Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Кучето ми не иска да се храни

Кучето ми не иска да се храни

Мнениеот desislawa » Нед Авг 23, 2009 11:40 am

Здравейте на всички,
имам немска овчарка на 1 година от известно време не иска да се храни, хапва съвсем малко.Отслабна драстично, сега тежи 23 килограма.Ветеринаря каза да я храним предимно с гранули за да качи килограми.Опитахме всички видове суха храна, в началото ядеше от една за подрастващи кученца.От нея и взехме 20 килограма но сега и нея не иска.Яде консерви и варено месо но много по-малко отколкото ядеше преди.Има си режим на хранене и излизане.Много е непослушна и дива.Също така искам да добавя че и давам и витамини- прахообразни.
desislawa
Животинче с въпрос

Re: Кучето ми не иска да се храни

Мнениеот kokerka » Нед Авг 23, 2009 3:20 pm

Съвсем малко по-надолу в този раздел нашироко обсъждахме абсолютно същият проблем.
Може би ще е хубаво да прочетете темата, за да не изпиша всичко наново, след като го има вече.
И ако тогава не сте разбрали къде се корени порблема с храненето на вашето куче, пишете пак и си задайте въпроса. Ще помогнем колкото можем.

п.п. Всички сухи храни е доста широко понятие, надали всички сте ги опитали, иредете някои марки поне.
Животните са По-добрите приятели на човека!
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот desislawa » Нед Авг 23, 2009 7:51 pm

Много съжалявам че се повтарям с тази тема.
А марките храни който съм и взимала са:
Frolic
Original dog
Darling
Pedigree
Chappi
friskies
Royal canin
hill's
Про План
DIAMOND
и едни червени гранули за чувствителен стомах. Е това не са всички марки кучешка храна но тук в пловдив не намерих други марки- е имаше някои но не ми ги препоръчаха.А от близкия зоомагазин и бях купила от всички къчешки храни който имаха-около 30 вида.От някои хапва по една шепичка и след това не иска повече, а от други изобщо не иска.
Още веднъж се извинявам че се повторих с тази тема, но съм много разтревожена, отслабна с 10 килограма.Сега тежи 20 кг. а е на година.
desislawa
Животинче с въпрос

Мнениеот kokerka » Нед Авг 23, 2009 10:31 pm

Тъй, значи, прочетете еееей тази тема: ТЕМА тя даже е и за немска овчарка. Като се апстрахирате от леката караница, която настана, съветите /като по-трезво мислеща от другия потребител/ биха ви били полезни.
Нещата далеч не опират до марка храна. Тя е едно от последните неща, виновни за положението. Прочете, вижте дали няма да откриете каква е грешката и тогава като сте размислили над начина на хранене на кучето ще го коментираме.
:ay:
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот desislawa » Пон Авг 24, 2009 8:46 pm

Прочетох темата току що, и ми стана ясно че май доста съм сбъркала като я свикнах на готвено. Тя беше на село за един месец и там са я хранили само с месо и от както се върна гранули изобщо не иска.Ще пробвам да не и давам нищо друго освен гранули пък дано прояде.
А бихте ли ми казали къде да намеря нещо за балансирането на готвената храна?
desislawa
Животинче с въпрос

Мнениеот kokerka » Пон Авг 24, 2009 9:52 pm

BARF се казва сиситемата за балансирано хранене, гугъл казва ТОВА
Иначе имам и това, но целият раздел там е полезен, не е само тази тема.

Аз също съм хранила в началото с готвено, консерви... имах малък проблем с обръщането на гранули, но за щастие моят инат и постоянство победиха. Сега всички кучета вкъщи /моето и временните приходящи/ ядат само гранули, безкомпромисна съм за това. Не ме интересува какво са яли преди това, аз предлагам само гранули, при това само определени марки /имам си предпочитания все пак/. Не мисля, че колкото и сериозно да се заема, ще съм достатъчно стриктна със спазването и изчислението на дневна дажба на готвеното, а и си признавам, че трудоемко ми се вижда. Затова съм си фен на гранулите :bs:
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот desislawa » Пон Авг 24, 2009 10:31 pm

Мерси много.От утре само гранули ще и давам,пък да видим че и тя е една лигла- ам за това аз съм си виновна. Ще пиша по нататък да кайа дали е прояла гранули.
desislawa
Животинче с въпрос

Мнениеот kokerka » Вто Авг 25, 2009 11:11 am

Имайте предвид обаче едно, некачествените гранули се харесват повече от качествените, защото имат прибавени овкусители и аромати. Не залагайте на тях. Опитайте с някоя по-качествена марка, че ако прояде после да нямате проблеми с качеството на храната.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Назад към Хранене