Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Странно поведение?

Странно поведение?

Мнениеот tedisvet » Сря Яну 13, 2016 1:19 am

Здравейте!
Имаме си чинчила,която гледаме от доста години. До сега не сме имали проблем с поведението, или сериозни здравословни проблеми с изключение на един гърч преди..незнам колко години за който бях споменала в този форум.
От 3 вечери до тази включително слагам храна в хранилката на Чичи и след няколко часа 1\3 от храната е изядена, а останалата мокра, все едно съм сипала 1-2суп. лъжици вода в храната. Хранилката му е на 2рия етаж на клетката, а над нея няма нищо (не, няма теч от тавана) поилката му е на 1вия етаж... Възможно ли е да отпива вода от поилката и да я плюе в хранилката?? Тая вечер стоях пред клетката му докато ядеше за час, с надеждата да разбера какво прави но уви...
Станах, върнах се след час да видя - пак мокра храна. Храната я харесва, от месец и нещо само нея си хапва, мократа храна не я яде. Не прилича на повръщане, течността в хранилката е като вода.... [smile3537.gif] да застане на хранилката да се изпишка също зор, защото е на особенно място(за да не я откача и дрънчи с нея по цяла нощ) Не разбирам какво става и как???? [smile266.gif] :bu: някой да е имал такъв проблем?
tedisvet
Животинче с въпрос

Re: Странно поведение?

Мнениеот tedisvet » Сря Яну 13, 2016 8:34 pm

Малко неестествено ми се вижда да застава в някаква поза, за да се изпикае в хранилката, все още се чудим с мъжа ми Чичи ли прави нещо и ако не, как му се намокря храната. Никога не се е случвало преди, а си го имаме от около 8 год. и нещо. Снощи късно след като се наяде, пак намерих храната му мокра, измих му купичката подсуших я, и на сутринта имаше 1 чаена лужичка вода вътре, въпреки че беше празна. Ето снимка с положението на хранилката и поилката. http://prikachi.com/images/47/8573047H.jpg
tedisvet
Животинче с въпрос

Re: Странно поведение?

Мнениеот tedisvet » Нед Апр 10, 2016 2:05 pm

Проблема продължава. Никога не е правел това преди. Не го прави постоянно, както казах, храната я харесва. Смених му я, 1 седмица караше с друга храна и не я мокреше, но и ядеше много малко от нея. Сега пак му сложих старата и още първия път като му я сложих я намокри hsuh
tedisvet
Животинче с въпрос

Назад към Чинчила