Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Ще си взимам чинчилки!

Ще си взимам чинчилки!

Мнениеот Vesela_5 » Нед Юли 17, 2011 9:38 am

Здравейте, аз съм нова фенка на чинчилите. Всъщност от доста години харесвам тези гризачи, но едва сега имам възможност да им осигуря необходимите условия за отглеждане. Планирам да взема мъжка и женска чинчилка, които да държа в две отделни клетки и да ги събирам, за да играят заедно. Но чрез отделните клетки да контролирам да не се размножават безконтролно помежду си. Колебая се между тези 3 вида клетки, ще се радвам ако ме посъветвате:

Първата клетка е Chinchilla KD - на два етажа, с размери 80х50х80см.
Втората е Chinchilla Maxi - на 3 етажа, с размери 76х55х150см. - http://bg-pet.com/Rodent/Chinchilla/cage.htm
Третата е FOP Gabbia Mary - на 4 етажа, с размери 66х45х142см - http://zoo-paradise.com/shop/index.php? ... a_Mary&n=4

Най-добър вариант ми се вижда втората, но тъй като трябва да взема 2 клетки се колебая много. Знам, че чинчилите имат нужда от висока клетка, с много етажи и укрития, и по възможност да няма пластмаси по клетката, тъй като чинчилите ще ги изгризят.

Поръчала съм хамак, дървени играчки, голямо дървено колело (което е безопасно за чинчили), 2 къщички и още куп глезотии.

Мъжката ми чинчилка живот и здраве ще взема от друг потребител на този форум, само я чакам да поотрасне. :) Харесва ми много факта, че зная кои са родителите на тази чинчила и реално знам какъв генетичен потенциал носи.
Женската чинчила ще взема от мои приятели, тя е на възраст около 5 месеца, цвят hetero beige - HETERO BEIGE - прикачвам снимка, за да придобиете представа. Този цвят се получава, когато един от родителите й е чисто бяла чинчила, т.нар pink white chinchilla - PINK WHITE

Като начапо съм предвидила да храня чинчилките със специалната храна на Versele-Laga, също и с една английска храна за чинчили - Charlie Chinchilla.
Поръчала съм тази храна - OXBOW CHINCHILLA FOOD, от Англия. Тази храна е американска, и се води най-добрата храна за чинчили в света.
Аватар
Vesela_5
В стадото

Re: Ще си взимам чинчилки!

Мнениеот zoomaniak » Нед Юли 17, 2011 9:42 am

Вижте и тук: http://shop.zoomania.org/Za-grizachi/Kl ... chili.html

Fop продуктите отдавна вече не се внасят в България, до изчерпване са в склада и се спират от бизнес. Колегите от Зоо парадайс естествено нямат актуална информация и не са си оправили продуктите в сайта.

При нас е 99,999% актуална. :az:
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Vesela_5 » Нед Юли 17, 2011 9:48 am

Здравейте, благодаря за бързият отговор. Линковете, които дадох са само информативни, заради снимките. Аз вече подадох запитване за цени на един познат, който има голям зоомагазин в Бургас, и той ще ми даде хубави цени за клетките.

Тази клетка - Клетка за гризачи и птици JOLLY, също изглежда много обещаващо добре! В интерес на истината, ако взема 2 клетки на Ферпласт Чинчила КД май ще е най-добре.

