Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Някой може ли да обясни ?!

Някой може ли да обясни ?!

Мнениеот almamar » Пон Фев 18, 2013 8:05 pm

Имаме си две чинчили от няколко месеца. Първо си купихме женската /родена през м.Май 2012/ ,а след два месеца,за да не е сама, си взехме и момченце на същата възраст. В началото мъжкият беше страхлив и издаваше звуци,когато женската се гушкаше при него. Тя го обсипваше с милувки, а той беше доста сърдит. Сега вече свикнаха един с друг,но от известно време муцунката на женската така е "изядена" ,че нослето й прилича на свинска муцунка. Много ми е жал да я гледам така ,направо я обезобрази мъжкият ! Кажете ми как да се справя с този проблем ,има ли начин и дали ще й порасне отново козинка там на муцунката?!
Благодаря предварително на тези,които ми отговорят !
Аватар
almamar
Животинче с въпрос

Re: Някой може ли да обясни ?!

Мнениеот zoomaniak » Пон Фев 18, 2013 8:53 pm

Разделете ги за първо време [mood_feelings_hurt.gif] може да не ги кефи семейният живот :ai:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Koset0 » Пон Фев 18, 2013 9:41 pm

Аз ти предлагам да я заведеш на лекар. Не винаги проблема с муцунката е от "битка". От къде си?
И сигурни ли сте, че имате 2 различни пола чинчили?
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот almamar » Пон Фев 18, 2013 10:02 pm

Koset0 написа:Аз ти предлагам да я заведеш на лекар. Не винаги проблема с муцунката е от "битка". От къде си?
И сигурни ли сте, че имате 2 различни пола чинчили?

Със сигурност са разнополови.Наблюдавала съм ги как си играят,дори вмомента си спят една до друга,не ми се вярва да е от битка ! От София съм и Централната Ветеринарна клиника ми е наблизо ,но разчитах повече на хората,които отглеждат чинчили да ми помогнат !
Аватар
almamar
Животинче с въпрос

Мнениеот MediEVIL » Вто Фев 19, 2013 6:27 pm

Има подобен проблем. Завиди чинчилата на доктор. Може да са гъбички.
Аватар
MediEVIL
В ятото

Назад към Чинчила