Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Относно за чинчилата

Относно за чинчилата

Мнениеот zvetelina_lybenova » Вто Окт 02, 2012 11:40 am

Здравейте исках да ви питам нещо възможоно ли е чинчилата да умре без приятел защото мисля да и купувам женска да си играе защото и е скучно сам в клетката
Ако някой не е постигнал нещо значи не го е пожелал достатъчно силно
Аватар
zvetelina_lybenova
Животинче с въпрос

Re: Относно за чинчилата

Мнениеот Cake <3 » Вто Окт 02, 2012 5:45 pm

Ако отделяш достатъчно време на чинчилата си всеки ден, тя няма да има нужда от другарче. Чинчилата има нужда от разходка извън клетката и общуване със стопанина си поне час и половина - два на ден. Ако не можеш да й осигуриш това внимание си вземи още една и по-добре да е мъжка, а не женска. Ако клетката ти не е достатъчно голяма - недей. Ще има бой за територия.
Аватар
Cake <3
В ятото

Re: Относно за чинчилата

Мнениеот Koset0 » Сря Окт 03, 2012 2:15 pm

Аз като гледам не си много наясно с всичко, попрочети темите в раздела за чинчили. :ab: Иначе няма да умре, ако няма другарче, но по- добре да има приятел/ка. Относно събирането на еднополови чинчили, понякога да е много трудно. Дори и да са братя и да са отглеждани заедно след време се проявява агресия между тях. Когато дадох едно от малките на моите, беше на 3 месеца, и уж отиваше при мъжко, а се оказа женско и не се събраха, пък бяха още малки. Дори мъжка с женска не винаги се събират лесно и успешно.Аз не мисля, че ще успееш да събереш еднополови успешно, но късмет.
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Назад към Чинчила