Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Изготвяне на Български Чинчила Фен сайт

Изготвяне на Български Чинчила Фен сайт

Мнениеот Vilik » Пон Яну 28, 2008 9:20 pm

Здравейте,

идеята ми е да се хванем всички по-заинтересувани от тези наистина интересни гризачи и да систематизираме информацията в един сайт с всичко както си му е рода, снимки , съвети , споделяне на опит и тн.

Кой е готов да помогне?

(Дано не прозвучи темата като реклама на нещо още не създадено, но все си мисля ,че при толкова любители на животните ,все ще има ентусиасти за създаването на нещо полезно :wink:
Vilik
Животинче с въпрос

Re: Изготвяне на Български Чинчила Фен сайт

Мнениеот ZaZiUiLo2 » Пон Яну 28, 2008 9:29 pm

Vilik написа:Здравейте,

идеята ми е да се хванем всички по-заинтересувани от тези наистина интересни гризачи и да систематизираме информацията в един сайт с всичко както си му е рода, снимки , съвети , споделяне на опит и тн.

Кой е готов да помогне?

(Дано не прозвучи темата като реклама на нещо още не създадено, но все си мисля ,че при толкова любители на животните ,все ще има ентусиасти за създаването на нещо полезно :wink:
А защо това да не се направи като част от зооманиа? Разбира се ако зоо е съгласен :)
Съни :ba:
Аватар
ZaZiUiLo2
В пасажа

Мнениеот Vilik » Пон Яну 28, 2008 9:33 pm

Еми и това е вариант , но просто ми се ще да е по-просторно от тази една страница, която е в момента :wink: и да бъде постоянно обновявана и тн. аз имам времето и желанието търсят се съмишленици пък под каква форма ще е всичко това е в процес на обсъждане :smile:
Vilik
Животинче с въпрос

Мнениеот ZaZiUiLo2 » Пон Яну 28, 2008 9:35 pm

Ами това може да е отделен раздел.. Аз това исках да кажа но се замислих за друго нещо и написах друга дума :wink: . Както и да е.. Но в този раздел могат да се качват статии на потребители от форума... А и така няма да гоства много усилие за да бъде намерено инфото...
Съни :ba:
Аватар
ZaZiUiLo2
В пасажа

Мнениеот Vilik » Пон Яну 28, 2008 9:40 pm

Аз инфо съм намерил колкото щеш... просто повечето е на немски да речем и трябва да се хвана да го преведа, но преди това ми се ще да има яснота как да процедираме със сайта :wink:
Vilik
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пон Яну 28, 2008 10:12 pm

Обикновенно действаме така:
Отделям категория за инфото...то се натрупва там - става еди колко си броя статии примерно над 50 и започваме да градим сайт...отделен...може и към зоомания може и на платени места....

Зависи как ще се формира екипа и накъде ще има единомислие...?
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Vilik » Пон Яну 28, 2008 11:00 pm

Еми хайде да видим кой ще прояви интерес и тогава ще коментираме пак :wink:
Vilik
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пон Яну 28, 2008 11:08 pm

Еми аз - малко ли е :lol:
То всеки може да търси инфо - стига да иска...
Но не всеки вади инфото от опит и практика :smile:

Преядох........
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Vilik » Сря Яну 30, 2008 2:29 am

Еми сам си отговорил на въпроса ми защо да изчакаме ... просто да се появи още някой горд собственик да заяви готовност за малко работа :smile:

Иначе писах преди малко на общо взето най-големия немски сайт за чинчили дали ще ми разрешат да преведа някои от материалите им, просто искам всичко да е точно не просто copy-paste :wink:
Vilik
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Сря Яну 30, 2008 9:12 am

Добре правиш...
Познавам още собственици на чинчили...но надали ще пропишат тук...във времето ще приобщим още - спокойно това става постепенно...
Дръж ме в течение...

Ето ти 2ма собственици от раз...

http://www.zoomania.org/forum/profile.p ... e&u=100808

http://www.zoomania.org/forum/profile.p ... e&u=100225
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот ogun » Пет Фев 01, 2008 10:40 pm

Az sum gotov da pogna s kakvoto moga
Imam poznaniq po HTML i CSS i ako ste pravite otdelen sait moga da pomgna Za pove4e info mi pishete na ogun_10@abv.bg
ogun

Мнениеот Vilik » Пет Фев 01, 2008 10:52 pm

zoomaniak и ogun,

радвам се , че приемате така присърце темата , тези дни бях малко зает , но от утре задвижвам въпроса . Иначе това http://www.chinchilla-lexikon.de/index.shtml е въпросната немска страница , свързах се с админа и няма нищо против да взаимстваме с полезна информация , за съжаление са доста по-напред от нас отвъд граница , но ще направим всичко възможно да ги стигнем :lol:
Vilik
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пет Фев 01, 2008 11:09 pm

