Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Днес загубихме женската

Днес загубихме женската

Мнениеот susana » Чет Дек 23, 2010 7:37 pm

Днес ни е много трудно - на мен и моята дъщеря (на 19 години). С нея се грижихме за двойка чинчили - мъжки (черен) и женска (сива). Те живеят с нас вече 2 години и никога досега не са имали здравословни проблеми. Правили сме консултации и с ветеринарен лекар за здравословното им състояние. Днес по обед без никакви видими причини женската исписка, започна да диша тежка и нямаше и 5 минути умря... Много ни е тежко и на мен и на дъщеря ми. Искам да ни помогнете със съвет. Мъжкият е унил, ще може ли да живее сам и, ако вземем женска кога може да стане това (знам че са моногамни), ще има ли проблем, ако се появи друга женска в клетката и изобщо какво да правим...Помогнете!!!
susana
Животинче с въпрос

Re: Днес загубихме женската

Мнениеот zoomaniak » Чет Дек 23, 2010 7:53 pm

Според мен може да приеме нова женска. Но въпроса е да му е на възрастта. И като ги запознавате да стоите близо до тях - може да настане бой малко. Вземете една шумоляща торбичка и ако запознаването им премине в битка размачкайте торбичката - шума ги стряска и разсейва.

Другото което може и май трябва да направите е преди запознаването - клетката; жилището да се изчисти основно и дизенфекцира, като се премахне старата миризма на покойната вече женска и ако е имало разни микроби и т н.

Съжалявам за загубата ви.

По-късно през деня или когато имат възможност в темата ви ще пишат и др. стопани на чинчили. Аз просто разсъждавам логично.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот susana » Чет Дек 23, 2010 8:00 pm

Много Ви благодаря... Аз съм медицинска сестра и никога не съм мисила, че толкова труден ще се окаже точно този момент, а за дъщеря ми да не говорим... Много Ви благодаря за съвета...
susana
Животинче с въпрос

Мнениеот ИНА » Чет Дек 23, 2010 11:16 pm

Здравейте.
Според мен почистването на клетката основно е задължително.
После нека да минат няколко месеца и тогава му вземете малка чинчила на около три-четири месеца.Две големи чинчили се събират много трудно и продължително.
Аватар
ИНА
В пасажа

Мнениеот susana » Пет Дек 24, 2010 12:00 am

Благодаря!
susana
Животинче с въпрос

Назад към Чинчила