Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Вечните животински полета!

Вечните животински полета!

Мнениеот gee » Нед Дек 27, 2009 5:13 pm

Искам да споделя историята си! Може би на повечето от вас няма да ви стане интересно, но тази година беше най-тежката в живота ми, защото си отидоха едни от най-любимите ми животинчета, а още по-лошо - хора! Или по-точно един човек... Но това няма значение!

Ето за какво става въпрос:
Преди около 5 години бях на едно състезание по шах и там едно момиче беше донесло 2 морски свинчета, които искаше да подари на някой, защото имаше в огромни количества. Аз станах първа на съзтезанието и ми дадоха едното! Бях на седмото небе, защото наскоро беше починало кученцето ми, което много обичах и продължавам да обичам!!! Радвах се, че отново си имам другарче, защото аз не просто обожавам животни - аз ги Боготворя! И така - гледахме си го, но решихме да му вземем другарче, за да не е самичко. За една Коледа си взехме едно наистина невероятно морско - много красиво, въпреки че беше и доста страхливо. Е, въпреки това беше ангелче, жалко, че нямам снимка на компютра да ви покажа. Кръстихме го Исусчо. Обаче се случи една трагедия! На 2 януари (2 седмици след като го взехме) то си отиде! Беше само на 3-4 месеца. Дори не разбрахме от какво! Мислим, че беше натравяне с нитрати, защото им давахме краставици и праз.
Преживяхме го! Ето какво следва: Преди, ако не се лъжа, около 2 години си взехме 3-то прасенце. Кръстихме го Боги, защото го взехме на 6-ти януари - Йорданов ден. Още е живичко. Обаче и двете бяха мъжки и много се биеха. Бяхме принудени да ги разделим... Беше ми мъчно, защото така вече не беше едно самото прасенце, а две! Понякога ги извеждах и ги пусках зедно из стаите, където никога не се биеха.
Миналата година малко преди Коледа от Двореца на децата в София ми дадоха две японски мини-мишки да гледам през Коледната ваканция. Случи ми се нещо супер невероятно - на Нова година към 4 часа сутринта ми се родиха бебенца!! [applauseuu.gif] :bp: . Добро начало на годината, но за нещастие нещата не продължиха така...
Мисля, че март месец, ми подариха два хамстера. Малко след като ми ги подариха трагедиите на годината започнаха! Една вечер чистих на морските и ги искъпах - правя го няколко пъти в годината, понеже коремчетата им се цапат. Досега не бях имала проблеми! Измих им и клетките, но не ги изсуших, защото беше сравнително топло и то много! Изнесох ги на балкона, на който имаме изолация и на прозорците, и на земята. На другия ден, като се прибрах от училище, баща ми ми каза, ча Дундьо, първото ми прасенце, е болно! И беше прав - беше легнал на една страна, дишаше тежко, беше студен и не се хранеше! Знаех, че ако едно свинче се разболее, то почти никога те оздравява, а болеста завършва фатално. И въпреки това - опитах! Ветеринарните клиники наоколо бяха затворени, а и вън температурата беше паднала неузнаваемо рязко за такова кратко време. Може би и затова се беше разболял! Сложихме Боги за малко при него, за да го стопли, но никакъв ефект. Махнахме го, да не би болестта да е заразна. Гушкахме го, завивахме го, хранихме го насила и той малко живна. После го оставихме да поспи на спокойствие и след няколко часа, когато отидохме да го видим как е, той вече беше....... icon_bawling [mood_feelings_hurt.gif] icon_bawling Моята душица, първата ми любов си беше отишла! Аз наистина го обичах и вечно ще го обичам, колкото и странно да звучи!
Малко след този случай ми се родиха бебета хамстери и ми се размножиха мишките. Всичко беше наред, докато майка ми не реши да прочете нещо в нет-а за гризачите! Скимна й да чете подробно за тях и попаднала на статия, в която пишело, че клетките трябва да се мият с белина!!! :ai: :ai: Това ме ужеси и й забраних да го прави, но тя толкова и ме послуша. Но нещеш ли - прибирам се един ден от училище и всички клетки - лъснати до блясък с белина! fing23 smiley23 . И, разбира се, наказанието дойде навреме. Първо една мишка си изяде новородените, после ми умря едно бебе-мишка на друга майка, след това масово заизмираха други мишки и хамстери. Тогава имахме много "изродчета", както казват повечето хора - бебе хамстер без задни крачета, хамстер с едно око, друг - без очи и хамстер албинос. Много бяха сладинки и си ги обечах, но майката на безкракото хамстерче си изяде бебетата и остави едничко.Бяхме я кръстили Джина, защото биеше всички други хамстери, а така се казва една боксьорка! После ми умря Кьорчо - хамстера с едно око. Беше ми адски тъжно! И от около 60 животни ми останаха 6 хамстера, едно морско прасенце и 5 мишки. УЖАСНО! :ajaaski: :ajaaski: :ajaaski: Скоро след това си отиде и Джинка! Много ни липсва на всички и нея я приехме най-навътре, защото тя беше един от двата ми хамстера, с които започна това голямо потомство хапльовци.
Мина и този период - успокоих се! В последствие купих на прасенцето ми женска, за да не му е скучно. Наще бяха твърдо против, но все пак не ги послушах. Мисля, че все пак морското е мъжко, но щом няма проблеми - всичко е наред! Ама малко след това 3 от хамстерите изядоха 2 от другарчетата си, сред които е сляпото - това без очички! От групата на тези сладурчета със странности ми остана само албиноса! Той живее с мишки, тъй като другите хамстери го бият. Обаче много добре се разбира с другия вид - не очаквах да имат такива добри отношения!
За Коледа купих на наще златна рибка и тази сутрин имах почти трагичен случай с нея, но я спасихме, Слава Богу!!! :bi:
Тук роднинските връзки са мнго сложни и дори и аз трудно ги запомням, така че няма да обяснявам. Но мисля, че все пак разбрахте каква тежка година съм имала! Споделям това преди началото на 2010, защото искам да започна наново тази година и да променя много неща! Ако имам такъв шанс, аз ще успея да спася много от животинчетата ми и не само моите, и не само животинчета! Благодаря ви за вниманието! Обичайте животните си и недопускайте да отидат във вечните животински полета по такива или други нелепи начини!!!

