Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Новородени

Новородени

Мнениеот sOuLsKaTeR » Нед Май 15, 2011 2:21 pm

Става въпрос за зайката на един приятел на село..Днес ми се обади и ми каза че била от известно време бременна но преди 1 ден умряла...днес като решили да изчистят хубаво клетката видели из сеното че има три малки зайчето останали живи..голи са като мишчици..още не са прогледнали...та въпроса ми е какво да прави и как да се грижи за тях...по колко пъти се хранят и с какво мляко? както и има ли нужна от някакви лампи през нощта?
Истински приятел е този на когото можеш да се обадиш в 3 през нощта с думите "Копеле убих човек" , а той да ти отговори "Добре,къде ще копаем?"
Аватар
sOuLsKaTeR
В ятото

Re: Новородени

Мнениеот lorasdawn » Нед Май 15, 2011 6:06 pm

Те да не умрат докато чакаш отговор само. Храни ги със спринцовка пълна с мляко и ги завий да са на топло. Аз бих ползвала обикновено мляко, нали човека е на село, а и колкото е по-висока масленоста, толкова по-бързо растът.
Аватар
lorasdawn
Животинче с въпрос

Мнениеот selgomez97 » Нед Май 15, 2011 6:11 pm

Ако имат възможност да вземат от някъде голяма зайка с опит. :ab:
Тя би могла да отгледа малките зайчета.. :ay: Послушайте и lorasdawn! (:
Успех! :ba:
"Love is when a puppy licks your face... even after you left him alone all day."
Аватар
selgomez97
В пасажа

Мнениеот valnata » Нед Май 15, 2011 8:07 pm

selgomez97 написа:Ако имат възможност да вземат от някъде голяма зайка с опит. :ab:
Тя би могла да отгледа малките зайчета. :ba:

Това няма да стане. Заек да приеме чужди малки още не съм виждал. Те са толкова капризни и при най-малкия допир до малките има риск да бъдат убити и изядени. Пробвайте да ги храните с нещо, но най-вероятно няма да оцелеят.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот rinusha » Нед Май 15, 2011 9:31 pm

Аз преди време успях да излъжа една хамстерка да приеме чужди бебета като ги натрих с нейни акита,разкиснати във вода.Извадих я за малко от аквариума ,сложих малките в гнездото и ги изчаках да се "омешат" хубаво с нейните.Отгледа си ги всичките 14 бр - нейните 8 бр и чуждите 6 бр.Но е рисковано - може да изяде не само чуждите,но и собствените си бебета,ако усети нещо нередно.
rinusha
Пчела майка

Мнениеот valnata » Нед Май 15, 2011 9:44 pm

rinusha написа:Но е рисковано - може да изяде не само чуждите,но и собствените си бебета,ако усети нещо нередно.

Точно така! Ако намерите майка, която има 6-8 броя не си заслужава риска.. Може заради три да заминат всичките.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот cat_13 » Пон Май 16, 2011 12:37 pm

Абе да се дават на друга зайка е много опасно така че по-добре да се опита да се грижи сам за тях.
Кажи от кое село е. Ако познава някой който има опит със зайци нека ги даде на него. Ако е близо до Добрич мога да се погрижа гледала съм за известно време новородени зайчета на моето село така че може и да съм полезна.
Помагай на животните ще ти помагат и те!

Всеки ден в България умират десетки животни от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен свят!
cat_13
В глутницата

Мнениеот cat_13 » Пон Май 16, 2011 12:38 pm

Абе да се дават на друга зайка е много опасно така че по-добре да се опита да се грижи сам за тях.
Кажи от кое село е. Ако познава някой който има опит със зайци нека ги даде на него. Ако е близо до Добрич мога да се погрижа гледала съм за известно време новородени зайчета на моето село така че може и да съм полезна.
Помагай на животните ще ти помагат и те!

Всеки ден в България умират десетки животни от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен свят!
cat_13
В глутницата

Мнениеот detelinka_1998 » Вто Юли 26, 2011 9:27 pm

Трябва да им се дава мляко от спринцовка и трябва да се завият хубаво за да не настинят.Пожелавам на приятеля ти успех.
Аватар
detelinka_1998
В стадото

Мнениеот detelinka_1998 » Вто Юли 26, 2011 9:29 pm

selgomez97 написа:Ако имат възможност да вземат от някъде голяма зайка с опит. :ab:
Тя би могла да отгледа малките зайчета.. :ay: Послушайте и lorasdawn! (:
Успех! :ba:

Това никога няма да стане другата зайка няма да ги погледне.А и не ми се вярва зайчетата да искат друга зайка. :ay:
Аватар
detelinka_1998
В стадото

Назад към Зайци