Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Каракачанка

Каракачанка

Мнениеот laki1968 » Сря Мар 18, 2009 12:42 pm

Имам каракачанка на 4мес. Знам че е още малка,но почвам да се притеснявам-въпреки че само аз я храня кучката се подлага на всеки да я гали,не проявява никаква агресия,абе държи се като помияр, иде ми да и тегля 1шут......Нормално ли е за 4мес. куче?
laki1968
Животинче с въпрос

Re: Каракачанка

Мнениеот pavelminev » Сря Мар 18, 2009 1:39 pm

Моя е същия, но вече го наблюдавам, че започва да се осъзнава. Отначало се вреше да го галя всеки. После прояви някаква плахост и недоверчивост към чужди хора. Сега е на 10 месеца и още е плах, но вече като мине някой около оградата или някое животно започва да лае и да скача макар че на 10 месеца според мен е още бебе :) макар на бои да не е такъв. Според мен това с кучето ти е нормално. Зависи и как се гледа кучето. Ако се държи вързано на верига според мен ще се озлоби повече. Аз лично моето до минялия месец не го бях вързвал, но сега започнах да го вързвам. Мисля че е нормално това което става с кучето ти. Пусни някоя снимка да се порадвам на мъника :).
n1393251737_30083019_1410311.jpg

.JPG
pavelminev
Животинче с въпрос

Мнениеот laki1968 » Сря Мар 18, 2009 3:10 pm

Напоследък започнах да я държа вързана(женска е)щото много пакости почна да прави из двора,а и други ме посъветваха да я връзвам за да придобие характер...ама преди месец ми идеше да я "убия" когато 1 помияр на улицата и се нахвърли итя като побегна-нема стигане....иначе е сладурана.Мерси за споделения опит..Снимките са прекалено големи,пише ми че не мога да ги кача,а не знам как да ги смаля
laki1968
Животинче с въпрос

Мнениеот pavelminev » Сря Мар 18, 2009 4:48 pm

Нормално да бяга на тази възраст. Моя като по малък скача да хапе едно питбулче и едно ротвайлерче, но миналия ден подгони едно бездомно, което минаваше покрай оградата на двора, а бездомното както бягаше като се обърна и моя веднага се спря и хукна на обратно :) . Затова бях пуснал и аз една тема за плахо куче, кадето Galiadogs ми изби всичките глупости, които ми бяха влезли в главата да го правя агресивно. Сега като го загледам и се замисля та той си е пазач :) лае и следи с поглед всичко което минава край оградата. Просто е въпрос на време докато възмажее за да прояви всичките си качества като пазач. Относно вързването за да изгради характер не съм много съгласен. На кучето му трябва внимание и занимание (обучение), а не само да се върже на синджира.Като начало не му давай да ходи при други хора освен семейството и да си играе с тях, също така ако ти идват гости в двора връзвай кучето за да не си играят с него. Относно белите :) не ме питай УУУУУУУУУУУУЖАССССС. Роден е да прави бели и то от голяма към по-голяма. Просто приемай всичко със усмивка и съответно с мъмрене на кучето и наказание, но не и зверски бой :). Мисля, че тука трябва да получиш и отговор от някой по-навътре в нещата като Galiadogs. Макра с двете кучето, които имам и сам съм си обучавал мисля че в този форум има хора, които са доста по наясно с нещата от мен.
pavelminev
Животинче с въпрос

Мнениеот laki1968 » Чет Мар 19, 2009 10:32 am

да ти кажа чесно доста ме успокои,досега не съм имал куче и всеки съвет ми е добре дошъл,ама при положение че изчетох сума материал за породите и можех да взема квато си поискам-спрях се на мойто щото било уравновесено куче пазач,а то не се държи така, сериозно се бях притеснил.Я сподели с кво изхранваш твоя хубавец,в хладилника ми има 1 малка-за мен, и 1 голяма тенджера за кучката,бахти... яде 3 пъти колкото мен,а аз съм 100 кила.Купувам и пилешки кости по лев килото ама по тях има и месце варя и дробя с хлебец....не че не намазва и пържоли.....банани,киви,портокали-нищо не връща
laki1968
Животинче с въпрос

