Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Съвет (червено пишу)

Форум за взаимопомощ между Стопаните на животни и домашни любимци

Съвет (червено пишу)

Мнениеот PetyaKP » Сря Окт 23, 2013 11:27 am

Преди 2 дни ми се случи най-лошото.Ще се опитам да ви разкажа накратко дано успея да ви помогна.
Купих на моята Миши ( 1г и 3месеца) от любимата и храна, тя беше много щастлива хапваше си много както обикновенно, но започна да пиша червено , и питах всички казваха пигментация, върнете я на старата храна ако се оправи значи всичко е наред върнах я на старата и храна един ден пиша нормално, но вечерта пак започна червеничко (това се случва в неделя), но беше много жизнена радваше ми се обикаляше ме скачаше, ако е летаргична трябваше да се обърнем към клиника(така казаха). През ноща тоест близо сутринта миши е станала летаргична, реших че ще ходим на лекар клиниките отварят към 9 и 30 , 10 часа никой не те взема насериозно няколко часа преди това , а ние в 9 и 30 -10 щяхме да търгнем в 9 и 36 миши легна по коремче започна да рита на интервал от 5 до 10 секунди и да диша тежко( в последствие видях че е пишала червено или поне се е опитвала незнам), скимтеше ми милвах я, тя така жално ми скимтеше аз я милвах и и казах спокойно Миши, ще се справим 9 и 38 отидох да търся трянспорт се върнах буквално за 30 секунди, Миши не дишаше вече.
Съветвам всички дори и да смените храната и започне зайчето ви да пиша червеичко не им казвайте, че сте сменили храната искайте изследвания (незнам даже в България дали е възможно, никой не ми е предлагал). Имаше всички ваксини незнам какво е станало никой не може да ми каже със сигурност, но послушайте ме когато ходите на ветеринарни лекари спестете им някои неща за да ви приемат по насериозно ( не искам да обиждам лекари регистрирани тук във форума). Аз тъгувам много за нея надяваме се с Миши да успеем да помогнем на някого. Обичайте си малките пухчета, те са прекрасни!
Благодаря за вниманието, Ви !
PetyaKP
Животинче с въпрос

Re: Съвет (червено пишу)

Мнениеот Koset0 » Сря Окт 23, 2013 5:17 pm

Съжалявам за зайчето Ви!

Според мен това, което описвате са симптоми на пиометра и е трябвало да прегледат заека Ви с ехограф, за да се потвърди. Не знам от къде сте, но има доста ветеринарни клиники, които са денонощни, и такива, които отварят по- рано от 9. Хубаво е и да искате второ лекарско мнение.
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот PetyaKP » Сря Окт 23, 2013 8:15 pm

Благодаря за мнението, Ви, попринцип съм от Разград (останах разочарована от местните ветеринари), но живея във Варна, за момента! Просто нямаше симптоми преди това и нямаше как да отреагираме адекватно , в зависимост от казаните ни неща. Благодаря ви за предположението, надявам се да не се е мъчила, бях до нея и ми изглеждаше болезнено.
Въпросът ми е дали в рамките на 3 часа биха могли да ми помогнат? При положение, че в последствие намерих и че е пишала на 2 места доста червено, дали е имало как да се предотврати ?
PetyaKP
Животинче с въпрос

Мнениеот Koset0 » Сря Окт 23, 2013 9:49 pm

Не знам как сте с английския, но ето една статия за пиометрата при зайците с информация. На втората страница има за лечение. Няма как да се разбере дали предположението ми е вярно със сигурност. Прегледайте и симптомите. http://www.petmd.com/rabbit/conditions/ ... mgnSvlYPcl
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот meri » Чет Окт 24, 2013 3:59 pm

По-скоро е заболяване на пикочната система,като: пясък/камъни в бъбреците, пикочния мехур, цистит, бъбречна недостатъчност, възпаление на бъбреците. Един от симтомите е кръв в урината. На зайците,както на всички животни може да се правят изследвания.
Това,което се е проявило е било симптом на заболяването,което едва ли е протекло за 3 часа.Може би е било скрито или не сте обърнали внимание преди това.
Абсолютно никакви симптоми ли е нямало преди това.Изключително важни са условията на отглеждане и храненето.
Може да разгледаш този раздел viewforum.php?f=220.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот PetyaKP » Пет Окт 25, 2013 9:40 am

пишаше червено и ни казаха че е пигментация, защото била подвижна хранела се нормално и т.н., ако продължало след като върнем старата храна и стане летаргична да се обърнем към тях, а тя като стана летаргична.... :)
Чеcто уриниране;
- Мокър район около гениталиите и ануcа;
- Болка при уриниране;
- Кръв в урината;
- Лошо миришеща урина;
- Чеcто близане на гениталиите.
тези ги нямаше всичко беше нормално освен цвета, а за миризмата си миришеше нормално лошо, но тогава не пишаше червено а то просто се наслагваше защото и чистех на 2 дена (най-често, рядко след 1 ден), а тя пишаше само на 1 място , нз наблюдавах я като почна червено да пиша ,относно изхождането и излизаше навън , когато и се ходеше до тоалетна прибираше се изхождаше се и пак излизаше, мн играехме , нз всичко изглеждаше нормално :(
Също така винаги когато се прибирахме я пускахме зайчето винаги и е стояло доста време на вън само вечер я прибирахме като лягаме. Повече време е стояла навън отколкото в клетката, но за храната имаше една храна, която много я обичаше тя беше с мн сушени плодове, а храните с повече зеленчуци не ги ядеше обира само моркови, а аз често и сушах ябълки...нз сигурно аз съм си виновна няма кой друг да е , но просто нямаше прознаци мн бързо стана
PetyaKP
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пет Окт 25, 2013 12:57 pm

Не си виновна, едва ли е от храната.Има заболявания при които може да няма симптоми, и такива, при които се развиват бързо.По-скоро вината е в лекарите,които не са направили необходимите изследвания, за да се открие причината.Когато е пигментация си личи,няма как да се сбърка с уриниране на кръв.Може да е било цистит, какво ли не....причини много.За жалост някои заболявания протичат много бързо и се случва това...
Но е недопустимо лекарите да не могат да разграничават нещата. За жалост има скрити заболявания, без симптоми и когато се проявят е късно за лечение. Може да е имало и нещо вродено,кой знае...
Жалко за животното.... [mood_feelings_hurt.gif] не се упреквай,нямаш вина.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот PetyaKP » Пет Окт 25, 2013 2:12 pm

Още ми е много тежко, че я няма до преди месец бяхме на ветеринар..незнам, както и да е благодаря за вниманието, опитвам се да разнищя какво е. Благодаря ви !
PetyaKP
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Съб Окт 26, 2013 12:55 pm

Причината може да се открие при аутопсия, другото е гадаене.
Човек винаги си задава въпроси и за жалост не винаги има отговори за тях.Не знам дали ще можеш да разбереш причината, но винаги боли много.Трагедията е в това, че не е поставена диагнозата навреме и предприето лечение....в което не виждам твоята вина.А за жалост някои заболявания не могат да се "хванат". Винаги ще ти бъде мъчно и въпросите няма да спрат да те измъчват.
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Полезни животни - Съвети и още нещо