П.П.: Ако искате снимки, мога да кача на тези, които имам, за да ви покажа какви сладури са и бяха!
gee
Животинче с въпрос

Re: Вечните животински полета!

Мнениеот freiya » Пон Дек 28, 2009 2:07 pm

Да,доста тъжна история.
Мога само да ти пожелая 2010 да ти донесе успехи и радостни мигове с твоите животинки. hamster_hearts x-mas026.gif
Не се самоизмъчвай:животните умират и понякога нищо не може да се направи.
Не се сърди и на майка ти..едва ли го е направила със зла умисъл.Просто майките са такива..искат всичко да е ок.
Пусни малко снимки... smiley24ще се радваме да ги видим:)
Unfortunately, no one can be told what the Matrix is. You have to see it for yourself.
Аватар
freiya
В ятото

Мнениеот gee » Вто Дек 29, 2009 1:23 am

http://viylata.snimka.bg/animals/angelcheta.457685 - тук има снимки на споменатите животинки! Дано да ви е интересно!
gee
Животинче с въпрос

Мнениеот kris4i » Вто Дек 29, 2009 4:08 pm

gee, извинявай ако те обиждам, но тази история ме ужаси и ми възникна въпросът - а не си ли се замисляла, че вероятно не се грижиш както трябва за животните и затова умират? Не мога да повярвам, че си имала над 60 хамстери и мишки, къде за бога си ги гледала всичките? В леген?! По колко на едно място? Това е пълен безконтрол, да плодиш така животните. На колко си години? [smile3537.gif] Единият хамстер живеел при мишките и т.н.... :ai:
Разбирам, че обичаш животните, но всичко си има някакви граници. Вероятно нещо ти куца в отглеждането им. Просто им съчувствам на животинките. :ac:
Bleed on, to the waves you talk in your fevered delight now
Dreep on, under burning rooms and falling mindstars
So long, keep the sun and the moon... and tell'em of your scars
...maybe they will care
kris4i
В ятото