Имам и още един въпрос, дали в България има чинчили с цвят Wilson White? - WILSON WHITE?
Аватар
Vesela_5
В стадото

Мнениеот zoomaniak » Нед Юли 17, 2011 9:53 am

Отправете запитване и към нас :ab: може да ви дадем най-добрите цени. :ab:

От време на време ще трябва да купувате резервни части, тъй като чинчилите ги изгризват за около 4-6 месеца май.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Vesela_5 » Нед Юли 17, 2011 10:11 am

Чудесно предложение! :) Може ли да ви помоля да ми напишете лично съобщение с цени за клетката на Ферпласт - Chinchilla KD, и също за "Клетка за гризачи и птици JOLLY"? Благодаря предварително.
Аватар
Vesela_5
В стадото

Мнениеот ИНА » Пон Юли 18, 2011 1:38 pm

За да не останат потребителите на форума с погрешна представа да кажа,че PINK WHITE - чиничила,няма нищо общо в създаването на HETERO BEIGE - чинчила.Те се получават от разновидностите на бежавия цвят.И ако бяхте разгледали представените чинчили в този форум,щяхте да знаете,че и в България има WILSON WHITE-чинчили.
Аватар
ИНА
В пасажа

Мнениеот blackrose1989 » Вто Юли 19, 2011 1:56 pm

Ина е права. И още нещо да добавя - според мен идеята за две клетки и да стоят животинките отделно не е никак добра. Чинчилите са най-щастливи когато са в двойка - само ще ги мъчите разделени. А относно "безконтролното размножаване" - при положение, че раждат рядко (например веднъж годишно) и малко на брой бебета (2-3) - не смятам че би било проблем. Но ако все пак го определяте като такъв, по добре отглеждайте само една чинчила... За клетката - колкото по-голяма и с повече етажи, толкова по-добре. Ултра-мега-супер храната от Америка според мен няма да им хареса - доколкото виждам на картинката има само пелети. Верселе лага е добър вариант. Разучете с какво са хранили чинчилата/чинчилите предишните собственици и постепенно сменяйте храната с друга.
Аватар
blackrose1989
В ятото

Мнениеот MediEVIL » Сря Юли 20, 2011 11:19 am

Не ги разделяите. Няма да са щастливи :(
Аватар
MediEVIL
В ятото

Мнениеот Vesela_5 » Сря Юли 20, 2011 10:26 pm

ИНА написа:За да не останат потребителите на форума с погрешна представа да кажа,че PINK WHITE - чиничила,няма нищо общо в създаването на HETERO BEIGE - чинчила.Те се получават от разновидностите на бежавия цвят.И ако бяхте разгледали представените чинчили в този форум,щяхте да знаете,че и в България има WILSON WHITE-чинчили.

Да, след още повече четене осъзнах, че сте напълно права! Прочетох че цвета pink white е т.нар рецесивно цяло, т.е. ражда се такава чинчилка чисто бяла с розови уши и червени очи само ако носи 2 рецесивни гена. А бежовият ген е съвсем отделен и когато една чинчила е хетеро беж, означава че носи един стандартен ген и един бежов ген. А чинчила, която е хомо беж носи 2 бежови гена.
Прочетох също, че wilson white се води доминантен бял цвят?! Това означава ли, че е доминантен над гена на сивия стандартен цвят, или е доминантен само над бежовия, лилавия и т.н? Много интересна и обширна тема е това.

Относно вземането на 2 чинчили четох също че най-добре се разбират женските чинчили. Примерно ако имам 2 женски мисля, че ще бъдат много щастливи и доволни. Ако са мъжка и женска и женсната забременява нон стоп, това няма ли да е много натоварващо за организма на горката чинчила. Според мен е добре да има една резервна клетка, за да може ако има бебета на 3тия месец женските да се разделят от мъжките иначе ще настане лудото възпроизвеждане-кръвосмешение. Поне така твърдят вещи развъдчици на чинчили, казват че от 3тия месец нататък мъжките бебета чинчили съвсем спокойно могат да опрашат майка си!

Не ми е останало време да чета подробно форума, най-често се забивам в англоговорящи форуми за чинчили които са пълни с информация. Или пък разглеждам сайтове на развъдници за чинчили, където водят животните по изложби и т.н.

