Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Чинчилата ме разболя!?

Чинчилата ме разболя!?

Мнениеот Stefan Caromov » Сря Мар 11, 2009 4:41 pm

Не знам на някой от вас дали му се е случвало , ако му се е ,да сподели опит . Преди десетина дни по едната буза ми излязоха малки пъпчици .Не им обърнах много много внимание ,защото това ,обикновенно ми става от бръсненето,но тези пъпчици бяха образували перфектен кръг . Преди 3-4 дни ,започнах да ги мажа с крем - обикновен и си викам ,то това може да е от сухата кожа ...Една днес ,вече видимо притеснен , отидох при един познат дерматолог и той само като ме погледна , ми каза ,че това са гъбички ,или така наречената котешка екзема (което въобще не знам кво е ) ...предписа ми някакъв крем да се мажа и ми каза ,че това са много упорити гадости. Да си кажа ,че имам алергия към котки ,може ли и от чинчилата да имам някаква алергия ?или пржстж и тоя малък дребосък трябва да отиде при доктор ? апропо н,не съм зъбелязал до сега да се чеши или да издава вид на не добре физически
Когато Хенри Форд видел по улиците да минава Алфа Ромео, свалял шапката си от удивление и уважение
Alfa Romeo 156 2.0 Selespeed Distinctive
Аватар
Stefan Caromov
В ятото

Re: Чинчилата ме разболя!?

Мнениеот alena » Пон Мар 16, 2009 8:52 pm

Стефан здравейте , алергия на чинчилли няма, но може да има на пясъка и сено, щом лекаря казва , че са гъбички, м.б. чинчи има, получават такива равоти, затова в пясъка слагайте сяра 1 ч. л и купете Нистатин таблетки ,това е против гъбички смачкайте 2-3 таб и сложете в пясъка, идва от място където са много животни, а още талк се допълва, ако искате по-подробно търсете ме наSkype
alena
Животинче с въпрос

Мнениеот barbie045 » Чет Мар 26, 2009 8:47 am

Stefan Caromov написа:Не знам на някой от вас дали му се е случвало , ако му се е ,да сподели опит . Преди десетина дни по едната буза ми излязоха малки пъпчици .Не им обърнах много много внимание ,защото това ,обикновенно ми става от бръсненето,но тези пъпчици бяха образували перфектен кръг . Преди 3-4 дни ,започнах да ги мажа с крем - обикновен и си викам ,то това може да е от сухата кожа ...Една днес ,вече видимо притеснен , отидох при един познат дерматолог и той само като ме погледна , ми каза ,че това са гъбички ,или така наречената котешка екзема (което въобще не знам кво е ) ...предписа ми някакъв крем да се мажа и ми каза ,че това са много упорити гадости. Да си кажа ,че имам алергия към котки ,може ли и от чинчилата да имам някаква алергия ?или пржстж и тоя малък дребосък трябва да отиде при доктор ? апропо н,не съм зъбелязал до сега да се чеши или да издава вид на не добре физически

Смятам, че хората, които са алергични към котка, проявяват и някакви симптоми и тук.Аз също съм забелязала, че някой път, когато гушкам Бебо, после ми се появяват пъпки по врата-под врадичката и остават там.Не знам, но аз също съм алергична към котки и никога не съм обръщала внимание на обрива ми.Някой път, когато го докосвам при врата, ме засърбява.Ти ме притисни за тези пъпчици и ще те помоля да ми кажеш как се казва лекарството?Благодаря!
barbie045
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Нед Юни 07, 2009 7:34 pm

Как се развива случая :ah:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Stefan Caromov » Нед Юни 21, 2009 10:52 am

ААА оправих се с някакво мазило ,мисля беше нимезил .Мазах се 15 дни и сега всичко е наред
Когато Хенри Форд видел по улиците да минава Алфа Ромео, свалял шапката си от удивление и уважение
Alfa Romeo 156 2.0 Selespeed Distinctive
Аватар
Stefan Caromov
В ятото

Мнениеот crimegirl » Сря Дек 30, 2009 7:32 pm

А лекувахте ли чинчилата, защото аз съм си патила много с гъбичките, на хората се лекуват за 1-2 седмици, но на животното могат да му станат хронични и в краен случай, както станаха на моята чинчила сега избягвам да я пускам и с много голямо внимание я пипам защото се заразих от нея на 4 места! Сега вече гъбичките й станаха хронични и профилактично я третирам на 2 седмици, като цяло е много добре, най-трудно излечимите места са носа и лапичките защото те се врът на всякъде! Излекувайте си чинчилата или поне вкарайте под контрол нейната инфекция, за да не се налага да лекувате себе си, защото и при хората стават хронични! Ако някой има проблем с гъбичките на своята чинчила, имам голям опит с ветеринарите в София и Бургас, обиколила съм голяма част от тях и мога да препоръчам! Лекувайте ги докато е време, лечението никак не е скъпо, за да не се случи да ви е страх да си пипнете чинчилката! Колкото по-навреме лекувате, толкова по-малко време ще отнеме лечението, моята я лекувах 4 месеца, 3/4 от тялото й бяха без козина, не можех да я лекувам с лекарствата поради други нейни здравословни причини и се стигна в крайна сметка до одчайващо състояние, все още след тези 4 месеца интензивни грижи, животното не е напълно излекувано и никой лекар не ми обещава че това ще се случи!!
crimegirl
Животинче с въпрос

Назад към Чинчила