Мнениеот meri » Вто Дек 29, 2009 5:50 pm

И на мен ми хрумна нещо подобно,каква е причината за толкова много смърт?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Bunny Boo » Вто Дек 29, 2009 6:16 pm

Не го прочетох цялото, но:
изкъпала си морското свинче, не си го изсушила?! :ai: и си оставила на балкона ?! :bu: :ai:
ИзображениеИзображение
Bunny Boo
В пасажа

Мнениеот meri » Вто Дек 29, 2009 8:01 pm

ГОРКИТЕ ЖИВОТНИ.......ТОВА Е БЕЗОТГОВОРНО ОТНОШЕНИЕ!!!
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот sis3t0_31 » Вто Дек 29, 2009 8:49 pm

Според мен пък отговорът е следният [smile313.gif] Ако толкова много обичащ морските свинчета .. Първо си купи само едно , дори и да е лято винаги му подсушаваи козината когато го къпеш , нека е само за малко за да свикнеш с него , малко да бъде самичко , да знаеш че ще храниш само едно гърло , и когато мислиш че си готова да изхранваш повече гърла купи си животинче от противоположния пол .. Тогава ще се размножат и ще трябва да полагаш повече грижи за да не стане като с другите !! :bu:

Това е от мен .. надявам се да съм ти била полезна :ad: Пожелавам ти успех с бъдещите ти малки морски свинчетата !! hamster_hearts
sis3t0_31
Животинче с въпрос

Мнениеот gee » Вто Дек 29, 2009 8:54 pm

:ai: :ai: Не мога да повярвам! Първо - обвинявате ме, че не съм ги гледала, после - обсъждате живота им по този начин! Наистина съм "поласкана"!!! Първо - животните си имат предостатъчно място. Когато ми се народиха си купих достатъчно клетки и имам къде да ги държа, пък и това не е ваш проблем - щом ги имам, значи имам възможност да ги гледам и обичам. И не съм ги мъчила, защото както казах - обожавам животни! Написала съм причината за масовите погребения, които правихме! А това за свинченцето ми - най-малко за него ще ви оставя да ме обвинявате! Обичах го и ще го обичам винаги толкова, колкото не можете да си представите! Той ми беше другарче във всичко и когато нещо ми тежеше, аз му го разказвах като на човек! И той ме разбираше!!! Когато ми беше зле, той го усещаше и се гушкаше в мен. Когато се приберях вкъщи, той започваше да квичка и подскача. А когато го оставяхме самичък, плачеше!!! Той беше човек без глас... И когато го бях изкъпала, го бях изсушила, както правя винаги, но не бях подсушила клетката, защото слагам дебел слой вестник и талаш и не мисля, че е необходимо!
За хамстерчето и мишкине - пак казвам! Другите хамстери го биеха и отхвърляха от момента, в който прогледна. Почти му бяа извадили едното оченце и 1 седмица седеше подуто, но го излекувахме и го сложихме при 1 мишка, защото ни беше жал да го оставим самичко. Тя се грижеше за него като майка и много ама много се обичат! Спят гушнати и не се кротват, когато са разделени! После сложихме 1 мъжки при нея и тя забременя и като се родиха бебетата, бялото хамстерче се грижеше за тях като баща! В момента е в клетка с мише-майка си и още 1 женска мишка, едната от които има бебета и заедно се грижат за тях!
Всяка мъжка мижка си има собствена клетка, защото ако са заедно, мъжките се бият. Само понякога слагаме някоя женска или поотрасло бебе, за да не са самички, но женските винаги забременяват, така че не е лесно :ag: .
Ако ще продължавате да критикувате начина ми на отглеждане на животни отрицателно, ще истрия тази тема и повече няма да пиша в този форум, защото аз очяквах подкрепа, а не критика! Благодаря ти, freiya, че ме подкрепяш и разбираш!
gee
Животинче с въпрос

