Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Проект - Клетка за чинчила от дърво (Описание + Снимки)

Проект - Клетка за чинчила от дърво (Описание + Снимки)

Мнениеот j0nny » Пет Сеп 04, 2009 4:30 pm

Такаа нека преминем към същината. Ето една клетка, която видях в интернет харесаха ми единствено размерите, които мисля да използвам, нито разположението вътре, нито пластмасата (ако е) която ще се счупи след време, не ми харесаха.

Изображение

Така значи взимам приблизително нейните размери. Материалът с който ще работя е евкалипт, най-здравия, неотровен материал. След малко отивам да купя някаква здрава мрежа, и след това бягам в работилницата да разбича тези парчетии, и да започвам тази вечер

Изображение

Към 8-9 часа ще сложа още снимки с прогреса.
Моля без излишни коментари, освен ако не са идеи/помощ/интерес :ad:
Нека не създаваме работа за модераторите :ag:
Аватар
j0nny
В стадото

Re: Клетка за чинчила от дърво - личен проект

Мнениеот ИНА » Пет Сеп 04, 2009 6:59 pm

С голям интерес ще чакам да видя какво си сътворил :sunny:
Аватар
ИНА
В пасажа

Мнениеот andaluz » Пет Сеп 04, 2009 7:11 pm

Тази клетка много ми харесва откъм размери :ay:
Но имам една основна забележка - засега :ap:
Хубаво си помисли върху отворите които ще има клетката. На тази от снимката има малки отвори на всеки етаж - това е добре, защото не се знае от кой етаж ще трябва примерно да я извадиш, да и подадеш или сложиш нещо, но.......
Тези отвори, които виждам са много малки според мен. Освен това помисли на най-долния етаж да имаш по-голям отвор през който спокойно да можеш да слагаш и махаш ваничката с пясъка за къпане.
Аз също ще следя проекта с интерес :ay: До, вярвам, успешния му завършек :ax:
Когато порастне, малкото на маймуната става маймуна, прасенцето става свиня, магаренцето става магаре, козлето - козел и т.н. Човекът е единственото същество в природата, чийто деца, когато порастнат, могат да се превърнат в едно от гореизброените животни.
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот j0nny » Пет Сеп 04, 2009 9:33 pm

Такаа след 3-4 часа усърден труд, се получиха доста неща. В крайна сметка след 2-3 чертежа установих че за да е по-стабилна клетката няма да я правя от горе до долу с една лента дърво, а ще правя всеки етаж с отделна каса, тоест ще си е самостоятелен (по-надолу ще видите). Относно отворите, мисля да имам врата на първи и втори етаж (тя ще е отгоре до долу - ще се хване за касата направо) понеже мисля между първи и втори етаж да сложа цяла преграда с дупка през която да си минава чинчилчето, и затова ще ми трябва врата и на втория етаж за да имам достъп до горната част на клетката.

А ето и снимковият материал :ae: (снимките могат да се увеличават като се цъКне на тях)

Като начало една скица на чернова :
Изображение

След това реших да се снабдя с мрежа, има я навсякъде, стандартна е, ползва се за отливки на бетон :
Изображение Изображение

Пристъпих към разкрояването на материала за конструкцията на етажите :
Изображение

След около половин час почти приключих :az:
Изображение

Но, нали чинчилките много обичат ръбченца, та реших да ги затрудня :ag:
Изображение Изображение

Последното нещо преди да пристъпим към сглобката беше да отрежем плоскостите на 45 градуса за максимална стабилност и здравина :
Изображение

Малко види, грес и лепило и започваме :
Изображение Изображение

И ето готовата каса за дъното на първия етаж :
Изображение Изображение

И сега предстои една майсторска сглобка icon_bowdown
Изображение

Крайния резултат :
Изображение

След още един час :
Изображение

Утре мисля да направя последния етаж и да сложа преграда между 1ви и 2ри етаж. Освен това ще започна и дъното, което ще отнеме малко повечеко време понеже трябва да се направи рамка с улеи за подвижно чекмедже. След това остава обзавеждането вътре, къщички стълбички и накрая мрежатааа :az:
Още снимков материал след 24 часа :bv:

Всякакви идеи ще са от полза smiley24
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот andaluz » Пет Сеп 04, 2009 9:43 pm

Мрежата ти е супер :ay: Пипала съм я „на живо„ и за клетка е екстра :ay:
Въпрос? Ако нещо стане с животинката, когато тя е на 3 етаж, където доколкото разбрах от обясненията ти няма да има вратичка, как ще я достигнеш? И не разбрах точно каква ще е вратичката на долните 2 етажа hsuh и на чертежа не се вижда. Имай впредвид, че ако е много голяма чинчилата може да те изненада и когато отвориш да сложиш храна да се шмугне покрай теб. Или ако са 2 - не се знае какво ще решиш вбъдеще :ad: - докато се занимаваш с едната другата да излезе? Това с вратите може и да ти се струва детайл, но е важно уверявам те, обмисли го добре.
Когато порастне, малкото на маймуната става маймуна, прасенцето става свиня, магаренцето става магаре, козлето - козел и т.н. Човекът е единственото същество в природата, чийто деца, когато порастнат, могат да се превърнат в едно от гореизброените животни.
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот j0nny » Пет Сеп 04, 2009 10:04 pm

