[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 77: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 77: Undefined variable: Array
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 77: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 77: Undefined variable: Array
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 379: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4752: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4754: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4755: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4756: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
Свободната зона - само за животни! • Виж темата - Зайчето и другите животни
Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Зайчето и другите животни

Зайче и котка в различни стаи

Мнениеот funki81 » Пет Авг 01, 2008 11:31 am

Здравейте, другата седмица заминаваме на море.Имам декоративно зайче и трябва да го оставя на наште да го гледат за една седмица.Проблема е, че те имат котка и ме е страх да не се стресира заешката душичка.Вярно, че ще бъдат в различни стаи, но много ме е страх.Някой попадал ли е в подобна ситуация?Моля споделете, че ще се побъркам, изобщо не мога да се зарадвам, че заминавам на море.
funki81
Животинче с въпрос

Re: Зайче и котка в различни стаи

Мнениеот Kotentse » Пет Авг 01, 2008 4:42 pm

ние имаме в нас, 3 (понякога 4) котета, 2 кучета, и 2 зайчета.
Днес като пуснах зайчетата да тичкат на кревата, голямото ни куче (канадски вълк) се мотаеше също в стаята... беше много мило как зайчетата отидоха и си го подушиха спокойно...
Естествено, не е същото! но идеята ми е, че и ние имаме котки в други стай на къщата... може и да греша, но дори и зайчето да е в клетка, да не може котка да го нарани, не виждам проблем....
Изображение
Изображение
Kotentse
В стадото

Мнениеот funki81 » Пет Авг 01, 2008 6:51 pm

Да, зайчето ще бъде в клетка, а тя е доста голяма, може цяло куче да побере, та мисълта ми е дори и наште да изпуснат котката в стаята на зайчето, тя няма да може да го стигне по никакъв начин.
funki81
Животинче с въпрос

Мнениеот Kotentse » Пет Авг 01, 2008 7:22 pm

Тогава не мисля че ще има какъвто и да е проблем .... щом зайчето няма да излиза от там... мисля че няма страшно и котето да се мотае там... Изображение
Изображение
Kotentse
В стадото

Мнениеот fayza » Пет Авг 01, 2008 8:11 pm

Аз гледам зайо и 2 котки в една стая и не съм имала проблеми. Зайо веднага даде да се разбере кой ще командва в семейството и котките, като по-умни, отстъпиха. Сега гледат да не се срещат много-много. Но всъщност си зависи от котката. Моите са си домашни глезли и никога не им се е налагало да си ловят храната. За тях зайо е просто досаден навлек, а не манджа. :ag:
When life gives you lemons, make lemonade, pee in it and serve it to the people that piss you off.

http://park4pets.com/eson/es350x80.jpg:
fayza
Животинче с въпрос

Мнениеот funki81 » Пет Авг 01, 2008 8:20 pm

Тя и котката на нашите е домашна и не е ловувала досега, но ме е страх да не си прояви животинския инстинкт.Мацата не е агресивна, никога никой не е нападала...но все пак ще се чувства на своя територия, а зайо като куче в чужда махала и затова ме е страх.Но пък може би страховете ми са неоснователни, като чета мненията ви, които между другото страшно много ме успокоиха :)
funki81
Животинче с въпрос

Мнениеот Kotentse » Пет Авг 01, 2008 8:33 pm

Няма значение котката дали е домашна или не... всичко си е до характер... мойте и 3-те котки му се облизаха за зайчето докато я държах, ем никога не са излизали на вън....
НЕ ПРЕПОРЪЧВАМ среща без решетки между тях...
Иначе няма да има проблем и котето да се разхожда свободно, стига зайчето да е в безопастност (тоест в затворена клетка) .
Изображение
Изображение
Kotentse
В стадото

Куче и зайче?

Мнениеот Frea » Пет Авг 08, 2008 10:12 pm

Здравейте на всички! Скоро ще си взимам зайче, но се тревожа че имам куче и да не го стресне с лаенето ... как мислите дали ще е зле за зайко? :ab:
Вярата, че се справяш е половината битка.
Frea
В стадото

Re: Куче и зайче?

