Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Може ли чинчилата да се вози в кола на разходка?

Може ли чинчилата да се вози в кола на разходка?

Мнениеот dalia » Съб Апр 25, 2009 7:38 am

Може ли да си возя чинчилата в колата ( не да пътувам до морето разбира се) да си я водя с мен до магазина да речем ? гушната не да върви по улицата като куче. да си я разнасям като джобните кучета под мишка :)
и Стамен ако може да си даде собственото мнение :)
dalia
Животинче с въпрос

Re: може ли чинчилата да се вози в кола на разходка?

Мнениеот diva21 » Съб Апр 25, 2009 8:10 am

Според мен би се стресирала ако я водите на разходка,но не съм много веща де. :ag:
Аватар
diva21
В глутницата

Мнениеот dalia » Съб Апр 25, 2009 8:13 am

diva21 написа:Според мен би се стресирала ако я водите на разходка,но не съм много веща де. :ag:

ако се научи от малка мисля че няма да е голям проблем да си научи колата да си се разхожда вътре да свикне и ще е ок всичко мисля . аз има кучета и котки почти всичките ми котки много обичат да се возят в колата но кучетата са големи и ваобще не мога и да ги вкарам вътре така че мисля да си науча и чинчилката да се вози с мен :ab:
dalia
Животинче с въпрос

Мнениеот diva21 » Съб Апр 25, 2009 10:36 am

Има голяма разлика от куче,котка и чинчила.
Чинчилите са плахи същества пък и ако незнаете не е хубаво мн да се мачкат,гушкат и галят,защото хем козината ще им опада хем могат и топлинен удар да получат.
Но вие си знаете.
Надявам се,че не съм обидила никого. :ax:
Аватар
diva21
В глутницата

Мнениеот dalia » Съб Апр 25, 2009 10:48 am

Вие никого не сте обидили но някой друг ще го направи ;) просто чакам да видя какви забележки ще получа от хората които разбират от ВСИЧКО защото много такива има. а плюс това питала съм поне 20 човека как се гледа 1 чинчила и нямаше еднакво мнение по въпроса и си извадих собствено мнение как да си гледам чинчилата. благодатя ти че даде твоето мнение ;) искам да добава че никой не говори за времето в което ще се извежда или вози чинчилата
dalia
Животинче с въпрос

Мнениеот COLUBER » Съб Апр 25, 2009 11:14 am

Ако я научиш от малка да си я носиш в джоба или в ръка предполагам, че няма да е проблем, но колкото и да е свикнала винаги може да се уплаши от по-силен шум, а това е неизбежно в града. Возенето в кола не е много добра идея. Както казва diva21 е много възможно да получи топлинен удър особено в колата. Дори да я возиш на две пресечки от вас пак е рисковано защото идва лято и подджамците в колата става много топло. Вкарвай я в кола когато е наистина наложително. Ако държиш да я научиш все пак да я разнасяш навън започни с разходки пред блока и на места където няма много хора и шум, не я носи директно в магазина. Но пак казвам - не е добра идея.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот dalia » Съб Апр 25, 2009 11:32 am

благодаря ти хареса ми твоето изказване.хареса ми най-много това че не отричаш че мкоже да свикне и че може да се извежда а просто каза че не е препорачително и ме оставяш сама да си реша какво да правя защото тук има 1 човек който си налага мнението постоянно :ab:
dalia
Животинче с въпрос

Мнениеот COLUBER » Съб Апр 25, 2009 11:35 am

dalia написа: тук има 1 човек който си налага мнението постоянно :ab:

Не съм сигурна за кой говориш, но ако е от знаещите :ajaweki: и мнението му е правилно без да има две страни по въпроса - ами ще си го налага :ad:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот dalia » Съб Апр 25, 2009 11:57 am