Мнениеот pavelminev » Чет Мар 19, 2009 11:48 am

Нормално да си хапва доста на тази възраст, но и ти не му давай докато спре да яде. На тази възраст още не е хубаво да го почваш изцяло с такава храна. Аз моя до миналия мессец го тъпках с гранули за подрастващи кучета, като количеството го гледах от препоръчаното на пъкета зависимост теглото на кучето. Пилешките кости са остри и може да направиш беля, особено на тази възраст когато кучето е още доста лакому. Според мен е по добре да му даваш гранули за подрастващо куче и може едно две хранения да му вариш. То и корема им на тази възраст е доста чувствителен и може да се подриска от такава храна. Аз на моя едва от миналия месец (на 9 месеца) вече по сериозно взех да го храня с пилишки крака и глави ( ако намеря понеже не се намират лесно ) и други от този сорт които се намират по магазините, но задължително му давам и гранули заради витамините, които се съдържат в тях. Пилишките кости е хубаво или да се преварят за да поомекнат или да се премахнат. Главите след като ги сваря ги изчиствам от човките ( съвет който получих от една ветеринарна клиника в Стара Загора ). Гледай да не качи много килограми, защото е още малко и може да му се изкривят краката от рахит. Давай му и витамини за рахита (витаним Д) и повече разходки.
pavelminev
Животинче с въпрос

Мнениеот laki1968 » Чет Мар 19, 2009 1:34 pm

Аз не го прехранвам,ама и на тия гранули не вярвам- 90% са трици,миризми и оцветители и само 10% са некви меса и витамини,поне така ми казаха,а и като чета на опаковката май е вярно.Мисля че е най добре да яде естествена храна-месце,кокалчета и малко хлебец(колкото да попие булйона)
laki1968
Животинче с въпрос

Мнениеот bu6i » Чет Мар 19, 2009 8:58 pm

laki1968 написа:Имам каракачанка на 4мес. Знам че е още малка,но почвам да се притеснявам-въпреки че само аз я храня кучката се подлага на всеки да я гали,не проявява никаква агресия,абе държи се като помияр, иде ми да и тегля 1шут......Нормално ли е за 4мес. куче?

.....е какво искаш от 4 месечно каракачанче...че и женско icon_dontknow
bu6i
Пчела майка

Мнениеот laki1968 » Чет Мар 19, 2009 10:56 pm

е нали затова питам..... [smile3537.gif]
laki1968
Животинче с въпрос

Мнениеот bu6i » Чет Мар 19, 2009 11:22 pm

laki1968 написа:е нали затова питам..... [smile3537.gif]

:ab: Аве ясно е ,че питаш......ама как да ти кажа :ab: ....малко е несериозен въпроса ти.......няма да ти опявам,че като си взимаш куче ,трябва да си наясно със много неща....или поне със основните :ab: ...както и да е
......значи кучето ти е малко още....бебе е......не можеш да очакваш от него да се държи като голямо.....докато не навърши 10-11месеца....не може да си сигурна във характера му...въпреки че си има тестове и разни знаци, които могат да те насочат...но само човек ,който поназнайва и има опит може да каже със сигурност....да не е за хвалене ,че е избягало от помиарчето,но това все още нищо не значи....нито това ,че дава да го галят .......ако след 4-5 месеца продължава да се държи така ,тогава може да се позамислиш....и да се консултираш с някой ,който разбира от породата и то на място/в смисъл да го види на живо ,а не по форумите/
...още нещо...това с вързването и храненето само от един човек...няма да ти направи кучето пазач....
... кучето е женско/или бъркам/.....те са по-нежни души :ab: ....и по- злобнички :ab: ...ако е истинска каракачанка ще го разбереш това :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот laki1968 » Пет Мар 20, 2009 12:06 am