Мнениеот илчо » Пет Авг 08, 2008 10:30 pm

Всяко ново нещо е стресиращо за всяко животинче,но в твоя случай е важно внимателно да ги "запознаеш",постепенно да свикнат едно с друго.Не са вярни всичките легенди за зайците,в някой случаи са по смели и от куче.в началото ,след като посвикне зайчето с новата обстановка,го вземаш в ръце и кучето да разбере ,че това не е храна или играчка,а след като свикнат,ще имаш доста куриозни случки.В нас така беше с кучето и котарака.
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

куче самоед или декоративен заек

Мнениеот em4etyyy » Съб Авг 23, 2008 10:19 am

моля ви кажете ми кое е по добре защото мислех да си взимам заек но нашите ме разколебаха и ми вьрнаха 1 желание за куче което те пренебрегнаха и сега когато поисках др. те ми вьрнаха 1 желание кое е по добре?
em4etyyy
Животинче с въпрос

Re: куче самоед или декоративен заек

Мнениеот Laila » Съб Авг 23, 2008 12:26 pm

Аз бих избрала зайко. Като тинейджър имах куче, да ти кажа , по трудно е, навън виелица, студ, аз кашлям, ама с кучо на разходка. В студ и пек, все трябва да изведеш животинката да пшотича. Зайко е по-гушкав, по-мил, по-пухкав и не изисква непременно да го изведеш на разходка, дори когато ти е зле или си скапан след дългия ден. Освен това ще те чака с нетърпение да се прибереш, да споделиш малко време с него. Пък и при голямо желание, пак можеш да го изведеш на разходка, освен това, проблема животинка - ваканция е по-лесно решим. Обичам всички животни и куче и коте съм имала, но мнението ми е, че най-удачния избор е зайче или морско свинче или и двете едновременно :)
Преди да вземеш решение, премисли много добре какви грижи изисква едното животно и какви другото и как би се справил ти така че да не страда животинката.
"Бог е любов" I Йоан. 4:8
Laila
В ятото

Мнениеот илчо » Съб Авг 23, 2008 4:06 pm

Абе я си вземи зайче,ако случиш на добро,и ще хапе и ще драска,така ,че ще имаш 2 в 1 :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki: .Една част от моите си хапят като питбул,но повечето са си само зайци :ad:
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Мнениеот drebcho i glamcho » Съб Авг 23, 2008 4:18 pm

Грижите към двете животни и контакта с тях са коренно различни.
Претегли всички "за " и "против" за себе и семейството и тогава реши.
Но не забравяй да отчетеш и нуждите на двете животни, а не само своите предпочитания и удоволствия от тяхното притежание.
Прецени на кое животно ще можеш да дадеш максимум грижи и оптимални условия на живот. :bs:

Иначе, аз съм за самоеда :ay:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот em4etyyy » Съб Авг 23, 2008 6:44 pm

вежте аз просто знам че няма да имам мчнл свободно време а на зайко трябва да се чисти аз не сьм решила но ще помисля пак защото да имам куче е една моя мечта защото когато бях малка отнеха от мен един сладур и оттогава мечтая за др. куче и ще помисля пак но все пак знам мн. за зайко искам който може да ми даде инфо. за кученцата
em4etyyy
Животинче с въпрос

Мнениеот Laila » Съб Авг 23, 2008 7:05 pm

Laila
В ятото

Мнениеот Frea » Съб Авг 23, 2008 7:16 pm

Аз имам и куче и зайче :ab: Мога да кажа, че е идеалната комбинация и си обграден с любовта на двете животинки :ad: Сутрин и вечер с кучето навън [smile016.gif] а през деня със зайчето вкъщи [65414.gif] Но преди всичко си помисли дали има къде да разхождаш кучето и дали имаш достатъчно място за зайчето. Самоеда е животно, което изисква адски много грижи, но пък болестите при зайчето се рядко се лекуват. Успех с избора :ad:
Вярата, че се справяш е половината битка.
Frea
В стадото

Мнениеот em4etyyy » Съб Авг 23, 2008 7:39 pm

ами знам мисля че сега ще си взема куче а след някой друг месец и зайче,но някой да ми даде инфо. за кучето
em4etyyy
Животинче с въпрос

