Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Говорилня за чинчили !

Re: Говорилня за чинчили !

Мнениеот top4o » Вто Фев 07, 2012 9:54 am

MediEVIL написа:И аз забелязах , че харесват едрия пясък повече! Дребния им влиза в очите.

:ay:
Куче което храниш те уважава повече от човек на които помагаш! Правете си изводите и се замислете преди да помогнете. При мен нямаше смисъл.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот top4o » Вто Фев 07, 2012 11:05 am

Съжалявам, че го копирам, но това са пълни глупости и се надявам някой да не го приеме на сериозно. Куче и чинчила да се сравняват! Как ще и дава плодове и кисело мляко! :bu: :ai:
Аз имах същият проблем с моето куче знам, че чинчила и куче не е едно и също но все пак, та го водих по лекари бях се побъркал, бях сменил почти всички възможни храни за кучета и т.н. но после се оказа, че е от храната просто ние му давахме от нашата храна, каквото ние готвихме, разбира се без подправки и сол и ядеше като лудо та мисълта ми е давай и сурови ядки корнфлеикс някакви сушени плодове съвсем малко хляб свежи плодове и зеленчуци ама измити много ама много добре за да няма нитрати и моят съвет е да и дадеш кисело мляко ама съвсем мъничко колкото да си близне то действа противоутровно заведи я на нов ветеринара и за второ мнение говори с хора който са имали същият проблем но са го разрешили успешно и най-вече ти пожелавам късмет дано ти се оправи чинчилата.
[mood_feelings_hurt.gif]
А ако проблема е със зъбите меки неща не се дават, защото чинчилата това само ще и навреди допълнително. Може само смлени гранули на кажа с малко вода - през спринцовка.
Куче което храниш те уважава повече от човек на които помагаш! Правете си изводите и се замислете преди да помогнете. При мен нямаше смисъл.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот Koset0 » Вто Фев 07, 2012 9:03 pm

top4o написа:Съжалявам, че го копирам, но това са пълни глупости и се надявам някой да не го приеме на сериозно. Куче и чинчила да се сравняват! Как ще и дава плодове и кисело мляко! :bu: :ai:
Аз имах същият проблем с моето куче знам, че чинчила и куче не е едно и също но все пак, та го водих по лекари бях се побъркал, бях сменил почти всички възможни храни за кучета и т.н. но после се оказа, че е от храната просто ние му давахме от нашата храна, каквото ние готвихме, разбира се без подправки и сол и ядеше като лудо та мисълта ми е давай и сурови ядки корнфлеикс някакви сушени плодове съвсем малко хляб свежи плодове и зеленчуци ама измити много ама много добре за да няма нитрати и моят съвет е да и дадеш кисело мляко ама съвсем мъничко колкото да си близне то действа противоутровно заведи я на нов ветеринара и за второ мнение говори с хора който са имали същият проблем но са го разрешили успешно и най-вече ти пожелавам късмет дано ти се оправи чинчилата.
[mood_feelings_hurt.gif]
А ако проблема е със зъбите меки неща не се дават, защото чинчилата това само ще и навреди допълнително. Може само смлени гранули на кажа с малко вода - през спринцовка.

И аз се шашнах, според мен се кефи на пише във всяка тема :ag:
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот top4o » Вто Фев 07, 2012 9:43 pm

Знам го от опит - Арчон като беше болна и и давах какви ли не лакомства меки, а то се оказа че това е още по - зле. Храната засяда между раните и така. Дава се само кажа във устата или мед да ближе от пръста. Кашата е топла вода с гранули натрошени и сено смесени. За да е по - вкусно лекарите позволиха във водата с която се прави кашата да се слага малко мед - половин малка лъжичка. Пиша го, защото знам какво е и колко е тежко и, че на всеки може да се наложи и да се вайка как да я храни. Също и увехнала маруля ми казаха да давам - преварена.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот Koset0 » Сря Фев 08, 2012 6:01 pm

Гадост, радвам се, че всичко се оправя сега :)
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот top4o » Сря Фев 08, 2012 7:11 pm

Офтопик:
Още е под наблюдение, винаги има оголени места. Казват, че не е нищо. Не знам вече - важното е, че се храни, но още е слаба.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот Koset0 » Сря Фев 08, 2012 8:50 pm

Стискам палци да се оправи. :ay:
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот top4o » Сря Фев 08, 2012 9:04 pm

Недей, че сега си нарани очето. :bu:
Офтопик:
Ако не сте виждали кравожадна чинчила елате във моя дом. Арчи е такава. :ai:
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот Dement » Сря Фев 08, 2012 9:58 pm