Тази "скъпа" храна, която поръчах, всъщност е от един английски онлайн магазин и с доставката идва сигурно на 20лв за кг, хаха. Но какво да направя, много я хвалят, трябва да се убедя дали е истина или не. Тя е монокомпонентна храна, което спомага за преодоляване на селективното хранене, т.е. чинчила да яде какво си хареса а вие да изхвърляте половината храна.
Относно това с което са хранили досега чинчилката ми, не смея и да си помисля :( със стандартна храна за гризачи - зайци и хамстери.... така е, лошо но какво да се прави, незнанието царува.

В момента пробвам чинчилата, като съм й предложиха храна за чинчила на Витакрафт, храна за чинчила от Англия - Charlie Chinchilla, и утре ще тествам храната на Versele-Laga. Давам ливадно сено, пак вносно, от Англия. В момента е на талаш на Чипси, но ще взема бързо мерки да намеря подходяща постеля за клетката. Купила съм огромно дървено колело да бяга в него! :) Обезопасено, от натурално необработено дърво, на фирмата Карли - Германия, много съм доволна!

Взех хамак за порче и една дървена къщичка за морски свинчета, мисля че е идеален размер за чинчилката. До края на седмицата ще окомплектовам клетката в краен вариант, и ще има етажи, скривалища, хамак, колело, дано да й хареса.

Моля дайте ми някаква информация къде мога да видя чинчила Wilson white, много ми харесват когато са с тъмни уши и очи!
Аватар
Vesela_5
В стадото

Мнениеот ИНА » Сря Юли 20, 2011 11:28 pm

Да вметна и за това с безразборното възпроизвеждане.Това е смешно.Една чинчила носи от 105 до 125дни.После бебето е при нея три месеца /след което им намирате нов дом на бебето или бебетата/ и тогава при най добрите случай ще се появи следващото поколение,което обаче в 50% от двойките не се получава.Това означава две поколения на година в най-добрия вариант.Ако искате да си гледате две и да няма бебета си вземете две женски от малки и няма да имате никакви проблеми.От друга страна мъжките стават полово зряли след петия месец,а женските след шестия.Едва ли на три месеца ще могат да направят каквото и да е.И обърнете повече внимание и на този форум в представяне на чинчили и ще си намерите търсената от вас wilson white-чинчила.
Аватар
ИНА
В пасажа

Мнениеот rinusha » Чет Юли 21, 2011 11:50 am

Здравей,сега виждам темата.Можеш да разпиташ и за тази клетка на ферпласт,идва на добра цена,а е доста голяма.
Изображение
http://ferplast.it/scheda_prodotto_eng.php/id_menu=03010802/frm_pagina=
rinusha
Пчела майка

Мнениеот Vesela_5 » Пет Юли 22, 2011 6:17 pm

Ще попитам, аз познавам вносителите на Ферпласт, но големите клетки ги внасят само по поръчка и се чака. За съжаление,

Да ви се похваля!! Взех женско чинчилче! Кръстихме го Чин Чин, хихи, звучи малко на китайски. Възрастта й е около 4-5 месеца, много е любопитна! Вижте клипче от първата й пясъчна баня вкъщи!

http://vbox7.com/play:f3a1f51af8
Аватар
Vesela_5
В стадото

Мнениеот Akeli » Пет Юли 22, 2011 7:17 pm

:ajatki: голяма е сладурана да ти е жива и здрава и да те радва дълги години :ajatki:
"I will always stand my ground..."
Аватар
Akeli
В глутницата

Мнениеот Vesela_5 » Нед Юли 24, 2011 1:49 pm

Вчера взех още един чинчил с помощта на адските връзки! Не съм и предполагала, че е толкова трудно да се намери такова животно в град Бургас!