Мнениеот em4etyyy » Съб Авг 23, 2008 7:43 pm

леила знам това и сьм преценила почти всичко и все пак още се колебая
em4etyyy
Животинче с въпрос

Мнениеот drebcho i glamcho » Съб Авг 23, 2008 7:45 pm

Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот kokerka » Съб Авг 23, 2008 7:47 pm

Не се колебай. Заек. Куче, при това самоед е аааааддски трудно да се гледа. Щом няма да имаш време за една смяна на талаша, как ще намериш време за 2 часова разхдока на кучето, по 2 пъти на ден? А за обучение? А за всичко останало? Нее, рано ти е за куче. Вземи си зайче. Все ще намираш на няколко дни 10 мин да смениш талаша и всяка вечер 20-30 мин да погледате телевизия заедно.
Ако си мислиш, че на зайчето ще се чисти, а на кучето не, лъжеш се. Кучетата поне до 8-10 месечна възраст се случва да пишкат и акат вътре. И се чисти доста повече отколкото един талаш.
Вземи си едно пухкаво зайче, убедена съм, че няма да съжаляваш.
Животните са По-добрите приятели на човека!
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот em4etyyy » Нед Авг 24, 2008 10:41 am

охх все още се чудя icon_bawling
em4etyyy
Животинче с въпрос

Мнениеот hyla » Нед Авг 24, 2008 11:38 am

Аз бих взела и двете. Самоеда ми е любима порода, пък зайовците да не говориме колко ги обичам.
Но самоеда, както и хъскито са кучета, които искат много свобода, разходки и пространство. Ако толкова искаш куче помисли за друга порода по-подходяща за условията, които предлагаш, защото ще е трудно и за теб и за животното, но разбира се си струва.
Заека е далеч по-лесен за отглеждане, по-малък на размери, заема по-малко място, иска по-малко грижи, храна, разходки в стаята и също е пухкав като самоедче :ap:
Вземи си зайче за начало пък после прецени дали можеш да вземеш и куче. Заека е по-подходящия вариант за начинаещи, за деца, за хора с по-малко свободно време...
Ако видите да се продават червенобузи костенурки в зоомагазин или другаде сигнализирайте на РИОСВ. Продажбата им е забранена!
hyla
Пчела майка

Re: Куче и зайче?

Мнениеот gingibi » Пет Авг 29, 2008 4:48 pm

И аз в началото като взе зайка байка се притеснявах, защото имаме вкъщи и котка, да не вземе да го тормози сладкото мъниче.Ама се оказа точно обратното Джижда щом види котката и търчи към нея да я души, а котараната я е страх и бяга :ag:
А пък казват, че зайците били бъзливи :ab:
Но в твоя случай всичко си зависи от конкретното зайче и от конкретното куче, защото всяко животинче си има индивидуален характер и това, което стряска едни не прави впечатление на други.Аз поне мисля, че в началото може да се шашка зайко като лае кучето, ама после ще свикне............но както ти казах всичко си е строго индивидуално :ab:
"Колкото повече опознавам хората, толкова повече обичам животните."
„Когато човек иска да убие тигър, нарича това спорт; когато тигърът иска да го убие, нарича това жестокост.“
Джордж Бърнард Шоу
gingibi
В стадото

Мнениеот sasin » Съб Сеп 20, 2008 3:27 pm

Ама не мога да разбера защо лъжете/подвеждате icon_dontknow Дори вие не бихте си взели куче - каквото и да е, пък да не говорим за самоед. Или трябва да се съобразявате със семейство или ще ходите да учите (май става ясно за кого говоря :ad: ), пък самоеда не само струва пари - ако е истинско и породисто, от развъдника няма да ви го дадат само защото им давате пари, ще искат да са сигурни че го дават в добри ръце. Значи пак се връщаме на приказката самоед ли ще е или самоедоподобно.
И въобще да ви кажа смешно ми става някой като рече че заека изисква много грижи :aa:
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Зайчето и другите животни

Мнениеот snuffed » Съб Окт 18, 2008 2:17 pm

Я кажете вашите наблюдения от това съжителство . Според мен доста добра могат да си живеят заедно , без значени кои са повече - зайчетата или свинете в клетката . Аз лично гледам два заека и едно свинче в голяма клетка и проблеми няма . Вие сте :
snuffed