Какво ще рече кръвожадна? о.о напада да хапе ли? О.о
Аватар
Dement
В ятото

Мнениеот top4o » Сря Фев 08, 2012 10:46 pm

Не, яде хлебарки. Днес изяде една. Тя пропълзя по клетката им и Арчи я гони по всички етажи и хлебарката като влезе в клетката и ....Арчи я изяде. Много сладко си я хрупаше. А аз гледах на страни и не можех да повярвам. :bu:
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот MediEVIL » Чет Фев 09, 2012 1:01 pm

Е това само го бях чел!! Че чинчилите ядът насекоми. Браво. Това е много интересно.
Аватар
MediEVIL
В ятото

Мнениеот top4o » Чет Фев 09, 2012 1:17 pm

Офтопик:
Не съм я похвалила, скарах и се.... :ag:
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот Koset0 » Пет Фев 10, 2012 7:52 pm

Ох, по- добре че нямаме. Моите чинчили няма и да я забележат. :ag:
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот Leo Hug » Вто Фев 21, 2012 7:51 pm

Хихихи вижте какво намерих.
http://www.chinclub.ru/chinchilla/703-g ... chart.html
Чинчилките ми - Бела и Тимончо
Аватар
Leo Hug
В ятото

Мнениеот Koset0 » Вто Фев 21, 2012 7:55 pm

Leo Hug написа:Хихихи вижте какво намерих.
http://www.chinclub.ru/chinchilla/703-g ... chart.html

Супер е :ab:

Бела бременна ли е ?
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот Leo Hug » Вто Фев 21, 2012 7:57 pm

Ами аз така си мисля но нищо не е сигурно. На 5 януари си свършиха работата но не съм сигурен че Тимон е бил достигнал полова зрялост. Ако е станало тогава очаквам малко около 15 април :ag:
Аватар
Leo Hug
В ятото

Мнениеот Koset0 » Вто Фев 21, 2012 8:03 pm

Leo Hug написа:Ами аз така си мисля но нищо не е сигурно. На 5 януари си свършиха работата но не съм сигурен че Тимон е бил достигнал полова зрялост. Ако е станало тогава очаквам малко около 15 април :ag:

Много дълго носят тези диваци, ама като се родят са УНИКАЛНИ! :ba:
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот Dement » Вто Фев 21, 2012 8:03 pm

ами дай боже....макар че аз моето го чаках декември още а дойде януари...така че когато - тогава :ay:
Аватар
Dement
В ятото

Мнениеот ИНА » Вто Фев 21, 2012 8:32 pm

То е много по-добре,че носят по толкова,а не са като мишоците,че тогава щяхме в чудо да се видим с толкова много красоти.Но все пак затова се раждат оформени,окосмени и напълно развити.
Аватар
ИНА
В пасажа

Мнениеот Koset0 » Вто Фев 21, 2012 9:08 pm

ИНА написа:То е много по-добре,че носят по толкова,а не са като мишоците,че тогава щяхме в чудо да се видим с толкова много красоти.Но все пак затова се раждат оформени,окосмени и напълно развити.

smiley24
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот top4o » Вто Фев 21, 2012 9:09 pm

Даа, и аз си чакам чинчилката да роди след 3 месеца вече.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот ИНА » Вто Фев 21, 2012 9:13 pm

Ще ги чакаме с нетърпение,специално тях и ще стискаме палци,всичко да мине леко и спокойно.
Аватар
ИНА
В пасажа

Мнениеот Leo Hug » Вто Фев 21, 2012 9:27 pm

Хихи аз съм се объркал. Написал съм на 5 януари че е предполагам че е забременяла а то е 5 февроари :ag:
Има да си чакам още много дълго време но....колкото толкова :ab:
Аватар
Leo Hug
В ятото

Мнениеот rinusha » Сря Фев 22, 2012 9:05 am

Мойта Чичи този път прескочи едно раждане и слава богу.Ако пак беше родила 111 дни след последното вече щях да се притесня сериозно.Даже бях ги разделила с Кико около очакваната дата за раждане,за да не я покрие отново.Толкова страдаха милите,че като видях,че няма да ражда тогава ги събрах.Сега е тоооолкова дебела,че имам чувството,че ще се пръсне.Дано всичко мине както трябва.
rinusha
Пчела майка

Мнениеот Koset0 » Сря Фев 22, 2012 2:10 pm

rinusha написа:Мойта Чичи този път прескочи едно раждане и слава богу.Ако пак беше родила 111 дни след последното вече щях да се притесня сериозно.Даже бях ги разделила с Кико около очакваната дата за раждане,за да не я покрие отново.Толкова страдаха милите,че като видях,че няма да ражда тогава ги събрах.Сега е тоооолкова дебела,че имам чувството,че ще се пръсне.Дано всичко мине както трябва.