Да чертежа е само скица на етажите, ами мислех си вратите да са големички, от горе до долу на самия етаж, да влизат в касата отгоре и отдолу, но от теб разбирам че това няма да е добре. Иначе да, може би и на 3тия трябва да сложа врата.
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот andaluz » Пет Сеп 04, 2009 10:16 pm

Сега ми идва на ум - ти си представяш вратичките, като мрежа в рамка или бъркам? Погледни как са направени на снимката, която си сложил, поне на мен не ми изглежда трудно да се направят от самата мрежа. Мисля, че този вариант е много по-лесен, а и по -удобен. На втория и третия етаж ще ги направиш по-малки, а на долния по-широка. Дано някой, който има клетка пише колко са размерите на неговите вратички, като има впредвид, че трябва да минава банята.
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот j0nny » Пет Сеп 04, 2009 10:25 pm

Да така мислех, ето една скица направена набързичко колкото да добиеш представа :
http://img197.imageshack.us/img197/4082/444123.jpg

Иначе банята не е ли малка? Аз мислех нещо такова много ме изкефи :ajaweki:
http://www.youtube.com/watch?v=cXe22crH4Bo
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот blackrose1989 » Пет Сеп 04, 2009 11:44 pm

Такава баня не съм виждала да се продава в България, тук където и да вляза виждам само един тип, който като размери е големичък. Как да ти обясня....може би представи си широчина и дължина като на лаптоп, височината е педя...
А проекта е супер, с интерес следя темата, защото до седмица и аз почвам подобен. Само дето като размери и етажи ще е двойно по-голям горе-долу. Относно яденето на дървото - етажите на сегашната ми клетка са дървени, почти не са гризани,само в началото й бяха интересни. Но не знам каква дървесина са да ти кажа, а и особено ако й осигуряваш клонки да точи зъбки, не мисля че ще си гризе къщата. За декорацията имам хиляди идеи, за които по-натам ще пиша. За чекмеджето отдолу сигурен ли си, че дори да го лакираш няма да подгизне от пишкането и миенето? Няма ли как да измислиш да го направиш ламаринено icon_dontknow Доста се усложнява май, не съм много сигурна как ще стане.
Аватар
blackrose1989
В ятото

Мнениеот j0nny » Съб Сеп 05, 2009 6:53 am

Хмм, за тази баня ли става въпрос :

Изображение

Нейните размери са : 26 х 23 х 15
Долната врата може би ще е големичка, а вече на другите етажи ще реша.
Относно чекмеджето, да това ми е проблем, имам един препарат за третиране на дърво против влага, нещо подобно на лак е, само че след като изсъхне няма блясък, но ефектът му е безупречен, поне 1-2 години няма да мажа пак с него. Единственият проблем е че не незнам дали нещо няма да й навреди :ac:
Иначе като разположение на скицата вътре добре ли са нещата?
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот ИНА » Съб Сеп 05, 2009 7:09 am

Добро утро и от мен.Клетката върви добре и съветите дето ти дават са правилни.На скицата отпред правоъгълниците ще са врати предполагам?Ако са тесни и дълги пак става,но е хубаво да са по малки,а само долната да е по голяма,както ти каза Андалуз.Иначе вътре трябва да е просторно и ненатрупано,че да имаш място да сложиш и хамаче и тунел.Прекрасно се справяш и успех с крайния резултат.
Аватар
ИНА
В пасажа

Мнениеот ИНА » Съб Сеп 05, 2009 7:47 am

Сетих се,че не напоследно място трябва да спомена и за колелата на клетката,който трябва да монтираш отдолу за лесно преместване на клетката.Те са задължителни и много полезни.
Аватар
ИНА
В пасажа

Мнениеот andaluz » Съб Сеп 05, 2009 9:22 am

j0nny написа:Относно чекмеджето, да това ми е проблем, имам един препарат за третиране на дърво против влага, нещо подобно на лак е, само че след като изсъхне няма блясък, но ефектът му е безупречен, поне 1-2 години няма да мажа пак с него. Единственият проблем е че не незнам дали нещо няма да й навреди :ac:
След като този препарат изсъхне и се обезмириси единствено може да има проблем ако го стига със зъбки. Замислял си се обаче, че урината не е вода или друга течност, а съдържа доста киселина. На това дали ще издържи препарата hsuh Стълбите от какъв материал ще са? Аз лично мисля, че може да не са толкоз полегати за да ти заемат целите етажи. Чинчилата няма да има проблем и по-отвесни да са. И последно - съобрази добре дупката между първия и втория етаж. Ако е тясна може при непрекъснатото търкане да се наруши козината при преминаване.
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот 4o4incety » Съб Сеп 05, 2009 10:30 am

