Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Избор на куче

Re: Избор на куче

Мнениеот drebcho i glamcho » Пет Авг 06, 2010 8:33 pm

Намери някоя градинка, където разхождат или играят кучета. Наблюдавай ги :ab:
В Стара Загора има такова място, в Пловдив не знам. Ако правилно съм разбрала, че си от там.
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот ninka81 » Пет Авг 06, 2010 8:35 pm

Ами трябваше да избирам там нещо и това цъкнах,от Пазарджик съм
ninka81
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пет Авг 06, 2010 9:03 pm

Просто се запознай с породите,които харесваш, виж характера и темперамента им, особеностите, дали ще можеш да се справиш с кучето,и най-вече дали ще имаш възможност да си го купиш, и да полагаш необходимите грижи, защото някой породи имат по-специални изисквания,като грижи за козината.Дали ще имаш време за обучение,да му обръщаш внимание до като е малко, дълго ли ще седи само, как да обезопасиш жилището, защото малките гризат,и трябва да се предпазват от опасности, как ще можеш да го разхождаш и дали можеш да се справиш с характера на породата която харесваш.Също не забравяй генетичните заболявания, или такива към които е предразположена породата, просто вземи под внимание всичко.
Аз лично няма да ти давам съвет каква порода да си избереш,защото трябва на теб да харесва,не на нас.
Всички кучета при добро обучение и воля на стопанина могат да са послушни и възпитани,кучето е това, което ние направим от него.
Успех в намирането. smiley24
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот valnata » Пет Авг 06, 2010 10:13 pm

Само с четене на характеристики не става.. За кокера пише, че е предан на стопанина, че става за компания...айде моля. Може и да е така, но с уравновесено куче(демек от развъдник) а не с проблемните мелези, които се предлагат на нашия пазар.. Освен това иска доста грижи за козината. Питай хора кито имат такова куче, питай ги, но не чрез форума(там всеки казва, че са душички, но скрива за изядения диван или маса :ag: ) а ги намери и се виж с тях лично.. Аз мога да ти покажа на живо кокер и неговите набези.. Мога да ти кажа колко нерви и ухапвания търпях докато го науча, и то добре че имам познат инструктор.. smiley23 Бягай далеч от тази лакома напаст--Американски Кокер. И това, че всяко куче гризе и съсипва изобщо не е вярно.. Кокера, Хъскито, Джак ръсел, бигъл(може и да пропускам някой :ag: ), са все трудни породи.. Симпатяги, но трудно се обучават и не са за всеки.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот ninka81 » Съб Авг 07, 2010 1:22 pm

Хм,това ме притеснява... но как да взема кученце,което не ми харесва? И вие сте прави за гризането и тем подобни- няма да хареса на никой,ставала съм свидетел,как един англ.кокер ми беше на гости и оставено само у нас,направи един вестник на нищо.... и една дървена чехла я беше нагризало... Но да не говоря бях на гости и един мопс ми направи пластмасовият ток ,почти на нищо-яко надъвкан едвам се прибрах- а бях извън града на гости.... Може да се каже,че се поема риска с куче .
ninka81
Животинче с въпрос

Мнениеот valnata » Съб Авг 07, 2010 1:27 pm

Ами рискувай.. :ag: :ay:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот archy » Съб Авг 07, 2010 1:36 pm

Американски кокер без родословие имат съседите...Кучето не е агресивно,но пуснат ли го вече е набрал поне 500 м преднина,като беше малък вратите бяха изподрани от него,едната беше изгризана, да не говорим за шкафове стени,предмети...Сега е вече на 5 годинки и не прави такива бели,но след първата година направиха основен ремонт. :ad:
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот ninka81 » Съб Авг 07, 2010 2:47 pm

Ами,споделете тогава ,коя порода не прави такива пакости да си взема нея ? :) Ако имате желание да помогнете ,ще чакам да пишете :) Все пак ,още не съм купила кокера ?
ninka81
Животинче с въпрос

Мнениеот drebcho i glamcho » Съб Авг 07, 2010 3:01 pm

Нашият кокер, примерно, нямаше слабост да гризка icon_dontknow обаче така и не се научи за 10 години да не краде от масата :ajaweki: от време на време си вършеше физиологичните нужди из къщи :bu: ... да не говорим как ме обърна със стола на едно кафене, когато покрай нас мина циганин с гъдулка и маймунка :ag: :ag: напук на всички команди, които му крещях :ag: :ag: ... разходката на каишка беше цяло изпитание ... теглеше ме със силата на Аляски маламуд и с настървението на Баскервилското куче, ако минеше покрай нас друго куче, без значение на размера му :ajaweki: :ajaweki: В крайна сметка, жалния поглед на тъжните му очи, те омилостивяват в 99 от 100-те случая, независимо от пакостите, които е направил :ag: :ag:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот ninka81 » Съб Авг 07, 2010 3:06 pm

В момента ,имаш ли куче? Аз си мисля,че всяко куче може така да прави...Или бъркам? Нали нямам опит...
ninka81
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Нед Авг 08, 2010 8:47 am