кучката че е истинска-истинска е,че е малка-малка е,ама на ръст поотрасна и за тва се чудех дали не и е време и да се държи малко на "положение"......Мерси все пак за акъла :bs:
laki1968
Животинче с въпрос

Мнениеот laki1968 » Вто Авг 25, 2009 2:26 pm

кучката стана на 9мес. взех я за куче пазач,а тя ква стана........почти не лае,оная нощ са ми докарали дърва късно вечерта ,аз съм спал. на другия ден ги питам-абе тва куче като влезохте почна ли да лае.....мииии ич и не се е обадило ми казват. тва нормално ли е ,малка ли е още??? мисля да фана и да я застрелям мам.... и , за кво я храня-яде колко 1 прасе
laki1968
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Вто Авг 25, 2009 2:52 pm

Подарете я на някой като не я искате,защото вината си е във вас,щом не сте си обучили кучето както трябва,то какво ви е виновно? Много лесно било.......да стреляте? Какви хора сте ,защо взимате животни като не знаете как да ги гледате или за вас е важен размера и породата,или искате звяр,не куче........я се стегнете и не тормозете животното,всички са различни,а вие като искате куче-пазач,защо не се погрижихте да го обучите за това? Не забравяйте ,че има закон за убийство на животни,ама какви хора брей? :bu:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот archy » Вто Авг 25, 2009 2:54 pm

:ai: :ai: :ac: hsuh [mood_feelings_hurt.gif]
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот laki1968 » Сря Авг 26, 2009 11:52 am

Ей,споко де,тва за стрелянето не го пиша на сериозно,ама питанката ми е-малка ли е още кво ли??? снощи вкарах 1 куче в нас по малко на ръст от нея и тя се уплаши от него-не е нормално според мен.затва питам даите инфо ако знаете........
laki1968
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Сря Авг 26, 2009 11:56 am

Грешката си е ваша, явно не сте постъпвали правилно с кучето,още не е късно да коригирате поведението,само не разбрах защо изисквате всичко това от кучето,не всички кучета са зли.Темите за обучение ще ви свършат работа,почвайте да forum_simp0065 :bv:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот laki1968 » Сря Авг 26, 2009 2:17 pm

meri написа:Грешката си е ваша, явно не сте постъпвали правилно с кучето,още не е късно да коригирате поведението,само не разбрах защо изисквате всичко това от кучето,не всички кучета са зли.Темите за обучение ще ви свършат работа,почвайте да forum_simp0065 :bv:
е как защо??? купих си куче ПАЗАЧ дадох 300лв,храня я само с месо ,всяка вечер я пускам да тича из двора,постоянно до нея има течаща вода-какво да и обучавам да не я е срах ли???то щом не си и е вродено........в крайна сметка ще я чакам да се окучи догодина ,ще си оставя 1 мъжкар и я разкарвам
laki1968
Животинче с въпрос

Мнениеот kokerka » Сря Авг 26, 2009 2:56 pm

И защо ви е мъжкар от страхлива кучка? Тези неща се предават генетично. Има огромна вероятност да не стане пазач и от него. И освен това бебетата учат всичко от майките си. тя ако не му покаже как се пази и лае, той дали ще знае?
И с вашата кучка проблема най-вероятно е комбинация от гени+ранно откъсване от майката, която или също не е била пазач, или кучето не е успяло да види какво и как се пази. освен това ако някой по някаква причина е малтретирал кучето или го е стресирал по някакъв начин също може да му се е отразило.
И така се получават поколения наред които не пазят и биват подмятани, ама след едно раждане, от което пак се получава непазещо куче.
Дали не трябва да не я пускате да роди, а да си вземете куче от доказал се пазач гледано достатъчно време при мама, че да разбере как се лае?
Животните са По-добрите приятели на човека!
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот milenka » Сря Авг 26, 2009 3:27 pm