ЛОЛ! :ai: Много добра работа! Ще те наема за майстор! :bs: :ap: Клетката върви наистина много добре, дано и да се привирши по-същият начин. ЩЕ следя темата с досат ГОЛЯМ интерес! :bi: :ax:
Падна? Всички падат, важното е да можеш да се изправиш!
4o4incety
В пасажа

Мнениеот j0nny » Съб Сеп 05, 2009 3:31 pm

Хаха, може само дървесина ми дай :ajaweki:

Такаа след прочитането на коментарите ето какво решиих.

Дупката между първия и втория етаж ще я направя почти наполовина на плота, понеже по-добре по-голяма отколкото по-малка нали? :)

Относно вратичките, мисля че дори и да са големи не би трябвало да има проблем нека си е дива чинчилката, там където е ще бъде обезопасено дори и да излезне. Иначе не съм решил конкретния размер, но ще са 3 на всеки етаж по една.

Относно дъното... този препарат е само за вода урината ще прецака дървото рано или късно, планът е следния - лакирам го с лак за паркет (това е сигурно най-мощния лак образува 2-3мм слой отгоре)

Хмм стълбичките ще са от същия материал, ще разкроя едни листове по 1см за тях, и щом не е проблем ще направя наклона по-голям с цел повече място.

Колелата да, и за тях съм помислил, но те ще са най-накрая и може би няма да се монтират за момента, понеже клетката ще стои на една ракла и по-добре без тях. Иначе ще се слагат лесно - просто ще се навиват, ще направя дупки.

Иначе за разположението на рафтовете вътре... мисля да е като скицата по-нагоре, то не е проблем те ще се хващат за мрежата и мога да си ги сменям по всяко едно време. Тази вечер може би ще сложа някои и ще експериментирам малко.

Иначе ето прогреса от днес :

Изображение Изображение
Сутринта залепих плотовете за дъното на чекмеджето, и преградата за 1вия и 2рия етаж.
Към 7-8 часа ще проверя дали са готови и евентуално ще оформя етажите и направя сглобката за чекмеджето.
Ако има напредък ще ъпдейтна със снимков материал :az:

Благодаря за съветите и критиките, можете да продължавате :ag:
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот andaluz » Съб Сеп 05, 2009 5:04 pm

Последния пост ми звучи супер :ay: ДЕРЗАЙ!!!
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот j0nny » Съб Сеп 05, 2009 5:24 pm

Благодаря адашке, реших да свърша повечето работа това тази вечер, хапвам и бягам.
После ще постна да видим резултата [applauseuu.gif]
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот j0nny » Съб Сеп 05, 2009 8:41 pm

И такаа добра работа свърших и тази вечер. Остават неизяснени само някои работи.

Ето какво се получи досега :

Като начало се заех с плота, който ще е между 1ви и 2ри етаж (заоблените ъгли са ми слабост :ag: )
Изображение Изображение

Ето как изглеждаше завършен :
Изображение

Дойде време за дупката, през която ще минава. Мислех да е 15см, но ИНА ме посъветва да е 20 за да няма проблеми. Утре ще го отрежа :bs:
Изображение

Междувременно видех една голяма буба, която ми изкара акъла първоначално :ajaweki:
Изображение
Много гадна tongue

Започнах да изкарвам материал за вратичките, но само с изкарването си остана. Утре ще ги направя. Тази на 1ви етаж ще е голяма с дървена каса, на 2ри и 3ти ще ги направя от самата мрежа.
Изображение

Моя милост мисли как да направи чекмеджето :bv:
Изображение

И се започна :
Изображение Изображение Изображение Изображение

Прокарах канали за чекмеджето :
Изображение Изображение

И като цяло това беше. Утре ще направя чекмеджето, предполагам че чинчила няма как да успее да изгризе дъното, така че мисля да го лакирам с лак, който е нетровен все пак. Рафтовете ще бъдат готови също. Може и да направя къщичката ако остане време :az:
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот andaluz » Съб Сеп 05, 2009 8:48 pm

:bi: :az:
Чакаме продължение [84.gif]
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот j0nny » Съб Сеп 05, 2009 8:54 pm

Тцък.. отказах се от лакирането на дъното на чекмеджето, прочетох в един сайт, че дървото не трябвало да се третира с нищо (въпреки че там няма как да си гризне от него)... ще се мисли алтернатива утре icon_crazy
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот andaluz » Съб Сеп 05, 2009 8:58 pm