Мойте са улични, пък си гризеха хубавичко,особено маси,табуретки, матраци,телефони,каквото докопат,въпреки ограниченията на местообитение за известно време и уж предвидиливото прибиране на предмететите.До известно време всички кучета си гризат,какво значение има породата?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот valnata » Нед Авг 08, 2010 10:24 am

То не е само гризането. :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот drebcho i glamcho » Нед Авг 08, 2010 10:35 am

В крайна сметка от теб зависи, какво "ще излезе" от кучето ти smiley24
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот meri » Нед Авг 08, 2010 12:34 pm

valnata написа:То не е само гризането. :ag:

Разбира се че не е,е нали все това повтарям, че кучето е такова каквото го направи стопанина му ,обаче това за гризането не е точно така, защото причините са други.
Аватар
meri
Пчела работник

Какво куче да си взема?

Мнениеот mischlence1 » Нед Авг 08, 2010 5:57 pm

Здравейте, всички!След няколко преговори с наште най-накрая ми позволиха да имам куче. [dalmatinek2.gif] :bp: Въпросът е, че никога досега не съм гледала и не съм наясно с някой неща.Затова се обръщам към вас.Имам два основни въпроса, по които ще се радвам да изкажете мнението си.Първият е относно породата.Прекарах дълги часове в ровене из интернет, но така и не можах да си избера.Затова пък се спрях на четири породи:болонка, йоркширски териер, померан и бял немски шпиц(между другото май померанът е ВИД немски шпиц, но както и да е).Най-важното при избора ми е да няма много опадване на козината(живея в апартамент), няма да казвам да е сладко и пухкаво(защото те всичките кучета са такива) и колкото се може по-дълголетно.Нека пише всеки, който има или е имал някоя от изброените породи или просто всеки, който има впечатления от тези сладури.И вторият ми въпрос е дали мъжко или женско да бъде.Знам, че каквото и да е, пак ще си го обичам, но все пак има доста предимства и недостатъци и при мъжките, и при женските.Вашето куче какво е?Очаквам вашите мнения и идеи.Благодаря! :152355:
mischlence1
Животинче с въпрос

Re: Какво куче да си взема?

Мнениеот zoomaniak » Нед Авг 08, 2010 6:01 pm

Винаги има опадане на козина :ab: то това е мечта на всеки начинаещ "да няма косми по дивана" :ab: - освен да си вземете голо качулато куче друго не виждам.

Свиква се с космите :ab:
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот mischlence1 » Нед Авг 08, 2010 6:03 pm

Да, вярно е.Ти имаш ли куче?Какво?
mischlence1
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Нед Авг 08, 2010 6:04 pm

Далматинец :ab: и много косми. Купихме си мощна прахосмукачка и чистим по-редовно и тва му е философията :ab:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот mischlence1 » Нед Авг 08, 2010 6:05 pm

И все пак какво мислиш по двата въпроса:за породата и дали да е мъжко или женско?
mischlence1
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Нед Авг 08, 2010 6:09 pm

Щпицовете са готини и др. породи също. Вземи си мъжко да не се разправяте с кученца после, че големи главоболия. То въпроса е дали си готов-готова на психическа основа да имаш куче. Да ставаш стопанин на куче. Ангажиращо си е да знаеш. После да няма "подарявам куче". Питай сърцето си и др. около тебе, да не се откажете или да си сложите беля на главата да се изпокарате заради едно куче.

На него му трябва само любов и малко грижи.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Нед Авг 08, 2010 6:12 pm

Колко такива теми ще се пускат и пак ще се пише все едно и също.
Стамене ,до кога темите ще се дублират в тоя форум, я виж колко такива теми има......." Какво куче да си взема, каква порода да избера?"
Защо всеки решил да си вземе куче си пуска тема, а не чете?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Нед Авг 08, 2010 6:22 pm

Мери не вися във форума по цял ден. Повтарям това за кой път на теб. И модераторите също си имат личен живот. Ако нещо не е оправено в рамките на 1 час или 24 часа - изчакай поне 3 дни преди да ни се караш. :ba:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Нед Авг 08, 2010 7:37 pm

mischlence1 написа:И все пак какво мислиш по двата въпроса:за породата и дали да е мъжко или женско?