говоря за Стамен тук има хора който искат да разберат как и какво защо и т.н за някое животно а той казва " 1во ходи да се образоваш някъде и после пиши тука" значи човека се опитва да се ОБРАЗОВА от тук от "УЖ" знаещи хора които помагат е какво помага тои и повечето тук? само се заяждат и за това искам Стамен да си даде мнението по моя въпрос за това го пуснах аз ще си гл;едам чинчилата както аз пожелая а не както някой тук ми казва но да видим кои какк ще се позаяжда с това мое предложение за колата :bp: който иска да помага да помага които не да си мълчи ;)
dalia
Животинче с въпрос

Мнениеот slavi94 » Съб Апр 25, 2009 12:19 pm

dalia написа:говоря за Стамен тук има хора който искат да разберат как и какво защо и т.н за някое животно а той казва " 1во ходи да се образоваш някъде и после пиши тука" значи човека се опитва да се ОБРАЗОВА от тук от "УЖ" знаещи хора които помагат е какво помага тои и повечето тук? само се заяждат и за това искам Стамен да си даде мнението по моя въпрос за това го пуснах аз ще си гл;едам чинчилата както аз пожелая а не както някой тук ми казва но да видим кои какк ще се позаяжда с това мое предложение за колата :bp: който иска да помага да помага които не да си мълчи ;)

здрасти аз имам чинчила вече три месеца и се опитвам са м да я гледам без никакви помощи... пъро питах хората във форума мога лида и взема сфера... естествено вички почнаха да ме нападат... но аз си взех сфера и свикна.. питах мога лида я искарвам на терасата и да я държа там до вечерта ... пак почнаха нападките ... но даже и направих волиера на терасата... на нея много и харесва ... можеби няма друга по щастлива чинчила от нея :sunny: и в крайна сметка останових едно чинчилите са много приспособими животни и просто трябва ти да искаш [dontuu.gif] и ще стане :):):) [friendship.gif]
slavi94
Животинче с въпрос

Мнениеот dalia » Съб Апр 25, 2009 12:27 pm

да така е никой не може да ми каже как да си гледам АЗ чинчилата плюс това никой не е създал това животно за да каже точно как и защо да се гледа така че всяка чинчила си е различна с различен характер. 1 позната има 3 чинчили и всяка яде различна храна от другата прави различни неща обича различни неща но тука всеки си НАЛАГА а не споделя мнението си за животинките и само нападат хората които не се правят на ..... да не казвам на какво то за това има "оу ама не даваите това и онова не чинчилките защото моята от това умря" после "не извеждаите моята умря" и на половината хора тука са им умрели животинките и те ще ме учат как да си я гледам моята хахах я по добре НЕ и браво на теб :ay:
dalia
Животинче с въпрос

Re: Може ли чинчилата да се вози в кола на разходка?

Мнениеот zoomaniak » Съб Апр 25, 2009 7:02 pm

dalia - Казвам се Стамен Василев Стаменов
роден в Ивайлов град
живял в Перник
оженен в София...
ЕГН 7802102343

Управлявам - собственик съм на този форум и портала към него и още куп уеб базирани проекти...

Надявам се да останем приятели...
Бъди щастлива с чинчилата си...

Но не ми пиши повече на ЛС разни странни текстове???

:ba:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот diva21 » Съб Апр 25, 2009 7:35 pm

dalia написа:да така е никой не може да ми каже как да си гледам АЗ чинчилата плюс това никой не е създал това животно за да каже точно как и защо да се гледа така че всяка чинчила си е различна с различен характер. 1 позната има 3 чинчили и всяка яде различна храна от другата прави различни неща обича различни неща но тука всеки си НАЛАГА а не споделя мнението си за животинките и само нападат хората които не се правят на ..... да не казвам на какво то за това има "оу ама не даваите това и онова не чинчилките защото моята от това умря" после "не извеждаите моята умря" и на половината хора тука са им умрели животинките и те ще ме учат как да си я гледам моята хахах я по добре НЕ и браво на теб :ay:

Извини ме и недей да го приемаш за заяждане.
Аз просто ще си кажа мнението. :ab:
Значи и на мен ми се е случвало да имам смъртен случай в къщи,но е неизбежно особено когато няма компетентни доктори които да помогнат.
А за храната и аз мисля,че не е правилно да казват какво да дам на чинчилата си.
Ако си научиш чинчилката от малка да яде и свежа храна,но внимавай с нитратите. :ad:
:ax:
Аватар
diva21
В глутницата