В никакъв случай не го оставяй така. Вярно, че чинчилите измежду всички гризачи миришат най-малко и все пак...........Ако не го лакираш мисли с нещо да го облицоваш. миещи тапети, самозалепващо се фолио....незнам не съм компетентна, но така не го оставяй.
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот ИНА » Съб Сеп 05, 2009 9:08 pm

Всичко изглежда чудесно.И помисли за дървена плоскост тънка,която да покрива дъното и да се вади,мие и след време да се смени с нова.Успех!Чакам и продължението с нетърпение [h0304.gif]
Аватар
ИНА
В пасажа

Мнениеот j0nny » Нед Сеп 06, 2009 9:45 am

Промяна в плановете. В крайна сметка ще я лакирам. Чинчилата няма как да загризе дъното !
Тази дори е боядисана :
Изображение
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот andaluz » Нед Сеп 06, 2009 9:57 am

Това чинчилският рай ли е? [applauseuu.gif]
Ще ми кажеш ли размерите на клетката от последната снимка?
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот j0nny » Нед Сеп 06, 2009 10:41 am

За съжаление немога, само като картинка е дадена, няма никаква информация за нея.
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот andaluz » Нед Сеп 06, 2009 10:56 am

Искам да ти обърна внимание на начина по който е захваната мрежата на вратичката. Мрежата покрива рамката от вътрешната страна така, че да не може да се гризе дървото. Извинявай, може и сам да си го видял, но аз за всеки случай :ad:
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот j0nny » Нед Сеп 06, 2009 1:01 pm

Малко уточнение, че във еуфорията да я завърша забравих да спомена - материалът от който правя клетката е дъб, не евкалипт.

Днес съм с ужасно главоболие, надявам се да събера сили да направя чекмеджето поне.
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот andaluz » Нед Сеп 06, 2009 1:08 pm

Става :ay: Даже тук по форумите чета, че самата клетка я правят от чам, а само вътрешните степенки, стълбички, колонки.....от дъб.
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот j0nny » Нед Сеп 06, 2009 1:17 pm

Да това е практика да се използва чам за където може понеже е по-евтин, аз имам дъб на аванта така че нека бъде по-здраво.

Но така и немога да разбера защо дървото не трябва да бъде третирано, като чинчилата неможе да гризе от дъното ???
Аватар
j0nny
В стадото

Re: Проект - Клетка за чинчила от дърво (Описание + Снимки)

Мнениеот 4o4incety » Пон Сеп 07, 2009 8:31 am

Джони...хайде, де чакаме те с голяяяяяяяяяямо любопитство! :ad: :ap:
4o4incety
В пасажа

Мнениеот j0nny » Пон Сеп 07, 2009 4:21 pm

Ето малко снимков материал от тези дни :az: :

В крайна сметка това беше лакирах го чекмеджето, пък каквото ще да става :

И сега :
Изображение Изображение

За всеки случай и резета... знам ли колко откачена ще е моята :
Изображение

Къщурката й (довечера ще се прави вратичка и прозорчета) :
Изображение

Направих една и за морския ми свинчо - Бух
Изображение
Изображение

Реших да я пробвам с котето :ag: :ap: :
Изображение Изображение
:ag: [wo1rry.gif]

Това е засега, към 9 часа още :az:
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот andaluz » Пон Сеп 07, 2009 4:27 pm

Аз също мисля, че нямам да има проблем, че си лакирал дъното.
Мацката ти е сладурка :ba: Колко месечна е?
В тази къщичка моя котаран няма да може да си вкара само главата :ajaweki:
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот j0nny » Пон Сеп 07, 2009 4:54 pm

Заа морския дивчо ли става въпрос hsuh ако за него на година и половина е :ag:

Иначе котето е на около 4-5 месеца

По клетката, просто като информация - вътре нещата ще са направени от бук, а не дъб smiley24
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот andaluz » Пон Сеп 07, 2009 4:58 pm

За котката ти питах за възрастта. А за дървесината, която е по-твърда /аз незнам/ :ad:
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот j0nny » Пон Сеп 07, 2009 9:41 pm

Ооще малко напредък :bi:

Къщурката вече е завършена, направих и фасон :bs:
Изображение Изображение

Оправих отвора между етажите :
Изображение

Направих касата за долната врата. Реших само тя да е такава, да има вид, горните ще са от мрежата направени :
Изображение Изображение

И ето малко общи снимки на клетката как се получава :

Ако имате някакви съвети или забележки, сега е момента. Утре мисля да слагам мрежата [applauseuu.gif]
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот andaluz » Пон Сеп 07, 2009 9:47 pm

Само съвети и забележки ли приемаш hsuh
А ПОЗДРАВЛЕНИЯ :bi: :ax: :bi:
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот Bunny Boo » Пон Сеп 07, 2009 10:03 pm