Тука пишете. Няма нужда от нова тема.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот valnata » Нед Авг 08, 2010 8:36 pm

mischlence1 Йоркито е твоето куче. Тези шпицове или померани ужасно се скубят. smiley23

Йоркширският териер няма подкосъм и не сменя козината си, както другите дългокосмести породи. :ay: :bi:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Пон Авг 09, 2010 8:42 am

zoomaniak написа:Мери не вися във форума по цял ден. Повтарям това за кой път на теб. И модераторите също си имат личен живот. Ако нещо не е оправено в рамките на 1 час или 24 часа - изчакай поне 3 дни преди да ни се караш. :ba:

Офтопик:
3 дни са много, защото до тогава ще се изпишат куп глупости. :ag:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот SuzityYy » Пон Юли 25, 2011 5:07 pm

Искам да си взема лабрадор рeтривър в къщи. Живея в апартамент и се притеснявам дали няма да му е прекалено тясно ще го извеждам сутрин и вечер и някой път на обяд. Моля ви помогнете!
SuzityYy
Животинче с въпрос

Мнениеот vikito40491 » Пон Юли 25, 2011 5:22 pm

Стига да има редовни и продължителни разходки, според мен не би трябвало да има проблеми. Между другото, нали знаеш, че това да изкарваш малко кученце само сутрин и вечер е илюзия :ag: . Т.е., не е проблем стига да нямаш против постоянния прилив на локвички и тортички по килима :ajaweki: Така де, то и 10 пъти да го извеждаш пак ще има докато е малко, но бебето кученце се разхожда след всяко хранене и всяка дрямка :ay: . Ще можеш да го изкарваш само 2 пъти дневно, когато има изградени хигиенни навици, а това е индивидуално за всяко куче. Ама тия 2 пъти също не трябва да са само колкото да си задоволи биологичните нужди и толкова... Трябва да има място около вас, където можеш да го пускаш да бяга без повод и т.н.
You're watching your dog chase its tail and think that dogs are easily amused, right then you turn around look at the time and realise you just watched your dog chase its tail for 10 min...
Аватар
vikito40491
В пасажа

Мнениеот zoomaniak » Пон Юли 25, 2011 5:22 pm

Няма проблеми. Ако отделяш поне по 1 час на разходки и внимаваш да не ти изяде апартамента по време на младежките му игри - ще оцелеете и двамата като приятелчета.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот SuzityYy » Пон Юли 25, 2011 6:31 pm

ама наистина ли ще се изхожда вкъщи докато е малко и има ли начин да го науча да не ходи в тоалетна вкъщи а и ще мога да го извеждам само сутрин и вечер и на обяд
SuzityYy
Животинче с въпрос

Мнениеот valnata » Пон Юли 25, 2011 7:59 pm

SuzityYy написа:ама наистина ли ще се изхожда вкъщи докато е малко и има ли начин да го науча да не ходи в тоалетна вкъщи а и ще мога да го извеждам само сутрин и вечер и на обяд

Наистина ще се изхожда във вас. Няма как да е иначе, защото малките кучета няма как да се стискат. Ще ходи по нужда вън като навърши 6-8 месеца, и пак зависи от теб. Да знаеш, че понякога кучето повръща и се разболява. Помислете добре преди да го вземете. Трябва да има човек, който да се занимава с него докато е малко. Другия вариант е да си вземеш куче от развъдник на възраст около годинка. Поне няма да гризе мебели и да пишка на килима. :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот SuzityYy » Пон Юли 25, 2011 8:05 pm

е да ама като го взема на 1 година то няма да е свикнало с мен и няма да мога да го науча на командите
SuzityYy
Животинче с въпрос

Мнениеот valnata » Пон Юли 25, 2011 8:09 pm

SuzityYy написа:е да ама като го взема на 1 година то няма да е свикнало с мен и няма да мога да го науча на командите

Това не е вярно! Само трябва да си купиш кучето от правилното място-истински развъдник и няма да имаш ядове.Трябва да си потърсиш развъдчик и да имат за продан такова куче. Щом нямаш време да се занимаваш моя съвет е да търсиш обучено куче. :ay:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот SuzityYy » Пон Юли 25, 2011 8:35 pm

брагодаря много ми помогна :)
SuzityYy
Животинче с въпрос

Мнениеот detelinka_1998 » Вто Юли 26, 2011 9:03 pm

Аз бих избрала нещо което да не пораства много но и да не е прекалено малко.
Аватар
detelinka_1998
В стадото

Мнениеот vikito40491 » Сря Юли 27, 2011 1:58 pm

SuzityYy, трябва да имаш в предвид, че до третата ваксина изобщо не можеш да го изкарваш навън (10-15 дни след 3тия месец някъде), ако ще взимаш малко де. Иначе правилно ти каза валната да се ориентираш направо към кученце на 1 годинка някъде. Има си хигиенни навици... песен :ajaweki:
You're watching your dog chase its tail and think that dogs are easily amused, right then you turn around look at the time and realise you just watched your dog chase its tail for 10 min...
Аватар
vikito40491
В пасажа

Избор на куче

Мнениеот katelina1997 » Вто Апр 10, 2012 6:46 pm

Здравейте :) Бих искала да си взема куче, което е мъничко и не е претенциозно към разходки.
Колебая се между пинчер и чихуахуа, но ако имате по-добра идея с удоволствие ще я чуя (прочета).
Ако може и да ми кажете с няколко думи как се отглеждат и как варира цената им :)
Благодаря на всеки, който ще ми помогне в избора! :ba:
Аватар
katelina1997
В стадото

Мнениеот berkitom » Вто Апр 10, 2012 7:15 pm

За цената...зависи от кучето.Ако го купиш от развъдник чихуахуато може да ти излезе едни 600-700 лв.
Иначе ако го купиш от някой който има малки кученца някаде 200-300 лв.
Аватар
berkitom
В глутницата

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Вто Апр 10, 2012 7:17 pm

Какво ще рече ''непретенциозно към разходки''?Да не иска дълги разходки или да го разхождаш веднъж на два дена,както някой стопани на дребни породи?
Да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче . ..
http://www.db-tierhilfe.de/index.php
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот valnata » Вто Апр 10, 2012 9:14 pm

katelina1997 написа:Здравейте :) Бих искала да си взема куче, което е мъничко и не е претенциозно към разходки.

