Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Стрес при чинчилата

Стрес при чинчилата

Мнениеот muhlio21 » Вто Яну 15, 2013 7:08 pm

здравейте, много се надявам да ми помогнете .
имаме си чинчилка от 4 месеца , пускам я на свобода да си шета където си поиска и преди да си легна я хващам и прибирам. преди два дена жена ми я изпусна точно като щях да я прибирам и се оказа че посоките ни с чинчилката са срещуположни и я настъпах по главата. тя се съвзе след няколко минутки, но от тогава ме мрази . като посегна да я хвана и тя започва да издава странен звук и да се дърпа от мен, яденето и намаля.
моля ви дайте ми съвет какво да правя да си върна доверието, не съм съдист, обичам си животинчето
muhlio21
Животинче с въпрос

Re: стрес

Мнениеот Koset0 » Вто Яну 15, 2013 8:08 pm

Внимавайте .. може да има някаква вътрешна травма, ако не външна. Заведете чинчилата на преглед. Относно доверието, давай на чинчилата си да взима лакомства от ръцете ти, като това ще отнеме доста време, след като се дават толкова малко лакомства.
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Вто Яну 15, 2013 8:10 pm

Направете и ренгенова снимка................ много сложно положение.
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот muhlio21 » Вто Яну 15, 2013 8:56 pm

дайте идея за добър лекар във Варна моля Ви!!! преди време ходих при един за хамстера ми и ми каза че имал херния и не трябвало да дига тежко
muhlio21
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Вто Яну 15, 2013 9:35 pm

Не ви трябва лекар :ag: а ренгенов апарат - клиника с ренгенов апарат - smiley24
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Re: Стрес при чинчилата

Мнениеот meri » Вто Яну 15, 2013 9:49 pm

Може и да няма нужда,лекаря ще каже.А преди снимката му трябва добър лекар.Иво (valnata)може да те насочи към добър лекар.Попитай го. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот muhlio21 » Вто Яну 15, 2013 10:11 pm

по принцип и остана предимно стреса..... хапва си от ръката ми , но като посегна да я вадя от клетката се страхува. издава оня странен звук
мисля да спя с ръка в клетката няколко дена
иначе си шета пак и пак си краде разни неща, всичко си е като преди с изключение на страха. тя ми е като детенце и ми е гадно че се страхува от мен
muhlio21
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Сря Яну 16, 2013 8:53 am

Спането с ръка в клетката не е правилно,така още повече се стресира,а не свиква с теб.За да има доверие в теб трябва да бъдеш търпелив и внимателен, и най-вече да не насилваш нещата,когато се увери,че наистина нищо не я заплашва,отново ще започне да ти има доверие.Не прави така,как ще спи,ако ръката ти е все там.Не я вади от клетката,а я отвори и изчакай сама да излезе и тогава предложи лакомство от ръка,ако не иска,не я насилвай,опитвай докато се престраши.Никога не се получават нещата насила,а стреса се засилва.
Въпреки, че на вид е добре все пак няколко дни следи поведението и дали ще има някакви промени,следи зениците на очите.Ако забележиш нещо нередно,веднага потърси лекар.За жалост понякога има скрити травми,които се проявяват след време,не се успокоявай,а следи състоянието.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот MediEVIL » Сря Яну 23, 2013 6:04 pm

Добър ветеринар има на мир. Мисля, че се казваха обединена ветеринарна клиника. Маи разбирал и от чинчили. Аз мойте ги ремонтирам сам.
Аватар
MediEVIL
В ятото

Назад към Чинчила