Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Как да постъпя с женската и мъжката ми чинчила?

Как да постъпя с женската и мъжката ми чинчила?

Мнениеот inna_977 » Съб Сеп 06, 2014 5:19 pm

Женската бие мъжкия. Днес ги събрах. Да ги разделя и да търся друг мъжки или да изчакам да се разберат евентуално сами?
Аватар
inna_977
Животинче с въпрос

Re: Как да постъпя с женската и мъжката ми чинчила?

Мнениеот Koset0 » Съб Сеп 06, 2014 5:35 pm

За един ден не винаги става, особено без подход. Плюс това си има начин на събиране, не става ей така. Ако не се стига до кръв и сериозно побоища няма проблем принципно. Събират се на неутрална територия или в клетката на мъжкия се пуска женската. Първо е препоръчително да са живели в клетки една до друга. От къде са взети и на каква възраст са?
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот inna_977 » Съб Сеп 06, 2014 7:11 pm

От зоомагазин. Женската е на 9 месеца, а мъжкия на 3-4. Той е много кротък за разлика от нея, но е пускан вече на друга чинчила и е станала работата.
Аватар
inna_977
Животинче с въпрос

Мнениеот Koset0 » Съб Сеп 06, 2014 7:21 pm

Чакай малко- те не се пускат колкото да се заплоди.... плюс това на 4 месец едвам е достигнал полова зрялост. Като се събират първо трябва период на опознаване и е хубаво да не ги събираш веднага в случай, че чинчилата е болна. Прочети малко за чинчилите преди да ги събираш с цел поколение.
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот inna_977 » Съб Сеп 06, 2014 7:32 pm

Именно за това споменах че е пускан 1-път вече, а и всеки пише различни неща относно тях ...
Аватар
inna_977
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Съб Сеп 06, 2014 8:30 pm

Изобщо не се прави така като теб. Взимаш животни, не знаеш нищо, обаче и не питаш който трябва. Как е възможно да събереш така две животни. Елементарни познания ли нямаш, ако е така, жалко, защото ще умориш животните. Изобщо знаеш ли как се отглеждат, хранят, че трябва карантина, че не се събират веднага заедно.Че има случаи, когато изобщо не се разбират. Или си мислиш, че е достатъчно да ги събереш и готово. А какво ще правиш при проблем, ако случайно има бебета, или има ситуация в която трябва да се намесиш.
Животни без знания не се отглеждат, нито мъжкия се използва за разплод, знаеш ли че понякога те са неразделни и страдат,ако ги разделят? Знаеш ли коя възраст е подходяща за раждане и чифтосване? Явно, не ....кой каквото ти каже и вярваш и правиш някакви опити....
Започвай да четеш и не ги събирай щом се бият. В този раздел има всичко, което трябва да знаеш viewforum.php?f=277
Не може горкото животно да се заменя, ако не става еди какво си, защото си нямаш понятие кое как се прави....
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот inna_977 » Съб Сеп 06, 2014 9:11 pm

Доверявам се на човека от зоомагазина, който уж разбира от чинчили и каза че веднага трябва да ги събера и че ако не се разберат от първия път няма смисъл. КАзвам това за заменянето, защото сме взели мъжкия с цел чифтосване и поколение и ни предложиха ако не стане с него да вземем друг от същия зоомагазин. Не ме нападайте какво ли не съм изчела и наистина не знам какво да направя и на кой да вярвам, както вече споменах ако може някой да ми отговори и наистина на 100 % сигурен кое, как и какво се прави .. :)
Аватар
inna_977
Животинче с въпрос

Мнениеот Koset0 » Съб Сеп 06, 2014 11:23 pm

Чинчилата не ти е хамстер. Като не искаш да слушаш стопани на чинчили, слушай си незапознатите хора по зоомагазините. Аз нерви нямам да се занимавам. Ако беше чела поне малко, щеше да знаеш, че така не се получават нещата и няма да постигнеш това, което искаш. Най- добре въобще не се захващай. А по съветите на зоомагазинера най- много да си умориш животните. Успех ;)
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот meri » Нед Сеп 07, 2014 12:17 pm

Що за съвет е това, да сменяте животните като че ли са играчки. То чифтосването да не става с магическа пръчка? Ако не станело щял да го смени.....направо не мога да повярвам какво невежство цари. И как никой не се сети как се чувства това животно, и че това което искате от него не става така. И като не стане с този, друг ще вземете..... това да не е стока за размяна, явно така смята "знаещия" от зоомагазина. Никога не се събират така животните, а ако си чела, щеше да знаеш. Не знам за какво ти е поколение с това невежство. Ами ако се случи нещо и умре женската или бебето.......ще я замениш с друга от зоомагазина по препоръка на някой си ли?
Този човек нищо не разбира, очевидно е че за него това е само стока за продаване, нищо повече. Изобщо не знаеш как чинчилите образуват семейства и изобщо как живеят. По-добре не отглеждай животно за което не знаеш да се грижиш. Поне в раздела ни,който ти пратих почети, ще ти се изяснят много неща. Или продължавай да си вярваш на хората, които нищо не разбират. Личи си какво си чела....едно нищо.Ядосвам се на такива хора като теб, като че ли ей така става, щракаш с пръсти и колко му е....поколението е готово.За какво ти е поколение, да си имаш или.....
А някой каза ли ти нещо изключително важно при размножаването....има несъвместимост между видовете чинчили и не могат да се събират за чифтосване.Поне прочети това viewtopic.php?f=277&t=19271
Не всички видове окраски са подходящи да се събират за чифтосване, понякога това завършва със смърт.
Как да реагира човек на толкова тъпотия ми кажи?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Koset0 » Нед Сеп 07, 2014 8:49 pm

Мери, не се хаби. Случаят е безнадежден. Друго си е да вярва на този от зоомагазина. :) Който дори не знае как да познае пола. Даже предположението му "Може би е мъжка" е грешно. Хаха. Фактите говорят, че въпросните чинчили са обречени в тези ръце. Жалко.