Мнениеот gee » Вто Дек 29, 2009 8:57 pm

sis3t0_31 написа:Според мен пък отговорът е следният [smile313.gif] Ако толкова много обичащ морските свинчета .. Първо си купи само едно , дори и да е лято винаги му подсушаваи козината когато го къпеш , нека е само за малко за да свикнеш с него , малко да бъде самичко , да знаеш че ще храниш само едно гърло , и когато мислиш че си готова да изхранваш повече гърла купи си животинче от противоположния пол .. Тогава ще се размножат и ще трябва да полагаш повече грижи за да не стане като с другите !! :bu:

Това е от мен .. надявам се да съм ти била полезна :ad: Пожелавам ти успех с бъдещите ти малки морски свинчетата !! hamster_hearts

Благодаря за предложението! :ab:
gee
Животинче с въпрос

Мнениеот sis3t0_31 » Вто Дек 29, 2009 9:08 pm

Няма проблем !! :ay: Знам какво е да загубиш нещо което обичаш !!! :ajaaski:
sis3t0_31
Животинче с въпрос

Мнениеот kris4i » Вто Дек 29, 2009 9:16 pm

Никой не отрича любовта ти към животните, но ... много от нас са свидетели на т.нар. "криворазбрана любов". Има случаи, в които хора(предимно жени,защото са по-емоционални) пълнят дома си с котки например. Събират ги от улицата, уж да им направят добро и те се множат вътре и се получава един ад, после хора ходят да помагат, да кастрират, да търсят домове и т.н.... Това е криворазбраната любов.

Според мен твоят проблем е, че придаваш прекалено човешки чувства на животните, още повече на гризачите. Хамстерите са ЕДИНАЦИ, мишки не съм гледала, но предполагам, че и те. Хамстерите обичат да са сами и живеят най-спокойно така. Те не чувстват самота и нямат нужда да бъдат с представител от същия или от другия пол(е,би им харесал един полов акт, но какво от това, нищо няма да им стане ако не оплодят!)
Те не са хора, за бога.... Не можеш да пускаш женски хамстер при мъжки, за да не са самотни, а после да прибавяш нови бебета към колекцията, някои от които не доживяват. Моите 2 хамстера са разделени с преграда в една клетка на 3 етажа, но повярвай ми-надушват се и адски се дразнят един на друг.

Сигурно е много хубаво да вярваш, че тези животни проявяват част от нашите емоции, като например майчинска обич,привързаност и т.н.... но не е така. Те затова и се бият и изяждат, защото не се понасят. Чела съм за случаи, в които някой гледа морско свинче и зайче в една клетка-може и да не се сбият, но на тях не им е хубаво, защото са различни типове животни с различно поведение, те не разбират поведението на другия и не се чувстват комфортно.
Помисли над това, защо трябва непрекъснато да се плодят животните ти? Това е като проблемът с бездомните животни, липса на контрол над популацията и много случаи, завършващи със смърт и страдание.
...maybe they will care
kris4i
В ятото

Мнениеот andaluz » Вто Дек 29, 2009 9:20 pm

Гледам и не вярвам на очите си. Първото, което ми идва и аз като останалите да те наругая хубаво. Но май е по-добре да ти дам един основен съвет - Добрия стопанин е информирания стопани !!! Не знам на колко си години, а и не това е най-важното, защото тук сред нас пишат доста информирани деца, които са по-добри стопани от 50% от възрастните. Има 2 начина да се научи човек - или чрез четене или от собствен опит. Ти си поела по втория, но и оттам не си стигнала доникъде. Щом след толкоз дълга черна хроника, не си си извадила необходимите поуки и не търсиш грешките си, за да не ги повтаряш. Затова, за да бъде по-успешна новата 2010 година не се прави на ущипана госпожица, а седни и прочети в този форум е пълно с инфо за всеки отделен вид животно.
И никога не забравяй - ДА ОБИЧАШ ЗНАЧИ ДА ДАВАШ!!! Но как можеш да дадеш нещо, което нямаш? Как можеш да дадеш адекватни грижи, като не си се научила? Във всеки случай хамстера не е мишка и дори на пръв поглед да ти се струват еднакви имат нужда от различни грижи, а и в никакъв случай не са същите грижи, като за морско свинче.