Ти го закъса, много плодовити твоите чинчили, моите пропуснаха сума ти пъти и ето, че вчера се родиха 3 бебета :ba: Заедно са от малко повече от година или точно от година. Мисля, че на тази дата я взехме или на 23, но от 26, вече са били двойка (погледнах в темата ми). Аз Чинчо и Беба деня преди раждането ги пусках, тя Беба ме буташе нещо, помислих си, че е време да роди. Беше много дебела и тя и се чудех как издържа, то направо все едно и беше релефен корема, имах чувството, че ще се пръсне, но не очаквах да роди 3 малки. Мисля, че и е за първи път, понеже преди не е раждала при top4o , а тя ми каза, че и преди това не е. Засега се справя много добре!

Два въпроса:
1. Много ли звуци издават чинчилите Ви като имат бебета? - Моите непрекъснато, нещо се целуваха там майката с едното бебе, пак пискаха.

2. По колко време трябва да се занимавам с тях дневно и как да ги вадя- едно по едно или и трите (струва ми се, че Беба ще пощурее, нищо, че днес докато обезопасявах клетката си излезе на разходка :ag: )?
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот Dement » Сря Фев 22, 2012 2:25 pm

Moите че едно си родиха и пак пискаше супер мн xD като го доближат и веднага Писук писук x3 да та...цвърчат си но предполагам, че защото така си общуват с големите..не че имат нужда от нещо (: иначе моя като беше на по-малко от 20 дена беше много плах...бягаше и се криеше веднага щом доближа клетката...за това и не съм го взимала много много като беше толкова малък....но след това си свикна и като видя, че аз нося храната и не правя нищо страшно н мама и тате и си свикна xD
Аватар
Dement
В ятото

Мнениеот Koset0 » Сря Фев 22, 2012 2:28 pm

Dement написа:Moите че едно си родиха и пак пискаше супер мн xD като го доближат и веднага Писук писук x3 да та...цвърчат си но предполагам, че защото така си общуват с големите..не че имат нужда от нещо (: иначе моя като беше на по-малко от 20 дена беше много плах...бягаше и се криеше веднага щом доближа клетката...за това и не съм го взимала много много като беше толкова малък....но след това си свикна и като видя, че аз нося храната и не правя нищо страшно н мама и тате и си свикна xD

Аз ги преглеждах дали всичко им е ОК, даже всеки ден по 1-2 пъти, те какви са сладички :D Като ги пусна им треперят опашлетата и отиват при мама и тате на топло и сигурно.Много цвъркат, джавкат моите :ag:
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот ИНА » Сря Фев 22, 2012 4:29 pm

Всички бебета писукат.Особено,когато мама ги е оставила за известно време и отиде при тях,то е голяма радост.С татковците също си общуват така.
Косе,взимай ги едно по едно,за да ти е по-спокойно на теб.Всеки ден ги пипай,за да се социализират и свикнат с хората.
Аватар
ИНА
В пасажа

Мнениеот Lila » Сря Фев 22, 2012 5:01 pm

Ина до каква възраст се водят бебета ?
Приятно е да си бълха в лъвска грива. Унизения лъв усеща, че го хапе това нищожно създание, а бълхата може да каже 'В мен тече лъвска кръв'
Аватар
Lila
В ятото

Мнениеот ИНА » Сря Фев 22, 2012 7:13 pm

Ами като всички и те си имат бебешка възраст до около месец,после стават деца за още месец и половина,тинейджъри за около месец и половина и навлизат в зряла възраст.Мъжките съзряват полово след четвъртия -петия месец,а женските с месец по-късно.
Аватар
ИНА
В пасажа

Мнениеот Lila » Сря Фев 22, 2012 7:20 pm

Да благодаря ти много :) човека от който купих моята ми каза, че на 5 месеца ( ние сме на толкова) още е бебе, но явно е гледал да ме склони да я купя, а аз докато я видях и нямаше какво да ми се говори повече
Приятно е да си бълха в лъвска грива. Унизения лъв усеща, че го хапе това нищожно създание, а бълхата може да каже 'В мен тече лъвска кръв'
Аватар
Lila
В ятото

Мнениеот ИНА » Нед Фев 26, 2012 7:52 pm

Здравейте приятели!
С радост искам да Ви съобщя,че вече си имаме и група за чинчилите във Фейсбук.
Много ще се радвам ако се присъедините и споделяме радости и трудности в отглеждането на тези прекрасни животинки.
Надявам се да си доставим много приятни и незабравими моменти,да си помагаме и съпреживяваме всичко свързано с тях.
https://www.facebook.com/groups/278016368934488/
Аватар
ИНА
В пасажа

Мнениеот Dement » Нед Фев 26, 2012 8:14 pm

Оу супер (: ! Пратила съм молба за присъединяване - Деница Трандева (: !
Аватар
Dement
В ятото

