Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Да взема ли втора чинчила???

Да взема ли втора чинчила???

Мнениеот praskovka » Съб Яну 02, 2016 1:28 pm

Здравейте имам женска чинчила на 6 месеца и се чудя дали да взема втора чинчила. Постоянно имам чувството че е много самотна. Разхождам я около час-два на ден, а когато е в клетката си почти постоянно спи. Понякога си играе там, но мрази да е в клетката и винаги когато съм в стаята, а тя в клетката започва да скача, гризе решетки опитвайки се да излезе или стои с ръчички върху вратичката. Клетката наистина е голяма около 140см висока и е доста широка. Затова ми се иска да взема втора за да може да си играе с нея, а не само да спи. Но проблемът е че аз съм на 13 години и майка ми решава, а тя едва ли ще се съгласи. Как бих могла да я убедя. Тя си мисли че на чинчилата й е все едно и като цяло не обича много животните. Казала ми е да я разхождам около 1 час само, защото иначе ставало много мръсотия, въпреки че аз чистя всеки път след нея. И въоросът ми е дали мога да измисля нещо друго за занимание на чинчилата ми или как да убедя майка ми да взема втора чинчила. [smile3537.gif] [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
praskovka
Животинче с въпрос

Назад към Чинчила