Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Говорилня за чинчили !

Re: Говорилня за чинчили !

Мнениеот rinusha » Съб Мар 23, 2013 10:45 pm

Бълхи могат да се внесат с талаша, сеното.Преди година-две се бях притеснила, че моите са завъдили гадинки, та тогава доста четох - според чуждестранни източници заради спецификата на козината им чинчилите не хващат бълхи, но въпреки това просто провери.
rinusha
Пчела майка

Мнениеот angel_girll » Пон Апр 29, 2013 4:31 pm

Здравейте, не знам дали тук е мястото ми да за този пост, но надявам се да ми простите ако съм сбъркала?
Каква е нормалната цена в търговската мрежа на една хубава здрава чинчила? Днес докато се разхождах из града минах покрай един зоомагазин и точно до витрината имаше клетка с чинчила и на етикетче с цена пишеше 35 лева. ?!?! Но до колкото ми е известно тези животинки не са в този ценови клас и... вече взех да се замислям да не би пък аз грешно да съм видяла и да е било 135лв.
Любовта е твърде велико чувство, за да бъде лично и интимно дело на всеки!
Аватар
angel_girll
В ятото

Мнениеот Akeli » Пон Апр 29, 2013 4:51 pm

Здравей! Знам за коя чинчила ми говориш, цената 35 лв е на клетката, а самата чинчила беше 100лв. След ужасното и положение съм молела да ми я продадат, но в магазина я държат и ми отказват, защото я искали като реклама.......
А тя е в такова ужасно състояние, че думи нямам. Утре ще се опитам да я снимам [mood_feelings_hurt.gif]
"I will always stand my ground..."
Аватар
Akeli
В глутницата

Мнениеот angel_girll » Пон Апр 29, 2013 5:07 pm

съжалих го това животинче :(
Аватар
angel_girll
В ятото

Мнениеот Koset0 » Пон Апр 29, 2013 7:41 pm

В магазините, цените /никакъв стандарт и качество/ са високи и няма да си купиш здрава чинчила. Аз имам снимки на една на Подуенския пазар, която нямаше козина отзад. [mood_feelings_hurt.gif]
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Пон Апр 29, 2013 7:50 pm

Прати ми я на пощата да я публикувам като новина :ab: Константин

Иначе за пазара в Подуене - май позамря търговията с чинчили - те ги внасяха от държави тип комшии на България и кой оцелее оцелее по 20-40лв на едро вървяха.
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Koset0 » Пон Апр 29, 2013 7:53 pm

50 лв продаваха сивите, за другите не съм много сигурен. Сега ще ги кача от телефона и ще ти ги пратя.

Виждал съм и здрави чинчили между другото, но домашно развъдени, така да го кажем. :ad:
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот Koset0 » Пон Апр 29, 2013 8:17 pm

Пратих ги във Фейсбук. Сега ще ги постна и в групата.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот angel_girll » Вто Апр 30, 2013 5:47 pm

Няма ли изобщо някаква институция в България където да може човек да се оплаче от безхаберното отношение на търговците към домашните любимци?!
Аватар
angel_girll
В ятото

Мнениеот Koset0 » Вто Апр 30, 2013 5:48 pm

И да има, помисли си дали ще ти обърнат внимание. :ad:
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот angel_girll » Вто Апр 30, 2013 5:55 pm

Да те за хора не обръщат внимание какво остава за животни, ама толкова ми е жал за тази чинчилка в този магазин в Нова Загора, а като знам 10 метра в страни има друг зоомагазин с морски свинчовци папагали зайчета там жената с какво желание се грижи за тях и как им се радва, а мъжа пък е ветеринарен лекар какво по-хубаво :)
Аватар
angel_girll
В ятото

Мнениеот Шери » Вто Апр 30, 2013 5:56 pm

И защо не я продават, харчат за нея, пък не искат пари, а са магазин? За жалост, това не е само с чинчилите а с всички животни. Колко кучета и котки, пък и хора убиваха, а виновниците са сред нас, та на лошо отглеждане ли ще обърнат внимание? Иначе в закона за защита на животните има някакви стандарти които трябва да се спазват, но основно за размерите на жилището. Може да се подаде жалба, но най-много да се изсмеят в лицето - това все пак е България.
Дейзи е много слабичка и много напомня на Арчи сега. Чак се плаша, то по - добре да нямаха деца. Сега и тя страда, че и е мъчно, на нас ни е гадно, а на всичкото отгоре и това. Да са живи и здрави те, пък деца и да нямат не е проблем. Въпреки, че толкова ги заобичах тези бебета, че просто ми е ужасно криво, поне да бях опитала едното аз да го отгледам, може би щеше да оцелее..
“Днес тълпата следва кокошия модел и помни само станалото между две хранения.”
Аватар
Шери
В глутницата

Мнениеот Akeli » Вто Апр 30, 2013 8:35 pm

Днес като нормален човек пак отидох в магазина , за да помоля магазинерката, да ми я продаде.... и да им обясня, че дори на мен да не я продават, никой няма да плати такава абсурдна цена за стандарт... но получих само грозни обиди по мой адрес и на животните ми..... [mood_feelings_hurt.gif]
Утре замислям, да отида с някой познат, и да го накарам той да влезе да пита и да каже, че има интерес....
Но се съмнявам на какъвто и да е успех..... [mood_feelings_hurt.gif]
"I will always stand my ground..."
Аватар
Akeli
В глутницата

Предишна

Назад към Чинчила