Re: Заек и морско свинче

Мнениеот mgxpower » Съб Окт 18, 2008 2:36 pm

При мен е папагал + заек разбират се доста папагала го е страх от заека :ag: :ag: като ги пусна на земята и двамата зайката постоянно се изправя на задните си лапи и папагала бяга
сори за офтопика forum_simp0065
mgxpower
Животинче с въпрос

Мнениеот in4eto » Съб Окт 18, 2008 4:40 pm

snuffed-Съвет към теб,раздели морските свинчета от зайците това са два различни вида и не е добре да са в една клетка :ay:
Аватар
in4eto
В пасажа

Re: Дрешки за порчето

Мнениеот snuffed » Съб Окт 18, 2008 4:40 pm

snuffed

Мнениеот in4eto » Съб Окт 18, 2008 4:43 pm

Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот COLUBER » Съб Окт 18, 2008 4:45 pm

Защо да не е добре? Аз имах зайче и свинче, които живяха заедно и се разбираха доста добре. Даже се ближеха едно друго. В един етап от живота им даже бяха заедно в доста тясна клетка и пак нямаше никакви проблеми. А храната им е почти еднаква.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот snuffed » Съб Окт 18, 2008 4:45 pm

Почти по един и същи начин се гледат , почти едни и същи храни . Споко - позовавам се на немски авторитети и техните книги smiley24
snuffed

Мнениеот in4eto » Съб Окт 18, 2008 4:48 pm

Аз се позовавам на това ,че в доста храни например за зайчета има кокцидиостатици,ако мислиш че е полезно за прасенцето :ai: ок.А и може ли снимка на клетката с двете зайчета и прасенцето да видим колко е голяма tongue
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот ViCToRy ; » Съб Окт 18, 2008 4:49 pm

Честно да си призная и аз съм гледал едно зайче в клетката на моята свиня няколко години и не към имал проблем :ab: Просто ги храних отделно с различна храна :ab:
А забелязах и че в зоопарковете в Германия - в Берлин и във Франкфурт (там съм бил) отглеждаха зайци и морски свинчета заедно в големи ограждения без проблеми :ay:
Но никой не знаеше какво прави Ставри, че тайно в избата си гледа динозаври :)
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот snuffed » Съб Окт 18, 2008 4:49 pm

snuffed

Мнениеот in4eto » Съб Окт 18, 2008 4:52 pm

Предполагам,че за толкова животни поне сте осигурили голямо място.Ще дойде момента в които ще се убедиш,че това не е удачен вариант smiley24
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот Laila » Съб Окт 18, 2008 10:24 pm

Нашия зайко (в крайна сметка се оказа момче) и морското ни прасенце не се спогаждат твърде. Зайкото напада свинчо и не му се радва, а свинчо по-скоро не проявява интерес към заека. Живеят в отделни клетки, зайко в голяма (най-сетне) свинчо с тенденция за по-голяма, така че да може да му вземем дружка, защото все ми се струва самотен :ac:
Според мен доброто съжителство на различни видове животни си опира до самите животни индивидуално.
Laila
В ятото

Мнениеот bubetodve » Нед Окт 19, 2008 11:59 am

Онзи ден бях в Зоопарка и там бяха напъхали много зайчета и 1-2 свинчета на едно място и много добре си се разбираха.
Изображение
Аватар
bubetodve
В глутницата

Мнениеот in4eto » Нед Окт 19, 2008 3:09 pm

Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот bubetodve » Нед Окт 19, 2008 4:06 pm

Изображение
Аватар
bubetodve
В глутницата

Мнениеот in4eto » Нед Окт 19, 2008 5:49 pm

bubetodve-В Б-я зоопарковете не са за пример и според мен е по добре да ги няма, след като са в това окаяно състояние.
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот bubetodve » Нед Окт 19, 2008 7:07 pm

:ab: Тук пише, че може :ab:
Изображение
Аватар
bubetodve
В глутницата

Мнениеот snuffed » Нед Окт 19, 2008 7:18 pm

може
snuffed

Мнениеот in4eto » Нед Окт 19, 2008 7:55 pm

Няма се повтарям като искате мешете ги,но след известно време да не запеете друга песен.
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот zoomaniak » Нед Окт 19, 2008 8:56 pm

Много пъти съм казвал тук, че всяко животно може да живее с всяко животно. Но само на хартия...за да отглеждате две коренно различни животни - трябва да имате богато информационно ниво. Знания? Ако ги нямате и разчитате по форумите някой да ви каже: "Да - може или само може" - без да ви напътства и съветва или ако ви остави сами да си бутате главата в стената и да поемате ненужни рискове - ама супер ненужни при условие, че сте начинаещи у всичко. Та за можене може....и лястовица с папагал може да гледате....кой каквото поиска.