Мнениеот hamsterchee » Нед Фев 26, 2012 8:58 pm

И аз изпртих...и благодаря че ме вкючихте :ab: Може да нямам чинчилка, но ставам все по-голяма фенка на тези животинки :ba: и се надявам в близкото бъдеще да се сдобия, но първо трябва да се обмисли всичко докрай...и да заделим малко парички :ab: специално за нуждте на чинчилата...
Пъфии, винаги ще те обичкам миличко, много ми липсваш
Аватар
hamsterchee
В глутницата

Мнениеот Dement » Нед Фев 26, 2012 9:04 pm

Дам, доста трябва да се почете за тези животинки (: но те даряват с наистина голяма радост!
Аватар
Dement
В ятото

Мнениеот hamsterchee » Нед Фев 26, 2012 9:36 pm

Еми попринцип съм изчела всичко което пише във форума (и не само) за чинчилите (и не само за тях де), не никога не може да и напълно подготвен :ab:
Пъфии, винаги ще те обичкам миличко, много ми липсваш
Аватар
hamsterchee
В глутницата

Мнениеот Dement » Нед Фев 26, 2012 10:39 pm

И това е вярно, но е хубаво да си имаш едно на ум когато си вземаш такова животно (: все пак другата част от ученето е практиката - и далеч не е трудно, след като знаеш с какво се захващаш (:
Аватар
Dement
В ятото

Мнениеот MediEVIL » Пон Фев 27, 2012 11:18 am

Аз изпратих заявка за присъединяване. Dilyan Vasilev Съм :)
Аватар
MediEVIL
В ятото

Мнениеот ИНА » Вто Фев 28, 2012 5:50 pm

Аз също не съм наясно за очето,но нека продължим тук.
Аватар
ИНА
В пасажа

Мнениеот rinusha » Вто Фев 28, 2012 7:16 pm

Чичи днес е родила три божествени бебенца :ajatki:
rinusha
Пчела майка

Мнениеот Dement » Вто Фев 28, 2012 7:24 pm

Честитки да са ви! И снимки задължително! <3
Аватар
Dement
В ятото

Мнениеот Akeli » Вто Фев 28, 2012 7:25 pm

:sunny: Честито, обаче искаме снимки :sunny:
"I will always stand my ground..."
Аватар
Akeli
В глутницата

Мнениеот Koset0 » Вто Фев 28, 2012 8:44 pm

Честито Ринушке :sunny:
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот Koset0 » Съб Мар 03, 2012 2:56 pm

Аз имам един въпрос. Мога ли да пускам малките с майката и бащата на разходка и къде да ги слагам, докато им чистя- при тях е пясъка или може отделно?
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот MediEVIL » Нед Мар 04, 2012 12:58 pm

Малките не ги пускай. Малки са на размер ще се тикнат някаде и нямат изкарване.
Аватар
MediEVIL
В ятото

Мнениеот Dement » Нед Мар 04, 2012 2:04 pm

Koсе аз мойте като им чистя ги слагам в една транспортна чанта сега като са с бебо, че дето вика медийвъл дребно е и тикне ли се някъде и край :/ в някаква клетчица или нещо такова и си окей.
Аватар
Dement
В ятото

Мнениеот Koset0 » Нед Мар 04, 2012 4:59 pm

Аз ги пусках и петте в коридора вчера. :ajatki:
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот top4o » Нед Мар 04, 2012 5:11 pm

Имаш лс!
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот Lila » Чет Мар 29, 2012 9:53 pm

Така, знам че тази тема не най-подходящата да ви питам как се трепят мравки, но пиша тук, защото има нещо общо с чинчилите ми :) Та така, живея в къща и в хола, където ми стоят чинчилите от вчера насам имам нови домашни любимци, които не мога да ви опиша как си щъкат по теракота, явно гадовете ( да не се обиждат хората, които си отглеждат мравки) някак си са пробили бетонната стена, и са си влезли от градинката в холчето, защото е на първия етаж :) оставям на страна факта, как от примерно от 10 снощи, днес ги намерих около 200 и как ни дълбаят стеничката. Обръщам се към вас за съвет, защото мисля е по - правилно, най-лесно ми е да купя "Райд" или нещо подобно, но ме притеснява, дали няма утре примерно като пусна децата на разходка и те да се райднат на бързо....опитах вече метода на бабите с оцет, защото по логиката, че клетката се почиства с оцет, няма да има влияние над чинчилаторите :) но единственото, което постигнах е невероятния полъх на некъпан циганин и бонус поне 20 поколения на моята домашна мравчена ферма, днес може би са очаквали от мен да им изпека сладки и да им налея чаша вино, но аз ги разочаровах като им направих разходка из вътрешностите на прахосмукачката :) Благодаря предварително на хората с идеи :)
Аватар
Lila
В ятото

