Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Паякообразни насекоми в клетката

Паякообразни насекоми в клетката

Мнениеот blackrose1989 » Сря Юли 08, 2009 2:18 pm

Вчера докато чистих на моята чинчила намерих в разпиляното сено (то седи в ясличка попринцип, но тя като си го вади го разпилява) едни паякообразни малки насекоми, зелени, с големината на върха на топлийка. Имаше също и в къщичката от пластмаса. Смачках колкото видях, измих и дезинфекцирах всичко, смених пясъка, та за сега няма други. Мисълта ми е - откъде, аджеба, са се пръкнали? Всеки ден сменям старото сено, не оставям да се застоява. Сеното е купено от зоомагазин, обезпаразитено, останалата насипна храна също. Преди седмица изнесох клетката навън за час, дали е възможно нещо да е паднало от тия бубулечки и да се наразможили после...Доста ми стана странно. То май са растителноядни, не някакви паразити, ама пак не е хубаво да ги има.
Аватар
blackrose1989
В ятото

Re: Паякообразни насекоми в клетката

Мнениеот COLUBER » Сря Юли 08, 2009 3:15 pm

Ако не ги снимаш..не знам с какво де, трудно ще ги определим. На мен ми приличат на едни буболечки, които до сега съм ги виждала само по сено и дълга трева. В момента не мога да се сетя как се казваха. Не са паразити безвредни са, няма нужда да дезинфекцираш нищо. Дошли са или със "обезпаразитеното" сено или ако даваш набрана от някъде трева или ако оставяш клетката на някоя поляна smilie8 icon_dontknow
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Назад към Чинчила