Няма такова куче. Всяко куче иска ежедневни разходки и внимание. Ако не можеш да ги осигуриш не го мъчи. Това, че е малко не значи, че няма нужда от разходка, режим на хранене и др. грижи. Моето е едва 3 килограма и излиза по 4, даже при хубаво време 5 пъти на ден.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот katelina1997 » Пон Апр 16, 2012 5:10 pm

Не, имам предвид, че проблема е само разхождането сутрин.
Аватар
katelina1997
В стадото

Мнениеот katelina1997 » Пон Апр 16, 2012 5:12 pm

_KaTeNcEtO_ написа:Какво ще рече ''непретенциозно към разходки''?Да не иска дълги разходки или да го разхождаш веднъж на два дена,както някой стопани на дребни породи?

Имам предвид, че ако не го разходя 1 ден да не е фатално. :ah:
Аватар
katelina1997
В стадото

Мнениеот bebzz_ » Сря Юни 06, 2012 7:26 am

Мопс. :ad:
bebzz_
Животинче с въпрос

Мнениеот Animals_huggie » Сря Юни 06, 2012 9:22 am

Точно пък мопса няма да търпи да не го изведеш един ден и веднага ще се изходи у вас.
И като ще си вземаш куче ще го водиш всеки ден.И на мен някой път не ми се ходи,но щом съм си взел кучето,ще се грижа за него.Защо да не го водиш 1 ден ? Съжалявам че съм малко груб,но как така няма да го водиш..Мислиш ли как ще се стиска животното? ..Всяко куче от пинчер до санбернар си иска разходките,било то по 20 минути или по 2 часа.
Аватар
Animals_huggie
В пасажа

Мнениеот viki-Ivanova1 » Вто Юли 31, 2012 11:35 pm

katelina1997 написа:Здравейте :) Бих искала да си взема куче, което е мъничко и не е претенциозно към разходки.
Колебая се между пинчер и чихуахуа, но ако имате по-добра идея с удоволствие ще я чуя (прочета).
Ако може и да ми кажете с няколко думи как се отглеждат и как варира цената им :)
Благодаря на всеки, който ще ми помогне в избора! :ba:

Ами и аз луднах по кучетата и то от доста време ето две породи който много харесвам
Кавалер Кинг Чарлз Шпаниол-малко сладко мъничко доколкото съм чела са много са обичливи не изескват кой знае какви разходки цената от около 300-400 лв минималната
Йоркширски териер-много ги харесвам и тях също мънички и обичливи цената е около 600лв

Надявам се да съм ти помогнала и скоро да си вземеш! :ajatki:
Аватар
viki-Ivanova1
В ятото

Мнениеот vikito40491 » Сря Авг 01, 2012 1:19 am

Кавалер Кинг Чарлс Шпаньол за 300-400 лева само насън... То и йоркита рядко се срещат за 600 лева, но за шпаньола е абсурдно просто.
Как мислиш, че става работата да не разходиш едно куче цял ден?? Ти можеш ли да стискаш толкова?
Аватар
vikito40491
В пасажа

Мнениеот viki-Ivanova1 » Сря Авг 01, 2012 11:13 am

vikito40491 написа:Кавалер Кинг Чарлс Шпаньол за 300-400 лева само насън... То и йоркита рядко се срещат за 600 лева, но за шпаньола е абсурдно просто.
Как мислиш, че става работата да не разходиш едно куче цял ден?? Ти можеш ли да стискаш толкова?

Ами не знам но гледах в един развъдник за 300лв бебенца продаваха а за йоркитата те преди бяха по 800 по 1200 но наскоро гледах от развъдници по 600
А за разхождането на 100% си права и ако нямаш възможност всеки ден да го разхождаш и мислиш така през ден през два по добре не си купувай никакво куче за да не го измъчваш!
Аватар
viki-Ivanova1
В ятото

Мнениеот valnata » Сря Авг 01, 2012 11:14 am

Гледала си в някой зооборса, не в развъдник. Не правиш разлика.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот top4o » Сря Авг 01, 2012 11:19 am

