Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Почивай в мир....

Почивай в мир....

Мнениеот kris4i » Чет Мар 18, 2010 3:09 pm

Това беше той, Пискливецът...
Най-красивият квартален котарак.
Изчезна когато навън беше -25 градуса.
Днес намерих полу-разложеното му трупче.
Стоял е там под снега, незнайно колко време и дори след като се стопи снега, хората са го подминавали.... (Разказ на човек от блока)
Щеше да си изгние, едната му лапичка я нямаше вече...
Вероятно е бил сдавен от кучета или блъснат от кола, аутопсия вече не може да се направи....

Почивай в мир.. Винаги ще те помня! [mood_feelings_hurt.gif]
Bleed on, to the waves you talk in your fevered delight now
Dreep on, under burning rooms and falling mindstars
So long, keep the sun and the moon... and tell'em of your scars
...maybe they will care
kris4i
В ятото

Re: Почивай в мир....

Мнениеот zoomaniak » Чет Мар 18, 2010 3:15 pm

[mood_feelings_hurt.gif] :ba:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот iv24 » Сря Апр 07, 2010 12:10 pm

Горкото... [mood_feelings_hurt.gif]
:ba:
Аватар
iv24
В пасажа

Мнениеот yani_kn5 » Сря Апр 07, 2010 12:29 pm

icon_bawling [mood_feelings_hurt.gif]
yani_kn5
Животинче с въпрос

Мнениеот sasin » Сря Апр 28, 2010 12:11 pm

О, Крисчи..
Извинявай че ще дам такова предложение, ако ти се стори глупаво, но.. според мен снимката и историята на това коте може да послужат за кампания, в която да има 12 избрани такива герои, за да се сещаме всеки месец че от нас зависи тяхната съдба. Няма тук да излагам цялостната си идея, но специално за това коте от теб зависи, защото никой няма право да взема снимката и думите ти без разрешение.. :ba:
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Мнениеот kris4i » Сря Апр 28, 2010 8:39 pm

Идеята ми допада. Може да се развие нещо като мото " Те не доживяха да имат дом и не се справиха с живота навън. От вас зависи с останалите да не се случи това. Осиновете бездомно куче/коте" ... Или нещо подобно.
На котьо имам снимки от пагубния край, на мен лично много ми въздейства като гледам подобни снимки, но не знам-може да отблъснат хората.

Дори сега като си мисля - той много обичаше да стои на спирката до блока. Свиваше се на кравайче и стоеше между хората, повечето не го забелязваха - а други като го погледнеха само-започваше да им "говори" нещо. Ако идеята се развие бих сложила подобно нещо на въпросната спирка - "Тук живя той, но не доживя някой да го хареса за домашен любимец. Помогнете на останалите бездомни животни да не умрат сами, в мъки....."

Ако искаш ми пиши на ЛС твои контакти, скайп например - ще се радвам заедно да помислим по този въпрос.
Защото той, както и много други бездомници отишли си от тази Земя-сами, заслужават да бъдат помнени и хората да научат, че някога са съществували... А останалите - живите - да нямат тяхната съдба.
Bleed on, to the waves you talk in your fevered delight now
Dreep on, under burning rooms and falling mindstars
So long, keep the sun and the moon... and tell'em of your scars
...maybe they will care
kris4i
В ятото

Мнениеот Чехълче » Пет Апр 30, 2010 8:42 am

[mood_feelings_hurt.gif] милото котенце...Преди години в снега, изчистен и натрупан покрай пътя, видях мъртво кученце и ми стана мъчно за стопаните му - сигурно безрезултатно са го търсили дни наред....
Всеки ден умират десетки кучета от човешка ръка. Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си!
Чехълче
В пасажа

Мнениеот viki-Ivanova1 » Пет Юли 29, 2011 5:13 pm

Ето едно стихче от мен в памет на животното
Не те познавах аз добре
но щом видях те мъртво на земята
сърцето мое сякаш спря.
Не мислех че ще оживея
погребах те със мъка и сълзи.
И още помня как обичаше ме ти.
Почивай в мир мъничко коте
ще те помня докато съм жива.
[mood_feelings_hurt.gif]
ОТ Вики
Офтопик:
Знам че стиха ми е малко пресилен и не е много добър но това можех да напиша в памет на сладурчето
Аватар
viki-Ivanova1
В ятото

Мнениеот emito » Пет Юли 29, 2011 5:19 pm

Веднъж,кагато се разхождах по хваналия лед тротуар в леда намерих едно мъртво коте-то бе вътре в него.След като се вгледах разбрах,че това е изчезналото ми коте.Толкова мъчно ми стана,че нямам думи да опиша.
emito

Мнениеот Akeli » Нед Юли 31, 2011 11:29 am

[mood_feelings_hurt.gif] :ajaaski: съжелявам за всички животинки умрели преди да им се случи нещо хубаво но сега са на по хубаво място при мен са се случвали по ужасяващи гледки
веднъж братовчедка ми имаше на село едно коте. Ходеше си всеки ден без изключение да го храни и глези но един ден не го намери когато се е приближила до съседската ограда която е пълна с камъни и от там са се чували викове и що да види лудия й съсед го убил пред нея на камъните с бастун и като го мереше с камъни направо го е смазал нищо не е остана от него
после дълго ми плака че не е могла да го зарови защото после лудия съсед дал трупа на кучетата си които го излапали и се изпокарали кой да го изяде [mood_feelings_hurt.gif]
котето е била на около 4 месеца и било шарено кръстено ловджийката защото носеше големи канализациони плъхове аз съм виждала как ги носи по 2 -3 на ден и ги остава пред вратата и не ги ядеше [mood_feelings_hurt.gif]
"I will always stand my ground..."
Аватар
Akeli
В глутницата

Назад към В тяхна памет