Той още няма име, но е цвят стандарт, но много тъмно сив, почти черен. Козината му ми изглежда по-качествена от козината на бежовата ми чинчила. Прочетох, че чинчилите които са мутации, т.е. с различен цвят от стандартния е желателно да се кръстосват с качествени стандартни чинчили, за да се запази качеството на козината в поколението. В противен случай от мутациите се раждали животни с намалено качество на козината. Какво мислите, дали е вярно това? Чинчилът е с една идея по-малък на възраст от женската. Той е роден февруари, а тя предполагам че е родена януари месец. Експеримента по запознаването им премина успешно, даже се харесаха и сега си допират муцунките двамата и цвърчат сладко! Направо се разтапям като ги гледам!

Сложила съм им няколко вида храни - на Верселе Лага храната, на Беафар Кеър +, на Витакрафт пелети и една английска храна - Charlie Chinchilla. Всичко харесаха и хапват с кеф! Ето малко снимки на чинчовете и клетката им. Дано са ми живи и здрави дълги години!

http://afroditaofangelsstaff.snimka.bg/ ... ili.608838
Аватар
Vesela_5
В стадото

Мнениеот Vesela_5 » Вто Юли 26, 2011 7:30 pm

Официалните им имена ще са Бела и Едуард! :ajaweki:
Аватар
Vesela_5
В стадото

Мнениеот Leo Hug » Съб Юли 30, 2011 9:46 pm

Хейй като боята Бела. Да са ти живи и здрави Бела и Едуард и да си имаш много щастливи моменти с тях :sunny: :ax:
Чинчилките ми - Бела и Тимончо
Аватар
Leo Hug
В ятото

Мнениеот Vesela_5 » Съб Юли 30, 2011 10:01 pm

Благодаря :) И аз ти пожелавам да намериш хубаво мъжко чинчилче и да си ги гледаш и твоите дълги години. Определено тези животни те грабват, пленяват и омагьосват. Безкрайно мили са. Преди няколко дни ми пристигна специално алфалфа сено, сено от тимотейка и храна за чинчили от Англия. Храната се казва OXBOW CHINCHILLA DELUXE и е може би най-добрата храна в цял свят за момента за хранене на чинчили.
Момченцето Едуард е роден на 8.03.2011, а момиченцето Бела все още водя проучване кога е родена, обещаха да ми предоставят тази информация. Двамата се разбират невероятно добре, тя е може би с около месец-два по-голяма на възраст от него. Обожават сеното от тимотейка (timothy hay), твърди се че това е най-подходящото сено за хранене на чинчили. Някой да има идея дали се внася такова сено в България, независимо на коя фирма производител? Навсякъде може да се намери само Meadoy Hay, или т.нар ливадно сено..
Аватар
Vesela_5
В стадото

Мнениеот Leo Hug » Нед Юли 31, 2011 12:57 pm

Да аз днес бях в зоомагазина за една клетка и видях timothy hay. Там има всичко.Само храната не я видях. Предполагам там я няма. Ти от къде си взела храната? И ако може да попитам, от къде си взела хамака за чинчилите ти???
Аватар
Leo Hug
В ятото

Мнениеот Vesela_5 » Нед Юли 31, 2011 2:03 pm

Храната я поръчах от английски онлайн магазин. В България не се внася тази марка. А хамака е на Ферпласт и е за порчета, струва около 10тина лева.
Аватар
Vesela_5
В стадото

Мнениеот Leo Hug » Нед Юли 31, 2011 2:05 pm

Мерси много. :ay:
Аватар
Leo Hug
В ятото

Мнениеот Leo Hug » Нед Юли 31, 2011 6:05 pm

Качи снимки на чинчиликите де не ги крий :ag: :sunny:
Аватар
Leo Hug
В ятото

Мнениеот Vesela_5 » Нед Юли 31, 2011 9:02 pm

Това е Бела. Тя е цвят Hetero Beige.

Изображение

Това е Едуард. Той е Standard Extra Dark.

Изображение

А това е храната и сеното, което им поръчах от Англия.