:bi: Браво!!
ИзображениеИзображение
Bunny Boo
В пасажа

Мнениеот ИНА » Пон Сеп 07, 2009 10:12 pm

Направи долната стълбичка по полегата иначе всичко върви по мед и масло. :bi: :ax: :ax:
Аватар
ИНА
В пасажа

Мнениеот j0nny » Пон Сеп 07, 2009 10:32 pm

Ааа и поздравления приемам, няма да ги върна :ag:

Иначе относно стълбата, да ще я направя като горната, те просто така ги оставих за да се виждат, иначе не са хванати още. Утре мисля да им сложа стъпала, и да се опитам да направя едно нещо което мисля че ще се хареса на чинчила, нооо повече за него утре [applauseuu.gif]
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот teddynsun » Вто Сеп 08, 2009 12:13 am

Страхотно се справяш! Наистина поздравления! :bi:
teddynsun
В стадото

Мнениеот archy » Вто Сеп 08, 2009 11:50 am

:bi: Браво :ay:
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот j0nny » Вто Сеп 08, 2009 5:15 pm

Днес реших да лакирам чекмеджето втори път

Изображение
Красота ! :bp:

Малко по-късно мисля да си дам зор и да пооправя незавършените неща :bv:
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот 4o4incety » Вто Сеп 08, 2009 5:28 pm

Добро развитие! :ajatki: :bi: :bi: :bi: :bi: Да те попитам колко ти излезе всичко като цена? И ка отряза, т.е. с какво тези кръгове?
4o4incety
В пасажа

Мнениеот j0nny » Вто Сеп 08, 2009 9:44 pm

Който се интересува за цената на проекта, която включва дървен материал, допълнителните неща, като мрежа, види, панти, труд и търпение, ще отговарям на ЛС.

Иначе кръга го отрязах с електрически трион, като преди това пробих дупка с дрелката да влезне триона :

Изображение

Почти на финалната права сме :bi: :bp:
Сложих стълбичките вътре, завърших долната вратичка, намерих някакви стари тръби, които мисля да ползвам за тунели, направих мост, който ще закрепя на третия етаж, хванах мрежата от почти всички страни, за по-сигурно сложих ъглови алуминиеви профили... иии като цяло това е. Утре живот и здраве завършвам проекта :az:

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот ИНА » Вто Сеп 08, 2009 10:01 pm

Браво браво!!!Ще стане чудесно.Браво!!! :ax:
Аватар
ИНА
В пасажа

Мнениеот blackrose1989 » Сря Сеп 09, 2009 9:39 am

И на мен ми харесва адски много! Твоята чинчила ще бъде наистина щастлива. За интериора можеш да сложиш хамачета и люлки направени от стари панталони, захванати от четирите страни с кламерчета, много се харесват (идеята беше на ИНА), също клони наслагай, хем се катерят по тях, хем си ги гризат - гледай да са от дъб, бук, леска, ябълка, бреза и да са засъхнали. Предполагам си измислил поилка и хранилка,както и държач за сено... Тръбите много ще се харесат, уверявам те, обожават да спят вътре. Колело можеш да купиш, само внимавай с размера да е предназначено за чинчили и да няма разстояние ако е с метален под, за да не попадне краче на чинчилата и да го счупи. Моята сега откакто застудя търси да спи на пясъка или в нещо по-топло и меко - например ако сложиш някакви парцалчета или памук в къщичката, смятам, че ще й хареса. Мостчето много ми хареса, защо не направиш още едно- две...? Разгледай няколко снимки на чинчилски домове в гугъл, може да ти дойдат още идеи за интериора. Винаги съм се чудила каква е тази метална фуния в клетката, леко наклонена на една страна, има я в много клетки в интернет - мисля, че в една от последните клетки, която ти беше прикачил и те питаха за размерите, я имаше...
Аватар
blackrose1989
В ятото

Мнениеот j0nny » Сря Сеп 09, 2009 10:56 pm

Такааа, съмнявам се да има някой буден във форума по това време, нооо важна е инициативата. Завърших яяя :bp: :bi:

Относно съвета ти blackrose1989 за интериора, все още нищо не съм мислил, но хранилка и поилка ще се купува така или иначе, такова за сено не съм правил, но не е проблем да се направи по-късно, има неща за доизкосуряване. Мостчета по нататък ще направя, понеже не е лесно, въпреки че изглежда така. Пипкава работа е, изтриха ми се пръстите от шкурка :ag: Относно "фунията" която ти прави впечатление, това е много яко колело, просто е тип "отворено". Мен много ми харесва, но в интернет му искат 50$ ако е ново, в иБей го има и за по 30$. Лично аз мисля да си направя ако успея (намерих стар газов котлон огоре е с подобно такова, прилича на вдълбната чиния)

Ето ти и клип за да добиеш представа :
http://www.youtube.com/watch?v=0aTq1NPb ... re=related