Мнениеот COLUBER » Съб Апр 25, 2009 8:45 pm

Оооффффффф
dalia сигурно ще ми се разсърдиш особено след като ми хареса горния пост... ти питаш нещо за да ти дадът съвет нали? Но това не е съвет за с какъв препарат да си почистиш кухнята, нито прах за пране. Това е как се гледа чинчила. Чинчилите в природата живеят в много студени планини с температури често под нулата. Тяхната нозина е предназначена за тези условия и не опада особено през летния сезон защото там няма много изразен такъв. Което означава, че като я донесеш на топличкото лято в София тя като нищо може да пукне на слънце. slavi94 това, че имаш чинчила от 3 месеца далеч не значи, че си разбрала животното и знаеш всичките му нужди. Това е ужасно малко време за опознаване на наскоро почти одомашнен вид. Помисли - имаш чинчила от последните 3 месеца и я гледаш на терасата? Ами какво по-хубаво място за чинчилата през зимата да е навън? Хората се чудят как да си охлаждат чинчилите лятото даже май имаше тема за това, а вие ги държите нарочно на слънце :ag: ами хората, които са чели достатъчно за вида дори без да са го гледали вкъщи могат да ви кажат как по-добре да си гледате чинчилите. Това "никой не може да ми каже как да си гледам мойта" е все едно да му даваш отрова за хлебарки на пук на хората които ти казват, че не трябва :ag: това не ви е дете, че да го гледате както вие си решите. То е животно, което има различни нужди от тези на хората. Не искам да се заяждам, просто ви казвам и на двете, че не се прай така. Може да сте чули различни мнения по въпроса на храненето на чинчилите, но за температурите мнението винаги е едно - не ги дръжте на слънце. А и те са нощтни животни - като искате да гиразхождате правете го вечер след залез или рано сутрин. Във форума има човек, който от много време гледа успешно чинчили, че даже ги и въди, може да се консултирате - memberlist.php?mode=viewprofile&u=100225
Now got the point? :ad:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот ИНА » Нед Апр 26, 2009 10:26 am

Здравейте!Имам чинчили от две години и определено мнението ми за тяхното извеждане или разхождане навън е отрицателно.Както при хората така и при живатните всяко едно си е индивидуално и човек ако е упорит и внимателен може да го научи и приучи на много неща,но си има и правила и изисквания за отглеждането на животните.Има и една такава приказка,че тъкмо научих коня си да неяде и той взе,че умря.Аз съм човек по идеите и новостите,но що се отнася до по-капризни животни и човек ги обича нетрябва да си позволява да експериментира,а после да съжалява за нещастието,което може да го сполети.Ако искате да разхождате различно животно навън си научете зайче или морско свинче.А относно ВСЕЗНАЕЩИТЕ хора,просто няма такива.Човек се учи докато е жив.Успех!
Аватар
ИНА
В пасажа

Мнениеот diva21 » Нед Апр 26, 2009 11:55 am

ИНА написа:Здравейте!Имам чинчили от две години и определено мнението ми за тяхното извеждане или разхождане навън е отрицателно.Както при хората така и при живатните всяко едно си е индивидуално и човек ако е упорит и внимателен може да го научи и приучи на много неща,но си има и правила и изисквания за отглеждането на животните.Има и една такава приказка,че тъкмо научих коня си да неяде и той взе,че умря.Аз съм човек по идеите и новостите,но що се отнася до по-капризни животни и човек ги обича нетрябва да си позволява да експериментира,а после да съжалява за нещастието,което може да го сполети.Ако искате да разхождате различно животно навън си научете зайче или морско свинче.А относно ВСЕЗНАЕЩИТЕ хора,просто няма такива.Човек се учи докато е жив.Успех!

Съгласна съм с теб. :ay:
Напълно си права. :ax:
Аватар
diva21
В глутницата

Назад към Чинчила