С какво те посъветва да ги храниш? Много ми е интересно. :ag:
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот inna_977 » Нед Сеп 07, 2014 9:05 pm

Не се впрягайте толкова исках просто съвет а вие само нападате хората и после очаквате всичко да е ясно... С такива хора като вас заядливци на никои няма да помогнете. Благогодаря за "компетентното мнение" все пак хаха :) До въпроса с какво ги храня ами давам им свински пържоли.
Аватар
inna_977
Животинче с въпрос

Мнениеот Koset0 » Нед Сеп 07, 2014 9:19 pm

inna_977 написа:Доверявам се на човека от зоомагазина, който уж разбира от чинчили и каза че веднага трябва да ги събера и че ако не се разберат от първия път няма смисъл. КАзвам това за заменянето, защото сме взели мъжкия с цел чифтосване и поколение и ни предложиха ако не стане с него да вземем друг от същия зоомагазин.

Прочети отново този пост. След като не ти харесват съветите ни, какъв е смисълът да продължаваме? Не знам какво искаш. Няма да казвам от колко години гледам чинчили, колко поколения са имали и колко неща съм прочел. Явно не е достатъчно да давам съвети, за разлика на някой си от зоомагазин, на когото се доверяваш. Просто е безсмислено да продължавам със съвети, а такива определено са ти нужни ако искаш да имаш здрави животни. Ако решиш да тръгнеш в правилната посока, ти предлагам да почнеш да четеш за чинчилите. Не съм целял да се заяждам и нищо подобно. Исках просто да помогна.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот inna_977 » Нед Сеп 07, 2014 9:33 pm

Както вече споменах на всякъде пише най-различни неща и дават най-различни акъли..както явно и човека от зоомагазина ..просто исках някой, който наистина е компетентен да ми обясни всичко както си му е редът, за да не правя грешки.
Аватар
inna_977
Животинче с въпрос

Мнениеот Koset0 » Нед Сеп 07, 2014 9:49 pm

Прочети каквото ти написах. Тук вече не пишат стопани на чинчили като цяло. Но ако се разровиш по старите теми ще видиш какво сме писали. Формулирай някакви въпроси, на които да се опитам да ти отговоря. Можеш и да се присъединиш тук: https://www.facebook.com/groups/2780163 ... p_activity Щом на мен не вярваш, там пишат още доста хора, които гледат чинчили. Там са и най- запознатите с тези животни в България като цяло.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Пон Сеп 08, 2014 10:26 am

2. Който не взема никакво участие в групата се премахва без предупреждение.

Трябва да сложим и ние тука във форума такова правило :ag: :ag: :ag:
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот inna_977 » Пон Сеп 08, 2014 10:38 am

Здравей, мисля, че е най-добре да почнем отначало, за да се знае как трябва да постъпя от тук нататък и стига да не е нахално, искам да те попитам следният въпрос относно "мъжкия", който взех преди няколко дни да ми кажеш твойто мнение - дали е женска или мъжка, както казаха в магазина.http://prikachi.com/images.php?images/179/7592179x.jpg Мойте подозрения са, че е женска, но да не се правя на голяма разбирачка ти ще кажеш. За мен няма голяма разлика там долу от моята, която ти ми каза в предната тема, че е женска . Прави ми впечетление, че е много тромав/тромава не скача и не не рипа много много, има си огромно коремче и зърна, които се усещат доста на напипване.Аз не ги държа заедно двете чинчилки както казах - много се бият и скубят. Издава странни звуци, когато другата наближи тип крякане и стои на задните си крачета. Дано не съм те объркала много и накратко въпросът ми е женска или мъжка е :)
Аватар
inna_977
Животинче с въпрос

Мнениеот Koset0 » Пон Сеп 08, 2014 9:59 pm

Женска е и тази. Ако е много дебела и тромава с набъбнали млечни жлези може да е в напреднала бременност. Но това няма как да е възможно ако е на 4 месеца.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот inna_977 » Пон Сеп 08, 2014 10:13 pm

Значи, вече наистина се убедих, че тези хора са гола-вода .. та едва ли и това знаят на колко месеца е, може и да не е на 4 .. значи за това се биеха така с другата и въпросите ми спират дотук, освен един де как мога да разбера дали е бременна ветеринар ?? :)
Аватар
inna_977
Животинче с въпрос

Мнениеот Koset0 » Пон Сеп 08, 2014 11:30 pm

Ехографски за най- сигурно, но е огромен стрес за чинчилата.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Назад към Чинчила