли къщичките само ги гризът , а женската не се спира.Снимала съм ги на терасата там ги пускам да тичат и да се къпят а иначе ги държа в стаята
Mishleto
Животинче с въпрос

Мнениеот suzencetooo » Нед Юни 20, 2010 9:57 pm

Послушай Ина за клетките. Най-добре ще е когато ги събереш да земеш или да направиш по-голяма клетка...аз на моите им направих от две отделни една голяма,но нещо ми се вийда малка и мисля да им взема нова,по-голяма от тази....иначе на клипчето като гледам само женската налита малко а мъжкия е повече любопитен,но ще се оправят.... нека са ти живи и здрави и не ги оставяй на течение в тези жеги и на слънце ....да е някъде хем прохладно хем насянка.... нацелувай диваците от мене и от моите диваци.... :ag:
Аватар
suzencetooo
В ятото

Мнениеот ИНА » Нед Юни 20, 2010 10:00 pm

Гледах клипа и определено няма силна агресия и под строг контрол може за по няколко минути да ги пускате свободно и заедно.А като се изгладят отношенията ще пуснете женската при мъжкия в тази малка клетка.Там да поседят няколко дена,за да доизгладят отношенията и после ще ги преместите в новата и голяма клетка.Когато са заедно,било навънка свободно или после в клетката на мъжкия,нетрябва да се хапят и борбата между тях да придружена с хвърчене на кюлчета козина.Ако се напишкват и леко се закачат е нормално.Ще свикнат занапред.При силна агресия се разделят отново и след няколко дена пак се правят опити за събиране.Дано при вас няма такива проблеми.Като ги гледам ще се разберът от раз.Успех!
Аватар
ИНА
В пасажа

Мнениеот Mishleto » Пон Юни 21, 2010 10:20 am

Ами сега се сетих той мъжкия е живял сам и е на 2 г. а женската са я извади.ли от клетка с др чинчили би трябвало да е свикнала и с др животни. Ще ги пускам още малко така и ги държа клетка до клетка но през ноща ги разделям да не се мачат да излизат и дразнят.
Mishleto
Животинче с въпрос

Мнениеот ИНА » Пон Юни 21, 2010 5:26 pm

Клетките няма да разделяш нито за миг.Трябва да се виждат денонощно и до свикват един с друг.Че те са активни през нощта,като ги разделяш тогава,а през деня спят,как да свикват,че ще бъдат заедно.
Аватар
ИНА
В пасажа

Мнениеот Mishleto » Вто Юни 22, 2010 11:30 am

вчера се пробвах да ги пусна заедно за малко но мъжкия прояви агресия . ПОдгони женската и и поускуба от козината докато до изгоня.Ще пробвам да ги пусна пак след няколко дена за сега само през клетките да се гледат. Също така и за размера се притеснявам мъжкия е 2 по голям от нея.
Mishleto
Животинче с въпрос

Мнениеот suzencetooo » Вто Юни 22, 2010 5:05 pm

Опитай след два,три дни отново...през това време не разделяй клетните нито за миг.За размерите не се притеснявай тя също ще порасне и моите бяха с такава разлика,а вече Абигел е започнала да го надминава и си е голям тартор..... :ab:
Аватар
suzencetooo
В ятото

Мнениеот Mishleto » Съб Юни 26, 2010 1:51 pm

здр отново днес пак ще ги пусна заедно и да жидим дали ще се бият дано да няма проблеми.искам да питам колко често сменяте пясъка и женската като я прибера след като сам я пускала застава на вратичката и почва да мята лапички и да си промушва муцунката и да иска да излиза пак какво да я правя и как да я отуча да гризе каквото и попадне
Mishleto
Животинче с въпрос

Мнениеот suzencetooo » Съб Юни 26, 2010 4:54 pm

това с одучването ще е трудно......просто я пази и я следи какво гризе....а това че иска да излиза пак е нормално то ако можеше постояно да са извън клетката....пожелавам ти късмет за пускането.... :ad:
Аватар
suzencetooo
В ятото

Мнениеот Mishleto » Нед Юни 27, 2010 6:45 pm

днес меги стана на 5 месеца.Потресена сам жчера ги пусках и нямах проблем когато се срешнеха се закачаха но нищо сериозно днес пак ги пуснах заедно и останах без думи мишо я душеше и обикаляше щом се доближяха един до др и няколко пати се качваше отгоре и но го гонех зашото си мислех че я бие но сам се лагала оставих за около 2-3 секунди преди да ги раздиля и мишо беше отгореи и се чивтосваха и веднага го изгоних и я прибрах в клетката (а и преди това я хапеше отзад по гърба) следтова мишо се ближеше отдолу сега какво да правя тя е още малкйа нали а и нали им трябват поне 3-4 месеца преди да си правят бебета а не след 2 им среща
Mishleto
Животинче с въпрос

Мнениеот teddynsun » Нед Юни 27, 2010 7:18 pm

Mishleto написа:днес меги стана на 5 месеца.Потресена сам жчера ги пусках и нямах проблем когато се срешнеха се закачаха но нищо сериозно днес пак ги пуснах заедно и останах без думи мишо я душеше и обикаляше щом се доближяха един до др и няколко пати се качваше отгоре и но го гонех зашото си мислех че я бие но сам се лагала оставих за около 2-3 секунди преди да ги раздиля и мишо беше отгореи и се чивтосваха и веднага го изгоних и я прибрах в клетката (а и преди това я хапеше отзад по гърба) следтова мишо се ближеше отдолу сега какво да правя тя е още малкйа нали а и нали им трябват поне 3-4 месеца преди да си правят бебета а не след 2 им среща

При някои чинчили е така - любов от пръв поглед :ajatki: Моите бяха точно така, още на първата си среща мъжкия правеше опити да се добере до госпожата, а на втората вече я захапваше за врата и и се качваше :ag: Разликата е, че те живяха в нас повече от месец разделени, но и в разделечени клетки. Притеснявах се мъжкият да не е болен и за това го държах под карантина.

Ноо любовта си е любов :ba:
teddynsun
В стадото

Мнениеот Mishleto » Нед Юни 27, 2010 8:24 pm

ами и те стояха разделени клетка до клетка но вече една седмица и в началото си се биеха парвия втория пат и това сигорно е 4 им пускане заедно
Mishleto
Животинче с въпрос

Мнениеот suzencetooo » Пон Юни 28, 2010 2:51 pm

Виж ако искаш ако не се бият ги събери...след като сее качил може и да е бремена.....при мене още не е сигурно,защото моята госпожица е много войнствена в това отношение...ако не се бият вече ги събери..... :ab:
Аватар
suzencetooo
В ятото

Мнениеот Mishleto » Пон Юни 28, 2010 3:20 pm

ами аз ги разделих мн бързо и нз не е ли още малка да ги събирам в обща кл вчера стана на 5 месеца а и от каквото сам чела не изглежда да е разгонене но нз може и да се бъркам.
Mishleto
Животинче с въпрос

Мнениеот Mishleto » Вто Юли 20, 2010 10:10 pm

Имам един въпрос женската ми др седмица става на 6 месеца с мъжкия като ги пускам се сбиват и после се разбират добре но мажкия се катери по нея и аз постояно го гоня можели вече да не ги разтарвам а и за бебета тя трябва да е разгонена а и женската днес се качваше по мажкия
Mishleto
Животинче с въпрос

Мнениеот ИНА » Сря Юли 21, 2010 7:46 am

Достатъчно големи са ,за да бъдат заедно.Ако не се бият и нямат проблеми ги събери.Че едната се качва на другата не винаги означава,че правят бебета.Това е начин даденото животно да покаже надмощието си над другото.Женските чинчили изпускат белезникава течност,когато са разгонени и си има време и период за това.Просото си ги събери и ги остави на спокойствие.Травмираш ги с постоянно събиране,разделяне.Остави ги да заживеят заедно,да свикнат една с друга и каквото ще става,то ще се види след 111дни евентуално.
Аватар
ИНА
В пасажа

Назад към Чинчила