Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

каишка за чинчила

каишка за чинчила

Мнениеот diidiii_1 » Пет Окт 09, 2015 1:14 pm

Здравейте ,
ако взема каишка за чинчилата си (която естествено няма да я разхождам като куче,ами просто да я слагам когато излизам навън с нея (ще я държа гушната ,няма да я разхождам) .. за спокойствие ,че няма да избяга или да я изпусна ) ще и стане ли нещо на козинката ? [smile013.gif]

Ето и линк за каишката ,която искам да взема :

http://www.zoocenter-shop.com/bg/catalog/id/3687.html

http://www.zoocenter-shop.com/bg/catalog/id/3692.html

http://www.zoocenter-shop.com/bg/catalog/id/2173.html

и ако няма проблем ,коя от трите ще е по-добре да взема ? Аз мисля ,че първата icon_dontknow
Аватар
diidiii_1
Животинче с въпрос

Re: каишка за чинчила

Мнениеот archy » Пет Окт 09, 2015 1:32 pm

Не мисля, че идеята за изнасяне на чинчилата извън дома е добра. Според мен би стресирало животнинката излишно.
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот diidiii_1 » Пет Окт 09, 2015 1:38 pm

Аз няма да я изкарвам всеки ден ,примерно един път в месеца . Но ще и стане ли нещо на козинката ?
Аватар
diidiii_1
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пет Окт 09, 2015 2:41 pm

Чинчилите НЕ СЕ РАЗХОЖДАТ НАВЪН!
И освен това , това не са каишки за чинчили...
Кой ти каза, че трябва да извеждаш чинчилата навън? Ако искаш да се движи, се разхожда само в жилището под надзор.
Изобщо знаеш ли как се отглежда чинчила???
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот diidiii_1 » Пет Окт 09, 2015 3:12 pm

Знам много добре как се отглежда чинчила . И също така споменах ,че няма да я разхождам като куче ,а ще я нося в мен и за по-сигурно искам да има повод. Някой път,когато излизам я взимам с мен и я нося в транспортна чанта.
Аватар
diidiii_1
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пет Окт 09, 2015 4:20 pm

А за стреса помисли ли, за паразитите и т.н.
Поводите, нагръдниците и другите приспособления са противопоказни за чинчилите, защото те имат много тънка текстура на косменото покритие.
Улицата е източник на голямо количество инфекции.
Последиците от тези разходки могат да бъдат катастрофални.

Не може нагръдници или поводи за други животни да се използват за чинчилите. А много от тях са и вредни, дори за животните, за които са предназначени.

Ваксини за чинчилите няма, а те са много крехки животни и лесно се разболяват.

Чинчилите не трябва да се разхождат на улицата.
Първо, това е стрес, от смяна на мястото, от новите миризми и обстановка. Второ, чинчилата е нощно животно, и вие я извеждате на улицата по времето, когато трябва да спи. Това оказва негативно влияние на нейното състояние.
Трето, на улицата има много бактерии, към които чинчилата няма имунитет и е възможно разходката да завърши с посещение при ветеринаря.
Освен това чинчилата може да се изскубне и да избяга от вас. Неприспособеното да живее в нашите условия животно бързо ще загине или ще стане плячка на котка или куче.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот praskovka » Съб Ное 28, 2015 2:55 pm

А ако е в някое село в собствен двор може ли да се разхожда??? [smile3537.gif]
Аватар
praskovka
Животинче с въпрос

Мнениеот Jewel The Chinchilla » Пон Юни 06, 2016 1:08 pm

На чинчила не се слага каишка НИКОГА
Те имат ''плаващи'' ребра, които не са много добре закрепени и при най-малко дръпване с каишката може да се забият в нея и да я убият
Аватар
Jewel The Chinchilla
Животинче с въпрос

Назад към Чинчила