Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Как да науча чинчилката да пие от поилка?

Re: ако му оставя на палавника

Мнениеот Stefan Caromov » Пон Яну 05, 2009 5:01 am

Ако му оставя на малкия едно плюшено такова ,опасно ли е за него ? И как да се справя с проблема ,в който това постоянно се катери по радиатора ?

И друго ме притеснява.... възможно ли е да не може да пие от поилката ? Защото като си намокря пръста и му го подам ,започва да ближе като лудо ,все едно не си е допило ?а поилката му е пълна винаги с прясна водичка ...нещо да не се е развалило милото
Когато Хенри Форд видел по улиците да минава Алфа Ромео, свалял шапката си от удивление и уважение
Alfa Romeo 156 2.0 Selespeed Distinctive
Аватар
Stefan Caromov
В ятото

Мнениеот Glas » Чет Яну 15, 2009 7:38 pm

Какво става, научили ли се да пие от поилката? Наблюдавай го по-продължително във времето, когато е активен и ще видиш, дали пие. По-принцип ако яде храна с повече течности, пие по-малко или никак.
Не го оставяй да стои на парното - просто го изгонваш от там най-безцеремонно, защото може да се прегрее и това е опасно.
Аватар
Glas
В ятото

Мнениеот Stefan Caromov » Съб Яну 17, 2009 9:55 am

ами ,не съм го гледал дали пие ,но поилката ми е от най малките с място за 50тина грама ,но вчера не беше мръднало нивото на водата. Как да го науча ,ако не пие вода от там .. в купичка ли да му слагам ... нямам идея. от парното така го изгоних един път че ми се разсърди яко ....

Иначе си е толкова жизнен,колкото си беше ,не страда от скруполи и прави квото си иска ... даже мисля ,че ме разбира и ми прави на пук понякога :ag:
Когато Хенри Форд видел по улиците да минава Алфа Ромео, свалял шапката си от удивление и уважение
Аватар
Stefan Caromov
В ятото

Re: Как да науча чинчилката да пие от поилка?

Мнениеот barbie045 » Нед Яну 18, 2009 6:18 pm

Първо виж дали от топчето на поилката тече вода, а после засечи докъде е водата и виж след ден дали се е помръднала.За играчката не съм много сигурна, все пак тя има някакви косми по нея, а гумените може да са отровни.
barbie045
В ятото

Re: Как да науча чинчилката да пие от поилка?

Мнениеот Stefan Caromov » Нед Яну 18, 2009 8:54 pm

поилката си е наред ,изпитах я . Не знам колко е нормално да пие една чинчила на ден ... ако е около 10-15 грама ,значи всичко е наред
Аватар
Stefan Caromov
В ятото

Как да науча моята Чоки да пие от поилка?

Мнениеот daido » Вто Фев 03, 2009 1:05 pm

Здравейте!
Моля кажете ми как да науча моята чинчила да пие вода от поилката.Тя е на 4 месеца и до сега в магазина от където я взех е пила вода от чашка.Проблема е там,че в клетката има дървета по който се катери и си пълни чашката с боклуци.Затова и искам да я науча на поилка.Поднасям и я към устичката ама тя не и обръща внимание. :av:

Благодаря предварително! :bs:
daido
Животинче с въпрос

Re: Как да науча моята Чоки да пие от поилка?

Мнениеот barbie045 » Нед Фев 08, 2009 7:48 pm

daido написа:Здравейте!
Моля кажете ми как да науча моята чинчила да пие вода от поилката.Тя е на 4 месеца и до сега в магазина от където я взех е пила вода от чашка.Проблема е там,че в клетката има дървета по който се катери и си пълни чашката с боклуци.Затова и искам да я науча на поилка.Поднасям и я към устичката ама тя не и обръща внимание. :av:

Благодаря предварително! :bs:

И моята беше свикнала от купичка,но стана постепенно.Първо слагах и поилка, и купичка като често я сменявах.След това махнах купичката и остана на поилка и за всеки случай слагах купичката вечер за около 15 мин.И така, но моята свикна бързо.Плюс това твоята е още малка и може да не успява да лапне дръжката и да избута топчето.
barbie045
В ятото

Мнениеот mimmy » Чет Апр 23, 2009 2:52 pm

Stefan Caromov написа:ами ,не съм го гледал дали пие ,но поилката ми е от най малките с място за 50тина грама ,но вчера не беше мръднало нивото на водата. Как да го науча ,ако не пие вода от там .. в купичка ли да му слагам ... нямам идея. от парното така го изгоних един път че ми се разсърди яко ....

Иначе си е толкова жизнен,колкото си беше ,не страда от скруполи и прави квото си иска ... даже мисля ,че ме разбира и ми прави на пук понякога :ag:

Ха ха той ще е голям дивак тогава :ag: :ag: :ag: :ag: , че и с характер - може да се сърди...Само си представям тая тъжна муцунка чинчилска как се муси :ap:
Поне не ти е скучно с такова животно в къщи. :az:
mimmy
В ятото

Назад към Чинчила