Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Да му взема ли женска?

Да му взема ли женска?

Мнениеот Tiki » Нед Ное 09, 2014 11:46 pm

Имам прекрасен мъжки чинчилчо, казва се Звери. Много ми е любвеобилен и гушкав и направо си ми е слабост. Та този маймун е на 2 годинки и почти 2 месеца, сметнато по възраст от това което ми казаха в зоомагазина. От няколко дни насам чета като бясна из форума и в общи линии много неща ми станаха ясни, но все пак искам съвет... Напоследък (от време навреме) издава звуци, които както разбрах от форума само човешкото ухо определя като тъжни, та по тях реших, че иска другарче... Изчетох всички "сватбени" теми и всъщност това, което ме притеснява е дали няма опасност да се зарази с нещо от другото гадинче, тъй като не е ваксиниран и през живота си не е виждал ветеринар ( когато го купувах ме увериха, че няма нужда от ваксини, щом е сам, а като цяло и нямам доверие на ветеринарите за декоративни животинки - вече ми умориха 2...). Другото ми притеснение е как ще се отрази появата на друга животинка спрямо поведението му към мен? Дали ще се чувства изместен, обиден или сърдит? Дали няма да ревнува от новото животинче и т.н. И не на последно място ме притеснява съдбата на потенциалното поколение...
Най-вече ме интересува все пак щастието на Звери и не знам дали ще е за хубаво появата на нова животинка за компания или за него ще е стрес... Дано не ви е уплашил дългият ми пост ;-) Ще ви бъда благодарна, ако дадете някой съвет :-)
Аватар
Tiki
Животинче с въпрос

Re: Да му взема ли женска?

Мнениеот zoomaniak » Пон Ное 10, 2014 8:54 pm

Вземете му МЪЖКИ - много разправи ис размножаването - много драма - смърт и още куп нерви - АКО не сте запознати с размножителните процеси.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Koset0 » Пон Ное 10, 2014 9:46 pm

zoomaniak написа:Вземете му МЪЖКИ - много разправи ис размножаването - много драма - смърт и още куп нерви - АКО не сте запознати с размножителните процеси.

Това може да бъде опасен ход.

Ако му вземеш женска няма да е толкова гушлив и общителен с теб. Аз преди да имам женска много си общувах с чинчото и след това лека по лека започна да не е толкова общителен с мен, след като вече има другар. А женската си я вземи от човек, не от зоомагазин :)
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот meri » Вто Ное 11, 2014 10:03 am

Чинчилите не се ваксинират, а когато има здравословен проблем, непременно се посещава ветеринар, защото са много уязвими и могат бързо да се влошат.
Спокойно може да си живее и сам...
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Tiki » Вто Ное 11, 2014 12:53 pm

Много ви благодаря за отговорите. Наистина сложно ми се вижда размножаването, не съм убедена, че мога да осигуря нужните условия за бъдеща мама чинчи. Ще си помисля за мъжкия... Въпреки че пак няма гаранция дали ще се обичкат с него. И малко ме притесни това с отчуждаването, особено имайки впредвид, че преди 2 дни спинка цял час, ползвайки шепата ми за възглавничка...
Много благодаря и на meri за информацията за ваксината. Аз се бях притеснила, че реално като начинаеща стопанка вземам съвет от хора, които твърдят, че мога да гледам толква деликатно животинче в котешки пясък...
Добре че го има този форум, че иначе милото направо си беше обречено.
Аватар
Tiki
Животинче с въпрос

Назад към Чинчила