Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Увиснала буба и космести кръгчета - мъжкия се почиства

Увиснала буба и космести кръгчета - мъжкия се почиства

Мнениеот pico » Съб Апр 05, 2008 11:00 am

Те тва се случи на моя Ангел та реших да споделя как го оправих.
Първо да кажа какво е.
Значи като им пада козината се овива около бубата им и по принцип те си я махат (не си правят свирки махат си космите), но понякога не успяват. При моя се беше получило така, че го беше извадил пък не можеше да го прибере. Имаше косми и той дето се е опитвал да ги маха и от това, че постоянно шава пък бубата му навън и се беше подула малко и не можеше да я прибере, което е проблем.
Та четох аз в американските сайтове и пише там, че ако сам не може да махне космите трябва намеса. Понеже нямах време да го водя на доктори реших да пробвам сам да го излекувам по описания начин. Та.. начина е такъв: купувате вазелин (обикновен в тубичка), хващате чинчилата (той ще опитва да бяга до едно време... после ще миряса) и му намазвате бубата. После започвате внимателно да махате космите. Всичките черни неща от бубата му трябва да се махнат. След това намазвате пак и го пускате в клетката. Хубаво е от нея да извадите всичко, което би раздразнило бубата докато подскача насам натам. Той като влезе в клетката ще изкара един поглед тип "О боже колко съм умърсен" и ще почне да си прави "свирки" (да си чисти той бубата). Повтаряме процедурата сутрин и вечер в продължение на 1,2,3 дни. Ако до тогава не се оправи, може да продължите, но аз препоръчвам ветеринар.
Много е важно да не се опитвате да му вкарате насила бубата! След като го намажите го оставете в клетката и той сам ще пробва да си я прибере.

Моя Анчо дето се беше гризал имаше малко коричка около торбичката дето се прибира бубата. И там го намазах и сега вече се оправи напълно. На мен ми отне 3 мазания (2 дни), но при всеки ще е различно.

Дано съм помогнал на някой с такъв проблем и на тези, който го нямат (имайте предвид, че съществува).
Ето малко снимков материал:
Космести кръгчета:
ИзображениеИзображение
Изображение
Изображение
Увиснала буба:
Изображение
pico
Животинче с въпрос

Re: Овиснала буба и космести кръгчета.

Мнениеот barbie045 » Нед Апр 06, 2008 8:21 pm

Аз за първи път чувам за такъв проблем.И не разбрах как така му стават тези кафяви кръгчета?То му се слага вазелин и после се чисти, при което изяжда зелия вазелин.Не е ли вредно това?
barbie045
В ятото

Мнениеот barbie045 » Нед Апр 06, 2008 8:22 pm

А тези снимки на твоята чинчила ли са?
barbie045
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Нед Апр 06, 2008 11:12 pm

Полезна тема :bp: [applauseuu.gif] :bp:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот ceci » Пон Апр 07, 2008 8:45 pm

И моя е мъжки. Дано не му стане така :at: icon_bowdown icon_bowdown icon_bowdown
ceci
Животинче с въпрос

много ми е смешно като му казват буба ;Р :)

Мнениеот sasin » Пон Апр 07, 2008 9:23 pm

И на мен ми се искаше да напиша, че е полезна, ама после пак щяхте да ме бъзикате, че като жена се интересувам само от такива теми tongue :ag:
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Мнениеот pico » Пон Апр 07, 2008 9:49 pm

Значи вазелина не е отровен. Нищо не му става като го лиже. А тези кръгчета се образуват от косми който се омотават около бубата.
Вазелина, незнам какви видове има (въпреки, че работя в аптека), но ако му се намеже с някой дето има някакви химий вътре може и да му стане нещо. Аз го мазах с обикновен вазилин в тубичка. Най-простия и стар вид. (на балканфарма).
pico
Животинче с въпрос

Мнениеот SIO » Пон Апр 14, 2008 3:14 am

Мен ми се е случвало ма още нямаше кой знае какво натрупване и просто го махна... То туй не е голяма философия... Вазелин не съм слагала ма той тогава още нямаше ни възпаление ни оток... На следващия ден нищо му нямаше... А до махането по-безболезнено за него е ако се среже пръстена... Иначе при възпаление и най вече оток е страшно гадно за хайвана...
И един станиол овиваше мармота в шоколад.
Вълка сит и агнето цяло!
Аватар
SIO
В ятото

Re: Увиснала буба и космести кръгчета - мъжкия се почиства

Мнениеот Shosho » Пет Ное 27, 2009 9:04 pm

[prlt.gif]
Shosho
Животинче с въпрос

Re: Увиснала буба и космести кръгчета - мъжкия се почиства

Мнениеот Shosho » Съб Ное 28, 2009 11:20 pm

казала си icon_bowdown