Чети, учи се, прави всичко както трябва. Давай пари, време, внимание и чак тогава казвай, че обичаш !!!
Когато порастне, малкото на маймуната става маймуна, прасенцето става свиня, магаренцето става магаре, козлето - козел и т.н. Човекът е единственото същество в природата, чийто деца, когато порастнат, могат да се превърнат в едно от гореизброените животни.
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот gee » Вто Дек 29, 2009 10:30 pm

andaluz написа:ДА ОБИЧАШ ЗНАЧИ ДА ДАВАШ!!! Но как можеш да дадеш нещо, което нямаш?

Нямам любов, която да дам ли?!?!?! Това вече взе връхна точка! Вие дори не знаете какво съм преживяла, а ме съдите така безпрецедентно! Ако аз съм чудовище, защото гледам животните си така,значи вие сте водачите на глутницата чудовища, в която съм аз! Не искам да обидя никого, но наистина прекалихте! Нямате представа какво всъщност изпитвам към животните и не можете да знаете ако не живеете с мен и с тях поне 1 седмица!!! Може да не се грижа перфектно за тях, но определено ги обичам и полагам повече усилия за тях от половината от вас! А и какво лошо ако ги развъждам, макар да не е така?! Велико е да споделиш това, което имаш с някой, който не може да си го осигури сам! А да го дадеш на беззащитно, невинно животинче - това е повече от любов! Новият живот е най-красивото нещо на света! Той е Божи дар независимо как е придобит! Но какво знаете вие, които дори не сте опитали да станете хора!!! Нямате представа за какво става въпрос! Защо не спрете да обиждате и не погледнете себе си! Твърде сте надменни, за да признаете своите грешки и затова ги виждате в другите!
gee
Животинче с въпрос

Мнениеот sis3t0_31 » Вто Дек 29, 2009 10:46 pm

Според мен ти си много добра стопанка .. !! Раздаваш любовта си на животинките [n010.gif]

Но кажете има ли перфектен стопанин .. Има ли човек който нямя други задължения ?! :av:

Според мен ако се приберете от работа/училище и заварите домашния ви любимец да умира .. няма ли да ви е гадно .. [smile218.gif] .. Няма ли да искате да не сте се били раждали ?! .. :ajaaski:

Помислете малко моля ви .. !! Нито му е мястото .. Нито времето !! :ac: icon_dontknow
sis3t0_31
Животинче с въпрос

Мнениеот bu6i » Вто Дек 29, 2009 11:06 pm

:ab: "който е безгрешен ,нека пръв хвърли камък" :ab: това не съм го измислил аз :aa:
...а сега за gee...кофти е когато ти умират животни..това в този форум всеки го знае....и точно заради това така ти говорят...ама ти не им се вързвай :ax: ...и те :ax: си обичат животните също като тебе...просто подхода е различен :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот kris4i » Вто Дек 29, 2009 11:18 pm

Е да, малолетните се подкрепят тук... Сисето - Животни: АмиИи Имам котка тя живе за сега в баба ми ., Защото ще си купувам мини пинчер .. !! :)

