Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

раждането започна

раждането започна

Мнениеот Mishleto » Сря Фев 16, 2011 1:59 pm

чинчилата ми почна да ражда вече около 2 часа.махнах мажкия в др клетка защото искаще да я опложда на ново и се качва по нея реших че е по добре да го преместя за извесно време вие как мислите
Mishleto
Животинче с въпрос

Re: раждането започна

Мнениеот cat_13 » Сря Фев 16, 2011 2:14 pm

Хубаво е че си махнала мъжкия не е хубаво да е при женската. Дай малко повече информация, какво стана с майката и малките?
Помагай на животните ще ти помагат и те!

Всеки ден в България умират десетки животни от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен свят!
cat_13
В глутницата

Мнениеот Mishleto » Сря Фев 16, 2011 3:56 pm

още не е родила мъчисе вече към 5 часа но все пак си е жизнена защото обикаля клетката и хапва по малко на моменти само лежи и диша тежко.мъжкия е в др клетка до нея и скача и мн се валнува но няма да го вращам още при нея
Mishleto
Животинче с въпрос

Мнениеот Vas » Сря Фев 16, 2011 4:39 pm

Дано всичко мине успехно, а снимките малко по-късно :ad:
Аватар
Vas
В стадото

Мнениеот Mishleto » Сря Фев 16, 2011 5:20 pm

вече почвам да се отчаивам мина мн време и нищо преди около час се пребра в къщата и дрема около час сега пак излезе и хапна малко сено.Мъжкия вече се побарка в др клетка мн е неспокоен обикаля изцялата клетка и издава звуци
Mishleto
Животинче с въпрос

Мнениеот gabrielabonbon » Сря Фев 16, 2011 5:32 pm

Дано всичко мине добре. [clover.gif] [clover.gif] [clover.gif]
I'm not afraid of the dark. I'm afraid of what I'll find once I turn on the lights.
Аватар
gabrielabonbon
Пчела майка

Мнениеот MediEVIL » Сря Фев 16, 2011 6:11 pm

Доста време ражда.... интересно. Нека Ина да каже дали е нормално. Дано всичко да е наред :)
Аватар
MediEVIL
В ятото

Мнениеот ИНА » Чет Фев 17, 2011 6:55 am

cat_13 написа:Хубаво е че си махнала мъжкия не е хубаво да е при женската. Дай малко повече информация, какво стана с майката и малките?

Бащата не се маха от клетката.Понякога после се събират много трудно.А той помата в топленето и отглеждането на бебетата.Нормално е да се помъчи два-три дни,но има и редки случай в който трябва да се вземе внимателно и занесе на ветринар,той да помага,но дано да не се наложи,защото като знам /от опит/ колко са вещи,дано не стигате дотам.Давай й да ближе малко мед за сила.Да има винаги храна и някоя друга стафидка и много спокойствие.Сено също да има.Успех и пиши как се развиват нещата.
Аватар
ИНА
В пасажа

Мнениеот Mishleto » Чет Фев 17, 2011 12:33 pm

знам че не е хубажо да се делят но тои мн я мачеше искаше да я опложда качвашесе по нея и скачеше по нея и изопщо не я пускаше.питах вет. доктора и каза да я заведем на ехограф да я видят но маи ще изчакам до утре.
Mishleto
Животинче с въпрос

Мнениеот blackrose1989 » Чет Фев 17, 2011 12:37 pm

При мен преди време като роди женската, беше доста изтощена, мъжкия обаче само я буташе и се опитваше пак да я опложда, докато тя пред себе си кърмеше малките. Няколко пъти ги претъркулиха и се наложи да отделя беснеещия мъжки. Клетките оставих една до друга, като ги събрах на втория ден. Тогава той пак я тормозеше, но поне тя имаше сили да го отблъсква и гони. Мисля си ако е подобна ситуацията, по добре за ден-два да са отделени, не знам как е правилно...
Аватар
blackrose1989
В ятото

Мнениеот cat_13 » Пет Фев 18, 2011 1:21 pm

Наистина много съжалявам ако мнението ми за отделянето на мъжкия е било грешно. Моля да бъда извинена. Казах го, защото знам от приятелки, че и техните мъжки така откачали и те говорили с ветеринар и ги отделяли в друга клетка, а после нямаше проблем при събирането даже се радваха един на друг (а стояха разделени 7 дни). Все пак ако е било грешно още веднъж моля да бъда извинена.
Помагай на животните ще ти помагат и те!

Всеки ден в България умират десетки животни от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен свят!
cat_13
В глутницата

Мнениеот Vas » Пет Фев 18, 2011 3:04 pm

Още ли не е родила?
Аватар
Vas
В стадото

Мнениеот Mishleto » Пет Фев 18, 2011 5:18 pm

Още не е родила , вчера я водих на ветеринар . Гледа я на ехограф и с бебенцата всичко е на ред .
Mishleto
Животинче с въпрос

Назад към Чинчила