Мойта кучка я намерих на улицата когато беше приблизително на 25 дена. Сега е на 3 месеца и като мине някой покрай караваната се скъсва да го лае и да ръмжи а не съм я учила на това. Запознавала съм я с доста хора и вече знае, че са дружелюбен вид, но си пази територията.
Може би кучето ти наистина е малтретирано, но тогава по скоро прочети как да преодолеете заедно този проблем отколкото веднага да мислиш да го замениш с друго.
La vita e bella quando sto con te!
Жестокостта към животните е престъпление!
milenka
В ятото

Мнениеот meri » Сря Авг 26, 2009 4:24 pm

Така е по-лесно,да се замени и проблема е решен,жал ми е за такива нежелани животни.
Мойте също не са кучета -пазачи,но инстиктивно го правят, и лаят.А може би вие сте направили кучето страхливо,помислете къде е вашата грешка досега? Храната и водата не решават проблема ви.Има какво да обучавате,но първо вие се обучете-има учители за тази цел.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот milenka » Сря Авг 26, 2009 4:55 pm

Освен да я храните и да й давате вода обръщате ли й внимание? Играете ли с нея?
milenka
В ятото

Мнениеот laki1968 » Сря Авг 26, 2009 6:15 pm

milenka написа:Освен да я храните и да й давате вода обръщате ли й внимание? Играете ли с нея?
ей хора,аз си обичам кучето,от 1 мръвка месо съм я отгледал,всяка вечер лежи до мен на масата,играя с нея,къпя я и кво ли не..........ама тя уж породиста-баща и е от бойко борисовите,майка и не помня от къде ,и те....излезе помиярка
laki1968
Животинче с въпрос

Мнениеот milenka » Сря Авг 26, 2009 6:46 pm

laki1968 написа:ей хора,аз си обичам кучето,от 1 мръвка месо съм я отгледал,всяка вечер лежи до мен на масата,играя с нея,къпя я и кво ли не..........ама тя уж породиста-баща и е от бойко борисовите,майка и не помня от къде ,и те....излезе помиярка

Ами сега по-малко ли я обичаш понеже е излезла помиярка?
Офтопик:
И между другото кучето ти е много красиво!
milenka
В ятото

Мнениеот trenertg » Съб Авг 29, 2009 3:51 pm

laki1968 написа:кучката стана на 9мес. взех я за куче пазач,а тя ква стана........почти не лае,оная нощ са ми докарали дърва късно вечерта ,аз съм спал. на другия ден ги питам-абе тва куче като влезохте почна ли да лае.....мииии ич и не се е обадило ми казват. тва нормално ли е ,малка ли е още??? мисля да фана и да я застрелям мам.... и , за кво я храня-яде колко 1 прасе

младо е кучето
трябва време и малко работа с кучето и повече със стопанина , ако си от София мога да помогна
[skype]trenertg-nok[/skype]
http://trenertg.dir.bg
http://best-friend-vetclinik.dir.bg/

Fortes Fortuna adjuvat - Съдбата помага на смелите - Юлий Цезар
trenertg
Животинче с въпрос

Мнениеот Nadivtov » Съб Авг 29, 2009 5:39 pm

на кучето просто не му е вродено да бъде пазач обичайте си я достатъчно е че е голямо куче и да се страхуват хората и междо другото по страшно е едно куче само да те гледа от клкото да те лае защото така неможеш да разбереш какво мисли примерно моята лорка е страхливичка на вън и не дава на всеки да я пипа ама двора го пази много само да мине човек или животни почва да лае много а е помиарче направо не съм я правила пазач такава си е просто - вродено и макар недостатъците които има не съм искала да я убия да се отвърва от нея и т.н.
Идвам време, когато някой спира да ти липсва .. Но не защото не го обичаш, а защото си свикнал него вече да го няма.... <33333
Аватар
Nadivtov
В пасажа