Както решиш - инфо да има - другото лесно......
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот barbie045 » Съб Мар 29, 2008 2:02 am

Здравей те! Аз се казвам София и днес се регистрирах в този прекрасен сайт.Имам чинчила от 1 година и мисля, че имам достатъчен опит, но не идеален :ab:
Относно сайта аз подкрепям.В моя символичен сайт има доста неща за чинчилите, но имам още да ги обработвам.Който иска може да го посити ето го и него http://www.barbie045.piczo.com :ad: :ba: :ah:
barbie045
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Съб Мар 29, 2008 9:01 am

В моя символичен сайт има доста неща за чинчилите

Може ако има статии да ги дадеш да ги пуснем в сайта - или тук - добри снимки имаш - кефят - радвам се че си сред нас - общувай и добрувай :ay:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот barbie045 » Съб Мар 29, 2008 9:09 pm

zoomaniak написа:
В моя символичен сайт има доста неща за чинчилите

Може ако има статии да ги дадеш да ги пуснем в сайта - или тук - добри снимки имаш - кефят - радвам се че си сред нас - общувай и добрувай :ay:

Благодаря за поздравенията.Много, ама много се развам, че има хора, които толкова много обичат чинчилите и им се разват, и то на едно място.Аз в доста сайтове съм се регистрирала, ама там никой не ти отговаря и е скучно.Тук е много приятно, но все още не съм опознала добре сайта. :ab:
barbie045
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Съб Мар 29, 2008 11:19 pm

Тук е много приятно, но все още не съм опознала добре сайта.

радваме се - общувай с нас и не само на тема чинчили и се радвай на всичко
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Fantango » Пет Апр 25, 2008 5:33 pm

хора и аз сам навит снимки бол имам и малко инфо пишете и да го сторим ако не е сторен ве4е :ag: :ag: [friendship.gif]
Fantango
В стадото

Мнениеот j0nny » Съб Сеп 05, 2009 4:25 pm

Аз мога да ви помогна с техническата част, ако имате нужда (PHP/PERL/FLASH/JAVA/HTML/MYSQL)
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот andaluz » Съб Сеп 05, 2009 4:56 pm

Как съм пропуснала тази тема [smile3537.gif]

Идеята е супер :ay:

А сега да споделя малко собствено мнение на базата на ровенето ми по испанските форуми.

Първо основно правило на такъв специализиран форум е админа/ите да имат много, ама наистина много знания и опит. Освен това трябва да са хора супер сериозни и постоянни. Например испанският сайт за чинчили е направен от една група от 7 официално регистрирани развъдника на чинчили. Това предполага, че инфото, което се пуска е предварително прегледано и ако е било необходимо редактирано. Другото, което е техният сайт си има форум. Влизат хиляди любители-собственици, споделят опит, но имат и купища въпроси естествено. Точно там е мястото на един професионалист да си каже тежката дума. Има не 1 или 2 теми в които въпросните 7 човека дискутират публично даден проблем.
За жалост в БГ има много малко и оскъдно инфо/мое мнение/ за тези симпатяги чинчилките. Повечето неща се учат от уста на уста и ви уверявам, че не всеки съвет е правилен. Това животно вече е достатъчно добре разпространено в нашата страна като домашен любимец и мисля е наболял момента за подобна организация и форум. Веднага мога да ви посоча 2 наши съфорумци, които имат достатъчно знания, а подобни хора сигурно са поне десетки в рамките на страната.

П.п. Видях, че темата е на почти 2 години, което ме вкарва в размисли относно сериозността на хората, трудността при реайлиза на една подобна идея......, но дано все пак някой се захване здраво.
Винаги може да разчитате на мен за превод :ay: , а защо не и да задавам вашите въпроси в испанския форум, ако тук не се намери отговор. :ay:
Когато порастне, малкото на маймуната става маймуна, прасенцето става свиня, магаренцето става магаре, козлето - козел и т.н. Човекът е единственото същество в природата, чийто деца, когато порастнат, могат да се превърнат в едно от гореизброените животни.
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот yolity » Нед Сеп 13, 2009 4:29 pm

здравейте , и аз си имам чинчила женска :aa: и е супер яка много ми е добра много я обичакам :bp: :ajatki: :ba:
yolity
Животинче с въпрос

Мнениеот yolity » Сря Апр 06, 2011 8:23 pm

бих искала да помотна ако мога ще съдействам :sunny: :sunny: :ah: :bs: :ap: :bs: :ay: :ay: :ay: :ay: :ay: :ay: :ay:
yolity
Животинче с въпрос

Назад към Чинчила