Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Чинчила - дилема

Чинчила - дилема

Мнениеот Lila » Чет Фев 16, 2012 10:33 am

Здравейте , аз съм нов потребител в този сайт и се регистрирах защото прочетох доста интересна информация и мнения, та така, и правя тази тема, защото не успях да намеря нещо из старите теми. Искам да ми дадете съвет, реших да си купя чинчила, но съм пред голяма дилема, защото всички мъничета, които ми харесват да далеч от мястото на което живея и е много трудна доставката на животни в момента, защото много фирми не извършват тази дейност, а и по това което четох имат забрана куриерските фирми да превозват живи или мъртви животни, както и да е... та колебанието ми е дали да купя животинчето от зоо магазин или да изчакам да се появи чинчила, която е гледана и родена в домашни условия?! Благодаря предварително :)
Приятно е да си бълха в лъвска грива. Унизения лъв усеща, че го хапе това нищожно създание, а бълхата може да каже 'В мен тече лъвска кръв'
Аватар
Lila
В ятото

Re: Чинчила - дилема

Мнениеот Leo Hug » Чет Фев 16, 2012 3:07 pm

По добре е да си вземеш домашно гледана защото ще ти кажат точна възраст и сигурно ще ти дадат родословие. В зоомагазините понякога или лъжат или не знаят възрастта на животинчето :ay:
Чинчилките ми - Бела и Тимончо
Аватар
Leo Hug
В ятото

Мнениеот Антъни » Чет Фев 16, 2012 3:17 pm

Здравей!

Доста куриерски фирми не транспортират животни поради причината, че след като ги доставят доста от тях не са в добро състояние и хората слагат вината на куриерската фирма... Но по някога няма такъв риск, ако човекът, който изпраща даденото животно го подсигури. Най-добрият вариант чрез транспортирането е автобус
Силно ти препоръчвам да си вземеш домашно развъдена чинчила, защото от зоо магазините често животните са болни, с вродени дефекти, а и възрастта не е точна.
Разгледай в „Представяне" и можеш да немериш чинчила, която търсиш!

Поздрави
Аватар
Антъни
Животинче с въпрос

Мнениеот Leo Hug » Чет Фев 16, 2012 3:33 pm

Ето виж тази тема може да си харесаш....то сега преди 3 се роди 1 бебе може да ти хареса, е ако някой не си го е запазил вече...Ина е най-добрият стопанин с чинчили и ти препоръчвам да се допитваш и до нея. Ето я и нейната тема viewtopic.php?f=204&t=7586
Чинчилките ми - Бела и Тимончо
Аватар
Leo Hug
В ятото

Мнениеот Dement » Чет Фев 16, 2012 3:59 pm

Принципно и аз имам малка чинчила но ще може да се взема след поне още месец (:
Аватар
Dement
В ятото

Мнениеот MediEVIL » Чет Фев 16, 2012 5:46 pm

Аз също имам чинчилки за продан :) Ако някой иска имам женско и мъжко. След 2 месеца са готови.
Аватар
MediEVIL
В ятото

Мнениеот Lila » Пет Фев 17, 2012 3:25 pm

В крайна сметка какво се случи да ви разкажа на бързо, вчера след като пуснах темата се получи така, че една чинчилка от Варна, домашно гледана са се отказали от нея, хората които я бяха капарирали и ми се обадиха да ме питат дали все още я искам :) Та така :) сега домашния ни зоопарк се сдоби с мъжка чинчила, тъмно сива с бяло коремче:) на 5 месеца и аз си я кръстих Таз, защото начина по който разучаваше хола ми напомни на Тазманийския дявол от детския филм. Виждам я че е малко стресирана още, в началото търсеше къде да се скрие, после почна да обикаля и да разглежда, беше я страх от мен, но днес като я пуснах и си вършех там нещо и почна да идва при мен е не се застоява, но скъсява дистанцията, дайте съвети как да я отпусна напълно, а и между другото когато излизах от стаята, понеже трябваше да тръгвам на работа и издаде звук все едно да не тръгвам, но четох за звуците, че ги издават когато ги е страх, как да го разбирам ?
Приятно е да си бълха в лъвска грива. Унизения лъв усеща, че го хапе това нищожно създание, а бълхата може да каже 'В мен тече лъвска кръв'
Аватар
Lila
В ятото

Мнениеот ИНА » Пет Фев 17, 2012 3:42 pm

Здравейте!
Честито за сладкия Таз.Надяваме се да пуснете снимки да му се порадваме.
И така искам да ви предупредя само,че като го пускате из стаята или трябва да е под постоянен визуален контрол или стаята да е напълно обезопасена от кабели и неподходящи предмети за гризане.Те са силни гризачи и опитват от всичко,което води понякога до тежки ситуации.Иначе сближаването с Вас може да стане с даване на лакомства,нежност и много внимание.
Прочетете повече теми тук за отглеждането на чинчилите.
Аватар
ИНА
В пасажа

Мнениеот Lila » Пет Фев 17, 2012 4:19 pm

След дни ще пусна снимки, мисля да изчакам да се адаптира и тогава да му направя една фотосесия
Аватар
Lila
В ятото

Назад към Чинчила