Деца, моля ви не говорете, без да сте запознати кой какво как и защо прави.
gee, от писанията ти си личи, че нямаш грам познание за това как се гледат подобни животни. А за Сисето, която имала котка, ама я дала, щото ще си купува мини пинчер, оставам без коментар. Няма смисъл да ни убеждавате колко много обичате животните си, защото в крайна сметка въпреки вашите "грижи" те не успяват да изживеят нормално живота си.
Като бях на вашите години реших да си имам рибки(12-13 години) Купих един аквариум и го напълних с всякакви рибки, които си харесах в магазина. След известно време те почнаха да се изяждат една друга, да умират, да изскачат от аквариума и т.н... Още помня как едната ми рибка плуваше наполовина изядена. Много плаках като умираха. Обичах си ги. Но като порастнах осъзнах, че съм нямала и грам представа как да гледам риби, как да ги подбера, че да живеят добре и т.н.... Тогава нямаше интернет. Имах една стара книга, но там нямаше кой знае колко информация за подбора специално.
Сега младото поколение може да се информира достатъчно и щом има време да пише по форуми, значи има време и да прочете нещо полезно за това как се гледат дадени животни. gee, срамота е, че не си го направила, а вместо това оплакваш умрелите от нескопосаните ти грижи животни!
[dontuu.gif]
Помислете вие...
...maybe they will care
kris4i
В ятото

Мнениеот sis3t0_31 » Вто Дек 29, 2009 11:33 pm

Крисчии .. Гледала сам я тязи котка толкова мн време .. Ама са баба поиска и тя дя имя коте а то и тя е на 2 крачки от нас и и я дадох ама секи ден ходя в баба да си я гушкам .. Имала сам до сега 5 котки 8 папагали 24 рибки и 4 хамстера са ще имам мини пинчер .. !! Още ми говори.. че не разбирам от животни :ac:
sis3t0_31
Животинче с въпрос

Мнениеот Bunny Boo » Вто Дек 29, 2009 11:34 pm

И аз мога да кажа че съм имала 5 слона, 3 жирафа и 8 котки, но това нищо не доказва
ИзображениеИзображение
Bunny Boo
В пасажа

Мнениеот sis3t0_31 » Вто Дек 29, 2009 11:50 pm

Но аз не се шегувам !!
sis3t0_31
Животинче с въпрос

Мнениеот andaluz » Вто Дек 29, 2009 11:51 pm

sis3t0_31 написа:Имала сам до сега 5 котки
Една котка живее около и над 15 години х 5 = 75 години. Ако си била 5 годишна когато си имала първата си котка значи сега си на 80 години :ap: Или на мен ми е грешна математиката или и твоите животинки са били „обичани„ за кратко.
Когато порастне, малкото на маймуната става маймуна, прасенцето става свиня, магаренцето става магаре, козлето - козел и т.н. Човекът е единственото същество в природата, чийто деца, когато порастнат, могат да се превърнат в едно от гореизброените животни.
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот zoomaniak » Вто Дек 29, 2009 11:51 pm

:ab:

Дами!!!
Я каква драма :ab:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот sis3t0_31 » Вто Дек 29, 2009 11:55 pm

Ее съжалявям объркала към числото за котките имала сам 2 котки и 5 папагала .. Иначе 24 рибки и 4 хамстера са точно така :ad:
sis3t0_31
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Сря Дек 30, 2009 8:55 am

Мисля,че не можете да разберете......не бройката е важна(много ясно,че са се размножили и станали двойно и тройно повече),тук говорим за много по-важни неща.
Това да имаш определен брой животни и да ги обичаш не е критерий за тяхното здраве и дълголетие.Именно поради лоши условия,незнание и ред важни неща......те не живеят така както трябва и умират........иначе любовта към тях няма нищо общо.......

Е ,кой казваше,че информацията била безполезна..........а без нея как ще се научат.........
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот archy » Сря Дек 30, 2009 10:16 am

sis3t0_31 написа:Крисчии .. Гледала сам я тязи котка толкова мн време .. Ама са баба поиска и тя дя имя коте а то и тя е на 2 крачки от нас и и я дадох ама секи ден ходя в баба да си я гушкам .. Имала сам до сега 5 котки 8 папагали 24 рибки и 4 хамстера са ще имам мини пинчер .. !! Още ми говори.. че не разбирам от животни :ac:
Ти показваш своята обич чрез гушкане? hsuh Според мен да покажеш на животно,че го обичаш е да се грижиш за него и да не го изоставяш...котето е било привързано към теб и към дома си,а вие сте го изоставили на непознато място...И аз имам мини пинчер,но не си оставих котката на село...Като кучето остарее и то ли ще отиде при баба,защото много и се е приискало куче? hsuh
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот kris4i » Сря Дек 30, 2009 11:03 am