Изображение

Изображение
Аватар
Vesela_5
В стадото

Мнениеот Akeli » Нед Юли 31, 2011 9:14 pm

браво Vesela_5
явно някои хора са родени с късмет да гледат такова невероятно животно
аз така и няма да имам [mood_feelings_hurt.gif] :ajaaski: icon_bawling :ac:
Аватар
Akeli
В глутницата

Мнениеот Leo Hug » Нед Юли 31, 2011 9:24 pm

Много яка клетка а за чинчилата да не говорим :ba: Сега след 15 дни че си взимам една клетка която много ми харесва и искам да си сложа колело като твоето вътре но не знам от къде ??? И каква е цената му ?
Аватар
Leo Hug
В ятото

Мнениеот Akeli » Нед Юли 31, 2011 9:44 pm

мисла че до края на другия месец ще имам чинчила :bp:
Аватар
Akeli
В глутницата

Мнениеот Vesela_5 » Нед Юли 31, 2011 10:19 pm

Дървеното колело е най-големият размер на фирма Карлие - Германия. Подходящо за чинчили, напълно безопасно, струва около 35-40лв. Досега не съм ги видяла да проявяват интерес към него, камоли да бягат вътре, но ще видим.
Аватар
Vesela_5
В стадото

Мнениеот Leo Hug » Нед Юли 31, 2011 10:38 pm

Еми екстра и да се грижиш добре за нея tongue :ay:
Аватар
Leo Hug
В ятото

Мнениеот Akeli » Пон Авг 01, 2011 12:42 am

Leo Hug написа:Еми екстра и да се грижиш добре за нея tongue :ay:

аз че ще се грижа ще го направя но сега като нямаме пари и май пак е без изход аз пак ще питамно едва ли ще я вземем доката не се обадих на братовчедка ми първо да питам нея и тя ми каза че е невъзможно да се вземе а аз мисле че може и бързам да се радвам [mood_feelings_hurt.gif]
на пак ще питам за всеки случай
Аватар
Akeli
В глутницата

Мнениеот meri » Пон Авг 01, 2011 1:43 pm

Akeli ,не може така като теб.,когато нещо не е сигурно не може да ангажираш хората,които са пуснали обява.Как ще ти повярват и поверят животно?
В различните теми пишеш различно,спри се малко,защото така не се прави.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот rinusha » Пон Авг 01, 2011 4:54 pm

Веси,чинчилките ти са страхотни,пожелавам ти да те радват дълги години :sunny:
rinusha
Пчела майка

Мнениеот blackrose1989 » Вто Авг 02, 2011 8:21 pm

Наистина са страхотни със страхотна клетка и аксесоари. Искрено се радвам на такива стопани като теб, Веси. Относно колелото - когато за първи път им взех такова - дървено, само женската го караше. След около 2 месеца реших, че и мъжкия трябва да разбере какво е - набутах го почти на сила в колелото, доста се гаврих с него (е в нормални граници, не съм го стресирала), говорих му и му показвах като на малко бебе, същата вечер вече развиваше турбо скорости на колелото и се бутаха с женската кой да го кара. За 6-7 месеца обаче го унищожиха, измъкнаха летвичките, нащърбиха го по краищата и го махнах - сега са с едно метално и вече година и половина издържа - разглобяват го веднъж месечно, но лесно го намествам пак. Ако нещо се счупи - заварка. Но колелото се кара всеки ден и по много, понякога направо се чудя каква бързина развиват - голяма глезотия си е това.
П.С. Виждам, че се занимаваш да поръчваш от чужбина - най-доброто колело за чинчили е от тези, тип чинии: flying saucer chinchilla - ако ти се занимава да намериш и поръчаш такова може да вземем две и да си разделим разходите, от много време ми е мечта, но не разбирам много от международен шипинг и все отлагам.
Аватар
blackrose1989
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Вто Авг 02, 2011 8:49 pm

flying saucer chinchilla

Намерете "производителя" им - ще ги внесем.

И как става ясно, че това е номер 1 за тези животни.

Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот rinusha » Сря Авг 03, 2011 10:46 am

blackrose1989 написа:П.С. Виждам, че се занимаваш да поръчваш от чужбина - най-доброто колело за чинчили е от тези, тип чинии: flying saucer chinchilla - ако ти се занимава да намериш и поръчаш такова може да вземем две и да си разделим разходите, от много време ми е мечта, но не разбирам много от международен шипинг и все отлагам.

Можете да броите и мен :ay:
Другото нещо,в което се влюбих е тази баня:
ИзображениеИзображение
Веси,моля за извинение,че оспамих темата ти :ax:
rinusha
Пчела майка

Мнениеот Vesela_5 » Сря Авг 03, 2011 6:56 pm

Няма проблем, за мен е удоволствие, че пишете в темата ми. Мъжкият чинчил общо взето го взех за компания на женската, защото четох че се привързват и т.н. и че ако е сама чинчилата няма да е щастлива и ала-бала и го взех, той е домашно развъден и е роден на 8.03.11. А тя е стояла 2-3 месеца в един зоомагазин, общо взето беше доста стресирана като я взех и сега също е адски предпазлива, при най-малкия шум се скрива в къщичката. Но пък тя върти колелото с кеф! То е ясно, че ще унищожат всичко дървено. На това отгоре изобщо не ми харесват тези пластмасови стъпала в клетката, планирам да ги заменя с дървени. Дано женската се социализира след време, защото много е изпатила горкичката, месец в аквариум 60 на 30 не е шега работа.. :(

Относно производителите на металната чиния за бягане - http://www.flyingsaucerwheels.com/index.html ей това са производителите. Това е най-добрата играчка, защото имитира естественото движение на чинчилата в природата, а в кръглите колела за бягане чинчилата все едно се изкачва нагоре като бяга и така се натоварва гръбначният й стълб. Има логика, особено ако колелото не е достатъчно голямо се получава неестествена извивка на гръбнака, докато чинчилата бяга в колелото. Колелцето струва 75 долара без доставката.

А това е, бих казала, най-добрата фирма, която има специализирани клетки за чинчили - http://www.qualitycage.com/

правят страхотни клетки! - http://qualitycage.com/index.php?main_p ... 29_142_153

предлагат и аксесоари - http://qualitycage.com/index.php?main_p ... 29_142_143
Аватар
Vesela_5
В стадото

Мнениеот blackrose1989 » Чет Авг 04, 2011 6:37 am

Да, това е производителя. Аз вече му писах на Зоо в темата за Онлайн зоомагазина, каза че ще проучат нещата. Там ще ги обсъждаме тези продукти, няма да спамим повече твоята тема. Линковете които си дала наистина са към сайтове с много интересни неща. Благодаря ти! Ще помечтаем малко :) За женската не се притеснявай - моят мъжки го взех преди повече от година от един зоомагазин, дето редовно са го облайвали кучета и то за дълъг период от време - повече от година (никой не го искал, защото бил по скъп - Уилсънче). Клетката му беше точно в средата на магазина, на земята. Клетка, като за морско свинче... Доста беше се наплашил, но сега е душичка и е станал много смел :) С търпение, любов и изграждане на доверие ще се получат нещата.
Аватар
blackrose1989
В ятото

Мнениеот Vesela_5 » Чет Авг 04, 2011 6:13 pm

И аз търся чинчила Уилсън, ако видите някъде, моля информирайте ме. Но да не е мозайка, бял цвят и примерно някъде да има по някое петно, а чисто бял Уилсън с тъмни уши и очи.
Аватар
Vesela_5
В стадото

Мнениеот blackrose1989 » Чет Авг 04, 2011 10:26 pm

Ето, виж Уилсъна за който споменах: viewtopic.php?f=204&t=13897 Чинчилчето на аватара ми е от него, но то е мозайка. Ако разбера някъде че има за продажба Уилсън, ще ти кажа. За сега само на пазара знам че отвреме навреме има, но оттам не те съветвам да си взимаш...
Аватар
blackrose1989
В ятото