Мнениеот MediEVIL » Чет Мар 29, 2012 10:00 pm

хахаха Направо ме разби :) Така яко обесняваш. Ами първо замаска на стената после Райд, но чинчилаторите може да поемат верно от него... А тука мойта мацка , каза че има тебешир за мравки. Уж бил безвреден, но питай. Бил много сполучлив. Бягали много от него ,където надраскаш.
Аватар
MediEVIL
В ятото

Мнениеот top4o » Пет Мар 30, 2012 8:56 am

Ползвала съм тебешир за хлебарки. Вярно е, че се махат, но лично в нас, след 3 -4 месеца отново дойдоха. Защото нали живея в блок и там, трябва всички съседи да го направим, ама не някой не искат. Дори гъсеници имаше по едно време за около 1 месец преди две години.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот top4o » Пет Мар 30, 2012 9:20 am

Малко, за самите чинчили. Един въпрос имам - Сигурно сте разбрали, че Арчина има хрипове в един дроб. Лекуваме я, но ми казаха, че или е от талаша или от това, че сестра ми чисти клетката с препарати, а не с оцет, за да не мирише къщата. Да питам подробно как да мия клетката? Още въпрос - талаш за нея - забранено, алергии предизвиква, ясно. Няма проблем. Но какво да ползвам. Взех талаш, защото топчо като беше бебе ползвах дървени трупчета едни такива, пишеше, че стават за чинчили ама, на. Разраниха му кожичката. Сега не знам какво да ползвам. Миналите стопани на Арчи ползвали памперси кучешки, но не знам до колко е удачно. :bu:
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот Lila » Пет Мар 30, 2012 11:37 am

Мерси за съвета, ще опитам с тибеширчето, а аз лично ползвам пилети, тоест пресования талаш, много по-лесно ми е с него, но с MediEVIL свигнах ме до извода, че е малко по-скъпо, а има още една опция, която мога да ти предложа в един руски саит го видях, вместо дървени истории, ползват котешка тоалетна, която няма нито аромат, нито добавени химии, преди като бях приютила една котка в дома си, купувах такава и си спомням, че имаше освен мацета и гризачи на нея нарисувани. А лекаря, който ти забрани да ползваш талаш, не ти ли каза с какво да го смениш ?
Аватар
Lila
В ятото

Мнениеот top4o » Пет Мар 30, 2012 11:55 am

Каза ми, само да махна талаша.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот Lila » Пет Мар 30, 2012 2:20 pm

Сега не мога да се сетя точно, кой беше писал тук из форума, че е сложил кърпи на пода, защото не ги държал в клетката, смисъл има ли клетка, но била постоянно отворена, освен това да опиташ, защото не мисля, че е удачно без нищо да са, все пак акитата ок, но като пишкат, но не изсъхва веднага и им трябва само веднъж да минат и едно, че ще са мокри, друго че няма да ухаят добре, но изчакай другите да видят и те разсъжденията и да те посъветват, защото аз съм новак, а другите ветерани. А иначе как са те и как си ти?
Аватар
Lila
В ятото

Мнениеот MediEVIL » Пет Мар 30, 2012 3:16 pm

А тея дървените пелети, какво за тях за чинчилчето , че не разбрах ? Алергия и от тях ли има ? Защото каза само за талаша ?
Ползвай дървени пелети.
Аватар
MediEVIL
В ятото

Мнениеот top4o » Пет Мар 30, 2012 5:27 pm

Люспят им се краката от тях. Затова не ги ползвам.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот Lila » Пет Мар 30, 2012 6:22 pm

Странно, ами по тази логика, трябва да ги държиш без постелка така ли ?
Аватар
Lila
В ятото

Мнениеот top4o » Съб Мар 31, 2012 9:26 am

Да, ама Арчи като пишка и после събаря храната, там, после я яде от там, и накрая спи там. Блак! Ако може да ми препоръчате нещо по - меко, ще е добре, но да не е талаш.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот rinusha » Съб Мар 31, 2012 1:25 pm

Мисля,че дървените пелети не са подходящи - когато се намокрят (напишкат) те се разпадат на много ситен талаш и пак ще създават проблем.Обичайните котешки тоалетни (силикатни и бентонитни) също не са удачни.Остава варианта на гранулите от царевичен кочан или ето тази хартиена постелка:
http://chovatel.com/eshop/image/asancat10llogo.jpg
rinusha
Пчела майка

Мнениеот Koset0 » Съб Мар 31, 2012 11:54 pm

Лила, и при нас се появиха мравки, но в хола. :ai:
Кажи как се справи с тях, ако си се? За 1 път имаме. Там не им е разрешено да влизат на чинчилите.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот top4o » Нед Апр 01, 2012 10:32 am

