Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Помогнете да спася Ной

Помогнете да спася Ной

Мнениеот Noi » Съб Дек 28, 2013 9:28 pm

Здравейте на всички любители на животните! Обръщам се към Вас с надежда да ми окажете съдействие. От 3 дни с моя прекрасен Ной (немска овчарка) се борим и то много упорито. Оказа се, че има тумор. Първо решиха, че единия му тестис по рождение си е останал вътре и е образувал тумор, а днес се оказа, че тумора е на далака и го отстраниха. Проблемът сега е, че ми казаха, че има опасност да се наложи кръвопреливане... с две думи да си търся друго куче от което да вземем кръв. Ако сте попадали в подобна ситуация Ви моля за съвет. Има ли от къде да намеря кръв, въобще съществуват ли подобни места? Моля Ви, дайте ми съвет. Благодаря!
Аватар
Noi
Животинче с въпрос

Re: Помогнете да спася Ной

Мнениеот meri » Съб Дек 28, 2013 9:35 pm

Говорете с познати, но преди това попитайте лекаря точно на какъв критерий трябва да отговаря донора. Прелива се от куче на куче. Кръв не можете да намерите, трябва ви куче, което да стане дарител. Успех с лечението, бих помогнала, но моето куче е малко на килограми (12 кг е), и не става за донор.

Изисквания към донора:

- Възраст от 2 до 8 години.

- Клинично здраво животно.

- Тегло 20-25 кг за кучетата,3 кг и повече за котките.

- Наличие на ваксини против вирусни инфекции.

- Желателно е провеждане на изследване за хронични вирусни заболявания при котките.

- При кучетата се взима не повече от 22мл/кг,а при котките не повече от 15 мл/кг.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Noi » Съб Дек 28, 2013 9:55 pm

Благодаря Ви! Донора трябва да е от едра порода и както Вие сте посочили от 2 до 7-8 години, + ваксини и обезпаразитяване.
За съжаление моите познати с кучета или отказват или не отговарят на изискванията... в такъв момент се разбира кой е човек. Благодаря Ви още веднъж.
Ако някой има куче отговарящо на изискванията, моля нека да ми помогне. Искам да спася Ной, той е моя живот! Благодаря!
Аватар
Noi
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Нед Дек 29, 2013 8:33 am

Отказват защото има доста ситуации в България, при които "донора" получава също проблеми или нещо друго от медицински характер. Коментирано е по Кучешките форуми принципно.

Използвайте Социалните мрежи за да достигнете до повече хора и ще ви помогнат.

Отказват и защото преливането е стрес сериозен за всяко куче. В България няма банки с кучешка кръв и т н.... то не знам дали има въобще и по света. Но понякога преливането се прави по доста странни методи, които така рефлектират върху донора, че после се помни цял живот с неприятен характер.

Но чрез социалните мрежи - ще намерите донор и чрез форумите.

Стискаме ви лапи :ba:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Нед Дек 29, 2013 9:11 am

Наистина съжалявам, че не мога да помогна.
Няма проблеми за кучето-донор. Късмет на кучето и на Вас, пишете да кажете какво е станало.
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Проблеми с кучета