Някой знае ли нещо за развъдника - весели кученца? Продават най-често чихуахуа по от 400 до 1200 лв, шпицове по 1000лв, померани пак по толкова, и още някои породи по евтини. Имат паспорт, микрочип, могат да се видят родителите, истински снимки, абе изглежда добре, но не предлагат родословия. Сигурно много хора се подлъгват, аз не съм много запозната кучетата се взимат от място, но не пише нито за родителите нещо нито за бебетата. Виждам само техни обяви нямат май и сайт даже.
Куче което храниш те уважава повече от човек на които помагаш! Правете си изводите и се замислете преди да помогнете. При мен нямаше смисъл.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот top4o » Сря Авг 01, 2012 11:21 am

***HAPPY PUPPY*** предлага уникални бебета ПОМЕРАН - продават се кученцата от снимките! На 2 месеца, ваксинирани, oбезпаразитени, с европейски паспорт и микрочип.
Ето тяхна обява
Специално тези кучета са 700 лева
Ето и как изглежда самото куче
Изображение
Последна промяна top4o на Сря Авг 01, 2012 11:24 am, променена общо 1 път
Куче което храниш те уважава повече от човек на които помагаш! Правете си изводите и се замислете преди да помогнете. При мен нямаше смисъл.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот valnata » Сря Авг 01, 2012 11:24 am

Как не разбрахте че ви лъжат?! http://forum.dog.bg/topic/48509-%d0%b8% ... %bc%d0%b0/ Ето една от хилядите излъгани. Вижте какво получа човек като си поръча куче по пощата.

Снимките са крадени.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот top4o » Сря Авг 01, 2012 11:25 am

Да гледах тази тема, но специално тези не се доставят по пощата, а се взимат от София, но нямат родословия или аз не видях да пише в нито една тяхна обява. А кучето може да го видиш преди да вземеш, и ще разбереш ако не е то.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот viki-Ivanova1 » Сря Авг 01, 2012 11:26 am

top4o написа:***HAPPY PUPPY*** предлага уникални бебета ПОМЕРАН - продават се кученцата от снимките! На 2 месеца, ваксинирани, oбезпаразитени, с европейски паспорт и микрочип.
Ето тяхна обява
Специално тези кучета са 700 лева
Ето и как изглежда самото куче
Изображение

Преди имаха ама сега не знам какво стана и не мога и аз да го намеря от снимките и описанието добре ми звучи но на картинка всичко е хубаво не съм купувала от тях не мога да ти дам кой знае какво доброкачествено мнение
Аватар
viki-Ivanova1
В ятото

Мнениеот top4o » Сря Авг 01, 2012 11:28 am

А и не знам, защо всичките им обяви са в продавалник, малки обяви и подобни първо написах просто болонки обяви и ми излязоха на този "развъдник уж" С някакъв адрес, кликнах и видях и други техни обяви в този сайт продавалник, според мен развъдник не би писал в такива сайтове. Но кучетата им наистина поне от снимките изглеждат страхотни. Специално аз няма да си взимам куче, но доста хора биха измамили.
А и цени от 1200лв, ще ги предлагат на друг. Нито родословие ми гарантират нито нищо. :ajaweki:
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот valnata » Сря Авг 01, 2012 11:35 am

И като видя темата нещо не ти ли направи впечатление? Защо се предлагат? Има ли нещо нередно в цялата история? И откъде идват тези 'красиви" малки..
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот top4o » Сря Авг 01, 2012 11:48 am

Видях че е болно и че е от борса, просто казвам че тези се виждат на място и едва ли ще си вземеш болно куче лошо гледано като ги видиш на живо.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот valnata » Сря Авг 01, 2012 11:53 am

А знаеш ли откъде идват и че техните родители живеят в клетки и раждат постоянно. Понякога се чудя как може хората да подкрепят това нещо. После се чудим що имало кучета на улицата, що кученцето все болно. :ag: Много ясно, че като отидеш ще го изкъпят и ще го вкарат в стаята, това обаче не значи, че животното е здраво.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот valnata » Сря Авг 01, 2012 11:57 am

Ето еди цитат на mil. Не е първия, няма да е и последния за съжаление..

Тя не желае да разбере, че съществува цяла една система, от която самата тя е станала част. Не желае да признае, че от нея самата зависи дали да бъде част занапред. И следващият път като й се прище куче примерно от порода мадагаскарски бонбонез, ще се втурне пак към борса или ферма, щото там ще й го предложат за 5 лв. Нея не я интересува какво има зад 5-те лева. Какви престъпления се вършат, за да може тя да си пазарува живот евтино. Че единственият начин да й уйдисва цената е чрез системни жестокости, единственият.
Законодателна инициатива - ей на това му викам празна приказка от класа. На Марс ли живеете бе, хора? Гъзовете ни се съдраха от законодателни инициативи. И да не би законите да са лоши? По тях борсаджиите и сега трябва да ги разпнат. Да им правят проверки, да им искат документи, да направят измамите невъзможни, да следят начина на отглеждане на животните ... Чели ли сте ЗЗЖ изобщо?! Ако се спазваше, бизнесът им нямаше да е печеливш в сегашния си извратен вид, защото трябваше да осигуряват 500 неща, които не осигуряват и които им позволяват да продават за 5 лв. и пак да формират мръсна печалба.
Никой закон не може да проработи докато не сме дорасли до него.
Единственият начин да се спрат борсите е осъзнаването от уж обичащите животните, че борсите са олицетворение на жестокостта към животните. И отказа да бъдат част от тази жестокост.

Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот top4o » Сря Авг 01, 2012 12:00 pm

Кой ти е казал че го подкрепям, това нещо? Аз дори не искам да си взимам куче, нито бих казала на някой да си купи от борса, зоомагазин. От обява съм правила грешка да взема и повече няма да го повторя също. За този развъдник ами тои се води такъв, аз не казвам, че е такъв. За животните, това че ще го измият, и ще го сложат във стая не означава нищо. Защото когато се задълбочи човек в разговора ще се разбере с какво е хранено марка храна, ще го заведа на лекар, да види как е преди да го купя, и чак тогава може би евентуално бих го взела. Като и родителите отидат на преглед, и ми се покажат необходимите тестове.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот valnata » Сря Авг 01, 2012 12:03 pm

Как ще се води развъдник? Щото така пише в обявата ли? Като се задълбочи и те изчезват. Кучетата им нямат чипове, нито ваксини. Чакат следващия балък, който няма да пита много-много. Така практикуват борсите за кучета. Те никога не се задълбочават.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот top4o » Сря Авг 01, 2012 12:06 pm

НИКОГА не съм ги приемала за нормално. А аз казвам че аз бих се задълбочила в разговора, за тях не знам.
А и куче без родословие аз няма да си купя.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот valnata » Сря Авг 01, 2012 12:08 pm

В разговора с кой?
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот top4o » Сря Авг 01, 2012 12:11 pm

В разговора с тях. Ако не ми отговарят или ще си говорим с недомлъвки, няма да стане работата.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот valnata » Сря Авг 01, 2012 12:15 pm

Никой не ни е виновен.. :ag: И 200 000 теми да има и колкото и пъти да се повтори е все тая.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот top4o » Сря Авг 01, 2012 12:16 pm

Не те разбрах, но както и да е. Аз куче както казах няма да купя.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот vikito40491 » Сря Авг 01, 2012 1:44 pm

Всички "развъдници", които предлагат 49823 различни породи (най-често малките) са ферми. И изкарват парите си на гърба на кучетата. За един развъдник е достатъчно трудно да се оправя с 1 порода, пък камоли с толкова много... А и снимката от обявата изобщо няма да се учудя ако е крадена, т.е. кучето дори не е тяхно.
Аватар
vikito40491
В пасажа

Мнениеот meri » Сря Авг 01, 2012 4:21 pm

Да не говорим колко неестествено изглежда кучето на снимката.Повечето животни в такива ферми са болни и най-често умират.А паспортите и уж сложените ваксини са лъжа.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот top4o » Чет Авг 16, 2012 12:40 pm

Съжалявам, но ще трябва да спрете да правите реклама на подобни обяви. В правилата ясно пише, че е забранено да се предлагат кучета-котки без родословия, както и да се предлагат за разплод. Не е нужно да пускаш линкове-обяви в които се предлагат за разплод мелези. модератор.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот top4o » Чет Авг 16, 2012 12:50 pm

Ето истински пинчер, не намерих по- хубав, по- истински затова давам играчка - Изображение
Ето голдън ретривър - Изображение
хъски - Изображение
Ето как би трябвало да изглеждат тези породи.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот top4o » Чет Авг 16, 2012 12:53 pm

Офтопик:
Съжалявам не се съобразих. А иначе не ги рекламирам, аз не предлагам кучета, защото нямам такива. А линк пуснах, защото можех и да измисля обява със снимка на куче взето от интернет.
Аватар
top4o
Пчела майка

какво куче да си взема?

Мнениеот ilko3 » Съб Авг 25, 2012 8:11 am

помогнете ми да избера чудя се между:
кане корсо
боксер
доберман
самоед

ако имате и други предложения няма да откажа
ilko3
В стадото

Re: какво куче да си взема??????

Мнениеот valnata » Съб Авг 25, 2012 8:29 am

Как да ти помогнем?
Аватар
valnata
Пчела майка

Re: какво куче да си взема??????

Мнениеот top4o » Съб Авг 25, 2012 8:47 am

Нито едно не е за теб, така като гледам. Нито някой може да каже какво куче ти трябва на теб, ти си този който преценява.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот ilko3 » Съб Авг 25, 2012 11:27 am

Аз искам най-много Кане Корсо,но съм на 11 и се притеснявам дали ще мога да се справя...Пък и родителите ми не позволяват да го гледам във къщата.Моля ви помогнете ми.
ilko3
В стадото

Мнениеот valnata » Съб Авг 25, 2012 11:30 am

Как да ти помогнем? :ag: Щом не ти дават значи ще трябва да почакаш още няколко години.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот ilko3 » Съб Авг 25, 2012 11:36 am

ами според вас кане корсото добър пазач ли е аз имам гонче и всеки ден се грижа за него и го извеждам.
Ако взема кане корсо ще има ли проблем със гончето,смисъл да се бият? Всеки ден чета за породата и се информирам и много искам да си взема куче.
Скоро ще кача снимки на гончето за да го видите.
ilko3
В стадото