Ако си в блок трябва да го направите всички, защото при всички отрови временно ще изчезнат, отивайки у съседите ви, а от там след като и те напръскат или ползват тебешира, ще дойдат пак у вас... За това аз не съм се отървала от хлебарките, а техния брой си се увеличава и увеличава все повече. И това само защото съседите не искат да пръскаме заедно. Виждам поне 4-5 на ден.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот rinusha » Нед Апр 01, 2012 11:15 am

За хлебарките чудесна работа върши фронтлайн - изпитано е в 16-етажен блок.Напръсках само веднъж и докато живях там около 4г не се появи нито една повече :ay: На тази далавера ме открехнаха колеги,живеещи в студентки град - единственото средство,което ги спаси от напастта на хлебарките :ag:
rinusha
Пчела майка

Мнениеот top4o » Нед Апр 01, 2012 11:55 am

И при нас е изпитано, но няма успех. Изпробвано е всяко нещо на пазара.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот rinusha » Нед Апр 01, 2012 12:16 pm

top4o написа:И при нас е изпитано, но няма успех. Изпробвано е всяко нещо на пазара.

Как напръскахте с фронтлайна и кой вариант използвахте(разтворена пипета или спрей),комбо или обикновения вариант?До сега не се е случвало някой да каже,че не върши работа за хлебарки.Против бълхи и кърлежи вече много хора казват,че не работи,но срещу хлебарки е безотказно.Поне до сега
rinusha
Пчела майка

Мнениеот top4o » Нед Апр 01, 2012 2:17 pm

Разтворена пипета и спрей и двете. Комбо.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот Koset0 » Нед Апр 01, 2012 2:18 pm

Деси, в моя вход има 2 апартамента, няма да е трудно да се напръска, но мисля, че само при нас са. Днес има 2-3, дано са си тръгнали.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот Lila » Пон Апр 02, 2012 8:19 am

Имам апартамент, който е на 6-тия етаж, там мравките влизаха през терасата и имах само аз....а Коце сега да ти кажа понеже не можах да намеря въпросния тебешир, защото не се продавал вече, така ми казаха от аптеките, в които ходех, та направих следното. 1-во вдигнах клетката на по-високо, не така както стоеше, 2-ро имах ароматизирани чували за боклук и тях махнах, и 3-то сложих по лайсната от където излизаха мравките памук, напоен с оцет и намаляха, но преди това минах с един препарат теракота, който мирише на лавандула, това не им понася като миризма и така, все още не съм ги делийтнала напълно, но има напредък :) а за хлебарките, лятото се оплакваха съседите, че имат хлебарки, които влизат от сифоните на баните им, но в моя апартамент нямаше, може би защото от 3 години никой не живее там, ходи се от време на време и няма какво да ги привлече, като храна и отпадъци, защото колкото и да чистим, нали знаете че все някъде попадат миниатюрни парчета, които ние не долавяме, за разлика от тях и си спомням, че те викаха фирма да пръска, но миришеше адски зле поне 2 дни, но се справиха, но както каза rinusha, трябва всички да го правят :ay:
Аватар
Lila
В ятото

Мнениеот top4o » Пон Апр 02, 2012 11:24 am

Е, да, но пък при нас всикчи страдат от тях, но са мн твърдоглави, и не искат да се напръска едновременно. Защото ние само си местим хлебарките от едните при другите.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот Koset0 » Пон Апр 02, 2012 4:47 pm

Аз мислех, че при нас идват от терасата, Лили и под шкафовете. Сложих сол и имаше 2-3 само. Днес баба ми се занимавала с цветята и на перваха в хола съм насадил декоративни теменужки, едната била с жълти листа и баба ми тръгнала да полива. Като дигнала саксията, отдолу имало цяла колония мравки ! Ужас ! Нямам си и представа как сме пренесли царицата. Бих я пуснал навън с няколко работнички ако си бях дошъл по- рано от училище и не ходих при ветеринаря, Убила ги е, каза.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот Lila » Пон Апр 02, 2012 8:40 pm

Да но все пак внимавай, защото си правят няколко колонии и мак се размножават.
Аватар
Lila
В ятото

Мнениеот Koset0 » Вто Апр 03, 2012 3:47 pm

Внимаваме.. От къде пък се появиха на 3 етаж... :bu:
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот Lila » Вто Апр 03, 2012 11:23 pm

аз ти казвам на 6-тия имах ме :) ти за 3-ти питаш, те след Чернобил станаха алпинисти ;)
Аватар
Lila
В ятото

