Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Имам въпрос за чинчила

Имам въпрос за чинчила

Мнениеот melissa232232 » Нед Дек 09, 2012 8:04 pm

купих си мъжка чинчила на 2 месеца,но имам в къщи персийски котарак на 2 год.Ако някой знае да ми отговори възможно ли е съжителство между тези 2 животни?благодаря
melissa232232
Животинче с въпрос

Re: Във вашият дом се е появило бебе чинчила

Мнениеот melissa232232 » Нед Дек 09, 2012 8:07 pm

и още един въпрос: има ли специален начин да се хваща и държи чинчилата?
melissa232232
Животинче с въпрос

Re: Имам въпрос за чинчила

Мнениеот zoomaniak » Пон Дек 10, 2012 6:32 am

Съжителството си зависи от самите животни - ако чинчилата си е в клетка, а котката в другата стая е възможно.

Ако има агресия и котката изрично е показала агресия към чинчилата ви - защо искате да пренатягате ситуацията - просто си ги дръжте разделени или да са заедно когато вие сте с тях.

Ако на котката не и пука за чинчилата - значи е възможно съжителство.
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Re: Във вашият дом се е появило бебе чинчила

Мнениеот Антъни » Пон Дек 10, 2012 3:23 pm

melissa232232 написа:и още един въпрос: има ли специален начин да се хваща и държи чинчилата?

Не искам да ти вдъхвам напразни надежди, но чинчилата не е от животните, обичащите да бъдат галени. Тяхната козина е извънредно чувствителна. Човешката длан е груба за тяхната козина, затова галенето рядко е приятно за тях. Виждам, че я имаш от скоро, затова ще те посъветвам да му спечелиш доверието. Сложи на дланта си стафида или някое сушено парче ябълка, внимателно вкарай ръката си в клетката - ако не прояви интерес, пробвай след известно време отново. Но трябва да имаш напредвид, че лакомствата трябва да се дават рядко, поради високото количество на мазнини в тях.
След като свикне към ръката ти, той ще се качва на нея с удоволствие. Може да те опита със зъбки, но трябва да внимаваш да не го стреснеш.
Когато успееш да спечелиш доверието му, ще ти даде да го почесаш зад ушите, под брадичката и по коремчето. От удоволствие може да затвори очи, да повдигне лапички, да се отпусне, че дори и да падне!
В заключение мога да кажа, че всички чинчили са различни - някои биват бързо опитомявани, докато други болезнено бавно. Моят съвет е да ги уважаваш, те сами ще ти подскажат кога е време за ласки и игри. Но най-вече е нужно търпение и любов!
Аватар
Антъни
Животинче с въпрос

Мнениеот МоРковче » Пон Дек 10, 2012 8:58 pm

Наистина всичко зависи от самите животни,ти не можеш да се наложиш над тях и да ги накараш да се разбирак ако те не пожелаят.Аз имам заек и куче и те се разбират прекрасно даже от време на време заека се сгушва при кучето :ba: ,но те сами избраха да съжителстват по този начин.Просто всичко е до характера и темперамента на самото животно.
Винаги бъди себе си,колкото и да е трудно в днешно време :)
Аватар
МоРковче
В ятото

Мнениеот Koset0 » Пон Дек 10, 2012 11:00 pm

Дори и да се разбират, не рискувай живота на чинчилата. Чинчилите са енергични и непредсказуеми, бързи животинки, които могат да подразнят една котка по всякакъв начини. Едва ли не си го забелязала. Чинчилата не се гушка и отговора на Антъни е много точен и ясен. :ay:
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Назад към Чинчила