Сисето, като ще спориш - поне се научи да пишеш грамотно!
...maybe they will care
kris4i
В ятото

Мнениеот sis3t0_31 » Сря Дек 30, 2009 1:32 pm

Ако почна да обяснявям кви грижи сам давала на своите животни .. Но само ще кажа това !!!

Тук съм за приятели и за съвети , а не за врагове и караници .. ако искате да ме питате за грижи за животни за съвети и т.н. аз съм тук .. но само за това :ad:
sis3t0_31
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Сря Дек 30, 2009 1:51 pm

Това шега ли е,знаеш ли колко опитни хора има,но съвети не се дават ей така,никой не го прави без причина....... [smile3537.gif]
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот sis3t0_31 » Сря Дек 30, 2009 1:56 pm

Май не ме разбра .. Имах в предвит ако нещо ми е трудно да се справа и да пусна нова темичка .. и по възможност някой да ме съпътства какво да права !! Не искам да се карам с вас и с който и да е било друг !! :av:
sis3t0_31
Животинче с въпрос

Мнениеот gee » Сря Дек 30, 2009 2:25 pm

До всички, които писаха тук и в темата ми за златната рибка,
Благодаря ви много за оказаната помощ! Разбирам, че много сгреших, като си изпуснах нервите! Беше късно и ми се спеше, а има една стара поговорка "Утрото е по-мъдро от вечерта!" и затова искам да се извиня на всички! Разбирам, че искате само да помогнете на мен и най-вече - на животните ми! Намерих решение на проблема и обещавам, че в най-скоро време нещата ще са вече под контрол до толкова, до колкото мога да променя обстоятелствата! Реших да дам рибочето на една съседка, която има голям аквариум и знае как се отглеждат! Сега тя си е на село но за Нова година се връща, така че мисля, че още 2 дни рибочето все някак ще оцелее при нас. За тези 2 дни сме му осигурили по-голямо стъклено аквариумче! А когато отиде у тази моя съседка, ще мога да ходя да си го гледкам всеки ден и дори да помагам в чистенето на аквариума и храненето й! :ad: :bp:
За мишките - намерих добро решение! За малките бебета още не съм намерила стопанин, но има един магазин, в който се нуждаят от мишлета, но не съм сигурна, че искам да ги дам, тъй като не знам каква ще бъде съдбата им. Затова ако някой в тоза форум иска - подарявам! Само дано да е в София или поне близо до София, тъй като нямам възможност да ходя по страната, за да занесе някое мишле. [mood_feelings_hurt.gif] Съжалявам за това!
Хамстерите сега са в прилична бройка, пък и една приятелка иска да й подаря едничко, така че мисля, че нещата с тях са под контрол.
Морските - ами оказа се, май, че и двете са мъжки, тъй че няма да имаме потомство. Лошото е, че ще трябва да ги разделим, за да не се бият и така пак ще са самички, но ще компенсираме това с групово изваждане от клетките за 20-30 минутки на ден :ad: .

Отново едно голямо БЛАГОДАРЯ за помощта и искрено извинение за казаното вчера! Надявам се да примете извинението ми и да се успокоите, че сега животните ще живеят по-добър живот!
gee
Животинче с въпрос

Мнениеот vikito40491 » Съб Яну 02, 2010 4:27 am

Офтопик:
gee написа: ще истрия тази тема

Късмет с истриването :ag: Сори за офтопика, ама не се въздържах ;о)
You're watching your dog chase its tail and think that dogs are easily amused, right then you turn around look at the time and realise you just watched your dog chase its tail for 10 min...
Аватар
vikito40491
В пасажа

Назад към В тяхна памет