Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Чинчила... слепота или си въобразявам ?

Чинчила... слепота или си въобразявам ?

Мнениеот slavi94 » Съб Апр 11, 2009 10:46 pm

Как мога да разбера дали чинчилата ми е сляпа без да ходя на ветеринар... питам дали е така , защото вчера забелязах че мигаше не едновременно с двете очи а с едното по отделно... малко смешно зучи но е така и днес я видях няколко пъти да прави така... моля помогнете,защото много я обичам.
slavi94
Животинче с въпрос

Re: Чинчила... слепота или си въобразявам ?

Мнениеот elidilidjova » Пон Апр 13, 2009 5:23 pm

Като ходи, вижда ли? В смисъл блъска ли се в разни предмети? Променен ли е цветът на очите? Ако толкова се притесняваш, я заведи на лекар. Тук не сме специалисти по очни болести. Дано всичко е наред с животинчето !
Мисля,следователно съществувам.
Аватар
elidilidjova
В глутницата

Мнениеот AHASVER » Пон Апр 13, 2009 7:41 pm

А защо взимате животно след като не можете да му осигурите ветеринарна помощ hsuh
Аватар
AHASVER
В глутницата

Мнениеот hammy96 » Пон Апр 13, 2009 8:01 pm

smilie8
Аватар
hammy96
В пасажа

Мнениеот slavi94 » Вто Апр 14, 2009 10:12 am

elidilidjova написа:Като ходи, вижда ли? В смисъл блъска ли се в разни предмети? Променен ли е цветът на очите? Ако толкова се притесняваш, я заведи на лекар. Тук не сме специалисти по очни болести. Дано всичко е наред с животинчето !

не не се блъска никъде... очите са черни и днеск си направих един експеримент... бях я оставил в клетката беше се качила на хамака и аз бхях на около 8 метра от нея ... омахах с ръка съвсем безшумно и скочи от хамака и влезе в клетката :)
AHASVER написа:А защо взимате животно след като не можете да му осигурите ветеринарна помощ hsuh

еми...добрич...там за никое животно не може да се намери помощ...
пс. може да се локне темата :)
slavi94
Животинче с въпрос

Мнениеот neli0000 » Вто Дек 24, 2013 11:23 pm

Здравейте!И аз се съмнявам,че чинчилата ми е сляпа.Очите и са червени,а на дневна светлина дори забелязвам,че има и син ирис.Бях до ветеринар да попитам и ми отговориха че попринцип са с черни очи и за червени не са чували :) и се отказах да е заведа там на преглед.Също така и се удря,но само когато тича из стаята бързо.Още е на 4 месеца и не знам дали след време ще се кротне,но сега е доста припряна и страхлива.Срах ме е да не се нарани,а ако е сляпичка още повече ще ме е страх :( Моля ако има ветеринар който чете тук,или някой по-наясно да ми даде някакво предположение.Благодаря предварително :ay:
Аватар
neli0000
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Сря Дек 25, 2013 7:49 am

Трябва животното да се прегледа от Ветеринар специалист по очи - има ги. Защото окото може да има тези симптоми и заради други фактори.

Тоест обобщено може просто да се каже: "Имате чинчила с болни очи" - без преглед трудно ще се направи диагноза.

Руските източници и Английските източници, които на бързо прерових през Гугъл преводача това казват. Може да е слепота - може да е мътна ретина и още куп неща :ah:
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Koset0 » Сря Дек 25, 2013 1:26 pm

Има и чинчили с червени очи. Заведете я на преглед при ветеринар. От кой град сте?
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот meri » Сря Дек 25, 2013 4:31 pm

Когато животното е сляпо, очите не са червени. :ab:
По принцип това зависи от гените, бежовите чинчили имат червени очи, бяло-розовите чинчили- също.Бежовият ген добавя червен оттенък в очите на чинчилите. Червени очи имат само хомобежовите чинчили.
Така, че важно е твоята чинчила какъв вид е. :ab: Има ли бяло петно в окото.
Нещо подобно на това, ако е така,възможна е катаракта,което е обослувено генетично или е друго заболяване. Ако чинчилата не вижда, би трябвало да проличи бързо.
Потърси ветеринар, който разбира от гризачи.
Изображение
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Чинчила