Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Зайченце за вкъщи?

Форум за взаимопомощ между Стопаните на животни и домашни любимци

Зайченце за вкъщи?

Мнениеот bugslower » Нед Дек 15, 2013 2:43 pm

Здравейте.
От малък не съм имал заек и мисля след празниците да си купя такъв, а е вероятно дори и преди Нова Година да закупя такъв, но сме спира мисълта, че след месец-два, заекът умира... Бях доста малък, когато майка ми ми купи заек, но в последствие умря и доста бях натъжен. Та мисълта ми е "какво убива зайците?" и как да удължим техния живот?
Аватар
bugslower
Животинче с въпрос

Re: Зайченце за вкъщи?

Мнениеот zoomaniak » Нед Дек 15, 2013 3:01 pm

Зайците живеят над 3 години :ai: 5 години 8 даже според породата :ba:

Убива ги незнанието на стопаните им.

Убива ги и алчността на търговците - да ги продават негодни за продажба.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот bugslower » Нед Дек 15, 2013 3:17 pm

Според мен те живеят различно. Чичо ми е зайчар години наред и от време на време му умират зайци в ранен период. Добре, сега не мога да противореча на човек с по-голям стаж от мен и respect за което. Очевидно си любител на зайци, съдейки по годините, които си прекарал с такъв(такива). Кажи ми какво зайченце да си взема (порода), което да не расте много, ами една длан големина, дори и да е малко по-голямо не е фатално, въпросът е да не става "заек глиган". :)
Аватар
bugslower
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Нед Дек 15, 2013 3:19 pm

Вземи си здраво зайче. Научете се да избирате по здраве и силни гени любимците си - не по големина - кг - породи.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Нед Дек 15, 2013 5:21 pm

Зайците в зоомагазините често не са здрави, за това ако имаш възможност си купи от човек, който ги развъжда. В зоомагазините много често лъжат за породата и възрастта.Продават ги за мини, а се оказва, че не са такива и впоследствие порастват.
А това,което убива зайците в ранна възраст е незнанието на стопаните, а именно как се отглеждат и с какво се хранят правилно.Освен това зайчетата се ваксинират,за да не се разболяват от опасните за живота им заболявания. Във форума ни има много информация,може да се осведомиш за важните неща. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Полезни животни - Съвети и още нещо