Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Чинчила и котка ?

Чинчила и котка ?

Мнениеот aston » Чет Апр 02, 2009 11:02 pm

Здравейте аз сам нов в този форум. Искам да питам някой запознат ли е дали е възможно чинчила и котка да живеят заедно и другото което искам да питам е дали е проблем ако чинчилата се отглежда в голям аквариум ?
Много ще съм благодарен ако някой може да ми помогне защото много ми харесва чинчилата и искам да си взема една но се надявам да нямам проблеми с котката ми, смисъл котката ми да не и направи нещо.
aston
Животинче с въпрос

Re: Чинчила и котка ?

Мнениеот zoomaniak » Пон Апр 06, 2009 6:14 pm

Къде прочетохте в този форум:

1 че се гледат в аквариуми
2 живеят с котки
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот elidilidjova » Пон Апр 06, 2009 7:18 pm

Чинчилите добре си съжителстват с котки - споко. Но виж за аквариума - не смятам , че ще се чувства добре в него. Най-добре ще е да и вземеш клетка.
Мисля,следователно съществувам.
Аватар
elidilidjova
В глутницата

Мнениеот aston » Пон Апр 06, 2009 9:48 pm

Вчера си взех 2 чинчили мъжка и женска около 2 месеца са с клетка са имам няколко въпроса
1. Чинчилата ми не иска да се къпи. Какво мога да направя по вапроса
2. Котката ми като се доближи до клетката и почва да съска.
3. Имам климатик на каква температура да го оставям ?
Аз ги взех с котешка тоалетна отдолу да я махна ли ?
Много ще съм благодарен ако ми помогнете
aston
Животинче с въпрос

Мнениеот slavi94 » Вто Апр 07, 2009 9:33 am

остави ги в банята чинчилите със съда в който се къпят те първо ще ходят окоо него ще се заиграят и накрая ще влязат и ще се изкъпят..не се притеснявай след това няма да можеш да ги изкарваш от банята :Д , а за котката AvatarSmileyFencing тя на колко години е ??? И сигурно съска защото не есвикнала с други животни. Едва ли при тебе ще стане съжителството , но успех
slavi94
Животинче с въпрос

Мнениеот elidilidjova » Вто Апр 07, 2009 1:55 pm

1. Не се притеснявай, ти и слагай пясъка, скоро ще започне да се къпе, може би още е стресирана от смяната на обстановката.
2. Котката реагира така, защото това е непознато същество за нея - нормално е. След време ще свикне с присъствието и и няма да съска, но внимавай, не ги оставяй сами двете, защото ако котката е агресивна, може да нарани чинчилата.
3. А температурата не трябва да надвишава 20 градуса, защото чинчилите обичат да са на студено.
Аватар
elidilidjova
В глутницата

Мнениеот aston » Чет Апр 09, 2009 1:12 am

Ясно те чинчилите са 2 мъжка и женска като гледам взеха да свикват смисъл сега подскачат наляво на дясно и са по шумни а котката я пускам само като съм в стаята а те са в клетката се още са плашливи но с времето се надявам да свикнат с мен те май са на около 2 месеца
мерси много и ще пробвам това в банята
aston
Животинче с въпрос

Мнениеот aston » Чет Апр 09, 2009 1:16 am

а и да питам чинчилите ми не спят през целия ден а от време на време щуреят и другото което е всеки ден като им сменям водата и гледам че са ходили по нужда във водата а тя не е поилка а е купичка и е закачена странично на клетката ако може да ме посъветвате много ще съм благодарен
aston
Животинче с въпрос

Мнениеот elidilidjova » Чет Апр 09, 2009 3:22 pm

Ами защо не им вземеш поилка? Така няма да се изхождат във водата.
Аватар
elidilidjova
В глутницата

Мнениеот blackrose1989 » Вто Юни 30, 2009 1:46 pm

В момента наблюдавам отношенията чинчила - котка. Изнесох го с клетката малко на въздух. Мацоран го дебне от половин час, интереса е огромен. Чинчи си щъка из клетката без особена промяна в поведението... Ако я нямаше клетката обаче, щеше да настане паника... AvatarSmileyFencing [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
blackrose1989
В ятото

Назад към Чинчила