Мнениеот MediEVIL » Пет Авг 05, 2011 9:05 am

ЕЕЕ тази чиния е жестока !!! Много ще се хареса на моите чинчилки. Ако измислите нещо или мога да помогна включвайте и мен !
Аватар
MediEVIL
В ятото

Мнениеот Vesela_5 » Пет Авг 05, 2011 7:58 pm

Ох, видях другата тема, тоя Дичо е направо бонбон, страхотен е! :ajatki:
Аватар
Vesela_5
В стадото

Мнениеот Leo Hug » Съб Авг 13, 2011 5:44 pm

Весела какво стана с чинчилите ти ? Качи малко снимки :ajatki:
Аватар
Leo Hug
В ятото

Мнениеот Vesela_5 » Съб Авг 13, 2011 8:52 pm

Момчето Едуард се социализира изключително бързо и постоянно ми търси ръката, за да види дали не нося някоя играчка или лакомство, качва се сам по ръката ми! Женската Бела е по-плаха, но и тя се престрашава и се качва на ръката ми. Накупила съм им хиляда вида лакомства, като естествено гледам да са на базата на сено, с билки примерно, и да няма плодове или ядки. Открих страхотните продукти на фирма JR-FARM, имат специални лакомства за чинчили с шипки и разни треви и билки, дехидратирани ягоди и парченца алфалфа. Тъй като чинчилите ми са в клетка от Ферпласт, самата клетка има 2 нива, които са с пластмасова основа. Това не ми харесва и сега обмислям заместването им с етажи от дърво. За първи път тази сутрин видях двете ми чинчилки гушнати, и спят заедно! :ba: Направо се разтопих! Карат колелото си като спортисти, особено сутрин рано влизат в ролята на Шумахер и се редуват, бягат изключително бързо!

Всяка вечер им слагам в клетката този кръгъл аквариум с пясък за чинчили и им го оставям по 1 час. Голям кеф, само като го видят и тичат да скочат вътре!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ох баня, ох кеф! :)

Изображение

Изображение
Аватар
Vesela_5
В стадото

Мнениеот MediEVIL » Нед Авг 14, 2011 10:05 pm

Зоооманияк , какво стана с тези чинии ? Писа ли им нещо? Отговориха ли ти ?
Аватар
MediEVIL
В ятото

Мнениеот Leo Hug » Чет Авг 18, 2011 9:23 pm

Какво правят чинчилките :sunny: :sunny:
Аватар
Leo Hug
В ятото

Мнениеот Leo Hug » Вто Сеп 06, 2011 4:58 pm

Какво стана с чинчилите ти какво правят???
Аватар
Leo Hug
В ятото

Мнениеот Vesela_5 » Вто Сеп 06, 2011 11:48 pm

Ами какво да правят едни чинчили? :ag: Сутрин карат колело, вечер се къпят в банята. През деня спинкат и се гушкат много сладко! :ba: Вече не ги е страх от мен, като ме идват, започват да издават едни такива приветстващи звуци. Момченцето ми се качва на ръката! Много са сладки и много са пораснали! Направо ме изумяват, наистина са доста пораснали откакто ги взех, особено женската. Ще ги наснимам тия дни.
Аватар
Vesela_5
В стадото

Мнениеот Leo Hug » Сря Сеп 07, 2011 10:42 pm

Чакамеее :ay:
Аватар
Leo Hug
В ятото

Мнениеот top4o » Сря Сеп 21, 2011 7:52 pm

Много жалко, че ще се разделяш с тях.
Куче което храниш те уважава повече от човек на които помагаш! Правете си изводите и се замислете преди да помогнете. При мен нямаше смисъл.
Аватар
top4o
Пчела майка

Назад към Чинчила