Мнениеот laki1968 » Нед Ное 01, 2009 5:40 pm

радвам се да ви кажа че кучката вече почна да придобива характер,а и порастна....и как няма кат в един магазин продават като храна за животни-по 1 лв.килото разфасовани пилета и пуйки с месото/сигурно са измряли някъде/нагъва по кило мръвки секи ден и така близо месец,ама май свършиха
laki1968
Животинче с въпрос

Мнениеот kreizo » Нед Ное 01, 2009 7:20 pm

Това куче просто няма как да стане помяр.... Дай й време. Въпреки много мнения тези кучета се оформят като характер едва на 2 годишна възраст. До тогава са бебета. Съдя по държанието на двете, които ние гледаме както и по това, което се случва с 20те кученца, които са поколение на нашите (гледаме мъжко и женско). Това, че в момента вече придобива навици, не означава, че ще спре до тук. Тепърва кучето ти ще съзрява и полово и по характер. А за разплод по развъден правилник е годно когато навърши година и осем месеца. Ако имаш други въпроси питай ще помагам с каквото мога :)
Разликата между форумите по света:
В английския - питаш и ти отговарят.
В руския - питаш, отговарят ти и теб те питат нещо.
В българския - питаш и 1000 човека ти казват колко си прост, че питаш.
kreizo
В глутницата

Мнениеот laki1968 » Нед Ное 01, 2009 10:51 pm

криезо,благодаря ти за разбирането и съвета,тоо аз съм си малко виновен че по некой път пиша малко на шега иии май не ми схващат хумора ама как и да е....чесно ти казвам че и мен вече почва да ме респектира само с поведението си ,особенно когато яде или си играем,има определено страх от мен щот съм я чегарил неколко пъти/мн. бели прай бе,кат е отвързана/ страх ме е само некой помияр да не я окачи ама ще и правя ограда,не знам да ли ще мога да я опазя да не ФАНЕ от некой помияр още 8 мес. тя има рожден ден тия дни
laki1968
Животинче с въпрос

Мнениеот kreizo » Пон Ное 02, 2009 12:17 am

Ако в двора ти няма друго куче и не е пускаш сама навън не би трябвало да има проблеми. Това за храненето и респектирането - по добре е научи от малка, че ти и даваш яденето и ти можеш и да и го взимаш. За целта когато и дадеш купата с храна като започне да яде и вземи паницата. Ако ръмжи и се скарай, но не е удряй. Повтаряйте го по няколко пъти на хранене. Че като порасне ако го няма тоя навик може да стане страшно. А и щом сега ще прави годинка още и е рано и за разгонване. Успех с отглеждането :ay:
Разликата между форумите по света:
В английския - питаш и ти отговарят.
В руския - питаш, отговарят ти и теб те питат нещо.
В българския - питаш и 1000 човека ти казват колко си прост, че питаш.
kreizo
В глутницата

Мнениеот Ангелов » Нед Фев 28, 2010 8:13 pm

Имам каракачанка която е на 9м.Много е красив и много дружелюбен с всички хора(към животните агресивен).Иска ми се да бъде истински пазач.Да ли това ще стане?
Ангелов
Животинче с въпрос

Мнениеот renkata_911 » Пон Сеп 20, 2010 10:47 pm

Имам каракачанка на 7 месеца и е в цикъл може ли да бъде оплодена ?
renkata_911
Животинче с въпрос

Мнениеот valnata » Вто Сеп 21, 2010 12:38 am

renkata_911 написа:Имам каракачанка на 7 месеца и е в цикъл може ли да бъде оплодена ?

Не! :av: Когато е в "цикъл" няма как да я оплодиш. :bs:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Вто Сеп 21, 2010 10:09 am

renkata_911 написа:Имам каракачанка на 7 месеца и е в цикъл може ли да бъде оплодена ?

Твърде рано е ,може да има проблеми, и за какво ще я оплождаш?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот elena_78_78 » Вто Сеп 21, 2010 11:52 am

здравей те,имаме каракачанка на 5 месеца искам да питам цикъла на колко месеца им идва,всеки месец ли идва,по колко дни трае ,това за цикъла,го чета за първи път/това ни е първото куче/моля дайте ми малко информация,благодаря ви
elena_78_78
Животинче с въпрос

Мнениеот Chara » Вто Сеп 21, 2010 12:13 pm

Моята лигла е ротвайлер и ена почти 2 месеца и е същата.Хората ги обожава аз много и се ядосвам ама е малка още.А пир нас кучетата не е е така-ТЯ ГИ ОБОЖАВА!Иска да си играе с един каракачанин ама аз не я пуснах :ap: А и като са разлае става звяр ама звяр!Лае и подгони едно куче което беше големичко :ai: Ще стане пазач.Радвам се ,че и твоята се е осъзнала почакай и още по-лоша ще стане :ajaweki:
█♥█Бог е създал 3 ангела.
Първият, му помагал .
Вторият пазил душите.
А третия изпратил на Земята под името Justin Bieber.█♥█
Chara
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Вто Сеп 21, 2010 12:14 pm

Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот elena_78_78 » Вто Сеп 21, 2010 7:29 pm

meri,благодаря ти отново,мисля да кастрирам кучето ветеринарят каза на пролет преди да навърши годинка мислите ли,че е късно,и още един въпрос след кастрацията,цикълът спира ли да им идва.
elena_78_78
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Вто Сеп 21, 2010 7:34 pm

Добре е да се кастрира преди първото разгонване, да спира цикъла.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот elena_78_78 » Вто Сеп 21, 2010 8:49 pm

да,пак ще се съветвам с лекаря кога да е това въпреки,че много ме е жал да си правя кучето операция,но за по лесният начин хапчета и инжекции против разгонване не прочетох нищо добро затова ще е кастрираме,някои който е минал през това ако може да пише след колко дни кучето се оправя след операцията и нещо друго ако има което трябва да знам,извинявам се ако въпросите ми не са за тази тема нова съм благодаря ви
elena_78_78
Животинче с въпрос

Мнениеот laki1968 » Вто Дек 14, 2010 1:08 pm

Понеже не мога да намеря хубав мъжкар за мойта кучка-дали е добра идея да я пусна на азиатски овчар(албай)...песа е голям и мн. хубав??? hsuh
laki1968
Животинче с въпрос

Мнениеот valnata » Вто Дек 14, 2010 3:38 pm

laki1968 написа:Понеже не мога да намеря хубав мъжкар за мойта кучка-дали е добра идея да я пусна на азиатски овчар(албай)...песа е голям и мн. хубав??? hsuh

Не. :ay:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот laki1968 » Сря Дек 15, 2010 6:41 pm

Що??? hsuh
laki1968
Животинче с въпрос

Мнениеот valnata » Сря Дек 15, 2010 9:11 pm

Защо, си мислиш че е добра идея? Какво мислиш, че ще се получи? Мелез, който няма да прилича на нищо.. и без това БОК е толкова объркана порода..всеки смесва с каквото му попадне и няма две еднакви кучета. Затова и не е призната и няма да бъде.

На кучката няма да и стане нищо ако не роди. Поне изчакай докато намериш хубав мъжки и не създавай мутирали мелези. :ay:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Koset0 » Сря Дек 15, 2010 9:14 pm

Абе зарежи, нека си смесва,, [smile3537.gif]
Ама нали знаеш, че после ТИ ще им търсиш домове, щото заради тебе са се родили [wo1rry.gif]
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Сря Дек 15, 2010 9:15 pm

:ag: ми ка сметнеш ,че БОК..само ние си я признаваме и няма шансове да се признае от FCI...май няма никакво значение кво ша направи :ab: още повече ,че се са чобански овчарки с кръв от Алабай има по голям шанс да се вземат кученцата :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот valnata » Сря Дек 15, 2010 9:22 pm