Мнениеот berkitom » Съб Авг 25, 2012 1:01 pm

Какво по характер е гончето?
Дружелюбно ли е с други кучета?
Аватар
berkitom
В глутницата

Мнениеот top4o » Съб Авг 25, 2012 2:07 pm

Като не дават, значи няма да си вземеш, едно куче ти стига. Може да не могат да се грижат и за още едно.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот ilko3 » Съб Авг 25, 2012 5:49 pm

[quote="berkitom"]Какво по характер е гончето?
Дружелюбно ли е с други кучета?[/quot
ми той е страхлив и не се закача
ilko3
В стадото

Мнениеот ilko3 » Съб Авг 25, 2012 5:51 pm

top4o написа:Като не дават, значи няма да си вземеш, едно куче ти стига. Може да не могат да се грижат и за още едно.

Ами той ще си е мой пък и гончето не е мое а на бащата. Мисълта ми е, че кане корсото траа да живее в моята стая.
ilko3
В стадото

Мнениеот top4o » Съб Авг 25, 2012 6:45 pm

Уау каква голяма разлика гончето е в едната стая кане корсото да е при теб, когато живее при вас значи е общо, нали и ти го обучаваш уж, и го водиш за свое. Гледам - моето гонче пишеш.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот valnata » Съб Авг 25, 2012 7:18 pm

ilko3, слагай по някоя друга точка и главна буква. Това не е чат.

Много добре знаеш, че няма как кучето да живее в твоята стая, след като не ти разрешават да вземеш куче.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Съб Авг 25, 2012 8:28 pm

Стига се прави на интересен,че прекаляваш,ако искаш да си чатиш,намери си друго място.
Не може на 11 г. да искаш и да се справиш,стига прави хората на балами.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот ilko3 » Съб Авг 25, 2012 10:38 pm

Те ще ми дадът но след някоя друга година но не се знае кога. И това за чата "I'm soryy" . :ajaweki: :ajaweki:
ilko3
В стадото

Мнениеот ilko3 » Съб Авг 25, 2012 10:41 pm

valnata написа:ilko3, слагай по някоя друга точка и главна буква. Това не е чат.

Много добре знаеш, че няма как кучето да живее в твоята стая, след като не ти разрешават да вземеш куче.

Знам така е но да стискаме палци да ми дадът .
Знаете ли че имам дневник и постоянно пиша за кане корсо това ми е мечта............. А лично на вас харесват ли ви :ah:
ilko3
В стадото

Мнениеот ilko3 » Съб Авг 25, 2012 10:47 pm

Офтопик:
Ами как се качват снимки на животно ?
ilko3
В стадото

Мнениеот valnata » Нед Авг 26, 2012 6:58 am

ilko3 написа:
Знаете ли че имам дневник и постоянно пиша за кане корсо това ми е мечта............. А лично на час харесват ли ви

Знаем за дневника, ама това няма да ти помогне. Ще трябва да чакаш. Лично на нас не ни харесват :ab: Снимките или трябва да ги намалиш, или ги качи в някой сайт като "прикачи" и после дай линк. Снимки качвай в темата на твоето куче, не тук.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот ilko3 » Нед Авг 26, 2012 9:27 am

Благодаря за вниманието. :sunny:
ilko3
В стадото

Мнениеот mage99 » Пон Авг 27, 2012 1:56 pm

По-спокойно бе хора момчето иска куче и моли за съдействие вие като чели на съд сте го подложили :ag: .Щом четеш толкова за него попитай вашите и им покажи че може да си отговорен и ти да се грижиш за него.Те родителите си мислят че ще го извеждаш един месец и после е тяхна грижа ако няма да е така им покажи че можеш да поемеш отговорност :ay:
Аватар
mage99
В ятото

Мнениеот valnata » Пон Авг 27, 2012 1:59 pm

Знам аз колко отговорен е човек на 11 :ag: След още 2-3 годинки само до куче ще му е :ajaweki:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Пон Авг 27, 2012 2:06 pm

И то кане корсо,кой кого ще разхожда..той кучето,или кучето него??? :ag: :ajaweki:
Не може човек на 11 г. да носи отговорност за такова куче,освен това е забранено със закон,не може и да го разхожда дори сам(закона забранява).И какво ще му купува храна и т.н.
Не витайте в облаците,че сте смешни.....едно дете не може да се грижи за куче,ако ще и като мишка да е.Да не говорим за такава едра порода.Това,че ще спи в стаята му,ще сипва вода и храна.......не са грижи,не е достатъчно.Защо ли пък не мислите преди това? [smile3537.gif]
А като почнеш да мислиш за срещи,излизания,учение........какво става,кой ще гледа кучето? :ajaweki:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот mage99 » Пон Авг 27, 2012 2:14 pm