Яко а ? :ag:

Последните снимки от финалната права :az:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение

Котката нещо много се омърлуши, сигурно си помисли че за нея я правя :ag:
Изображение
[wo1rry.gif]

Горните врати ги изрязах от мрежата и им сложих панти, ще се заключват с малки катинарчета, неможах да измисля друго, пък и така е най-сигурно. С малко подръчен материал (кабел шнур) ги обезопасих, понеже останаха ръбчета при рязането.
Изображение Изображение Изображение

Иии това е, мен много ми хареса крайния продукт, както виждам и на вас smiley24
Интериорът ще се мисли после вече.
Сега чакаме чинчилчето, дано и на него му хареса :bs:
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот andaluz » Сря Сеп 09, 2009 11:49 pm

j0nny написа:съмнявам се да има някой буден във форума по това време
Има, имааааааа :ap:

Поздравленията си ги знаеш. Направо е невероятно.

А сега забележките от моя гледна точка.

1. Шнура с който си обезопасил вратичките няма да го има само след няколко дни. Най-добре изпили всички ръбчета. Не виждам алтернатива smiley24
2. Ако там ще е мястото на всички пласмасови тунели то долния етаж става абсолютно неизползваем за чинчи, да не говорим, че и банята няма къде да слагаш smiley24
3. На мен лично това метално отворено колело от клипчето не ми хареса. Другото, което чета по форума за чинчили е - препоръчва се колелото да е за не повече от една чинчила. Т.е. когато едната го кара, другата по никакъв начин да не може да се „набута„ при нея smiley24 Най-доброто според тях е ТОВА. А и мисля, че много повече подхожда на тази чудесна дървена клетка smiley24

Очаквам скоро да я видя в употреба по предназначение :ax:
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот j0nny » Чет Сеп 10, 2009 12:32 am

Е добре де, но сега май всички спят, а :ag:

Шнура, ще се мисли алтернатива, може би и с изпилване ще стане, но при пилене мрежата се разплита. Ще се измисли, това да е проблема.
Иначе за колелото сигурно ще е такова обикновенно.
Тунелите може би ще са на втория етаж, ако ги сложа де. Долният, там ще е банята, яденето и знам ли какво още. И аз се надявам да видя собственика и скоро :ap: :bi:
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот archy » Чет Сеп 10, 2009 8:18 am

Мога да ви кажа само едно БРАВО ,задето сте направили този рай за чин1илката Ви ! :bi:
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот j0nny » Чет Сеп 10, 2009 9:49 am

Понеже доста хора започнаха да питат колко ми е излезнало всичко и колко струва клетката като цяло, ето малко информация :

Всичко зависи от материалът
Аз съм използвал скъп материал, понеже е на аванта (Бук)
Материалът ми е около 200-250 лева.
Мрежата варира от цена 30-40-50 лева в зависимост от конструкцията.
Види, панти, шайби, профили и всички останали малки нещица около 50-60 лева.
Ако сметнем изхабеният ток, вложеният труд и използваните интрументи нека закръглим цената на 550-600 лева.
Нека се има впредвид че материалът може да е чам, което автоматично намаля крайната цена на 450-500 лева.
Става въпрос единствено и само за моята клетка, като конструкция и обзавеждане.
Всяка друга промяна намаля/увеличава цената.
Казвам го понеже някой ме попита дали съм бил правил клетки.
Да, може да се измисли нещо, само че няма да е за такова отрицателно време.

Като се има впредвид, че тази клетка ще е доста издръжлива според мен, все пак е направена от най-твърдият материал, а дори и от чам все пак конструкцията е много добра.
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот blackrose1989 » Чет Сеп 10, 2009 1:45 pm

Поздравления и от мен!!! :bi: :bi: :bi: Мисля, че в случая средствата са оправдани, вярно, че като цена излиза двойно от продаваните клетки от метал за чинчили, но на мен лично и като външен вид и като практичност и като размери тази ми харесва в пъти повече. Сега очакваме да видим снимки на чинчилката - щастливка. :bp:
Аватар
blackrose1989
В ятото

Мнениеот teddynsun » Чет Сеп 10, 2009 4:21 pm

Чинчила да си на този свят... :thankyou:
teddynsun
В стадото

Мнениеот AuroraBeauPre » Съб Сеп 12, 2009 9:24 am

Лелее страхотна е!
Браво, много добра работи си свършил :bs:
и аз сега ще се заема да правя нова къщичка на плъхчето ми :ag:
AuroraBeauPre
Животинче с въпрос

Мнениеот az_pamela » Съб Сеп 12, 2009 11:43 am

j0nny написа:Промяна в плановете. В крайна сметка ще я лакирам. Чинчилата няма как да загризе дъното !
Тази дори е боядисана :