Дам, аз нямам намерение да го спирам. :ay: Заради такива смески обаче няма две еднакви кучета.. :ag: Може да ги вземат, може да не се харесат, защото са мешени(божа работа) icon_dontknow Точно затова няма шанс да се признае. Всеки хванал два песа и мисли, че неговите са най-чистокръвни. :ag: Остана с пудели и нок да почнат да ги кръстосват. [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Сря Дек 15, 2010 9:33 pm

:ag: :ag: хахаха..те тея дет трябва ,не правят квот трябва...ти за другите береш грижа :ab: ..колко чужда кръв има в БОК....само ако знаеш :ab: ...тя е толкова сложна там ,че никой не може ги оправи...много са малко тея дет развъждат чисти каракачанки и милеят за породата...а черно бялото кученце дет го водят БОК си е едно нищо...ама нали Путин има БОК :ag: :ag: тва е важното :ag:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Space » Сря Дек 15, 2010 9:41 pm

bu6i написа:...ама нали Путин има БОК :ag: :ag: тва е важното :ag:

Ся ше стане фйешън и ш' се напълни с бездомни БОКове по улиците :ai: :ag: :ag:
Прости хора и силен ветър, немат спиране!
I'm a joker, I'm a smoker, I'm a midnight talker ...
Space
Пчела майка

Мнениеот valnata » Сря Дек 15, 2010 9:54 pm

То ако нямаше чужда кръв щеше да има поне две еднакви кучета. icon_dontknow :ag:

Алабай или САО ли беше icon_dontknow е едно от малкото едри породи които харесвам. като му видиш ръста, погледа.. тц,тц,тц много силно куче.. :ay: :ay: Аз не бих го смешил с някоя лисица-бок. По-добре да си намери мъжки бок с добра кръв. :ag: По селата е пълно с БОКове.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Сря Дек 15, 2010 10:19 pm

:ag: Алабая е турска порода...тяното БОК :ag: .....по близко е до САО-то май от колкото до нашата каракачанка...и не си много прав да ти кажа Влана :ax: ...има оеднаквиха ги боковете...всички са черно бели....ама никой не може да каже кво става с качествата им icon_dontknow
bu6i
Пчела майка

Мнениеот valnata » Чет Дек 16, 2010 9:44 am

Може и да греша. icon_dontknow :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот laki1968 » Пет Дек 17, 2010 10:57 am

Абе и мойта кучка и албая са убавци....предполагам хубави хайванчета ще се родят
laki1968
Животинче с въпрос

Мнениеот deniasi » Сря Яну 19, 2011 1:20 pm

icon_wavey [ideauu.gif] [smile3537.gif]
ЗА БЪЛГАРСКОТО ОВЧАРСКО КУЧЕ С ЛЮБОВ

- Българският народ, откакто съществува като народ, е все животновъдски народ. И овчарските кучетата са го съпровождали навсякъде. Затова мисля, че историята на
българското овчарско куче е древна, както е древна и историята на българския народ.
Овчарско куче е гордо животно., със собствен характер. А това, че много си прилича с нашия народ е силната връзката, която имаме с него. Такова куче трудно подлежи на дресировка... също като българина. То по никакъв начин не позволява да му мачкат характера и същевременно е безкрайно предано. То заобича ли един път семейството, в което е отгледано, за него то става неприкосновено.
Безкрайно се привързва - дворът, къщата, семейството стават част от неговото семейство. Забележете, не то част от нашето, а ние част от неговото и са готови да дадат живота си за нас.
Милосърдието към животните е проява на по-висш разум и човечност... Но едно общество, което не е свикнало да защитава най-беззащитните създания на природата, никога няма да се научи да брани и най-висшето нейно творение – човека...
deniasi
Животинче с въпрос

Назад към Обучение и Спорт