Е айде сега има и отговорни деца :ab: .Изключения са, но не можем да съдим според това как чати.Ако родителите ти смятат че можеш да се справиш ще ти го вземат, но помисли и за други породи все пак това си е голямо куче
Аватар
mage99
В ятото

Мнениеот top4o » Пон Авг 27, 2012 3:35 pm

Кане корсото и на мен са ми слабост, ама наистина с разходките не знам кой кого ще разхожда. Иначе Мери, не всеки мисли за срещи и излизания, а ако съдим по мен и за училище ха ха.. Разликата е че, той иска само едно животно, а аз искам да се занимавам с това като професия и да си имам цял развъдник. Но за парите съм съгласна - ти не изкарваш пари. Не купуваш храната на животното ти, не плащаш ваксините ти, ако се разболее няма да даваш пари ти. Може родителите ти да са преценили, че не могат да изхранват и поемат грижите за още едно животно, което не е малко.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот ilko3 » Вто Авг 28, 2012 4:19 pm

top4o написа:Кане корсото и на мен са ми слабост, ама наистина с разходките не знам кой кого ще разхожда. Иначе Мери, не всеки мисли за срещи и излизания, а ако съдим по мен и за училище ха ха.. Разликата е че, той иска само едно животно, а аз искам да се занимавам с това като професия и да си имам цял развъдник. Но за парите съм съгласна - ти не изкарваш пари. Не купуваш храната на животното ти, не плащаш ваксините ти, ако се разболее няма да даваш пари ти. Може родителите ти да са преценили, че не могат да изхранват и поемат грижите за още едно животно, което не е малко.

Да така е но аз си събирам пари за всичко. :ay: :ay: :ay: :ay:
ilko3
В стадото

Мнениеот ilko3 » Вто Авг 28, 2012 4:21 pm

mage99 написа:Е айде сега има и отговорни деца :ab: .Изключения са, но не можем да съдим според това как чати.Ако родителите ти смятат че можеш да се справиш ще ти го вземат, но помисли и за други породи все пак това си е голямо куче

Те не ми дават заради това че няма място :ajaweki: :ajaweki:
ilko3
В стадото

Мнениеот mage99 » Вто Авг 28, 2012 4:34 pm

Е ако живееш в къща не виждам никакъв проблем за място, ако е в апартамент, ако ти е над 70 квадрата пак става то му трябват 2-3 стаи големи и да го глезиш няма нищо общо за място това им го кажи.
Аватар
mage99
В ятото

Мнениеот meri » Вто Авг 28, 2012 4:35 pm

И къде тогава ще гледаш кучето,като няма място??? Много смешно,няма що.....детска работа.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот ilko3 » Чет Авг 30, 2012 9:52 am

Е ако живееш в къща не виждам никакъв проблем за място, ако е в апартамент, ако ти е над 70 квадрата пак става то му трябват 2-3 стаи големи и да го глезиш няма нищо общо за място това им го кажи.

Да обаче мама не дава да е вкъщи и затова ..................... :'(
ilko3
В стадото

Мнениеот mikibg » Съб Сеп 01, 2012 3:40 pm

Хора, доста време се чудех дали да Ви пиша и най-накрая се реших. :)
Проблемът ми е, че аз меко казано обожавам кучета. Харесвам всяка порода, не ме е страх от никоя и смятам, че всяко куче е красиво и мило. От както се помня искам да си имам една такава удетина у нас, но моите родители не ми дават.. Така че реших да намеря идеалното куче за тях, след като аз съм съгласна на всякаква порода.
Спрях се на померан, защото майка ми харесва малки, пухкави кученца, но сега се замислям за него. Имаме аларма, то джафка силно, но проблемът е, че джафка, а не лае достатъчно силно, за да може баща ми да се съгласи, че може да замести алармата. А и като се замисля, кучето най-вероятно ще стои в моята стая, докато няма никой, за да не плаши зайчето ми. Другият проблем на померана е, че те са малко злобнични по природа и най-вероятно ще ми тормози зайчето, а и прекаленото джфката може би ще го стресира... Затова се обръщам към вас. Бихте ли ми предложили сравнително малко кученце с дълъг косъм, моля? :ab:
Аватар
mikibg
В ятото

Мнениеот mario7755 » Съб Сеп 01, 2012 5:11 pm

Мини йоркшири,ако те устройва.
Обичай повече… и мрази по-малко.
Аватар
mario7755
В пасажа

Мнениеот mikibg » Съб Сеп 01, 2012 6:37 pm

Оооо, мен всичко ме устройва. Само те са проблема... А кажа ли на баща ми, че дори козината на йоркшера помага за лекуването на някои болести, той най-вероятно ще възкликне както обикновено: А, глупости, не вярвай на всичко, което ти кажат!
А за някое друго по-пухкаво да се сещаш? Което е по принцип по-миличко? Пекинеза? Вуйчо ми имаше такова куче, но беше много злобно и не знам дали ще пречи на зайчето ми... От друга страна пък съм виждала пекинез душички! Но всяко куче е различно, разбира се...
Аватар
mikibg
В ятото

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум