Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Покупка на чинчила

Покупка на чинчила

Мнениеот blizzard » Чет Ное 08, 2007 10:37 pm

Искам да си купя такова животинче, но след кратко проучване се изправих пред следната дилема. Пообиколих зоомагазините в София и видях, че цените се колебаят между 80-100лв. Общо-взето навсякъде са еднакви. Но писах мейл на една обява в интернет за продажба, като ми се стори, че става дума за ферма за развъждане на чинчили и ми отговориха, че цената на дребно е 50лв. Разликата не е за пренебрегване и искам да ви питам - по принцип по-сигурно ли е да си взема животно от зоомагазин или мога да се доверя и на обявата? Благодаря ви предварително. :)
blizzard
Животинче с въпрос

Мнениеот prostiq » Чет Ное 08, 2007 11:20 pm

кола на старо ли претпочита6 или нова?
да ме пази бог от приятелите а от враговете ще се пазя сам....
prostiq
Животинче с въпрос

:)

Мнениеот sasin » Чет Ное 08, 2007 11:35 pm

А може да си купиш и от СИО :) Тя си има новородени :D
sasin
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Пет Ное 09, 2007 1:15 am

prostiq - придържай се към тематиката на проблема на хората...

Номера е да имате доверие на хората и вие да го почувставате това.......без значение от где купувате животното и не гледайте парите........качествената чинчила е над 100лв
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот prostiq » Пет Ное 09, 2007 1:20 am

всеки предпочита "новата кола" ммм сега ако продавах чинчили щях да ги пусна по над 100 лв
да ме пази бог от приятелите а от враговете ще се пазя сам....
prostiq
Животинче с въпрос

Мнениеот COLUBER » Пет Ное 09, 2007 8:37 pm

От развъдник е по-добре защото имаш възможноста да знаеш от къде ти идва животното. Но както казва zoomaniak "качествена" чинчила би била скъпа. Решението е или да прочетеш малко за чинчилите и да идеш до развъдника да видиш дали можеш да си намериш хубаво здраво животно, или да се надяваш, че информацията за произхода на чинчилата в зоомагазина е вярна. Ти си избери ;) Аз бих проверила първо в развъдника.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот SIO » Съб Ное 10, 2007 7:51 pm

За развъдник не знам, и мисля, че не е гаранция за хроничните заболявания, за магазин пък въобще...

Наистина колкото е по-качествена чинчилата толкова по-скъпа е тя а критериите са много, гледай козината, големината, мустаците, цвета, ушите... Като цяло много от чинчилите страдат от хронични за заболявания, и ако не гледаш добре една чинчила веднага си проличава... Просто добре гледай....
И един станиол овиваше мармота в шоколад.
Вълка сит и агнето цяло!
Аватар
SIO
В ятото

Мнениеот blizzard » Нед Ное 11, 2007 4:04 pm

Благодаря ви за активната помощ :) Само да ви попитам, можете ли да ме насочите какви признаци да следя SIO спомена някои, но все пак какви трябва да са мустаците, козината и т.н.? Ще ми помогнете и ако просто споделите някой линк с проверена информация, защото аз съвсем нищо не разбирам, че да се доверявам на случайни резултати от Google.
blizzard
Животинче с въпрос

Мнениеот COLUBER » Нед Ное 11, 2007 5:32 pm

Няма случайни резултати от гугъл. И ако не там то си купи една книга. Не си взимай чинчила ако нищо не разбираш, само ще мъчиш животното. Много лесно и тук може да ти се кажат няколко неща, но в книгите пише сичко и по-подробно.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Нед Ное 11, 2007 5:35 pm

COLUBER - често препоръчваш книгите - ама те уверявам, че те не са като вестниците. тоест не се издават всеки ден - и отново идва на помощ мрежата-интернет и форумите - натиснете си мозъчните гънки и напишете признаци по които 70% може да се предполага правилен избор на чинчила...и СИО и ти можете да сторите това.........и аз дори ама по - добре вие?
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот blizzard » Нед Ное 11, 2007 10:16 pm

Google ме хвърли върху това, което звучи полезно, но ако имате нещо да добавите, моля заповядайте. :)
blizzard
Животинче с въпрос

Мнениеот COLUBER » Пон Ное 12, 2007 11:48 am

zoomaniak препоръчвам книгите, защото в повечето от тях пише вярни неща за разлика от весниците. Не им трябва да излизат всеки ден, не е като всеки ден да се откриват нови неща за чинчилите например. Има ги в почти всеки зоомагазин. Не знам какъв им е проблема на хората заедно с животното да си земат и една книга или подробно да разпитат продавача как се гледа. А не днес и утре животното няма да яде защото чакам да ми отговорят във форума какво да му дам Изображение Изображение Изображение. Относно гледане на животни форума трябва да е в краен случай ако никъде не може да се намери инфо за някое животно.
Всеки път, когато намеря свободно време се ровя в интернет за животни и тн, не се безпокой за това ;).

ПС: blizzard хубаво е като пускаш чинчилата да се разхожда това да става вечер или рано сутрин, защото както пише са нощни :) Ако ставаш и през ноща да я разхождаш най-добре :wink:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот SIO » Пон Ное 12, 2007 4:03 pm

Ами виж ся... Мъжката чинчила трябва да е с дълги мустаци и по-големи уши от на женската... Острите косъмчета на опашката не трябва да са слепнати ами да са бухнали и да заприличва на катерича опашка... Ако чинчилата е със преведи уши, значи е депресирана което не е много хубаво разбира се... Понякога излизат друг път не от тази състояние, зависи от условията и най-вече вниманието... Козината трябва да е пухкава, гладка и да не е слепнала, или одърпана... Когато взимаш чинчилата провери дали не е слаба... Като цяло те не са дебели животни, но ако усещаш костите на тила и на гръбнака много остри значи нещо гладува... обикновено е леко замазано на чувство... Ти ще усетиш... Следи за гъбички и така... Много трудно се лекуват от гъбички аз моите ги лекувах повече от месец, та женската получи инфекция, и се наложи и антибиотик да им давам, ама добре че всичко мина вече... Очите трябва да са бистри и самата чинчила да е жива...

Като си я вземеш, да знаеш че са големи самоубийци, врят се зад парното гризат кабели, гризат въобще каквото им попадне, врят се по дупки, пролуки и има опасност да се заклещват... Освен че трябва да ги пускаш, трябва да им вземеш ваничка с талк, може да сложиш малко сяра да убива бактериите ей така за профилактика, на мен много ми помогна сярата... Малко мирише гадно ама като цяло не им пречи...

Успех ;)
И един станиол овиваше мармота в шоколад.
Вълка сит и агнето цяло!
Аватар
SIO
В ятото

Мнениеот blizzard » Пон Ное 12, 2007 8:16 pm

Благодаря много за помощта. :) Тази седмица ще пообколя и дано се справя.
blizzard
Животинче с въпрос

Re: Покупка на чинчила

Мнениеот lilibel » Нед Юли 06, 2008 2:26 pm

Здравейте,сравнително скоро се регистрирах в този сайт тъй като от скоро си взех чинчила.Тя ми беше дълги години мечта,но нямах условия за отглеждането й.Не знам как се обновява сайта, виждам,че тук последното мнение е писано преди доста време и ако пиша не знам дали някой ще го погледне.Но тъй като искам да добавя нещо по този въпрос, ще го напиша.Може да помогне на някого.
Та значи: в събота си харесах чинчила - продаваха я в една клетка, в която бяха наблъскани още поне 5-6 животни.Изобщо ужасна работа.Нито успях да я огледам като хората - видях само,че беше пухкава,изглежаше добре, нормално жизнена /всеки случай като всички останали - беше през деня и всички останали чинчили дремеха на жегата/.Купих й клетка,поилка,храна за чинчили специална,специална смес за бани,купа удобна за бани - изобщо пълна окомплектовка на всичко,от което има нужда.И какво мислите? - по едно време като се загледах в нея установих, че й липсва едното краче! :ai:
Така че какъв е извода - дайте повече пари,но си вземете качествено животно.
Макар че моята философия е,че всички животни заслужават любов.Няма създаден живот,който с лека ръка да хвърлим на боклука.И за това реших да не я връщам тази чинчила - кой знае каква ще й е съдбата. Дефектна стока /защото за продавача най-вероятно ще е това/ - накрая никой като не я иска ще я хвърлят някъде.Поне при мен няма да й липсва нищо.
lilibel
Животинче с въпрос

Мнениеот barbie045 » Пон Юли 07, 2008 10:16 pm

Мисля че трябва да я заведеш на ветеринар! Той да ти даде препоръки, това ще е добре за бедната чинчила. Кое краче й липсва?
barbie045
В ятото

Мнениеот lilibel » Пон Юли 07, 2008 10:26 pm

Ще я заведа разбира се на ветеринар. Липсва й предното краче, не знам как не сме го видели. Явно липсва от много време защото животното е свикнало да се оправя и без него - нормално жизнено си е,скача из клетката, храни се,любопитно, играе.Не мисля,че е нещо опасно защото е зарастнало, не е отворена рана и щом досега не се е възпалило значи лошото е минало.Но за всеки случай ще го заведа.
Исках само да кажа на хората тук да внимават.
lilibel
Животинче с въпрос

Мнениеот barbie045 » Сря Юли 09, 2008 7:43 pm

lilibel написа:Ще я заведа разбира се на ветеринар. Липсва й предното краче, не знам как не сме го видели. Явно липсва от много време защото животното е свикнало да се оправя и без него - нормално жизнено си е,скача из клетката, храни се,любопитно, играе.Не мисля,че е нещо опасно защото е зарастнало, не е отворена рана и щом досега не се е възпалило значи лошото е минало.Но за всеки случай ще го заведа.
Исках само да кажа на хората тук да внимават.

Хубаво е, че е добре.Браво.В този сайт често се пишат коментари, но сега всички са заминали на някъде и няма хора, а след два дена и аз заминавам.
barbie045
В ятото

Мнениеот alena » Пет Окт 17, 2008 9:20 pm

Отнася се за Животинче с въпрос.
От май месец имам две чинчили и ги купих от фермата, мъжкото ми дадоха да избера,а женското докараха в къщи. И в двата случая ми позволиха да огледам животинки, весели, здрави, жизнени,с хубави очички. Осигурих всичко необходимо, козинка, като кадифе, храна за чинчили, пясъчни бани всяка сутрин, всичко по режим. В клетката дървени рафтчета, да не нараняват лапички, гледах да предпазя моите сладури от всякакви нараняваня, но какво съм изживяла на 15.10. сутрин.....женската лежеше на рафтчето със счупена задна лапичка,веднага се свързах с лекар, оперирахар но мъничето ми остана без лапичка. През ноща те летят по клетката и ако се заклещи на стълбичката, все едно капан. Сега мисля как да им направя вольер. Сега виждам че в българските клетки нещо не е домислено, с тази мрежа на стълбички. Чинчили са много нежни животинки. Видях и как се гледат по магазините......, но това е отделна тема.[marquee][/marquee]
alena
Животинче с въпрос

Мнениеот snuffed » Сря Окт 22, 2008 1:32 pm

"Качествено жиивотно" ??? Че какво като е без краче - вече второ качество ли е ? Аз точно тази чинчила бих си избрал от всичките - без крачето .
snuffed

Мнениеот lilibel » Нед Ное 02, 2008 1:03 pm

Да ама не всички мислят така - на мен да си призная ми стана доста неприятно, въпреки че не съм с претенции и смятам, че всички животни трябва да имат шанс да живеят нормално. Рано или късно се свиква, но някак си е странно да имаш животно - инвалид вкъщи. Моето в момента и с три лапи е истинска хала - катери се навсякъде и е живо камикадзе - няма място, до което да не се е добрал. Представям си с четири лапи ....
Така или иначе мисълта ми е, че животните трябва да се отглеждат в по-добри условия още преди да стигнат до собственика. Не може в жегата лятото да наблъскаш 10 животни в една клетка и това всеки ден! Чинчилите, а и всички останали животинки, се стресират от това, заболяват и когато отидат при собственика % на здравите и жизнените е много малък. Човек дава пари, осигурява всичко необходимо, свиква с животното и в един момент се оказва, че животното е болно! Тръгва по лекари и в крайна сметка вместо да се радва на животното, той си взема куп главоболия, да не говорим какво става ако животното умре...
Продавачите трябва да се замислят, че има и дума "хуманност" в речниците, не само "пари"! Според мен трябва да забранят развъждането и продажбата на животни от хора, които не могат да им осигурят качествени условия на живот преди продажбата. Но това е мое мнение, в България кое е наред, че да стигнат и до защита на животните.....
lilibel
Животинче с въпрос

Мнениеот snuffed » Нед Ное 02, 2008 1:09 pm

Според мен гледането на чинчили ,джербили и дегута в домашни условия е излишна човешка глезотия , която не е от полза на животното.Всички екстри , които се създават уж за негово добро по скоро му пречат да си изживее нормално краткия живот. Чувал съм за такива животни , които просто в домашни условия подивяват и сякаш използват всяка възможност за да сложат край на живота си . Аз такива бих ги пускал на свобода , на подходяща територия , далее от Човекът !
snuffed

Мнениеот lilibel » Нед Ное 02, 2008 1:54 pm

Да, човекът винаги така е устроен, че никога не се задоволява със старото - котките и кучетата от векове са домашни любимци и са загубили статуса си на диви животни. Само че човекът търси нови и нови неща и затова диви животни попадат в дома. Тези животни са "опитомени" наскоро, но това, че са родени в плен съвсем не значи, че са питомни. Да не говорим за видовете, дори някои застрашени, които се вземат от природата, за да задоволят каприза на някой, който може да си позволи да заплати за такова посегателство върху природата.
За съжаление, тези животни вече са били развъдени и има два варианта:
1. Или всички масово до последния човек блокират продажбите им - което няма да стане като знам природата на българина. В този случай продавачите ще разберат, че от тези животни печалба няма и ще ги оставят /макар че чинчилите специално се развъждат за още по-отвратителна цел - кожите им/
2. Купуваме ги и им предлагаме възможно най-доброто, което е по силите ни
Това е.
lilibel
Животинче с въпрос

Мнениеот snuffed » Нед Ное 02, 2008 3:21 pm

Ама аз не те карам да променящ системата за да се защитаваш по тоя начин , а просто констатирам , че АЗ не бих си взел такова животно , защото не искам да участвам в това престъпление.Ако ти искаш да се залъгваш , че правиш добро на мен не ми пука :ay:
snuffed

Мнениеот lilibel » Пет Ное 21, 2008 9:54 pm

Тогава значи нямаш "хамстер,скоро и английски булдог"? Защото те също са диви животни и това,че са опитомени от по-отдавна не значи, че няма да им е по-добре да живеят на свобода сред природата.
В този случай аз нито искам да променям нещо, най-малкото пък се защитавам по простата причина, че няма от какво да се защитавам - животното е взето, това е факт, осигуряват му се максимално добри условия, това също е факт. Това,че не се катери по родните си дървета, а по мен - общо взето е едно и също. Няма смисъл да се обсъжда ЗА или ПРОТИВ животното у дома, защото самия факт,че съществуват такива сайтове, такива форуми и хора,които имат домашни любимци прави спора ни безсмислен. [friendship.gif]
lilibel
Животинче с въпрос

Мнениеот snuffed » Пет Ное 21, 2008 11:58 pm

Абе не е баш така - ама ако ти се гледат- гледай ! Все пак при всички положения твоето "гледане" ще е спасение за тях , защото съм сигурен , че в магазина ги гледат дважди по-лошо , отколкото Вие бихте ги гледали ! :bs:
snuffed

Мнениеот Glas » Съб Ное 22, 2008 1:12 am

Не се отчайвайте, чинчилата е много подходящо животинче за домашно гледане - изобщо не мирише и това, че иска да се самоубие и т.н. глупости разбира се не е вярно. Само човек може да се самоубие съзнателно, но това е вметка...Аз си взех чинчила от любител и съм доволна. От магазин е по-скъпичко и престоят на животното в магазина е стрес, който може да се отрази - но зависи от магазина все пак. За чинчилата, както и за всяко домашно животно е важно да е свикнало с градския шум и затова не ви съветвам да вземате животно от ферма. По-добре е да е свикнало с хора и апартамент. Успех с покупката на животинчето, страхотно е!
Аватар
Glas
В ятото

Мнениеот maia_corni » Нед Ное 23, 2008 2:37 pm

Напълно съм съгласна с тебе Glas :ay: :ay: :ay: :ay:
maia_corni
В стадото

Мнениеот alvin » Пон Фев 09, 2009 1:12 pm

Здравейте, всички!
Прочетох за изненадата с липсващата ръчичка на животинчето, та реших да споделя, че от два дни си имам малка сладка чинчилка. Получих я като подарък за рожденият си ден. Моят любим мъж беше я поръчал от София (аз съм от Бургас между впрочем) искал да е бебе, за да свикне с нас. Чакахме я да пристигне с автобуса изобщо целият ден подскачах из вкъщи от радост. И така мъничето пристигна вечерта бях на седмото небе като го видях, да си призная в първият момент ме беше страх да го пипна изглеждаше толкова крехко. Както и да е, извадих го от клетката и какво да видя, липсваше му едната ръчичка, от едното му ушле липсваше малко и на нослето имаше малка раничка. Напуши ме на рев. Започнах да си мисля какво е преживяло малкото ми сладурче за да е в това състояние. Мъжът ми ме попита дали искам да го сменим, но въпроса му беше проформа, защото всяко животинче със или без недъг, което един път е прекрачило прага на домът ни става част от семейството. Имаме чистокръвна немска овчарка и нечистокръвната и дъщеря, имаме декоративен заек, който трябваше да е клепоух, но е само с едно клепнало ухо освен това е с херния от бебе, но не и пречи да прави бели и да ми яде китките, имаме рибки и сега и сакато чинчилче :ag: Така менажерията е пълна а у дома е по весело от всякога. Обичаме си всичките гадинки и не ни пука дали им липсва краче или ушле, важното е да са здрви.
На Алвин (така се казва, чинчилко) му направихме някои подобрения в къщата, за да не му потъва липсващата лапичка в скарите на клетката и да му е удобно да тича из нея и сега с всеки изминал час се чувства все по собре, дори започна да си показва магариите.
Много се отплеснах.....
Искам само да ви кажа, че форума ви е невероятно полезен за всеки начинаещ зоолюбител, адмирации за всички които допринасят за това.....
alvin
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пон Фев 09, 2009 1:26 pm

Искам само да ви кажа, че форума ви е невероятно полезен за всеки начинаещ зоолюбител, адмирации за всички които допринасят за това.....

:ba: [friendship.gif] :ba:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот alvin » Пон Фев 09, 2009 1:52 pm

Драго ми е зооманиак [friendship.gif] страхотни сте....
alvin
Животинче с въпрос

Цени за малка Бяла Чинчила?!

Мнениеот DiDk0 » Сря Мар 18, 2009 8:54 pm

Здравейте ! Нов съм във Форума .. Съвсем случайно влязох наскоро в един зоомагазин и от там разбрах за животинката .. като още същата вечер започнах да се ровичкам из форуми и най-различни сайтове да търся информация за Чинчила ! Бях значително заинтригуван .. много ми хареса, просто са супер сладки, а и отдавна се каня да си взема животинка да си гледам ! Интересува ме кои са по-малки женските или мъжките ? както и кои са по-гальовни ?! До колкото знам май мъжките са по-гальовни и при отглеждането женските са по-трудни за отглеждане .. пишете вашите наблюдения ! И бих искал да попитам .. някой има ли бебета чинчили и най-вече се интересувам от Бяла такава .. иска ми се да си взема бяла .. и да е на около 3 месеца, за да може да свикне с мен .. Обиколих доста зоо магазини из Варна .. но цените са прекалено високи .. а и повечето са по поръчка .. само в един магазин видях чинчили. А и не искам да е от магазин понеже са доста стресирани ! Моля ако някой има бебета и мисли да ги подарява или продава да ми пише и .. ако се продават евентуална цена .. ! Ще чакам офертите ви ! Казаха ми едно място където има по 50 лева .. но искам първо и тук да проверя как стоят по-точно нещата понеже вие се занимавате в тази област .. отглеждали сте и имате опит .. докато в един магазин могат да ме излъжат( не че и вие неможете де .. :) ) ! Забравих да допълня, че съм от Търговище и не е проблем ако е някой от там или от Шумен .. мисълта ми е, че мога да ги взема, понеже има хора които пращат по куриери .. а това си е мъка за животинките !
Благодаря предварително ! ! ! :ay:
DiDk0
Животинче с въпрос

Re: Цени за малка Бяла Чинчила?!

Мнениеот zoomaniak » Сря Мар 18, 2009 9:10 pm

Бели на 50лв няма - :ap: ще е чудо - даже радост за вас ако намерите.

Първо си купете клетка
Храна
Аксесоари
Намерете доктор
Прочетете 50 статии

После търсете бялата лястовица - тоест чинчила icon_wavey

Успех
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот DiDk0 » Сря Мар 18, 2009 9:35 pm

zoomaniak написа:Бели на 50лв няма - :ap: ще е чудо - даже радост за вас ако намерите.

Първо си купете клетка
Храна
Аксесоари
Намерете доктор
Прочетете 50 статии

После търсете бялата лястовица - тоест чинчила icon_wavey

Успех

Аз изчетох може би повече от 20 статии .. както и намерих бяла ... но както казахте вие цената е по-различна .. към края на месеца се очаква развой по темата .. и ако наистина намеря на тази цена - 50 лева .. ще пиша, за да може и други които са заинтригувани да могат да си вземат не на тези "ниски" цени в зоо магазините във Варна -> от сорта на 150 лева icon_crazy
DiDk0
Животинче с въпрос

Мнениеот DiDk0 » Нед Мар 22, 2009 11:49 pm

up :ay:
DiDk0
Животинче с въпрос

Мнениеот barbie045 » Чет Мар 26, 2009 8:39 am

Най-евтината бяла, която съм виждала, е на пазара на животните за около 70-80лв.Но бяха в контакт с моята (която купих оттам без да знам,че е болна и за жалост вече я няма) чинчила и са прихванали болест от нея.Затова че не е гаранция, че всичко им е ок.А иначе по магазините вървят към 170лв.
barbie045
В ятото

Мнениеот DiDk0 » Чет Мар 26, 2009 4:46 pm

ахам .. благодаря :ay: ще потърся още малко и ще видим как ще се развият нещата ..
DiDk0
Животинче с въпрос

Мнениеот Antonio » Чет Мар 26, 2009 5:06 pm

В зоомагазините животните също не се гледат добре, такаче не е гаранция дали ще вземеш чинчилата от пазара на Подуяне или от някой зоомагазин.
Както всички знаем чинчилите са изключително нежни животни и повечето вредни бактерии не им понасят(разболяват се).
Например на пазара за животни както ги държат в клетки поставени на земята ---> от там всеки минава и хвърля микроскопични прашинки, които са бактерии, които вредят сериозно на чинчилата(водят до сериозни болести).
Най-добре е да се търси някой познат, който гледа чинчили и чака бебета или да се търсят обяви в интернет за чинчилки(обяви не от зоомагазини, ферми и тн., а такива от хора които имат бебета чинчили, но просто нямат възможност да ги гледат)---> това гарантира здравето на чинчилата, която ще вземете. Всеки добър стопанин не би позволил животинчето му да се чувства некомфортно, но зоомагазините и фермите с много животинки.....................(на тях парата им е в главата и не се интересуват много от здравето на животинките. Разбирасе има и хора, които се занимават с размножаване на животинки, но главната им цел н е бизнесе, това са хора обичащи животните, но за да се гледат повече животинки трябват и ресурси...................)
Последна промяна Antonio на Чет Мар 26, 2009 5:12 pm, променена общо 1 път
Antonio
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Чет Мар 26, 2009 5:09 pm

Antonio - а защо не се научите как да избирате животно за закупуване без значение мястото - стопаните - града и фермата и т н.....фактори неважни за процеса с име ИЗБОР НА ЖИВОТНО
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Antonio » Чет Мар 26, 2009 5:19 pm

Факторите за избор на животинче са много и това от къде ще си го вземеш също е фактор. Аз например предпочитам да помогна на болно животинче(да го спася от мъките като го излекувам). Взех си две болни свинчета, излекувах ги и си имат бодро поколение.
Можеби фактите, които изложих не са достатъчни, главно исках да кажа, че начина по който се гледат животинките в зоомагазините е отвратителен. В 80% от зоомагазините в България на животните не им се сменя постилката докато животното не се купи, дава им се оскъдна храна. Това води до арзболяване на животинчето. Когато човек вземе домашен любимец от зоомагазин ще е хубаво да го заведе веднага на ветеринар!
Antonio
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Чет Мар 26, 2009 5:29 pm

Въпроса е не е от къде ще вземеш животното - а как ще го избереш Antonio - очите ти трябва да са тренирани..........и в кафе да си - пак можеш да си купиш чинчила - или слон - ако имаш око да ги избереш........да усетиш добрата селекция в животното - и да усетиш "производителя" или стопанина...или търговеца.............

Само като кажеш касова бележка - фактура и всеки се крие...........вината е в стопаните - те правят компромиси за сметка на животните а дават пари - а не знаят какво получават - всичко е на доверие - дрън дрън...............
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Antonio » Чет Мар 26, 2009 5:38 pm

Не съм казал,ч е животно не може да се вземе от зоомагазин, вие го талкувате така.

Казвам как се гледат животните в повечето зоомагазини.
Antonio
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Чет Мар 26, 2009 5:42 pm

Повечето зоомагазини са голо вода - да така е - но ако имаш око - ще влезеш ще се огледаш в магазина и ще си излезеш разочарован - ако нямаш око и където да влезеш пак ще останеш доволен.....за тебе всяко животно ще е на ниво.

Ам...............говоря принципно - не те визирам тебе Антонио :ajatki:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Antonio » Чет Мар 26, 2009 5:49 pm

Хората с опит имат око(както ти казваш).
Хубаво ще е да с енаправи нещо по въпроса с това как се гледат животните в зоомагазините. В България обяче нищо не се прави, а трябва да се повдигне на въпрос, обаче всеки си трае.
Antonio
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Чет Мар 26, 2009 6:01 pm

Antonio написа:Хората с опит имат око(както ти казваш).
Хубаво ще е да с енаправи нещо по въпроса с това как се гледат животните в зоомагазините. В България обяче нищо не се прави, а трябва да се повдигне на въпрос, обаче всеки си трае.

Аз не си трая :ajatki: ама никой не прилага съветите ми...........

Влизам в магазина:

1 - привет жена ми иска чинчила - виждам имате 3 броя - жената иска женска чинчила - по какво се разбират половете:

- продавачката само се пули и мънка - ЧЕРНА ТОЧКА ЗА МАГАЗИНА

Отиваме на втори въпрос

2 - дайте ми оферта от до за чинчила в цифри - клетка - храна - абе от до всичко.........

- продавачката се пули - смята 40 минути...........ЧЕРНА ТОЧКА за магазина...........

3 - искам клетка за офиса на шефа на жена ми с 3 чинчили - фактури издавате ли...........

- продавачката - "Момент да питам шефа.........." - черна точка

4 - каква гаранция давате че животното е здраво.........

- продавачката - в 7 дневен срок ако си пазите касовият бон и ни върнете трупът на животното ще ви го подмениме..............червена точка за магазина - но тука веригата - системата изисква сериозни бизнес познания - тоест зоо-магазина да купува само читави животни - да полага само грижи на ниво - за да няма загуби и рекламация - защото животните са стока - щом се дават пари и трябва да се знае при какви правила се купуват и какво е качестовот им............

Като на никой не му пука за качеството - не са виновни зоомагазините.............като купуваш телевизор - искаш 30 години гаранция нали...............а като купиш хамстер нищо не искаш - дреме ти - 3лв е кво му плащаш...........

Това е проблема.........

Един хамстер 3лв - 1 телевизор 3 000лв.........за 3лв никой не ти дава гаранция - за 3 000лв всеки ти дава - купете си кон тогава...........за 3000лв.........за 30 000лв с цяла папка документи и копия от родословия и 3ма адвокати по сделката.............

Разбирате ли ми намека..............

Отивате на пазара - не сте взискателни - не ви дреме за нищо - искате само животното .............получавате го - опааааа ама то умряло - плюете в интернет - искате цената на животните да е 10лв - е не става..............

Ама като купувате телевизор - знаете всичко - четете гаранционният договор - карта................ама като купувате животно - какво четете - нищо..............докато стигна моето ниво съм уморил над 100 живота..............заради шибаното положение с липсата на изискване - и правила на търговия.............

Говоря принципно Антонио.............

Кой си е купил тука животно и има касов бон за него...........сертификат. И още важни фактори..............

Дреме им на хората..............искат животни без пари - искат аксесоари без пари...........само с искане не става...........требе и четене...............и познаване на света.

Никой не е виновен за незнанието Ви.............НИ - МИ...............
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Чет Мар 26, 2009 6:09 pm

Антонио - сестра ми в Париж си е купила за по 15 евро джербили - тука са 4-6лв на едро.........

Елитни морски свинчета от развъдници в Испания са по 250 евро чифта.........или бройката не помня...........и като ги развъдиш ти тук примерно и задържиш породата по колко ще ги продаваш..........по 10лв на едро ли.............

Тука ценителите са единици хора гледащи снимки в интернет..........

А всичко опира до пари - не само до любов :bu:

Едно време давах луди пари за елитни животни - дребни гризачи - и елементарно е да искам същите пари за произведените животни с качество над средното.........висша класа.............от зоомагазините ми викаха че не били продаваеми на тези цени - еми тогава гледайте си раутата - продавах си ги сам по 50лв бройката на ценители..........

Но тогава бяха други свинчовски времена :bu: :ba:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот drebcho i glamcho » Чет Мар 26, 2009 6:10 pm

Абе, зоо, кака, ти влизал ли си в магазин дето продавач-консултантката :ap: /такава е длъжността/ да не е някоя девойка или младеж с кръстословица под мишница и без никакво зоо..вет или там както щеш го наречи образование ...тука няма такива ...или собственичката ще те забаламоса щото иска да ти вземе парите на всяка цена ...или продавачката щи се пули насреща и ще чете етикета на храната за костенурки заедно с тебе и ще ровите заедно по рафтовете :bu:
И какво ще ми каже като й занеса касовия бон :ai: ей така ще се опули ...то едни джапанки не можеш да върнеш с касов бон ...щото щи кажат че си дюстабан и ходиш на криво и за тва си ги скъсал още на първото ходене да си хвърлиш боклука :ab: какво ...аутопсия ли ще му прави ...веднага 15698523652 причини ще намери да ми докаже, че съм го прегряла, изстудила, преяла и тем подобни измищльотини :ab:
:ax:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Чет Мар 26, 2009 6:14 pm

Абе Кака :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki: вие скандали не вдигате ли в тая Стара Загора :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki: аз в един магазин направо звънях на ДВСК :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki: и да видиш как от задната стаичка излезе шефа и почна да шепти - да сме се били разбрали и т н....ще оправиме положението с Игуаната и т н.... :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki:

Трайте си вие и боси ще ходите :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Antonio » Чет Мар 26, 2009 6:16 pm

Сериозните стопани преди да вземат животинче се запознават с това, което ще вземат, предценяват дали ще могат да му осигурят това от което се нуждае и тогава взимат животинче.
Лошото е, че освен магазинерите в зоо магазините и много стопани гледат животинки без да знаят какво гледат, без да си имат понятие какво му трябва на това животинче, но да имат животно просто ей така, както казваш ти.
Създадените форуми за взаимопомощ между стопаните на животни ги посещават отговорните хора, хората, които искат да осигурят нужното на своите любимци.
Antonio
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Чет Мар 26, 2009 6:18 pm

Antonio написа:Сериозните стопани преди да вземат животинче се запознават с това, което ще вземат, предценяват дали ще могат да му осигурят това от което се нуждае и тогава взимат животинче.
Лошото е, че освен магазинерите в зоо магазините и много стопани гледат животинки без да знаят какво гледат, без да си имат понятие какво му трябва на това животинче, но да имат животно просто ей така, както казваш ти.
Създадените форуми за взаимопомощ между стопаните на животни ги посещават отговорните хора, хората, които искат да осигурят нужното на своите любимци.

Добре дошъл в КЛУБА НИ :ba: :ba: icon_wavey icon_wavey :ba: :ba:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот drebcho i glamcho » Чет Мар 26, 2009 6:21 pm

zoomaniak написа:Абе Кака :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki: вие скандали не вдигате ли в тая Стара Загора :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki:

Вдигаме ние ....отмествам се от стоката :ai: чинчила :ac: ама веднъж на една девойка само дето не й нахлузих пуловера на врата ...ей тъй както ципа не се отваряше :ag: :ag: :ag: аз съм го била развалила :ai: :ai: ....ама като й припомних, че не ми е дала касов бон и ще ида да се поразходя до данъчното, пак ей тъй както съм си с пуловер в ръце и се обади на шефката и тя както беше на луната и нямаше обхват и изведнъж ...сменихме пуловера, че и подаръчна торба бонус ми дадоха и талонче за отстъпка :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki: ама моя колко ми мрънка после, скандалджийка съм била :ah:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот kitana » Чет Мар 26, 2009 7:01 pm

Писането по форуми всъщност си е равносилно на траене.Е,в някои случаи няма много какво да се направи....
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот zoomaniak » Чет Мар 26, 2009 8:21 pm

Търсете невидимото - между всичката енергия, която се ражда от факторите на пазара :ba:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот DiDk0 » Чет Апр 02, 2009 9:31 am

така е ..не трябва да се мълчи .. защото заради това мълчане държавата е на това дередже .....
DiDk0
Животинче с въпрос

Мнениеот ИНА » Съб Апр 11, 2009 8:45 pm

Аз имам бяла чинчила и е родена средата на ноември и я продавам за 100лв.Женска е,а нейните сестрички дето са родени на 26.02.2009г.и са светло сиви ги продавам за 50лв.
Аватар
ИНА
В пасажа

Мнениеот DiDk0 » Нед Апр 12, 2009 12:16 pm

ИНА написа:Аз имам бяла чинчила и е родена средата на ноември и я продавам за 100лв.Женска е,а нейните сестрички дето са родени на 26.02.2009г.и са светло сиви ги продавам за 50лв.

имате ЛС :ay:
DiDk0
Животинче с въпрос

Мнениеот Elenaаа » Вто Апр 28, 2009 7:32 pm

Ина, как ти е скайпа? Моля те кажи го!
Elenaаа
Животинче с въпрос

Мнениеот alena » Съб Май 02, 2009 11:58 pm

Antonio написа:Сериозните стопани преди да вземат животинче се запознават с това, което ще вземат, предценяват дали ще могат да му осигурят това от което се нуждае и тогава взимат животинче.

Видях обявата за бяла чинчила от развъдника 180 лв, миналото лято в Младост бялата продаваха в магазина за 300лв,някой я купи, другите обикновени над 200лв. живееха в аквариум 6 мес, което аз зная ,възможно е по-дълго, преди 2 седмици позната купи от пазара 2 мъжко и женско, женското умря на 3 ден. Чинчили родени и отгледани в къщи, като писани яйца, не могат да се продават за 50 лв. Цената на сивите "Standart" в Европа 75-85$. Имам една женска чинчила родена на 1.02 единствена в котилото и , ако реша да я продавам ,трябва да търся сериозни стопани,т.к. чинчилла не е играчка и не се подарява на деца под 12 години.
alena
Животинче с въпрос

Многооо съм отчаяна

Мнениеот monke » Вто Май 19, 2009 6:52 pm

Многооо съм отчаяна

Искам да си купя двойка чинчили от около месец. Имам парите (300 лв). Много ме кефят и са супер сладури, но проблема е в майка ми както винаги. Стане ли дума за ново животно което искам да си купя тя направо откача. С тати искаме много, но само като спомена и тя започва да вика.Ккакво да правяяя. Ако нкой може да ме посъветва нещо по въпроса да ми пише на ioana.k.m@mail.bg моля давайте съвети че вече не знам какво да правя
monke
Животинче с въпрос

Re: Отглеждане на чинчила

Мнениеот kitana » Вто Май 19, 2009 6:54 pm

Отстрани я бързо и безболезнено.
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот monke » Вто Май 19, 2009 6:59 pm

За майка ми ли говориш :ai:
monke
Животинче с въпрос

Re: Многооо съм отчаяна

Мнениеот zoomaniak » Вто Май 19, 2009 6:59 pm

Обичам този форум :ajatki:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот ИНА » Вто Май 19, 2009 7:01 pm

Ако мине този номер,че при мен винаги е минавал,купи си ги и ги дай на някой да ти ги подари по някой сериозен повод. :thankyou:
Аватар
ИНА
В пасажа

Мнениеот hammy96 » Вто Май 19, 2009 7:02 pm

24emo 24emo 24emo 24emo
ИНА написа:Ако мине този номер,че при мен винаги е минавал,купи си ги и ги дай на някой да ти ги подари по някой сериозен повод. :thankyou:

На мен така приятелката ми щеше да ми "подари" зайче :ag:
Последна промяна hammy96 на Вто Май 19, 2009 7:07 pm, променена общо 1 път
Аватар
hammy96
В пасажа

Мнениеот monke » Вто Май 19, 2009 7:06 pm

ИНА написа:Ако мине този номер,че при мен винаги е минавал,купи си ги и ги дай на някой да ти ги подари по някой сериозен повод.

Мерси много не се бях сещала :bp: :ay:
monke
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Вто Май 19, 2009 7:06 pm

Най-добре е на сватбата :ap: :ba: :ba: :ba: :ba: :ba:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот kitana » Вто Май 19, 2009 7:07 pm

monke написа:За майка ми ли говориш :ai:

Аха.
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот COLUBER » Вто Май 19, 2009 9:23 pm

ИНА написа:Ако мине този номер,че при мен винаги е минавал,купи си ги и ги дай на някой да ти ги подари по някой сериозен повод.

Този номер ако мине - мине, ако не - ще ти каже да ги върнеш на приятелката :ag:
Най-обре е да преговаряш с майка ти. Кажи й че животните, които взимаш няма да излизат от стаята ти или даже от клетките им (всички знаем, че няма да е така) и така няма да й досаждат или да цапат или какъвто там е проблема. Може да размисли.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот monke » Вто Май 19, 2009 9:47 pm

С преговори не става. Измислих начин :bp: Сестра ми се съгласи да ми подари уж, аз давам парите. И така няма как мама да ги върне в магазина и няма как да ги даде на сестра ми защото живеем в една и съща стая.И така въпросът е решен :az: :sunny: БЛАГОДАРЯ ВИ :thankyou: icon_bowdown
monke
Животинче с въпрос

Мнениеот COLUBER » Сря Май 20, 2009 7:23 am

Само да ти кажа, че сестра ти ще го отнесе :ag:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот monke » Сря Май 20, 2009 12:21 pm

Еми именно :ag: инъче няна кой друг
monke
Животинче с въпрос

Мнениеот alena » Пет Юни 05, 2009 5:56 pm

Съжалявам, че със закъснение прочетох всички отговори относно моята сладка Чича, която пострада и остана бе задна лапичка и благодаря ви. След случило се , за 4 дни направих волиер и всичко е направено така, че тя може да скача и дори на 22 май ми донесе още 2 бебоци, т.к. първото раждане беше на 1.02.09, много добра и грижовна майка, но винаги с болка я гледам, че заради недомислие на създатели на тези български клетки за чинчичили, моята сладурана пострада, сега вече сама правя волиери на чинчилки, т.к. имам още една двойка, исках да кача снимки , но не се получи, подскажете как, моля ви, а които търси домашно отгледана,здравичка и опитомена чинчилка, търсете ме, понеже женска на 4 мес исках да оставя, но не очаквах , че пак ще се родят и търся много сериозни стопани. ЧИНЧИЛОМАНИЯ ПРОГРЕСИРА!
alena
Животинче с въпрос

Мнениеот Sunkata » Съб Окт 03, 2009 10:50 am

Добри хора :),здравейте !
Привет след като изчетох почти целият форум и разбрах , че вече наистина искам да си взема чинчила идва на дневен ред от къде !? ОТ прочетеното останах с впечатление , че за да си взема "добра" ( като ги погледне човек едва ли има лоша) трябва да е човек който наистина не търси комерсиалното в продажбата им. Така че добри хора :bs: моля Ви ако има някой сред вас който продава малки (3-4 мес.) чинчилки , ще бъде отглеждано с много любов и грижи , и спокойно няма да я гледам в един апартамент заедно с тия двете изтрещелите на снимката :ag: .Моля Ви пишете ми ЛС или на stoian.stoyanov@gmail.com !
See ya ! [ideauu.gif] :ap:
www.elektra-i.com
Sunkata
Животинче с въпрос

Мнениеот andaluz » Съб Окт 03, 2009 1:26 pm

От тук, от нашия форум аз мога да гарантирам само за двама, чиито чинчили съм виждала, както и съм виждала грижите полагани за тях - ИНА и Алла. ИНА със сигурност няма в момента малки чинчилки, а за Алла незнам. Не казвам че няма и други, но аз мога да гарантирам само за нещо видяно с очите си smiley24
Sunkata написа:и спокойно няма да я гледам в един апартамент заедно с тия двете изтрещелите на снимката :ag:
:ag: Ако не пускаш чинчилата да се разхожда извън клетката - което между другото повече от 90% от хората гледащи чинчили от години препоръчват - няма да имаш проблеми, че са в един апартамент. smiley24 Казвам ти го от личен опит smiley24
Когато порастне, малкото на маймуната става маймуна, прасенцето става свиня, магаренцето става магаре, козлето - козел и т.н. Човекът е единственото същество в природата, чийто деца, когато порастнат, могат да се превърнат в едно от гореизброените животни.
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот mislete » Пет Яну 08, 2010 10:27 am

Какво е теглото на тези гризачи ? По зоомагазини съм виждал огромни животни чинчили, които сигурно тежат поне 3-4 килограма ? Вашите колко тежат ?
mislete

Мнениеот andaluz » Пет Яну 08, 2010 11:28 am

mislete написа:По зоомагазини съм виждал огромни животни чинчили, които сигурно тежат поне 3-4 килограма ?
Ти премери ли ги? :ag: Чинчилите изглеждат поне 3 пъти по-големи отколкото са в действителност заради козинката си. Истината е, че дивата чинчила е доста голяма. В момента се отглеждат основно 2 класа чинчили / за добиване на кожа и за дом.любимци/. Първите се селекционират колкото се може по-голями, а за вторите всички развъдници се стремят към намаляване на размера им. От личен опит мога да кажа, че там където може да се завре една чинчилка аз немога да си пъхна дори дланта на ръката.
Когато порастне, малкото на маймуната става маймуна, прасенцето става свиня, магаренцето става магаре, козлето - козел и т.н. Човекът е единственото същество в природата, чийто деца, когато порастнат, могат да се превърнат в едно от гореизброените животни.
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот teddynsun » Пет Яну 08, 2010 4:54 pm

andaluz написа: От личен опит мога да кажа, че там където може да се завре една чинчилка аз немога да си пъхна дори дланта на ръката.

:ag: Много добре казано! Моите дивачета се измъкнаха от клетка с размер на решетката 2,5 см :ag:
teddynsun
В стадото

Мнениеот zoomaniak » Пет Яну 08, 2010 5:52 pm

Според мен чинчилестите гадини са като котките.....яко еластични и минават под врати даже :ag:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот blackrose1989 » Пет Яну 08, 2010 7:31 pm

Минава ли главата - цялото тяло може да мине. Казвали са ми, че имат плаващ скелет (може и да са ме лъгали, не разбирам)... Колко баса съм спечелила от гости, наблюдаващи моите дали могат да се проврат през различни цепнатини, ако пари бях взимала щях да забогатея... А колко ми е интересно ако ги намокриш какво ще остане от тях... Сигурно 1 към 1 с някой плъшок. :ajaweki:
Аватар
blackrose1989
В ятото

Мнениеот БИБА » Чет Апр 29, 2010 9:13 am

ИНА написа:Ако мине този номер,че при мен винаги е минавал,купи си ги и ги дай на някой да ти ги подари по някой сериозен повод. :thankyou:

icon_wavey

Дааааааа. Така е..... Аз загубих котето си по жесток начин, едно невероятно добричко животинче, и сега приятеля ми ще ми подари чинчила. Много се вълнувам. И по- лесно приживявам загубата на котето. Но, разбира се, първо започваме с клетката.......Ще Ви я покажем когато е готова.....Междудругото да ви попитам - Имаме намерение да вземем две - мъжко и женско. Но не едновременно. Първо едното , после другото. Има ли някакво значение какъв пол ще е първото , което ще вземем?
Там,където глупостта е образец, разумът е безумие!
БИБА
Животинче с въпрос

Мнениеот blackrose1989 » Чет Апр 29, 2010 12:04 pm

Относно покупката, вземете първо мъжкия, за да маркира територията със своята миризма, после женската да бъде поставена при него. Само да ви предупредя: Не ги взимайте от пазара за животни Подуене или от развъдник. Най-добре ако сте си намерили хора да продават и да са опитомени. Аз принципно ще продавам, но чак след месец.
Аватар
blackrose1989
В ятото

Мнениеот БИБА » Чет Апр 29, 2010 1:01 pm

blackrose1989 написа:Относно покупката, вземете първо мъжкия, за да маркира територията със своята миризма, после женската да бъде поставена при него. Само да ви предупредя: Не ги взимайте от пазара за животни Подуене или от развъдник. Най-добре ако сте си намерили хора да продават и да са опитомени. Аз принципно ще продавам, но чак след месец.

Много благодаря за съвета. Ако до месец е готова клетката ще се възползвам от възможността (ако имам такава де) да си купя едно момченце. Но живея чак в Бургас. Имам начин да си го взема, но много ме притеснява пътуването..
Там,където глупостта е образец, разумът е безумие!
БИБА
Животинче с въпрос

Мнениеот blackrose1989 » Чет Апр 29, 2010 9:29 pm

Принипно не би трябвало да е проблем пътуването, стига да има транспортна клетка и температурите да не са високи. Другото момче ще го пращаме чак към Гърция. :ab: Но пак е по-добре ако успеете да намерите близо до вас в Бургас. Просто внимавайте да е здрава животинката.
Аватар
blackrose1989
В ятото

Мнениеот MariBet » Вто Май 17, 2011 5:45 pm

Здравейте :ab:
От скоро аз и моят приятел можем да се похвалим,че и ние станахме собственици на едно дяволче чинчилче. Доста зоомагазини обиколихме из София и попрочетохме това онова из форуми, но за съжаление, едва снощи се натъкнах случайно на този форум. Взехме нашата красавица от един зоомагазин в Младост . В началото не знам кой се страхуваше повече аз или тя от мен, но вече посвикна ( заедно сме от 2 седмици). Една вечер докато се беше кротнала като никога в мен я разглеждах и забелязах,че на едната лапичка (предна дясна) едното пръстче ѝ е по-късичко [mood_feelings_hurt.gif] После забелязах,че и на едното уше има едно мн миниатюрно триъгълниче,което може да ѝ е по рождение или някоя друга чинчилка я е гризнала :bu: Много мъчничнко ми стана за нашето мъниче, въпреки че приятелят ми ме убеждава,че и няма абсолютно нищо и може да си е просто така, аз съм почти убедена,че е претърпяла някаква злополука в гадния зоомагазин,защото там определено ги гледат много старателно [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif]
Не съжалявам,че сме си взели точно нея и че има някакви недъзи,за мен тя си е най-красивата и най-дивичката чинчилка, но наистина е хубаво,когато човек отива да си купи такова животинче да вземе някого със себе си,защото и аз си мислех,че уш мн знам и мн им разбирам,а тези неща ги забелязах съвсем скоро. Но да ни е жива и здрава, ние си я обичаме и така :)

Другото,което бих искала да помоля е за съвет как да обезопасим клетката ѝ. прочетох,че други собственици са имали проблеми с клетките и се притеснявам сериозно. Ще съм ви мн благодарна,ако дадете съвети. За момента единственото,което съм измислила е от ламинат да и изрежем парчета и да ѝ сложим на етажите,за да не си заклещва лапите, но за стълбичките нямам и идея какво да правя.
Аватар
MariBet
Животинче с въпрос

Мнениеот Koset0 » Вто Май 17, 2011 7:54 pm

Не става с ламинат, не е полезен, а тя ще го гризе. Използват се истински дървени плоскости или дъски от некостилково дърво. Ако може снимка на клетката, ще се опитам да Ви кажа как да я направите добро място чинчилката. : )
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот Nova » Вто Май 17, 2011 11:04 pm

Отивате в Практикер и купувате една шлайфана летва. Нарязвате я колкото са етажчетата, шкурите да няма на какво да се одраска мъника и монтирате. Може да погледнете в моята тема как сме направили клетката на Джиджи :)
Аватар
Nova
В стадото

Назад към Чинчила