Ако отворите саита : http://www.chinchila-lexikon.de там сигурно пише размерите,но първо трябва да я намерите :ay: Много е яка тази за чинчилите
az_pamela
В стадото

Мнениеот j0nny » Съб Сеп 12, 2009 6:31 pm

Както казах и по-нагоре, няма дадени размери.
Иначе сайта е - http://www.chinchilla-lexikon.de/ :ad:
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот j0nny » Вто Сеп 15, 2009 11:38 am

Днес поръчах малко интериор за чинчо :ag:
Чакам ги след 2-3 дена

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот andaluz » Вто Сеп 15, 2009 12:14 pm

Колелото не е добре..... [mood_feelings_hurt.gif] мое мнение.
То е перфектно за мишки, хамстери..., но за чинчила.......
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот пухенцето » Вто Сеп 15, 2009 1:04 pm

На мен страшно много ми допада клетката. Браво! :bi: Надявам се, че скоро ще видим и щастливата чинчилката, която ще живее в тази прекрасна къщичка.
(\(\
(=':')
(,(")(")
Аватар
пухенцето
В ятото

Мнениеот j0nny » Вто Сеп 15, 2009 1:36 pm

andaluz написа:Колелото не е добре..... [mood_feelings_hurt.gif] мое мнение.
То е перфектно за мишки, хамстери..., но за чинчила.......

Онова дървеното ми се струва че ще се скапе бързо, незнам конструкцията му каква е.
Иначе аз мисля да си направя подобно, но след месец някъде.
А относно това което съм поръчал вмомента, препоръча ми го ИНА, мисля че тя има опит с чинчилите :bi:
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот andaluz » Вто Сеп 15, 2009 1:42 pm

Познанията и опита на ИНА с гризачите никой не го отрича :ay:
Щом тя те е посъветвала така.... smiley24
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот j0nny » Вто Сеп 15, 2009 5:26 pm

Уф днес като преглеждах поръчката видях че по инерция поилките съм ги поръчал не 100 ами 50мл :bu:
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот j0nny » Сря Сеп 16, 2009 10:19 am

Благодарение на ИНА и zoomaniak, поръчката е оправена ! :ay: :az:
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот 4o4incety » Сря Сеп 16, 2009 6:18 pm

Ние "си чакаме" чинчилката! :ap:
4o4incety
В пасажа

Мнениеот j0nny » Сря Сеп 16, 2009 7:23 pm

Още седмица, две най-много :bi: icon_wavey
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот andaluz » Сря Сеп 16, 2009 7:44 pm

4o4incety написа:Ние "си чакаме" чинчилката! :ap:
Човек, който с толкова любов и желание направи такава клетка собственоръчно, надали ще се хвърли да купи първата чинчила от пазара :ag: :ay:
А качествените животни всички знаем, че не са под път и над път и за тях освен парични знаци, трябва много често и търпение :bi:
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот j0nny » Сря Сеп 16, 2009 7:50 pm

Нека не бъде тайна, чинчилите ще бъдат от ИНА [friendship.gif] :ay:
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот j0nny » Пет Сеп 18, 2009 10:24 am

Днес пристигнаха нещатата, после ще видим как ще ги набутам в клетката :ag:

Изображение Изображение
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот andaluz » Пет Сеп 18, 2009 10:29 am

Имаш да побереш само колелото. smiley24 Хранилката не заема място, поилките се слагат отвън, а банята се слага 3 пъти седмично за около час. smiley24
Ама си нямаш хамак и тунелчета tongue
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот j0nny » Пет Сеп 18, 2009 10:54 am

Такаа ето как разположих нещатата.

Колелото ще е там, на горния етаж неможе да влезне :ag:
Банята ще й я слагам на втория когато трябва, пък когато порасне и навън мога да си я къпя.
Хранилката и поилката ще са там, мисля че са добре.

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение

Нямам хамак, ама си имам мооост :ag: tongue
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот hyla » Пет Сеп 18, 2009 11:08 am

Браво, много красиво е станало :bi:
Ако видите да се продават червенобузи костенурки в зоомагазин или другаде сигнализирайте на РИОСВ. Продажбата им е забранена!
hyla
Пчела майка

Мнениеот Пламенчу » Пет Сеп 18, 2009 8:54 pm

Доста интересно, нарпави после някоя снимка със чинчилата вътре. :az:
Пламенчу
Животинче с въпрос

Мнениеот archy » Пет Сеп 18, 2009 8:56 pm

БРАВО :bi: :bi: Много хубава клетка :ay: :bp: :bi: :bi:
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот j0nny » Съб Сеп 19, 2009 7:03 pm

Благодаря, благодаря :ag:

Днес я поизчистих малко и дезинфекцирах банята, поилката и хранилката. Така и така си нямам какво да правя, само я гледам :ag:
Поръчах на "мойте" хора (тук е време за реклама мисля :ag: ) от ветеринарна клиника Вита Вери, да ми поръчат храна за чинчили и пясък за банята, понеже не ми се занимава да ходя по магазини итн, пък и те са ми доверен източник, дори са се грижили за чинчили така че няма от какво да се притеснявам ако стане нещо с моята.
Можете да разгледате полу-готовият им сайт, който правя между другото когато имам време :

http://www.vita-very.com/sek_check.html

Иначе чакаме ИНА на 27ми да ми донесе първата чинчилка (сивичка) :az:
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот j0nny » Пон Сеп 21, 2009 3:32 pm

Ходих си до село вчера, и взех някои неща за чинчи, само незнам дали ще се харесат.