Но...дали ви стиска да поемете рисковете - като не ги знаете и не познавате материята. Защо експериментирате?

Някой ви каже "може" и вие спокойни взимате решения.
В интернет се дават много опасни съвети...

Ваша е отговорността - не наша?

Предупредени сте.

Успех :ay:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот in4eto » Нед Окт 19, 2008 10:01 pm

Напълно съм съгласна с
zoomaniak
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот snuffed » Нед Окт 19, 2008 10:39 pm

Може и се гледат . И сасе гледали много преди да решите да Вие уважаеми съфорумци Зоо и Инче да започнете да се интересувате от рибки ...при това напълно успешно . А и по тоя въпрос специално посетих ветеринарен лекар , който каза че ако зайчето е декоративно няма проблем . Еееееех :bs:
snuffed

Мнениеот zoomaniak » Нед Окт 19, 2008 10:45 pm

Ще чакам от теб снимки и резултати - на думи всичко може :ay:
Но те наблюдаваме - не са доволни форумците от теб и модовете...
Корегирай се сам/сама... :az:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот bubetodve » Нед Окт 19, 2008 11:04 pm

forum_simp0065 Аз нямам намерение да мешам каквито и да е било видове животни
и без да ми се обиждат форумците не харесвам морските свинчета... :ah: Намесих се в спора без някой да ме е карал и за това ще си понеса последствията. [wo1rry.gif] Изказах мнение без някой да ми го е искал :ab: Просто се ровех в нета за полезна информация и попаднах на сайта, който пуснах тук :ab: А до това дали може или не незнам, само споделям и показвам това което съм видяла
Изображение
Аватар
bubetodve
В глутницата

Мнениеот snuffed » Нед Окт 19, 2008 11:38 pm

snuffed

Мнениеот ViCToRy ; » Пон Окт 20, 2008 12:45 pm

Но никой не знаеше какво прави Ставри, че тайно в избата си гледа динозаври :)
ViCToRy ;
В глутницата

съжителстване на морско свинче и зайче

Мнениеот black_wings » Нед Ное 02, 2008 6:04 pm

Имам зайче което е на 1 годинка , при мен е от 2-месечно бебе , дружелюбен е , люблеобвилен , кротичък. Сега обаче обмислям варианта да си взема и морски свинчо. Искам да попитам задължително ли е да ги гледам отделно , ще има ли проблем да живеят в една клетка , дали ще се карат? Чела съм че ако едното животно е бебе , другото някак си разбира и не го тормози. Но зайчо май никога не е виждал други животни откакто е при мен smilie8
Не че ми е чак такъв проблем да осигуря два отделни апартамента , ако трябва ще го направя , просто се чудех дали мога да съчетая нещата и да си правят компания. :ab: Благоря предварително за отговорите :bs:
Quiters Never Win And Winners Never Quit !
black_wings
Животинче с въпрос

Мнениеот black_wings » Нед Ное 02, 2008 9:27 pm

Ъъ , съжалявам че съм се повторила :ah: Но от тук пак не разбрах много добре...
Все си мисля , че ако бяха израстнали заедно и се познаваха нямаше да има проблем , но сега зайо си има територия , и изведнъж да му натреса някакво друго животно - хмм ... Изглежда че ще ги оставя в различни клетки - едва ли ще са чак толкова самотни , при цялото внимание което ще им се отделя :ap:
black_wings
Животинче с въпрос