Мнениеот val4o99 » Сря Сеп 05, 2012 6:43 pm

Здравейте и от мен!Моята история е тази: За 13-я ми рожден ден, моите приятели ми подариха чинчила.Беше мъжка, кръктихго Чочо.Той живее в една малка и тясна клетка.Преди няколко дни реших да направя, голяма клетка.Днес клетката е седем етажна, трябва да сложа мрежа и да закова дъски за гръб.Чочо си търси приятелка, ако имате някаква информация ще ви бъда много благодарен.
Аватар
val4o99
Животинче с въпрос

Мнениеот Koset0 » Чет Сеп 06, 2012 8:25 pm

Честито :) Относно приятелката- аз имам едно свободно момиченце, пиши ми :) На 6 месеца и нещо е.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот top4o » Чет Сеп 06, 2012 8:44 pm

Само, че ако ще вземеш такава чинчилка на възраст, изчакай малко да стане поне на 7 месеца и нещо според мен.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот Koset0 » Чет Сеп 06, 2012 8:47 pm

Деси, защо ? Вече са достатъчно големи. Хората събират женски на по 2 месеца и мъжки на по 2 години. :ag:
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот top4o » Чет Сеп 06, 2012 8:50 pm

Хората могат да си правят каквото искат, аз казвам какво е разумно според мен. Сега като ги събрах, ами мога да ти кажа, че не и е много конфортно на дейзи. Аз лично ще чакам да стане на поне 8 месеца, защото искам да може да отгледа здрави, нормални деца, не да има усложнения. Тя самата е дете, как да има деца. То и дете на 14 15 може да роди, ама не е правилно, нали?
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот Koset0 » Чет Сеп 06, 2012 8:53 pm

Е така е, но те си преценяват кога да пуснат на мъжкия. Пък и след 6 месеца бременността не мисля, че е рискована ?
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот top4o » Чет Сеп 06, 2012 8:58 pm

Еми зависи от мъжкия, при топчо няма измъкване без моя намеса. Така че, съм преценила така за правилно. Някъде колкото дейзи беше топчо като го събрах с беба и знаеш какво стана, така че, не бързам.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот Koset0 » Чет Сеп 06, 2012 9:01 pm

Права си, при мен на 2-3 срещане станаха двойка. Ами да ти кажа, и аз си пазя чинчилчето (сестрата на Дейзи) от Чинчо, като ги пускам всичко заедно, просто я следя, както и него. Не и посяга, но чук за такива случаи, така че внимавам.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот top4o » Чет Сеп 06, 2012 9:06 pm

Ами първо се правят на света вода ненапита, ама после дейзи като почна да му се качва а той милия бяга от нея, и накрая почна да си отмъщава и направо по едно време легна на една страна, и чак ме уплаши а той ми се зъби и пищи и направо едвам съм го извадила. Знам, че искат да са заедно, ама нека си имат уважението все пак. Аз винаги съм му се карала дори и преди с арчи пак съм му се карала понякога, защото не смятам, че е редно.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот top4o » Пет Сеп 21, 2012 2:09 pm

Здравейте пиша със въпрос, пък и ще съживим темата. Това дали може да се ползва за нашите чинчили - http://www.miazoo.com/show-%C1%EE%ED%E1 ... .html/1836
За подсилване на имунната система, най-много това ми харесва.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот top4o » Пет Сеп 21, 2012 2:11 pm

Арчи е имала паразити така че ме интересува и още нещо. Мога ли да ги обезпаразитявам с това http://www.miazoo.com/show-%CF%F0%EE%F2 ... .html/1466 пише че е за живтони над 300 грама мисля че и двамата си ги имат.
Другия вариант е това - http://www.miazoo.com/show-Beap-D-Cl-Di ... .html/1071
Кое да взема?
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот top4o » Съб Сеп 22, 2012 8:47 am

Някой спи ли така освен Беба -
download/file.php?id=20322
Ами дъщеря и разбира се.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот top4o » Съб Сеп 22, 2012 9:12 am

Между другото ако видите Дейзи ще я сбъркате с беба, вече съм сигурна, че ще стане нейно копие. Като изключим розовия нос всичко е същото. Муцунката става все по широка като на беба, нищо, че нослето се показва през решетките, но в момента лицето и е по-широко от на топчо, а има още на къде да расте. Краката и лапите, също са по-големи. Ушите са доста продълговати, но не са толкова широки като беба. Спи като нея, заема същите стойки и може много дълго време да седи на два крака гледайки те. Очите са огромни, но и изписани като на Беба. Гризе решетките което топчо никога не прави. Абе същинска Беба си е, розовия нос, обаче в случая е + защото, иначе ще почна да и викам беба, от объркване. Козинката е лекооо по светла, но много леко.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот DidsHelp » Съб Дек 29, 2012 5:56 pm