Току що отрязани клони от слива и черница (незнам дали трябва да са стари за да си точи зъбите)
И малко люцерна с която баба храни животните. Изсушена е.

Изображение Изображение
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот j0nny » Нед Сеп 27, 2009 1:11 pm

Днес пристигна чинчилата от ИНА. Мъжка е, голям мъник и сладур итн, много ми харесва. След 2-3 дена като свикне с обстановката ще направя една тема в раздела Чинчила, с някои негови снимки :bs: :sunny:
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот andaluz » Нед Сеп 27, 2009 1:58 pm

Знам, че Ина в момента има 2 чинчили. Не знам какъв пол са. По-едрата е сива, а по-малката е страхотна сладурка - сива с бежава опашка. Ти коя ще вземеш?
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот j0nny » Нед Сеп 27, 2009 2:10 pm

Взех малката, тя е топка с косми, голяма е едва колкото дланта ми :ag: :bi:
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот andaluz » Нед Сеп 27, 2009 2:15 pm

Поздравявам те :ax: Имаме еднакъв вкус :ba: :ba: :ba:
Като знам какви грижи се полагат в дома на Ина за всички животни убедена съм че имаш един здрав домашен любимец :ba:
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот blackrose1989 » Нед Сеп 27, 2009 2:18 pm

Честито и от мен за новия любимец! Да ти е жив и здрав много години и да не престава да те радва всеки ден! Очакваме снимки :bp:
Аватар
blackrose1989
В ятото

Мнениеот j0nny » Нед Сеп 27, 2009 2:43 pm

Утре или другиден, малко да се успокоят нещатата, иначе той си поспа малко след пътуването, хапна малко ябълки и сено, откри втория етаж на клетката (уааау) третия не успя все още, и вмомента пак е на първия, мушна се под колелото и май пак ще спи :sunny:
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот j0nny » Пон Сеп 28, 2009 10:10 am

Представянето на Миши ще продължи в тази тема

viewtopic.php?f=204&t=9785

:sunny:
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот j0nny » Сря Окт 28, 2009 8:31 pm

Ето крайни снимки на обзаведената, завършена клетка :

Изображение

Изображение

Изображение Изображение

Изображение Изображение

Засега няма да има промени по нея, вече месец съм много доволен от състоянието й, облицована е за всеки случай с фолио, въпреки че нямам проблем с пишкано итн. Амортизация на клетката няма никаква, дървото не е мръднало като конструкция. Опитва се да гризе, но без успех, материалът е прекалено твърд за зъбите му, единствено успява да го надраска. Като функционалност и развлечение, етажите и разположението вътре много се харесват на Мишето и евентуално на жена му, която очаквам в близките няколко месеца. На първия етаж единствено яде и си прави фитнеса на колелото, не се задържа много там. Напълно различно е при втория етаж, там прекарва най-много време, особено в тръбата и на пънчето, което обожава. Главно и от там излиза като се качва на рамото ми. Третия етаж използва фунцията на разширена спалня :ag: в не малко случаи спи и в хамака, но най-вече предпочита къщата и моста. Като цяло е много доволен :az:
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот j0nny » Сря Ное 09, 2011 8:43 pm

Здравейте, след 2 години затишие, нека напиша някой ред по темата. Клетката не е мръднала, чинчилите едва са изгризали някои детайли, само къщичката са я нагризали повече, но като цяло самите плоскости вътре да са мръднали с половин сантиметър на места. Принципно съм я затворил отзад с паркет, махнах мрежата за да не хвърчат акита, много съм доволен като цяло събота и неделя мога да пусна някоя снимка. Но единственият ми проблем е че все още нямаме малки...
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот j0nny » Нед Апр 01, 2012 11:01 pm

Клетката е все живааа хаха от днес са с нов интериор :)

Изображение

Aктуални снимки на чинчовците и клетката можете да видите в този албум (публичен е) :
http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 740&type=1
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот rogorn » Пон Юни 04, 2012 2:23 am

от стара ракла на спалня :ah:

опитах да добавя снимки и не се получи :ah:

http://pics.data.bg/albums/36242/%D0%BA ... %B0/page/1
rogorn
Животинче с въпрос

Назад към Направи си сам