Мнениеот snuffed » Нед Ное 02, 2008 9:28 pm

snuffed

Мнениеот black_wings » Нед Ное 02, 2008 9:55 pm

Ъъ ами просто прочетох противоречиви мнения , и под "не разбрах много добре" разбирай, че не съм достатъчно убедена кое е по правилно. icon_crazy Защото един казва че може , друг че никога не би мешал животни от различни видове , трети че ако са мъжко зайче и мъжко свинче - заека ще тероризира свинчото, а прочетох и зооманиак че е призовал да не поемаме излишни рискове - та поради тва различие в мненията реших че не ми е достатъчно полезна информацията. icon_esek :bl: Както и да е. Ще ги гледам отделно.
black_wings
Животинче с въпрос

Мнениеот COLUBER » Нед Ное 02, 2008 10:18 pm

Щом имаш възможност и отделно да ги гледаш защо не пробваш като посвикнат да се зяпат през решетките дали няма да са ок и заедно в по-голяма клетка? Не че е задължително да са заедно но гледам, че имаш мерак :ag:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот snuffed » Нед Ное 02, 2008 10:22 pm

snuffed

Мнениеот goldi_ » Нед Ное 02, 2008 10:23 pm

goldi_
В стадото

Re: Зайчето и другите животни

Мнениеот toni » Пон Апр 27, 2009 5:19 pm

Ами ако зайчето е най-добрият представител на семейството??? Какво да правим с останалите??? Мисля, че тръбва да си го пазим........ AvatarSmileyFencing
toni
В ятото

Мнениеот MiLeTy » Сря Май 06, 2009 6:52 pm

MiLeTy
Животинче с въпрос

Мнениеот mimichi » Пет Мар 12, 2010 4:07 pm

Писах в мойта тема, но реших и тук да пиша, защото ми се струва че е за моя проблем :ah: Имам котка и зайче, обаче при първата им среща заедно, котката ми започна да го хъска и вече ме е страх да пускам заека когато котката е в стаята. Та въпроса ми е дали ако им направя срещи още няколко пъти няма да спре да го хъска?
mimichi
В ятото

Мнениеот Veni » Пет Мар 12, 2010 5:11 pm

Като си бях на село, котката ми можеше и да изяде Чичи, ако ги бях оставила насаме :ajaweki: А когато си бях в Търново, кучето ми Джеса (малка порода, смеска между пинчер и канадска лисица) беше пощуряла по Чичи! Все скимтеше пред клетката, все едно зайка й е малко дете! Но ако ги бях оставила заедно насаме, Джеса щеше да си изпати много лошо (пробвахме да се подушат, ама носа на кучето щеше да хвръкне) :ajaweki:
При нас това бяха първи срещи и не сме ги повтаряли, понеже нямаше време.
Смятам, че щом живеят заедно могат да свикнат едно с друго. Ама ще трябва голяма доза търпение, постоянство и наблюдение. Все пак не искаш заека ти да стане меню за котето? Другото - според мен срещите първо да са съвсем кратки и с времето да се увеличава времето, през което са заедно. Мисля, че котката ти също я е страх, щом само хъска в защита, а не атакува. Може в началото да ги държите и двете, а после може би да пускате заека, а котката да е добре "обезвредена" :ag:
Във всеки случай съм виждала по клипове заек и куче или комбинация заек-котка - значи е възможно! :ab: Успех! И внимателно, да не стане беля AvatarSmileyFencing
Аватар
Veni
В глутницата

Мнениеот mimichi » Нед Мар 21, 2010 11:05 pm

Два пъти ги пуснах заедно, обаче след първия път котката ми заобикаляше клетката, а след втория вече няколко дни не е влизала в стаята. icon_bawling
mimichi
В ятото

Мнениеот divata_pechurka » Нед Мар 21, 2010 11:32 pm

Дай им време! Трябва да имаш много търпение и нещата ще станат!
Аватар
divata_pechurka
В глутницата

Мнениеот vitaminka » Вто Май 04, 2010 1:58 pm

Зайко съм го срещала с котка, нямаше проблеми, даже си играха.
Обаче си взехме малко кученце на 30 дни и веднага извадих Зайко да види кученцето. Като почна едно драскане и тичане в истерия... горкото зайче, много се плаши от кученцето.
Сега ги пускам и двамата да тичкат из стаята, Зайко малко се поотпусна, понякога отива да я подуши, ама тя като изскимти или излае и той пак бяга уплашен.
[wo1rry.gif]
Ако нямаш опашка, размахвай усмивки.
Аватар
vitaminka
В пасажа