Миналата Коледа ми бяха подарили чинчила. Изглеждаше много добре охранена, изкъпана... Но първата вечер сама си написа черните точки. Не знаех какво да правя и за това я бях пуснала да тича из апартамента.
Докато спях си подадох ръката, и на сутринта бях ухапана, и от пръста ми течеше кръв! Вкарах чинчилата в клетката-и ако щете вярвайте, видях как тя сама си отваря и си бяга. Преодолях го.
На втория ден, дори не пуснах СОТ-а защото тя припкаше напред назад, сякаш някои я гони. Отидох в зоо магазина и ме посрещнаха с думите-чинчилата ли искате да върнете? Бях шокирана защото не знаех от къде те знаят че чинчилата е у мен. Попитах винаги ли Бобо е създавал такива проблеми, те самите казаха че той е излизал и е трябвало да местят секции заради него. Взех храната, пясъка и тръгнах.
До ден днешен той си седи пуснат из къщата и само когато ходя до други страни кисне в клетката която е окована с тел... Какъвто и да е Бобче аз пак ще си го обичам... :ay:
DidsHelp
Животинче с въпрос

Мнениеот MediEVIL » Пон Дек 31, 2012 3:12 pm

Е това е интересна история ! :) А свикна ли с тебе след толкова време ? Идва ли сам ? Ака ли много ? Прибира ли се в клетката сам, като иска да яде и да пие вода ???? Прави ли много бели ? Гризе ли всичко :) ????
Аватар
MediEVIL
В ятото

Мнениеот Koset0 » Съб Яну 12, 2013 11:14 am

Търся информация за дохранването на чинчилчета, ще е прекрасно, яко някой има опит и може да сподели. :ab:
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот rinusha » Съб Яну 12, 2013 6:35 pm

Koset0 написа:Търся информация за дохранването на чинчилчета, ще е прекрасно, яко някой има опит и може да сподели. :ab:

viewtopic.php?f=277&t=14597
rinusha
Пчела майка

Мнениеот Koset0 » Съб Яну 12, 2013 9:28 pm

Много ти благодаря! :ab:
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот jesit092 » Вто Яну 15, 2013 3:32 pm

Здравейте, знаете ли някой добър човек да подарява чинчила без значение пола и възрастта?
jesit092
Животинче с въпрос

Мнениеот Шери » Пон Яну 28, 2013 10:24 am

Чинчилките като цена не са скъпи, вече може да се намерят и за 40 лв. Ако искаш да си вземеш такова животинче, обаче е добре да знаеш, че самата им издръжка не е е евтина. Хубавата и голяма клетка, ще струва пари, качествените гранули вече са по 10 лв, няма и един килограм. Пясъка също струва пари. Има и по евтини, за отглеждане гризачи. Все пак, ако искаш чинчила може да се намери и такава подаряваща се. Аз те съветвам, обаче хубаво да си помислиш. Те не са много гальовни, крехки животинки са, а и е по-добре да живеят по двойки.
“Днес тълпата следва кокошия модел и помни само станалото между две хранения.”
Аватар
Шери
В глутницата

Мнениеот Koset0 » Пон Яну 28, 2013 10:37 am

Разходите по закупуването на самата чинчила са най- малко като цяло. Поне аз не мисля, че някой ще ти подари, ако не можеш да си купиш чинчилата, да не говорим за хубава храна, клетка, пясък и ветеринарни разходи. Добър човек, за мен, е човек, който ще намери грижовни стопани на чинчилата си.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот meri » Пон Яну 28, 2013 10:48 am

Офтопик:
Деси,добра дошла отново. :ax:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот кики » Съб Мар 23, 2013 6:32 pm

Имам един въпрос ако е възможно някои да ми отговори ще е добре: Чинчилите могат ли да имат бълхи???
Какви са симптомите ? моята чинчила скача като луда все едно се опитва да хване паразита или я сърби .
Ако има c какво да ги махна,много е важно?
Аватар
кики
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Съб Мар 23, 2013 7:21 pm

Това се вижда с Просто око :ab: ровиш с пръсти и гледаш :ab:

Между козината на животното бързо се вижда какво има и дали са бълхи.
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот кики » Съб Мар 23, 2013 9:16 pm

zoomaniak написа:Това се вижда с Просто око :ab: ровиш с пръсти и гледаш :ab:

Между козината на животното бързо се вижда какво има и дали са бълхи.

благодаря много :ab:
Аватар
кики
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Съб Мар 23, 2013 10:02 pm

Все едно да питаш дали твой роднина има въшки. Взимате един гребен и за 15 минути ровене се разбира всичко :ab:
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот asensi_85 » Съб Мар 23, 2013 10:05 pm

Ако има бълхи откъде е възможно да ги е хванала? Чинчилите това им е основното задължение - да скачат :)
Аватар
asensi_85
В ятото

ПредишнаСледваща

Назад към Чинчила