Мнениеот mimichi » Вто Май 04, 2010 4:45 pm

Незнам, аз мойте не ги пускам заедно тя котката не свикна с зайо и това е.
mimichi
В ятото

Мнениеот divata_pechurka » Чет Май 06, 2010 9:58 am

vitaminca направи им една фотосесия на кучо и зайо..те даже си и приличат май май! :ajatki: :ag:
Аватар
divata_pechurka
В глутницата

Мнениеот vitaminka » Чет Май 06, 2010 10:21 am

Още го е страх (Зайко) да застане до Рая :ac:
Ако нямаш опашка, размахвай усмивки.
Аватар
vitaminka
В пасажа

Мнениеот mini_hami » Пет Май 11, 2012 11:19 am

Темичката е доста стара ,но се надявам да ми бъде отговорено ..
Сега ще си взимам зайче и мислех да го взимам понякога с мен на село ,но баба и дядо имат много котета ,и те влизат и вкъщи. Котетата са домашни,не се подлъгвайте че живеят на село.. стоят си и вътре във вилата. В моята стая не влизат,но има едно което когато съм там обича да спи в моята стая и ме е страх ,да не би да стресира зайчето ,което ще стои там (не знам дали ме разбрахте защото стана много объркано наистина). Въпроса ми е : Да взимам ли бъдещото си зайче лятото с мен на село,при положение ,че може да влезе някое коте в стаята ми? (зайчето ще си е в клетката) Благодаря предварително :ax:
mini_hami
Животинче с въпрос

Мнениеот sweet_candy » Пет Май 11, 2012 11:22 am

Сигурно няма да има проблем ,щом зайчето е в клетката,но не съм сигурна ..предполагам ,че ако котето приближи клетката зайо може и да се стресне,не знам :(
What doesn't kill you makes you stronger !!
This is your life and your life is your story ..write it !
Аватар
sweet_candy
В глутницата

Мнениеот Милето » Пет Май 11, 2012 11:28 am

Зайчето трябва за всеки случай да е на сигурно място, когато котката/котките са в помещението.
Трябва да осигуриш и време на зайо извън клетката, когато сте на село. Тогава също трябва да внимаваш как се погаждат.
Аватар
Милето
В ятото

Мнениеот mini_hami » Пет Май 11, 2012 11:06 pm

Е да зайчето ще си е в клетката и през деня ще е с мен навън на разходки ,а през нощта ще се разхожда в стаята ми на село докато аз съм там,но ме е страх просто,ако случайно котето влезе в стаята а аз съм в другата,да не вземе зайчето да се наплаши,иначе ще си е в клетката,докато аз не съм при него :ab:
mini_hami
Животинче с въпрос

Мнениеот МоРковче » Нед Май 13, 2012 2:38 pm

Моят зайко много добре се разбира с кучето ми , но всичко е до другия вид моето куче не се бута в него не опитва да го заиграва , което може да доведе до страх при заека.Само го подушва и го близва понякога :ag: .А зайко си тича около него и се радва на компанията на друг животински вид.
Винаги бъди себе си,колкото и да е трудно в днешно време :)
Аватар
МоРковче
В ятото

Мнениеот mimiturosena » Сря Ное 30, 2016 1:45 pm

Здравейте, знам че темата е старичка, но се надявам някой да сподели нещо, а ако е от личен опит още по-добре :) Имам декоративно женско зайче. Гледам я от както беше на 2 месеца сега е на 11месеца. Вчера съпругът ми ми подари персийско коте женско на 3 месеца и Бънита като я видя и започна да тропа в клетката и да хвърля на всякъде пелети. Видимо беше изплашена и ги разделих в различни стаи. Днес ги събрах Бънита отново тропаше, но вече не хвърляше толкова пелети. Котето въобще дори не реагира на това блъскане и тропане, даже си взима и си играе с пелетите. Въпросът ми е дали зайчето ще свикне с котето и какво мога да направя аз?
Аватар
mimiturosena
Животинче с въпрос

Назад към Зайци